کد خبر 726941
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۲:۴۵
بدهی دولت

یک روزنامه زنجیره‌ای می‌گوید پرداخت‌ بدهی‌های دولت قبل 20 سال طول می‌کشد.

به گزارش مشرق، روزنامه آرمان از قول پدرام سلطانی نایب رئیس اتاق بازرگانی نوشت: وضعیت فعلی اقتصاد ما امکان اینکه بتواند درآمدهای مالیاتی خود را در کوتاه‌مدت افزایش چشمگیری دهد ندارد. افزایش حداکثر ۱۵ تا ۲۰ درصدی مالیات در یک روند دو ساله با قیمت‌های ثابت می‌تواند کمی به دولت کمک کند که بدهی‌های خود را پرداخت کند؛ بدهی‌هایی که دولت اگر بخواهد با این شرایط پرداخت کند حداقل ۲۰ سال طول می‌کشد. دولت به دلیل سوءعملکرد یک دوره ۸ ساله حداقل ۲۰ الی ۲۵ سال در این باتلاق گیر کرده است.


آرمان همچنین در یادداشت دیگری مدعی شد: بدهی میلیاردی میراث شوم، دولت قبل است. پیش از دولت یازدهم، دولت بی‌نظمی روی کارآمد که بدهی‌های بسیاری برای دولت به وجود آورد. دولت یازدهم از همان ابتدای کار خود تلاش کرده است به این بدهی‌ها نظم بیشتری بدهد و اطلاعات آنها را به دست بیاورد. متاسفانه هنوز یک مرکز فعال، آزاد و مورد اعتماد وجود ندارد که کل بدهی‌های دولت را مورد محاسبه قرار دهد و مشخص کند دولت چقدر به تامین اجتماعی، بانک‌ها، شرکت‌ها و پیمانکاران دولتی بدهکار است.


این ادعاها و توسل به شگرد همیشگی برای انداختن تقصیرها به گردن دولت قبل در حالی است که بدهی‌های دولت سابق ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بود اما این رقم در ۴ ساله دولت یازدهم بیش از ۳ برابر شده و به ۷۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده که در نوع خود یک رکورد بی‌سابقه است و همزمان و بر اساس آمار، دولت فعلی به اندازه پنج دولت قبل از خود، هزینه‌ جاری داشته است!!

منبع: کیهان

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • عاشق بهار IR ۰۳:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
    3 0
    از نظر دولت خسته و پیر همه چیز به دولت قبل ربط دارد مگر خلافش ثابت شود یعنی بهانه واسه دوشیدن این ملت را مهیا میکنند تا با خیال راحت بی عرضگیهای خودشان را ماسالی نمایند خدا یا کاری کن

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده