کد خبر 726315
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۳
فدریکا موگرینی

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه ایران کشوری مهم در منطقه است، گفت انتخابات ایران را به دقت دنبال می‌کند.

 به گزارش مشرق، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه گفت این گروه به دقت انتخابات ریاست‌جمهوری ایران را دنبال می‌کند.

وی که در مقر اتحادیه اروپا در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: «ما به دقت بسیار زیاد انتخابات ایران را دنبال می‌کنیم، اما من هرگز در مورد نتایج احتمالی نظر نمی‌دهم. »

موگرینی افزود: «ما در سال‌های گذشته در پرونده‌های مختلف همکاری فشرده‌ای با مقامات ایرانی داشته‌ایم و در برخی موارد اشتراک نظر داشته‌ایم و همکاری کرده‌ایم. »

وی ادامه داد: «از جمله این همکاری‌ها، اجرای توافق هسته‌ای بوده که ما همکاری خوبی داشته‌ایم و من کاملا از اینکه آژانس ۵ بار پایبندی کامل ایران را تائید کرده، خرسندم. »

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود: «جامعه بین‌الملل هم با برداشتن تحریم‌ها به تعهداتش عمل کرده و اتحادیه اروپا هم تعهد سرمایه‌گذاری و همکاری در زمینه‌های مختلف را داده است. »

موگرینی با اشاره به سفرهایش به ایران و رایزنی در زمینه‌های مختلف، گفت: «زمینه‌های دیگری هم بوده که ما نظر مشابهی نداشته‌ایم، اما کانال ارتباطی باز بوده و تبادل نظرهای سازنده‌ای صورت گرفته است. »

وی افزود: «در مورد نتیجه اظهار نظر نمی‌کنم، اما این انتخابات را به دقت دنبال می‌کنیم، چراکه ایران کشور قدرتمندی است، نه فقط در منطقه، بلکه در آسیا. »

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پایان گفت: «قطعا انتخابات مهمی است و تنها می‌توانم امیدوار باشم که شهروندان ایرانی به خوبی از حق رأی خود استفاده کنند. »

منبع: فارس

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۲۳:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۸
  2 0
  دنبال کن
 • نسل سومی IR ۰۱:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
  2 0
  تمام شد سیاست انفعال. فقط حکمت عزت مصلحت .این نحوه ی تعامل اران اسلامی با دنیا باید باشد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده