عملیات ضربتی ارتش سوریه

منابع سوری از آغاز پیشروی ارتش به سمت شهرک بیت نایم در غوطه شرقی پس از آغاز عملیات نظامی از چندین محور و همچنین جنایت هولناک تروریست‌های داعشی در حومه حماه خبر دادند.

 به گزارش مشرق، یک فرمانده میدانی گفت نیروهای ارتش سوریه با حمایت نیروهای همپیمان پس از آغاز عملیات نظامی از چندین محور  در غوطه شرقی دمشق، پیشروی به سمت شهرک «بیت نایم» را آغاز کردند که تا کنون توانسته‌اند تعدادی از مزارع و منطقه خرابو را آزاد کنند.

این فرمانده میدانی، اظهار داشت نیروهای ارتش سوریه برای جلوگیری از سوء‌ استفاده گروه‌های تروریستی از نیزارها و علفزارهای اطراف شهرک بیت نایم و حملات آنها به ارتش، آن را آتش زدند. به گفته این منبع، ادعای رسانه‌های حامی تروریست‌ها مبنی بر انهدام یک تانک یا خودروی ارتش در این منطقه صحت ندارد و ارتش به پیشروی خود تا آزادسازی کامل این شهرک و نیز ورود به روستای حوش الصالحیه در عمق غوطه شرقی ادامه می‌دهد.

در شمال سوریه نیروهای ارتش سوریه، شهرک «عقارب» در حومه حماه و برخی مواضع را که پس از حمله بامداد امروز تروریست‌های داعشی ترک کرده بودند، پس گرفتند.

تروریست‌های داعشی بامداد  امروز از سه محور به شهرک عقارب حمله کردند و جنایت هولناکی را مرتکب شدند، آنها دست‌کم ۴۶ غیرنظامی از جمله تعداد زیادی کودک را سربریدند و صدها نفر دیگر را زخمی کردند، شماری از غیرنظامیان هم ربوده شدند.

بر اساس این گزارش، ‌جنگنده‌های سوری و روسی در پی این جنایت، مواضع داعشی‌ها را در شرق و جنوب عقارب و در منطقه ابوحبیلات و مناطق اطراف در حومه شرقی حماه به شدت بمباران کرده‌اند.

در حلب هم نیروهای  ارتش سوریه روستاهای‌«النافعیة، عطیرة، المزیونة، المباقر، خربة أن المنصورة والخالدیة» در حومه شرقی را پس از درهم کوبیدن آخرین باندهای داعشی در این مناطق آزاد کردند.

در درعا هم درگیری‌های شدیدی میان ارتش سوریه و گروه‌های تروریستی وابسته به جبهه النصره در نزدیکی مرزهای مشترک با اردن جریان دارد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده