کد خبر 736874
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲
امیرحسین فتاحی

رئیس سازمان لیگ در نامه‌ای به دبیرکل فدراسیون فوتبال در خصوص نقل‌وانتقالات پیش‌فصل ۹۷-۹۶ و نحوه حضور بازیکنان در مسابقات در فصل آینده مواردی را بیان کرد.

به گزارش مشرق، متن نامه به شرح زیر است: با توجه به اینکه نقل‌وانتقالات پیش‌فصل 97-96 از روز 25 خرداد ماه شروع می‌شود و  هر ساله قبل از شروع نقل‌وانتقالات دپارتمان نقل‌وانتقالات دستورالعمل ثبت قرارداد و صدور مجوز بازی  جهت پیشنهاد و تصویب در هیئت رئیسه محترم فدراسیون فوتبال ارائه می‌کند.

لذا پیشنهاد می‌شود:

1- هر باشگاه عضو لیگ برتر در زمان مجاز نقل‌وانتقالات اول فصل می‌تواند با شش بازیکن عضو باشگاه‌های لیگ برتر قرار داد منعقد نماید.

2- در زمان مجاز نقل‌وانتقالات، باشگاه‌های حاضر در لیگ برتر و لیگ دسته اول می‌توانند تا سقف شش نفر بعلاوه بازیکنان قبلی خود را که با وجود داشتن قرارداد معتبر به دلیل خدمت سربازی از این تیم‌ها جدا شده‌اند و اکنون سربازی آنها خاتمه یافته است و قرارداد قبلی آنها همچنان معتبر است و نیز بازیکنان خود را که به علت دوپینگ محروم بوده‌اند و محرومیت آنها پایان یافته است بدون ملاحظه شرط سهمیه لیگ برتری‌ها، با رعایت سقف تعداد نفرات هر تیم به لیست اضافه نمایند.

3- تیم‌های صعودکننده به لیگ برتر در زمان مجاز نقل‌وانتقالات اول فصل می‌توانند حداکثر با هفت بازیکن عضو باشگاه‌های لیگ برتر قرارداد حرفه‌ای منعقد نمایند.

4- بازیکنان تیم‌هایی سقوط‌کننده از لیگ برتر به لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور سهمیه لیگ برتری محسوب می‌شوند.

5- بازیکنان تیم‌های صعودکننده از لیگ یک به لیگ برتر باشگاه‌های کشور سهمیه لیگ برتری محسوب نمی‌شوند.

6- چنانچه قرارداد بازیکنان، قبل از شروع مسابقات نیم‌فصل دوم اقاله شود و این بازیکنان در سایر تیم‌های غیر لیگ برتری بازی نمایند و یا در نیم‌فصل دوم در عضویت هیچ‌کدام از باشگاه‌ها و تیم‌ها نباشند سهمیه لیگ برتری محسوب نمی‌شوند.

7- سهمیه‌های تعیین‌شده لیگ برتری فقط در آغاز فصل اعتبار دارند. بدیهی است در زمان مجاز نقل‌وانتقالات نیم‌فصل سهمیه و محدودیت‌های تعیین شده فاقد اعتبار است.

8- محدودیت بازیکن سهمیه لیگ برتری (شش و هفت) نفر تعیین شده اول فصل شامل تیم فوتبال باشگاه‌های حاضر در لیگ دسته اول نمی‌شود.

9- تعداد بازیکنان

الف) تعداد رده سنی آزاد برای لیگ برتر 18 نفر و برای لیگ دسته اول 21 نفر

ب ) تعداد رده سنی زیر 23 سال 9 نفر  1373/10/11

ج ) تیم‌ها تعداد 30 نفر از اعضای تیم های زیر مجموعه خود ( امید 15 نفر و جوانان 15 نفر) را حداکثر تا پایان نقل‌وانتقالات نیم‌فصل اعلام نمایند که بتوانند تا پایان فصل به مرور و ضرورت از آنها استفاده نمایند بدیهی است عدم ارائه این لیست تا پایان نقل‌وانتقالات نیم‌فصل به منزله عدم استفاده باشگاه از این رده‌های سنی می‌باشد. تیم‌ها می‌توانند از رده سنی پایین‌تر با رعایت سهمیه تعیین شده در رده سنی بالاتر استفاده نمایند.

10- به کارگیری بازیکنان خارجی:

الف) هر باشگاه لیگ برتری می‌تواند حداکثر با چهار بازیکن خارجی با شرایط زیر ثبت نماید. که یک نفر آنان الزاماً آسیایی باشد.

ب ) بازیکنان خارجی مشروط به بازی در تیم ملی بزرگسالان یا امید کشور متبوع در دو سال گذشته یا بازی در بالاترین سطح مسابقات لیگ قاره‌ای در دو فصل گذشته مجاز به عقد قرارداد با باشگاه‌های لیگ برتری می‌باشند.

تبصره : بازیکنان خارجی در صورتی که در دو فصل گذشته حداقل 10 بازی در دو سطح از بالاترین سطوح لیگ‌های اروپایی و آمریکای جنوبی بازی کرده باشند نیز می‌توانند با باشگاه‌های لیگ برتری قرارداد منعقد کنند.

پ) مدارک مربوطه به احراز شرایط عقد قرارداد بازیکن خارجی شامل (تأییدیه فدراسیون ملی و باشگاه دارنده) به عهده باشگاه گیرنده می‌باشد.

ت) استفاده از بازیکنان خارجی رده سنی امید و جوانان نیز مشمول سهمیه‌های تعیین شده در دستور العمل نقل‌وانتقالات بازیکنان خواهد بود.

ث) باشگاه‌های حاضر در لیگ دسته اول و پایین‌تر به هیچ وجه مجاز به جذب بازیکن خارجی نمی‌باشند.

تبصره: حق تجدیدنظر برای هیئت رئیسه فدراسیون و سازمان لیگ محفوظ است.

ج ) انعقاد قرارداد با بازیکنان خارجی و بازیکنان ایرانی شاغل در خارج از کشور می‌بایست از طریق TMS فیفا صورت پذیرد.

تبصره: بازیکنان ایرانی شاغل خارج از کشور جزو سهمیه‌های بازیکنان خارجی (چهار نفر) نمی‌باشند.

11- مصدومیت بازیکنان:

1-کلیه بازیکنان،کادر فنی و کادر پزشکی و تدارکاتی باید شخصاً خود را در مقابل حوادث بیمه نمایند تا در هنگام آسیب‌دیدگی از مزایای آن بهره‌مند شوند و حقوق ایام مصدومیت خود را از شرکت‌های بیمه دریافت نمایند.

2- بازیکنان چنانچه در طول تمرینات یا در مسابقات یا در اردوها یا در دوره‌های آموزشی یا در اثر حوادث حین رفتن به استادیوم و یا مراجعت از ورزشگاه جهت شرکت در تمرینات و مسابقات تحت برنامه‌ریزی باشگاه دچار مصدومیت جدی شوند ممکن است قبل از تکمیل زمان سه ماهه که فرجه زمانی برای فسخ قرارداد است با تأیید کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال مبنی بر جدی بودن آسیب، باشگاه می‌تواند وی را از لیست بازیکنان فصل خارج و در دو دوره زمانی نقل‌وانتقالات ابتدای فصل یا نیم‌فصل، بازیکن جدید جایگزین نماید.

3- بازیکن خارج شده از لیست تا پایان فصل مسابقاتی یا تا پایان زمانی که کمیته پزشکی وی را تحت درمان معرفی کرده است حق استخدام و بازی در هیچ یک از باشگاه های دیگر کشور را نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، همچنین اصلاحیه فدراسیون فوتبال در خصوص بند حضور بازیکنان در لیست باشگاه‌های مختلف به شرح زیر است: 

وضعیت بازیکنان بزرگسالان در لیگ برتر: 18 نفر

تعداد بازیکنان زیر 23 سال در لیگ برتر: 9 نفر

تعداد بازیکنان امید: 15 نفر 

تعداد بازیکنان جوانان: 15 نفر 

وضعیت بازیکنان در لیگ دسته اول:

تعداد بازیکنان بزرگسال: 21 نفر

تعداد بازیکنان زیر 23 سال :9 نفر

تعداد بازیکنان امید: 15 نفر / تعداد بازیکنان جوانان: 15 نفر (همچنین تیم‌ها تعداد 30 نفر از اعضای تیم‌های زیر مجموعه خود (امید و جوانان هر کدام 15 نفر) را حداکثر تا پایان نقل‌وانتقالات نیم‌فصل اعلام کند.)

لازم به ذکر است، در مورد وضعیت بازیکنان لیگ دو و سه بحث و بررسی صورت نگرفته و مقرر شد تا در نشست آتی هیئت رئیسه بحث و بررسی صورت گیرد.

گفتنی است، اخبار تکمیلی در خصوص نحوه حضور بازیکنان در مسابقات فوتبال  فصل 97-96 متعاقباً ارسال می‌شود.

منبع: فدراسیون فوتبال

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس