سازمان جهانی

ایران برای سومین دوره متوالی به عنوان عضو اصلی هیأت مدیره سازمان جهانی کار انتخاب شد.

به گزارش مشرق،  جمهوری اسلامی ایران که هر ساله با نمایندگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و گروه‌های کارگری و کارفرمایی برای شرکت در نشست سازمان بین‌المللی کار به کشور سوئیس سفر می‌کند، در این دوره برای سومین دوره متوالی به عنوان عضو اصلی هیأت مدیره سازمان جهانی کار انتخاب شد.

بر اساس این گزارش انتخابات هیأت مدیره سازمان جهانی کار درحالی برگزار شد که اعضا، جمهوری اسلامی ایران را به عنوان عضو هیأت مدیره انتخاب کردند.

جمهوری اسلامی ایران نخستین کشور اسلامی محسوب می‌شود که برای سومین بار متوالی به عضویت هیأت مدیره سازمان جهانی کار درمی‌آید و در کنار ایران از گروه کشورهای آسیا و اقیانوسیه سه کشور بحرین، کره جنوبی و تایلند نیز در ترکیب اعضای اصلی هیأت مدیره سازمان جهانی کار حضور دارند.

به گزارش وزارت کار، علی ربیعی - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه برگزاری این احلاس با بیان اینکه سازمان بین‌المللی کار در این دوره موضوع رشد بدون اشتغال، مهاجرت و مسئله کار شایسته را در دستور کار خود قرار داده است، گفت: عضویت ایران در هیأت مدیره سازمان بین‌المللی کار، تجربه منطقه‌ای را به تهران منتقل خواهد کرد و از قدرت ایران برای تصمیم‌گیری‌ها در این سازمان نیز بهره خواهیم گرفت.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس