کد خبر 727945
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲
مصطفی آجورلو

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز از هواداران این تیم خواست همچون سال‌های گذشته با قدرت از تیم‌شان حمایت کنند.

به گزارش مشرق، مصطفی آجورلو با اعلام گزارشی از آخرین وضعیت باشگاه تراکتورسازی به سایت رسمی این باشگاه گفت: از همان ابتدایی که افتخار خدمت به مردم تبریز را در این باشگاه پیدا کردم، اعلام کردم با تمام وجود برای ساختن تیمی قدرتمند و پاسخگویی به انتظارات تلاش می‌کنیم که همینطور هم شد. ما در فصل نقل‌وانتقالات تمامی بازیکنان مورد نظر کادر فنی را جذب و با وجود مشکلات مالی بهترین تیم را روانه مسابقات کردیم. به گواه کارشناسان از موفق‌ترین باشگاه‌ها در فصل گذشته نقل‌وانتقالات بودیم. با این وجود شرایطی پیش آمد که در نهایت نتیجه مورد نظر هواداران کسب نشد و نتوانستیم جام‌های قهرمانی را به مردم شریف آذربایجان تقدیم کنیم، اما همانطور که ما بر عهد خودمان مانده‌ایم، انتظار داریم هواداران هم در این شرایط باشگاه را تنها نگذارند و برای رسیدن به موفقیت از تیم محبوب‌شان در روزهای سخت حمایت کنند.

9 پرونده شکایت در فیفا
وی در خصوص محرومیت تراکتورسازی از حضور در فصل نقل‌وانتقالات اظهار داشت: باشگاه با 9 پرونده شکایت در فیفا روبه‌رو شده که هیچکدام مربوط به این دوره نمی‌شود. با این وجود همه تلاش‌مان را از روز اول به کار بستیم و بخش زیادی از بدهی‌ها که حدود دو میلیارد تومان بوده پرداخت شده است. از همین طریق خوشبختانه سه پرونده ما مختومه شد، اما با تعدد پرونده‌ها مواجه بودیم و همین مسئله در نهایت منجر به محرومیت شده است. در یک فصل قرارداد سه بازیکن خارجی تیم به صورت یک طرفه و بدون اطلاع به فیفا فسخ شده و طبیعتاً آن بازیکنان هم با مراجعه به فدراسیون جهانی فوتبال علیه باشگاه شکایت کرده‌اند. چنین اتفاقی موجب شد که فیفا علیه باشگاه حکم بدهد و حالا شرایطی که می‌بینید برای ما ایجاد شود.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی افزود: با چنین وضعیتی باید در همین موقعیت برای آماده‌سازی یک تیم قدرتمند در فصل جدید تلاش کنیم. البته باید بگویم تیم خوبی در سال گذشته آماده شده بود و حالا در اولین گام برای حفظ بازیکنان اصلی تیم تلاش خواهیم کرد. در ادامه می‌توانیم به دنبال جذب سه بازیکن آزاد باشیم و در نیم فصل هم ان‌شالله پیش از حضور در رقابت‌های آسیایی، امکان استفاده از فرصت نقل‌وانتقالات زمستانی وجود دارد که مثل گذشته از همه این فرصت‌ها به بهترین شکل استفاده خواهیم کرد. هواداران نباید نگرانی از این بابت داشته باشند، چراکه ظرفیت بازیکنان فصل گذشته تراکتورسازی موجب می‌شود ما در فصل جدید با حفظ همین بازیکنان، قدرتمند و مدعی باشیم و از این بابت جای نگرانی وجود ندارد.


آجورلو در خصوص مشکلات مالی این باشگاه و تأخیر در پرداخت مطالبات بازیکنان نیز اظهار داشت: همیشه صادقانه با مردم و هواداران صحبت کردم و پیش از این هم گفتم که در این فصل هیچ نهاد و ارگانی کمکی به ما نکرد. تمامی منابع مالی که برای پرداخت به بازیکنان و تأمین هزینه‌های باشگاه فراهم شد، از طریق اسپانسر و حامیان مالی بود که طبیعتاً این کافی نیست. ما در تمام این مدت به دنبال استفاده از روش‌های مختلف برای درآمدزایی و حل مشکلات مالی بودیم. خوشحالم که این میزان درآمدزایی از طریق اسپانسر و حامیان مالی در تاریخ باشگاه سابقه نداشته است. از همین طریق 65 درصد از مبلغ قرارداد بازیکنان و کادر فنی پرداخت شد که مبلغ قابل توجهی است. از همین طریق هزینه‌های تیم را تا پایان فصل تامین کردیم و علاوه بر همه اینها با استفاده از همین منابع بخش قابل توجهی از مطالبات خارجی پرداخت شد و هنوز بخشی از این مطالبات باقی مانده است. مطالباتی که از  گذشته برای ما به جا مانده و برای پیشگیری از محرومیت‌های دیگر باید پرداخت کنیم. حداقل انتظار این بود که در تأمین بخشی از هزینه‌ها به ما کمک می‌شد، اما به دلیل مشکلاتی که وجود داشت بسیاری از وعده‌ها تحقق پیدا نکرد. از محل درآمدهای سازمان لیگ هم تا امروز هیچ دریافتی نداشته‌ایم، در حالی که مطالبات ما می‌توانست کلیه مشکلات مالی را حل کند.

وی ادامه داد: طبیعتاً و علی‌رغم اینکه در جذب اسپانسر و طرح‌های اقتصادی موفق بوده‌ایم، تأمین بودجه یک فصل تنها از طریق اسپانسر پیراهن و طرح‌های اقتصادی جانبی میسر نیست. با این وجود ما به تلاش خودمان ادامه دادیم و ناامید نشدیم. به همین دلیل از هواداران هم انتظار داریم از طرح‌های اقتصادی باشگاه حمایت کنند. بازیکنان ما به خوبی می‌دانند که در این فصل خیلی از باشگاه‌ها با مشکلات مالی مواجه بودند و بسیاری از تیم‌ها پرداخت کمتری داشتند. با این وجود وظیفه ماست که مطالبات بازیکنان را به موقع پرداخت کنیم و ان‌شالله به زودی با بازیکنان تسویه حساب می‌شود. من شرایط همه بازیکنان را درک می‌کنم، اما مشکلات مالی امروز تنها مختص به مجموعه تراکتورسازی نیست و در بسیاری از باشگاه‌ها هم وجود دارد. به امید خدا کلیه مبلغ قرارداد بازیکنان در فصل گذشته را پرداخت خواهیم کرد که اتفاق مهم و مبارکی است.

آجورلو در خصوص تمدید قرارداد بازیکنان و تلاش برای حفظ شاکله اصلی تیم در فصل آتی نیز گفت: من از ابتدا با بازیکنان تیم به صورت صادقانه گفت‌وگو کردم و همه مسائل باشگاه را در میان گذاشتم. تراکتورسازی در فصل گذشته بازیکنان بسیار خوب و ارزشمندی در اختیار داشته و بر همین اساس به دنبال حفظ این بازیکنان هستیم و اطمینان داریم با همین بازیکنان تیم قدرتمندی در فصل آتی در اختیار خواهیم داشت. برای حفظ محمدرضا اخباری و سعید آقایی که بازیکنان شایسته و ملی‌پوش ما هستند، با باشگاه‌های سایپا و گسترش فولاد وارد مذاکره شده‌ایم و امیدواریم که با تعامل دوستان عزیزمان در این باشگاه‌ها، بتوانیم در فصل آتی هم از وجود این دو بازیکن تأثیرگذر استفاده کنیم. در خصوص وضعیت سایر بازیکنان هم مشکل خاصی وجود ندارد. محمد نوری عزیز قرارداد خودش را به مدت یک فصل دیگر تمدید کرد، با فرزاد حاتمی هم وارد مذاکره شده‌ایم و ان‌شالله او هم در جمع بازیکنان تراکتورسازی می‌ماند. بازیکنان متعصبی مثل ایرانپوریان، کیانی، ابراهیمی و گودرزی هم با باشگاه قرارداد دارند و حتماً سعی می‌کنیم مشکلات مالی آنها را حل کنیم. در خصوص سایر بازیکنان تیم هم مشکل خاصی وجود ندارد و ان‌شالله با استفاده از سهمیه سه بازیکن با نظر کادر فنی بعد از فصل نقل‌وانتقالات نقاط ضعف را برطرف می‌کنیم.

در انتخاب سرمربی به نظرات هواداران توجه داریم
مدیرعامل تراکتورسازی همچنین در خصوص آخرین وضعیت انتخاب سرمربی جدید این تیم در فصل آتی خاطرنشان کرد: ما همیشه برای تراکتورسازی به دنبال بهترین‌ها بوده‌ایم. هواداران تراکتورسازی شایسته بهترین‌ها هستند و انتظاری به جز کسب نتایج خوب و در عین حال ارائه بازی‌های زیبا و چشم‌نواز ندارند. بر همین اساس با تمامی گزینه‌های داخلی و خارجی که مورد نظر کارشناسان بودند، مذاکره کردیم. دلیل طولانی شدن پروسه انتخاب سرمربی این بود که نخواستیم به عجله و یک تصمیم فردی به جمع‌بندی نهایی برسیم. به نظرات هواداران و مطالبات به حق آنها توجه داشتیم. با این وجود پس از بررسی شرایط گزینه‌ها و مشاوره با کارشناسان تصمیم نهایی را در این خصوص خواهیم گرفت، تصمیمی که به سود هواداران تراکتورسازی باشد و ان‌شالله با حمایت پرشورها منجر به موفقیت تیم در رقابت‌های فصل آتی شود. در اینجا پیرامون گزینه‌های خارجی هدایت تراکتورسازی باید بگویم ما با آقای دنیزلی مذاکره کردیم، اما ایشان مشغول به کار هستند و قرارداد دارند. همچنین کرانچار از گزینه‌های ما بود که تصمیم گرفت در سپاهان بماند و قراردادش را تمدید کند.

بودجه ثابتی داشتیم همه روزهای سال کنار مردم تبریز بودم
وی افزود: خواسته من از هواداران تراکتورسازی این است که در همین روزهای سخت تیم محبوب‌شان را تنها نگذارند و در کنار ما باشند تا با هم از مشکلات عبور کنیم. من همانطور که از روز اول وعده دادم بودم با تمام وجود برای موفقیت این باشگاه تلاش کردم و امروز هم تمامی مشکلات موجود را با هواداران در میان گذاشتم که در جریان اتفاقات باشگاه باشند. اطمینان دارم که در کنار هم به آنچه می‌خواهیم دست می‌یابیم و یک تیم قدرتمند را روانه فصل آتی رقابت‌های لیگ برتر جام حذفی و مسابقات آسیایی خواهیم کرد. مشکل پنجره نقل‌وانتقالات محدود به همین مقطع زمانی است و در نیم فصل باز هم می‌توانیم بازیکنان مورد نیاز را جذب کنیم. هواداران باید در همین شرایط سخت از تیم محبوب‌شان حمایت کنند.

آجورلو اظهار داشت: برخی به من انتقاد می‌کنند که چرا در تبریز اقامت دائمی ندارم. من بسیار علاقه داشتم که بودجه ثابتی برای باشگاه دریافت می‌کردم و تمامی روزهای سال را با آرامش در کنار مردم خوب تبریز سپری می‌کردم. این برای من بهترین شرایط ممکن بود، اما متأسفانه ما بودجه ثابتی نداریم و من مجبورم برای کسب درآمدهای باشگاه از طریق حامیان مالی و طرح‌های اقتصادی در تهران با شرکت‌ها و نهادهای مختلف مذاکره کنم. حالا شما خودتان قضاوت کنید،‌ من اگر در تبریز باشم و باشگاه هیچ درآمدی نداشته باشد خوب است یا اینکه مثل فصل گذشته نزدیک به 150 میلیارد ریال از همین طریق و با همین شیوه درآمد داشته باشیم؟ هواداران به خوبی می‌دانند که هزینه‌های باشگاه،‌ دستمزد بازیکنان و اعضای کادر فنی تا سقف 65 درصد و حتی بخشی از بدهی‌های پرونده‌های خارجی از طریق همین درآمدها تأمین شده است. با این وجود امسال چشم‌انداز مالی مناسب‌تری وجود دارد و می‌توانم بیشتر در کنار مردم تبریز و در شهر تبریز حضور داشته باشم. این میزان درآمد البته به این معنی نیست که به کمک سایر نهادها نیاز نداریم، چرا که با وجود هزینه‌های جاری و با توجه به بدهی‌های گذشته خصوصاً پرونده‌های برون مرزی طبیعتاً اسپانسرها و طرح‌های اقتصادی کافی نخواهد بود. البته باید به این نکته هم اشاره کنم که در تمام این مدت همکاران من در باشگاه که اکثراً بومی هستند به اداره امور کمک کردند که لازم است از آنها تشکر کنم.

مقابل تهمت‌ها به خاطر منافع تراکتورسازی سکوت می‌کنم
مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی گفت: برخی از هواداران عزیز عنوان کردند که آجورلو تیم را رها کرده و من هم قصد نداشتم به این موضوع پاسخی بدهم، اما برای آرامش خیال هواداران می‌گویم که من از 6 صبح تا پاسی از شب در تلاش برای حل مشکلات تراکتورسازی، درآمدزایی و اداره امور هستم. آیا معنی این تلاش‌ها رها کردن تیم است؟ به زودی مطالبات اعضای تیم را تسویه خواهیم کرد و بازیکنان تمام مبلغ قرارداد فصل گذشته خود را دریافت خواهند کرد. من به آنها قول داده بودم که همه مطالبات این فصل‌شان را بپردازم که به حمدالله به این قول عمل خواهیم کرد. اقدام بعدی ما پرداخت مبالغ قرارداد بازیکنان در فصل جدید است که قبل از شروع لیگ به خواست خدا انجام خواهیم داد. حالا قضاوت کنید که این حجم برنامه‌ریزی و تلاش به معنی رها کردن تیم است؟

وی ادامه داد: خواهش من این است که منصفانه قضاوت کنید. ما در حال تسویه حساب با بازیکنان هستیم، در حالی که بخش قابل توجهی از این مطالبات مربوط به زمان حضور من در باشگاه نیست و بعضی بازیکنان ما از سه فصل پیش طلب دارند. با این منابع مالی محدود که برای ایجاد آن شبانه‌روز تلاش کردیم باید بدهی‌های باقیمانده از سه فصل پیش را پرداخت کنیم و در عین حال متهم شویم که تیم را رها کرده‌ایم؟ روش و ابزار من در کار هر روز مصاحبه کردن و پاسخ دادن به منتقدان نیست. من باید با کار و عمل خودم به انتقادات پاسخ بدهم. چیزی که تراکتورسازی بیش از هر چیز به آن نیاز دارد، کار شبانه‌روزی همراه با آرامش است و من هم خلاف این عمل نخواهم کرد. مقابل تهمت‌ها برای منافع تراکتورسازی سکوت می‌کنم تا آرامش این باشگاه حفظ شود.

آجورلو در پایان گفت: در خصوص مشکلات مالی موجود توضیحات کامل را دادم با این وجود وظیفه ما این است که به وعده خودمان عمل کنیم. چکی به مبلغ 700 میلیون ریال در اختیار آقای خالد شفیعی گذاشته شده و من هم به او پیغام دادم که مبلغ این چک روز یکشنبه در حساب خواهد بود و این اتفاق طبق قرار افتاد. از همینجا برای خالد شفیعی و همسرش در آستانه ازدواج مبارک‌شان آرزوی خوشبختی می‌کنم. سایر بازیکنان تیم هم بدانند که باشگاه با وجود همه مشکلات به وعده‌های خودش عمل خواهد کرد و تلاش شبانه‌روزی ما تنها با هدف ایجاد شرایط مناسب برای بازیکنان و رضایت هواداران ان‌شالله به ثمر خواهد نشست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس