کد خبر 739384
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶
13921129000508_PhotoA.jpg

رئیس پیمانکار ساخت نیروگاه بوشهر اعلام کرد که مسکو، تولید تجهیزات نیروگاه بوشهر را آغاز کرده است.

 به گزارش مشرق، «والری لیمارنکو» رئیس شرکت پیمانکار در ساخت نیروگاه بوشهر روز دوشنبه (امروز) به خبرگزاری روسی اسپوتنیک اعلام کرد که مسکو تولید تجهیزات لازم برای ساخت رأکتور جدید نیروگاه هسته‌ای بوشهر را آغاز کرده است.

بنا به گزارش اسپوتنیک، رئیس این شرکت در ادامه افزود که تعدادی قرارداد مربوط به این تجهیزات اصلی احتمالاً در آینده‌ای نزدیک به امضا درمی‌آید.

لیمارنکو  تأکید کرد: «قرارداد تولید مخزن ذوب هسته (مخزنی که اگر احیانا هسته راکتور ذوب شد، مواد مذاب داخل این مخزن ریخته و کنترل شود) برای رأکتور دوم و سوم بوشهر از قبل امضا شده است. بعلاوه، شرکت سازنده، از قبل تولید این تجهیزات پیچیده را آغاز کرده است».

وی ادامه داد که قراردادهای تحویل تجهیزات برای  اتاق ماشین‌آلات نیز امضا شده است.

بنا به گفته این پیمانکار، موضوع خرید ژنراتورهای بخار نیروگاه بوشهر و سامانه‌های اتوماسیون کنترل فرایند فنی نیز در دستور کار است.

وی تصریح کرد: «این یک کار دشوار و مفصل بود که شمار زیادی از کارشناسان  اتم استروی اکسپورت در آن شرکت داشته‌اند و هدف اصلی این است که تجهیزات به موقع فراهم شود. چنین رویکردی بازه زمانی ساخت را کاهش می‌دهد و تجهیزات مستقیماً به منطقه نصب ارسال می‌شود».

قرارداد ساخت بوشهر ۲، که ساخت  و راه‌اندازی رأکتورهای دوم و سوم را در بوشهر آغاز کرده است، در نوامبر ۲۰۱۴ به امضای روسیه و ایران درآمد. این قرارداد شامل گزینه ساخت ۶ رأکتور دیگر در آینده می‌شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس