کد خبر 750239
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
ویلایی‌ها

حمیدرضا مقدم‌فر گفت که سینمای حال حاضر ما به سمتی رفته است که دیگر فیلمسازان شهامت ساخت فیلم‌های دفاع مقدسی را ندارند؛ اما خانم قیدی و همکارانشان با دانستن همه این موضوعات، شهامت به خرج دادند.

به گزارش مشرق، مراسم تقدیر و تکریم از عوامل فیلم سینمایی«ویلایی‌ها» شامگاه شنبه 24 تیرماه  با حضور حسین صفارهرندی (عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی)، مجید زین العابدین( مدیر شبکه 5 سیما)، حمیدرضا مقدم‌فر(مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی)، مجید قلی‌زاده(مدیرعامل خبرگزاری تسنیم)، عباس سلیمی نمین (پژوهشگر تاریخ معاصر)، خانواده شهدا و جمعی از هنرمندان و اصحاب رسانه در تالار ایوان شمس برگزار شد.

در ابتدای این مراسم فیلم سینمایی «ویلایی‌ها» به نمایش درآمد.سپس آیین تجلیل و تکریم از عوامل ویلایی‌ها آغاز شد.

از راست به چپ: مجید قلی‌زاده، حمیدرضا مقدم‌فر، مجید زین العابدین، عباس سلیمی نمین و حسین صفارهرندی

حمیدرضا مقدم‌فر، مجید قلی‌زاده، عباس سلیمی نمین، مجید زین العابدین و حسین صفارهرندی از جمله افرادی بودند که برای تقدیر از عوامل «ویلایی‌ها» به روی صحنه آمدند.علی شادمان به نمایندگی از بازیگران مرد فیلم و آناهیتا افشار به نمایندگی از بازیگران زن فیلم سینمایی«ویلایی‌ها» به روی صحنه آمدند.

 «ویلایی‌ها» روایت جدیدی از دفاع مقدس بود

در ادامه این مراسم حسین صفار هرندی درباره فیلم «ویلایی‌ها» گفت: ما اینجا جمع شده‌ایم که کار بزرگی را ستایش کنیم، کار بزرگی که خانم قیدی و دوستانشان تولید کردند روایتی جدید از دفاع مقدسمان بود. کار زیبایی که در عوامل این فیلم انجام دادند آن بود که شخصاً از مخاطبان دعوت کردند که به تماشای «ویلایی‌ها» بنشیند. درست است که این فیلم از نظر گیشه فروش چشمگیری نداشته است؛ اما این موضوع چیزی از ارزشهایش کم نمی‌کند. ما از عوامل این فیلم قدردانی می‌کنیم که روایتی تازه از دفاع مقدس را برایمان روایت کردند.

«ویلایی‌ها» در کنار تکنیک، از مفهوم استواری برخودار بود

سپس مجید زین العابدین مدیر شبکه 5 سیما در این مراسم بیان کرد: به نظرم عنصری که فیلم سینمایی«ویلایی‌ها» را از سایر آثاری تاکنون در عرصه دفاع مقدس ساخته شده بود تمیز می‌داد، فیلمنامه‌ خلاقانه این فیلم سینمایی بود. همچنین در کنار فیلمنامه، ایفای نقش فوق العاده بازیگران این فیلم بسیار چشمگیر بود. «ویلایی‌ها» به نظرم فیلمی بود که در کنار تکنیک، از مفهوم استواری برخودار بود. از عوامل این فیلم تشکر می‌کنم که چنین داستان پرکششی را برایمان به ارمغان آوردند.

آناهیتا افشار در حال دریافت تقدیرنامه خود

«ویلایی‌ها» بخش تازه‌ای دفاع مقدس را در حافظه تاریخ ثبت کرد

مجید قلی‌زاده مدیرعامل خبرگزاری تسنیم نیز گفت: طی این چند وقت اخیر کار‌های بسیار خوبی در زمینه فیلم‌های دفاع مقدس صورت گرفت، کارهای که منتج به نمایش نقش زنان در روزهای دفاع مقدس به عنوان مادران و خواهران دفاع مقدس بود. متأسفانه سینمای امروز کشورمان پر شده است از فیلمهایی که از نظر فرم و محتوا حرفی برای گفتن ندارند،اما صرفاً جهت به نمایش درآوردن صحنه‌های سخیف مخاطبان را به سمت خود می‌کشند و مسموم می‌کنند. در این آشفته بازار فیلم‌های سخیف، جای دارد که از خانم قیدی، آقای ملکان و دوستانشان قدردانی کنیم که علی‌رغم کم توجهی که به آنها شد کار درست را انجام دادند. در سالهایی دفاع مقدس ما به عنوان یک نوجوان در خط مقدم جبهه حضور داشتیم و این حضورمان باعث می‌شد که کمتر این بخش از دفاع مقدس را به عینه ببینم. این بخش از دفاع مقدس مغفول مانده بود که خانم قیدی با زحمات دوستانشان، این بخش از دفاع مقدس را نیز در حافظه تاریخ کشورمان ثبت و ضبط کردند.

علی شادمانی در حال تقدیر توسط حمیدرضا مقدم‌فر

خانم قیدی برای ساخت «ویلایی‌ها» شهامت به خرج داد

حمیدرضا مقدم‌فر مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم اظهار کرد: چندین مرتبه تاکنون مقام معظم رهبری شنیده‌ایم که اجر خانواده‌ شهدا و رزمندگان دفاع مقدس کمتر از شهدا نیست. اگر نگاه کنید به فیلم سینمایی«ویلایی‌ها»، می‌بینید که چطور خانواده‌های رزمندگان و شهدا سختی می‌کشند و با هر پیام شهادتی که سوی خط مقدم به دستشان می‌رسد، هزاران مرتبه جان می‌دهند. سینمای حال حاضر ما به سمتی رفته است که دیگر فیلمسازان شهامت ساخت فیلم‌های دفاع مقدسی را ندارند؛ اما خانم قیدی و همکارانشان با دانستن همه این موضوعات، شهامت به خرج دادند و فیلم سینمایی«ویلایی‌ها» را تولید کردند. بی‌شک عواملِ سازنده فیلم سینمایی«ویلایی‌ها» نزد خداوند و شهدا عجر و ثواب والایی خواهند داشت.

در ادامه این مراسم از طوبی عرب پویان همسر سردار شهید علیرضا نوری قائم مقام لشکر 27 محمد رسول الله (ص) و خانواده شهید مدافع حرم عباس دانشگر تجلیل به عمل آمد.

حمیدرضا مقدم‌فر درحال تقدیر از همسرِ سردار شهید علیرضا نوری

«ویلایی‌ها» گوشه‌ای از زندگی سخت خانواده‌های رزمندگان دفاع مقدس را به تصویر کشید

طوبی عرب پویان همسر سردار شهید علیرضا نوری در این مراسم گفت: تشکر می‌کنم که عوامل فیلم‌سینمایی «ویلایی‌ها» که گوشه‌ای از زندگی سخت خانواده‌های رزمندگان دفاع مقدس را به تصویر کشیدند. خانم قیدی شخصی بود که ورا از موضوعات مالی این فیلم سینمایی را تولید کرد. من اگر دستانم می‌لزرد به خاطر مجروحیت‌ سالهای دفاع مقدس است که باعث شد شیمیایی شوم. قدر آرامش این روزهایتان را بدانید چرا که به خاطر این آرامش جوانان بسیاری جانشان را فدا کرده‌اند.

بخش اعظم داستان «ویلایی‌ها» داستان همسر شهید نوری از آن دوران بود

منیر قیدی کارگردان فیلم سینمایی«ویلایی‌ها» نیز بیان کرد: امیدوارم که لیاقت محبت‌هایتان را داشته باشم. سال گذشته ما در همین روزها بود که مشغول تولید فیلم سینمایی«ویلایی‌ها» در دمای بیش از 50 درجه جنوب کشور بودیم. از همسر شهید نوری نیز تشکر می‌کنم که صبورانه ما را برای ساخت این فیلم راهنمایی کردند و بخش اعظم این فیلم داستان زندگی ایشان بود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده