کد خبر 740486
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۴
امیرحسین پیروانی

سرمربی تیم فوتبال امید ایران گفت: بدون شک در دراز مدت فوتبال ایران می‌تواند بهره لازم را از شایستگی‌های جوانانش ببرد.

به گزارش مشرق، امیرحسین پیروانی درباره انتخاب جمع زیادی از بازیکنان تیم جوانان ایران حاضر در رقابت‌های جام جهانی در فهرست تیم امید عنوان کرد: فدراسیون فوتبال نگاه بلند مدتی به تیم‌های پایه‌ای  دارد و با آینده نگری برنامه‌ها را پیش می برد. ما پس از جلساتی که با آقای کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی داشتیم، با تصمیم وی، با تیمی که عمده نفرات آن را زیر 20 ساله‌ها تشکیل می‌دهند در مسابقات زیر 23 سال آسیا شرکت می‌کنیم. در واقع این تصمیم آینده نگری فدراسیون و کی‌روش را نشان می‌دهد.

وی افزود: در فهرستی که برای تیم امید اعلام کرده ایم، 21 بازیکن نفراتی هستند که در تیم ملی جوانان حضور داشتند و بدین ترتیب زیر 20 سال محسوب می‌شوند. در واقع از این فهرست 26 نفره، فقط 5 بازیکن زیر 23 سال هستند و عمده نفرات تیم را بازیکنان زیر 20 سال تشکیل می‌دهند. شاید در مقطع فعلی، این تصمیم ریسک محسوب شود اما بدون شک در دراز مدت فوتبال ایران می‌تواند بهره لازم را از شایستگی های این جوانان ببرد.

پیروانی خاطرنشان کرد: تیم امید ایران مسابقات حساس و بسیار مهمی را در سال‌های آتی در پیش دارد و چه بهتر  جوانانی که در  مقاطع بعدی می‌توانند حائز شرایط سنی مناسب حضور در تیم باشند از هم اکنون فرصت بازی در کنار یکدیگر و کسب تجربه در مسابقات مختلف را کسب کنند.من به شخصه سخت امیدوارم که ثمره این تصمیم بزرگ را در سال های آتی ببینیم.

منبع: فدراسیون فوتبال

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس