کد خبر 739664
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۰
حمد المزروعی

معروف ترین فعال اماراتی و نزدیک به ولیعهد ابوظبی در یک توئیت خطرناک با اشاره به قریب الوقوع بودن سرنگونی ولیعهد سعودی نوشت: محمد بن سلمان پادشاه آینده عربستان است.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری «عربی ۲۱»، حمد المزروعی، معروف ترین وبلاگ نویس و فعال اماراتی نزدیک به محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی در یک توئیت خطرناک که بیانگر قریب الوقوع بودن سرنگونی محمد بن نایف ولیعهد سعودی است نوشت: محمد بن سلمان پادشاه آینده عربستان است.

مهر تایید بر قریب الوقوع بودن سرنگونی ولیعهد سعودی

این توئیت او تاکید روشن و صریحی بر قریب الوقوع بون سرنگونی امیر محمد بن نایف است که فرض بر این است که پادشاه آینده باشد.

المزروعی مهره ولیعهد ابوظبی

اماراتی ها المزورعی را یک نیروی امنیتی نزدیک به محمد بن زاید می دانند که به طور مداوم دیدگاههای امارات را بیان داشته است و نوشته های او شامل مسائلی است که امارات همواره مایل است به شکل غیر رسمی منتشر شود.

در این میان المزورعی بدون مقدمه در توئیت خود به این جمله اکتفا کرد: پادشاه آینده عربستان، محمد بن سلمان جوان است.

امارات در جریان سرنگونی محمد بن نایف قرار دارد

این توئیت به این معنی است که امارات از اینکه محمد بن نایف به زودی سرنگون خواهد شد، با خبر است و یا در جریان است که وی عملا از دایره حکومت خارج شده است هرچند در پست خود به عنوان ولیعهد باقی است.

توئیت های جنجال برانگیز و اشاره ضمنی به اقدام نظامی علیه قطر

نکته قابل توجه اینکه توئیت المزروعی مدت زیادی در صفحه اش باقی نماند و تقریبا یک ساعت پس از انتشار حذف شد، اما بسیاری از کاربران این نوشته ها را حفظ و ذخیره کردند.

به هر حال توئیت جنجال برانگیز المزوروعی یک روز پس از تصمیم پادشاه سعودی در ارتباط با عزل و نصب جدید جا دارد که به عقیده ناظران در چارچوب کاهش قدرت بن نایف و متمرکز کردن قدرت در اختیار جانشین ولیعهد یا همان محمد بن سلمان قابل ارزیابی است.

همچنین این توئیت فقط یک روز پس از توئیت جنجال برانیز دیگری است که در آن گفته بود: «به زودی قهوه را در شرایتون قطر خواهیم نوشید»؛ جمله ای که به عقیده بسیاری از کارشناسان به معنی تهدید به اقدام نظامی و یا حمایت از تلاش برای کودتا در قطر است .

منبع: تسنیم

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • کامران IR ۰۲:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۳۰
    2 0
    بن سلمان فعلا بیشتر شیر میده به آمریکا و بریتانیا و صد البته شیرش هم از بن نایف خوشمزه تر بوده! ایوانکا در جریان سفر به عربستان به ترامپ گفته بود: «باباجون بن سلمان شیرش(بستنی) از همه خوشمزه تره»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده