وزارت کشور

مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: در روزهای ۱۲ و ۱۳ مرداد جلسه انتخاب دبیران کل احزاب استانی و ملی برای عضویت در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب برگزار می‌شود.

به گزارش مشرق، محمدامین رضازاده مدیرکل سیاسی وزارت کشور درباره روند عضویت دو نماینده از احزاب کشور در کمیسیون ماده 10 احزاب، گفت: مطابق ماده 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی، یک نماینده از دبیران کل احزاب ملی و یک نماینده از دبیران کل احزاب استانی به عنوان عضو کمیسیون ماده 10 بدون حق رای برای مدت دو سال انتخاب می شوند و به همین منظور بر اساس دستورالعمل مصوب کمیسیون که توسط وزیر محترم کشور ابلاغ شده است، جلسات انتخاب افراد مذکور در روزهای پنجشنبه 12 مرداد (احزاب استانی) و جمعه 13 مرداد (احزاب ملی) با حضور دبیران کل احزاب در وزارت کشور انجام خواهد شد.

دبیر کمیسیون ماده 10 قانون احزاب همچنین افزود: دبیران کل متقاضی عضویت در کمیسیون از روز چهارشنبه مورخ 14-4-1396 لغایت یکشنبه مورخ 18-4-1396 با مراجعه به پرتال و پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور به نشانی www.moi.ir فرم ثبت نام را تکمیل و کد رهگیری دریافت کنند. فرم مذکور شامل نام حزب، نام و نام خانوادگی و تلفن دبیرکل، گستره فعالیت (استانی یا ملی)، شماره و تاریخ پروانه فعالیت، نشانی دفتر مرکزی و همچنین آپلود معرفی نامه رسمی با سربرگ و مهر حزب است. بدیهی است در صورت فقدان شرایط مذکور، ثبت نام کان لم یکن تلقی می‌شود.

رضازاده با اشاره به اینکه اسامی نامزدهای نهایی توسط هیات نظارت در پرتال و پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور منتشر خواهد شد خاطرنشان کرد: معترضان به تصمیمات هیات نظارت به مدت 2 روز از مورخ  22-4-1396 تا مورخ 23-4-1396 فرصت دارند از طریق پرتال وزارت کشور اعتراض خود را ثبت نمایند و کمیسیون ماده 10 ظرف 48 ساعت به اعتراضات رسیدگی و نتیجه نهایی را به هیات نظارت اعلام می‌کند.

وی با بیان اینکه نتیجه رسیدگی کمیسیون توسط هیئت نظارت به متقاضیان اعلام خواهد شد گفت: فهرست نهایی نامزدها توسط هیئت نظارت در پرتال وزارت کشور منتشر و در روز رای گیری در محل رای گیری نیز درج خواهد شد.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور در پایان یادآوری کرد: سمت دبیرکلی حزب قائم به شخص بوده و قابل توکیل به غیر نیست و دبیران کل اعم از نامزدها و سایر دبیران کل جهت رای دادن باید شخصاً در جلسه انتخابات شرکت کنند. حضور دبیران کل در جلسه انتخابات و دادن رای  منوط به داشتن معرفی نامه کتبی با سربرگ و مهر حزب مربوطه است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس