فرانسوا فیون

نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد که باید ائتلافی با روسیه و ایران برای مبارزه با تروریسم ایجاد شود.

به گزارش مشرق به نقل از المنار، "فرانسوا فیون" نامزد حزب محافظه کار در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه امروز جمعه در سخنانی گفت که باید ائتلافی با روسیه و ایران برای مبارزه با تروریسم ایجاد شود.

وی که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، مبارزه با تروریسم و شکست گروه تروریستی داعش اولویت دولتش خواهد بود.

فیون تاکید کرد که شکست داعش زمانی حاصل خواهد شد که روسیه و آمریکا اختلافات خود را کنار بگذارند و وی در راستای نزدیکی این دو کشور عمل می‌کند.

وی که این سخنان را پس از حمله تروریستی به شانزه‌لیزه پاریس که به کشته شدن یک پلیس فرانسوی منجر شد، مطرح می‌کرد، گفت: با دستی پولادی با تروریسم مبارزه خواهم کرد و مبارزه با آنها اولویت دولت من خواهد بود. باید با تروریسم در دو زمینه فرهنگی و فکری نیز مبارزه کرد.

فیون ضمن تاکید بر ضرورت ایجاد ائتلاف با روسیه و ایران برای مبارزه با تروریسم گفت که باید موضع محکم‌تری با کشورهای حوزه خلیج فارس اتخاذ شود.

نامزد حزب محافظه‌ کار فرانسه برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام کرد حالت فوق العاده را حفظ و کنترل های مرزی را برقرار خواهم کرد.

وی در نشست خبری در پاریس، در پی تیراندازی در خیابان شانزلیزه گفت: ما با ذهنیت افراطی روبرو هستیم. برای ایجاد فضای مناسب به منظور تشکیل ائتلاف بین المللی واقعی ضد داعش تلاش خواهم کرد. با اصلاح نظام شنگن، امنیت را در مرزهای فرانسه تقویت خواهم کرد. 

فیون افزود: در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری برای استخدام صد هزار سرباز و استقرار آنان در سراسر فرانسه تلاش خواهم کرد.

وی گفت: اگر در انتخابات پیروز شوم، همه اعضای جماعت اخوان المسلمین را از فرانسه اخراج خواهم کرد. مسلمانان در فرانسه باید به دولت برای مقابله با داعش کمک کنند. نام دشمن ما «اسلام افراطی» و چهره آن «نفرت انگیزی» است.

منبع: تسنیم

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • مشنگ یاب AU ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۱
    7 0
    فیون تاکید کرد که شکست داعش زمانی حاصل خواهد شد که روسیه و آمریکا اختلافات خود را کنار بگذارند و وی در راستای نزدیکی این دو کشور عمل می‌کند. فیون ضمن تاکید بر ضرورت ایجاد ائتلاف با روسیه و ایران برای مبارزه با تروریسم گفت که باید موضع محکم‌تری با کشورهای حوزه خلیج فارس اتخاذ شود. .......................................... این فرمول پوسیده سالهای قبل برای به انحراف کشیدن مقاومت به درد خودت و اوون عمه ات می خوره!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده