انتخابات96

نام نویسی از داوطلبان شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز سه‌شنبه (22 فروردین ماه) با دستور وزیر کشور آغاز شد.

به گزارش مشرق، نام نویسی از داوطلبان شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح امروزز سه شنبه ( 22 فروردین ماه) با دستور وزیر کشور آغاز شد.

نام نویسی از داوطلبان شرکت در این انتخابات از ساعت 8 صبح الی 18 بعد ظهر در محل ستاد انتخابات کشور انجام خواهد شد.

بر اساس جدول زمابندی منتشر شده از سوی ستاد انتخابات کشور نیز نام نویسی از داوطلبان شرکت در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری تا 26 فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

طبق ماده 35 قانون انتخابات کشور انتخاب شوندگان هنگام ثبت نام باید دارای شرایط زیر باشند:

1_ از رجال مذهبی، سیاسی.

2_ ایرانی‌الاصل.

3_ تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران.

4_ مدیر و مدبر.

5_ دارای حسن سابقه و امانت و تقوی.

6_ مؤمن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور.

همچنین به گفته مسئولان ستاد انتخابات کشور واجدان شرایط باید در زمان ثبت نام با در دست داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی و یک قطعه عکس شش در چهار، در ستاد انتخابات کشور حضور پیدا کرده و اقدام به تکمیل فرم های پیش بینی شده کنند. 

جدول زمانبندی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به شرح زیر است:

صدور دستور شروع انتخابات توسط وزیر کشور به فرمانداران

 96/1/22

ثبت‌نام از داوطلبان

 96/1/22 تا  96/1/26

رسیدگی به صلاحیت داوطلبان توسط شورای نگهبان  96/1/27 تا  96/1/31
انتشار اسامی نامزدها توسط وزارت کشور  96/2/6 تا  96/2/7
تبلیغات انتخاباتی نامزدها  96/2/8 تا  96/2/27
اخذ رأی  96/2/29
اخذ رأی در مرحله دوم در صورت لزوم و الزاماً جمعه هفته بعد  96/3/5

اولین داوطلب انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز به ستاد انتخابات کشور آمد.

رحمانی فضلی: نظرسنجی از مشارکت 60 درصدی مردم خبر می دهد

رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز سه شنبه 22 فروردین ماه ضمن دستور آغاز فرآیند نام نویسی از داوطلبان شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری طی سخنانی اظهارداشت: به همه فرمانداران شروع مراحل انتخابات ریاست جمهوری را که امروز با ثبتنام اغاز می شود اعلام می کنم.

وی افزود: امیدوارم همه مسئولان اعم از مجریان و ناظران و همه کسانی که در این امر کمک می کنند از جمله رسانه ها، مطبوعات رادیو و تلویزیون و قوه قصضاییه و نیروی انتظامی و به وطر کلی همه دستگاه ها نیز در این امر خطیر ضمن رعایت بی طرفی و مر قانون در امر برگزاری یک انتخابات سالم و بانشاط و قانونی بودن و مشارکت بالا کمک کنند.

وزیر کشور با بیان اینکه نظارت در انتخابات ریاست جمهوری بر عهده شورای نگهبان و انتخابات شوراها بر عهده مجلس است افزود: انشالله به کمک یکدیگر بتوانیم در اجرا و نظارت گام های بهتری برداریم.

وزیر کشور تاکید کرد: از همه نامزدها که در این انتخابات خود را در معرض انتخاب عموم مردم قرار می دهند و همچنین حامیان آنها، احزاب، گروه ها و اشخاص انتظار داریم با تعامل مثبت مبتنی بر اخلاق و قانون در جهت برگزاری انتخاب سالم و قانونی انتخاب بهتری داشته باشیم و همچنین ضمن فعالیت قانونی و با نشاط در عرصه انتخابات بتوانیم بک مرتبطه دیگر شکوه دیگری را به نمایش بگذاریم.

رحمانی فضلی افزود: به همه مردم اعلام می کنم که وزارت کشور و شورای نگهبان و مجلس یک انتخابات کاملا ارام و قانونی و سالم و باشکوه را تدارک دیده اند و انشالله همینطور برگزار خواهد.

وی درباره تبلیغات زودهنگام انتخاباتی گفت: تبلیغات زودهنگام تخلف است و باید احزاب، حامیان آنها و رسانه های منتصب به افراد و به ویژه رسانه هایی که از بودجه عومی استفاده می کنند در این زمینه مراقبت کنند.

وزیر کشور ادامه داد: در بحث تبلیغات زودهنگام که دعوت به حضور و تبیین آگاهی مردم در جهت حضور مردم در انتخابات باشد را تبلیغات زودهنگام نمی دانیم مگر اقدامی سازماندهی شده برای تبلیغ فرد خاص باشد که تبلیغات زودهنگام تلقی می شوند.

رحمانی فضلی تصریح کرد: شنبه هفته آیند کمیته تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری تشکیل خواهد شد و روند تبلیغات زودهنگام و همچنین روند تبیلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

رحمانی‌فضلی: فرصت ۲۰ روزه تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری حضور مردم در انتخابات را تقویت خواهد کرد.

وزیر کشور گفت: نظرسنجی‌ها از حضور ۶۰ درصدی مردم در انتخابات حکایت دارد و من حضور بالای ۷۰ درصدی را پیش‌بینی می‌کنم.

وی در پاسخ به سوالی درباره زمان ثبت‌نام رییس جمهور گفت: اطلاعی ندارم.

وی همچنین اظهار داشت: تاکنون تفسیری که از قانون شده٬ «رجل سیاسی» شامل خانم‌ها نمی‌شود.

وزیر کشور ابراز امیدواری کرد: انتخابات در آرامش کامل برگزار شود.

از اولین ثبت‌نام کنندگان انتخابات ریاست جمهوری

اولین خانمی که برای ریاست جمهوری ثبت نام کرد

رسانه‌های داخلی و خارجی در وزارت کشور در اولین روز ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، حضور پر رنگی در وزارت کشور دارند.

حضور پررنگ رسانه‌های داخلی و خارجی در وزارت کشور

حضور میرسلیم برای ثبت نام در وزارت کشور با لباسی متفاوت

میرسلیم: نیامده‌ام تا حقوق نجومی بگیرم/ با لباس کار آمدم تا کشور را از رکود خارج کنم

مستقر در وزارت کشور مصطفی میرسلیم داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در وزارت کشور در جمع خبرنگاران، گفت: راهی که من از 50 سال پیش آغاز نموده ام چیزی جز حق‌طلبی نیست. من امروز برای احقاق حقوق بر جا مانده شما مردم بزرگ ایران آمدم.

وی افزود: حق داشتن شغل مطلوب، حق برخورداری از تأمین اجتماعی به ویژه از نظر بیکاری،‌از کار افتادگی و بی‌سرپرستی و خدمات بهداشتی و درمانی، حق داشتن مسکن متناسب با نیاز، حقوقی که به کمال در قانون اساسی مترقی جمهوری  اسلامی قید شده اما متأسفانه در این چند دهه معطل مانده است.

میرسلیم ادامه داد: من آمده‌ام تا منزلت معلمان، کارمندان و هنرمندان محترم شمرده شود و قدر خدمات پزشکان و پرستاران شناخته شود و ثمره کوشش کشاورزان، اصناف و امدادگران و از خودگذشتگی رزمندگان ارج نهاده شود.

وی تصریح کرد: من  امروز لباس کار و تلاش به تن کردم تا همانطور که روزی با همراهی و خلاقیت جوانان متخصص این مرز و بوم موتور ملی را پس از طراحی و نمونه‌سازی به تولید  انبوه رسانم. چرخ تولید ملی را نیز با کارآفرینی و نوآفرینی از رکود نجات دهم و به حرکت در  آورم. من آمده‌ام در پی حق بیش از 3 میلیون جوانی باشم که به دلیل فرصت‌سوزی‌ها دستشان از بازار شغل و خدمت به مردم قهرمان ما کوتاه مانده است.

داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، تصریح کرد: ما با کوله‌باری از تجربه خدمت در وزارت کشور، بنیاد امور مهاجران جنگی در نهاد ریاست جمهوری، وزارت ارشاد، ورزش و مجمع تشخیص و در صنعت آمده‌ام. من امروز به پشتوانه طلبگی در پیشگاه شهیدان بهشتی و رجایی و باهنر به میدان آمده‌ام.

میرسلیم تأکید کرد: آمده‌ام تا آموخته‌های خدمتم را در پیشگاه رهبری در مسیر پیشرفت میهن به کار گیرم. آمده‌ام تا تجربه همکاری‌ام را در کنار مرحوم هاشمی رفسنجانی برای اعتلای نام میهنمان به کار بندم.

وی گفت: من از دانشگاه آمده‌ام از تحصیل و تحقیق و تجربه‌اندوزی در رشته مهندسی مکانیک در فرانسه تا تدریس در دانشگاه‌های کشور. من به پشتوانه یک حزب ریشه‌دار 50 ساله به کارزار خدمت آمده‌ام من آمده‌ام تا سهم شما را از سفره با برکت انقلاب بگیرم و به شما برسانم. من امروز نیامده‌ام تا حقوق نجومی بگیرم. من امروز نیامده‌ام سهمی برای خود و اطرافیان مطالبه کنم. من آمده‌ام تا ان‌شاءالله حقوق معطل مانده شما را بگیرم چرا که حق گرفتنی است.

مصطفی میرسلیم با حضور در جمع خبرنگاران گفت: از حزب مؤتلفه یک نامزد معرفی شده و آن مصطفی میرسلیم است. بنده از ابتدا اعلام نامزدی از جانب حزب مؤتلفه کردم قبل از آنکه جمنا شکل گیرد. پس از آن جمنا تشکیل شد و در آنجا نیز همراه با دوستانمان مذاکره کردیم و قرار شد همراهی داشته باشیم و مخالفتی ابراز نکنیم چون در هدف و نیت یکی هستیم.

این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: اینکه چه کسی در جمهوری اسلامی خدمت کند را مردم معرفی می‌کنند، من نیامده‌ام که انصراف دهم و حزب مؤتلفه من را نامزد کرده تا در صحنه بمانم.

وی پیرامون مشارکت مردم در این دوره از انتخابات نیز گفت: با توجه به مساوئلی که در 4 سال گذشته صورت گرفته فکر می‌کنم مشارکت مردم خوب خواهد بود و بیش از 60 درصد شرکت می‌کنند. رقیب اصلی ما رئیس جمهوری است که هم‌اکنون، در حال ایفای وظیفه است.

میرسلیم با بیان اینکه انصراف ندادن معادل بر هم زدن وحدت نیست، گفت: وحدت در نیت و هدف است، وحدت در خدمت است. ساز و کاری که در جمنا به کار گرفته شد به خاطر تازه‌کار بودن اشکالاتی دارد که می‌توانست با تجربه گذشتگان برطرف شود اما صورت نگرفت از جمله تشکیل مجمع و گزینش اعضاء.

وی در پایان گفت: ساز و کاری که بین جمنا و مؤتلفه وجود دارد ائتلاف است و این به معنی ادغام نیست بلکه تعامل سیاسی است تا بهترین روش تعیین شود.

داوطلب کراواتی انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم

ذوالفقاری: با برهم زنندگان امنیت انتخابات با قاطعیت برخورد می کنیم/ از هر گونه نا امنی جلوگیری خواهد شد

حسین ذوالفقاری رئیس کمیته امنیتی و انتظامی ستاد انتخابات کشور در جمع خبری اظهارداشت: اگر فردی، جریانی، اشخاصی، حزبی و گروهکی بخواهد امنیت انتخابات را بهم بزند قطعا با قاطیعیت تمام برخورد خواهیم کرد و از هر گونه نا امنی جلوگیری خواهد شد.

وی تاکید کرد: امنیت انتخابات خط قرمز کشور و کلیه دستگاه ها است، همه قوا و مسئولان بر روی الویت امنیت انتخابات تاکید دارند لذا هر حرفی و جریان سازی که بخواهد امنیت را هدف قرار دهد قطعا با مسببین آن برخورد خواهد شد.

ذوالفقاری تأکید کرد: از 6 ماه قبل تمامی برآوردهای امنیتی انتخابات از سوی دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی صورت پذیرفته تا بتوانیم انتخاباتی کاملاً امن را داشته باشیم. 

وی افزود: همچنین آسیب‌هایی که می‌تواند متوجه امنیت انتخابات شود، چه از سوی معاندین خارج از کشور و چه از سوی کسانی که احتمال دارد در داخل بی‌توجهی کنند و یا زمینه‌هایی که می‌تواند امنیت انتخابات را تحت تأثیر قرار دهد، همه این موارد مورد بررسی قرار گرفته است. 

رئیس کمیته امنیتی و انتظامی ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: هم‌اکنون دستگاه‌ها وارد فضای اقدامات امنیتی در کشور شده‌اند، چرا که کشور ما در منطقه‌ای قرار دارد که شرایط امنیتی خوبی ندارد و لذا باید تلاش گسترده‌ای صورت بگیرد که انشاالله امنیت انتخابات حفظ شود. 

ذوالفقاری با بیان اینکه اطلس امنیتی انتخابات به تمامی استان‌ها ابلاغ شد و استانداران و معاونین سیاسی آنها در این زمینه توجیه شده‌اند، گفت: دستورالعمل استفاده از فضای مجازی در انتخابات صادر و ابلاغ شد.

وی افزود: در این دستورالعمل تمامی تمهیداتی که متوجه انتخابات است و تمامی مصادیقی که در فضای مجازی شامل می‌شود، دربرگیرنده این دستورالعمل هستند و طرحی تحت عنوان بی‌تاک آماده شده که هریک از کاندیداها که بنا است در فضای مجازی تبلیغات انجام دهند، مانند فضای واقعی، باید دارای شناسنامه و مشخصه باشند و اگر چنانچه به نام کاندیدایی مطلبی اعلام شود، در صورتی که مربوط به او نیست، حتماً باید بلافاصله تکذیب کند، در غیر این صورت مسئول آن مطلب که منتشرشده، آن کاندیدا است. 

رئیس کمیته امنیتی و انتظامی ستاد انتخاباتی کشور با تأکید بر اینکه برآورد ما نشان‌دهنده برگزاری انتخابات در فضایی کاملاً امن است، گفت: به همه کاندیداها و جریان‌ها تأکید می‌کنیم اصل، منافع و امنیت ملی است.

دوقلوهایی که برای ریاست جمهوری ثبت نام کردند


داوطلبی که برای پیدا کردن شغل در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد

یک داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری می‌گوید هدفش از ثبت‌نام در این انتخابات کسب شغل است.

محمد رافی بروجردی یکی از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری، گفت: من متولد 1364 و کارشناس ارشد تربیت بدنی هستم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا برای کسب شغل در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کردید؟ اظهار داشت: بله، از مسئولین وزارت ورزش تقاضا می‌کنم که شغل مناسبی در وزارت ورزش و یا تربیت بدنی و یا اداره ورزش بروجرد به من بدهند.

رافی در پاسخ به این سؤال آیا فکر می‌کنید که رأی بیاورید؟ اظهار داشت: نمی‌دانم، هر چه خدا بخواهد، فکر می‌کنم اگر جزو کاندیداهای نهایی باشم و شورای محترم نگهبان نظر مثبت داشته باشند، احتمال دارد که رأی خوب چند میلیونی داشته باشم.

بازدید احمدی از ستاد انتخابات کشور

رئیس ستاد انتخابات کشور دقایقی پیش با حضور در وزارت کشور در جریان روند ثبت‌نام دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری قرار گرفت.

جوان‌ترین داوطلبی که در انتخابات ثبت‌نام کرد

جوان‌ترین داوطلب در انتخابات ریاست‌جمهوری به نمایندگی از دهه هفتادی‌ها ثبت‌نام کرد.

سامانی: ثبت نام 72 نفر در انتخابات ریاست جمهوری تا الان

سید سلمان سامانی در نشست خبری با خبرنگاران اظهارداشت: تا الان 72 نفر برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم به وزارت کشور مراجعه کرده اند.

وی گفت: از این تعداد یک نفر خانم بوده است.

سامانی همچنین با اشاره به ماده 74 قانون انتخابات ریاست جمهوری گفت: در این قانون آمده تمامی رسانه ها حق ندارند آگهی یا مطلبی علیه نامزدها درج کنند.

سخنگوی وزارت کشور در ادامه گفت: در دوره یازدهم انتخابات ریاست جمهوری 688 نفر ثبت نام داشتیم که احتمال می دهیم این دوره افزایش یابد.

وی با بیان اینکه رسیدگی به صلاحیت نامزدها بر عهده شورای نگهبان است، گفت: فعالیت انتخاباتی نامزدها رسما از تاریخ اعلام اسامی آنان توسط وزات کشور آغاز می شود و هرگونه فعالیت انتخاباتی خارج از این زمان تخلف از قانون است.

ثبت نام داوطلبی که چهره آشنای سال‌های دور است

بازیگر نقش "آتقی" امروز برای ریاست‌جمهوری ثبت نام کرد و گفت یکی از برنامه هایم از بین بردن مواد مخدر است!

جواد گلپایگانی بازیگر نقش آتقی سریال آیینه عبرت در وزارت کشور

احمدی از حضور 86 داوطلب در ستاد انتخابات خبر داد

علی اصغر احمدی رئیس ستاد انتخابات کشور از حضور 86 داوطلب در ستاد انتخابات برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم خبر داد.

وی افزود: مسن ترین داوطلب 79 سال و جوانترین آنها 21 سال بوده است.


لیدر تراکتورسازی در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد

علیرضا هاشمیان لیدر تیم تراکتورسازی عصر امروز (سه‌شنبه 22 فروردین) با حضور در ستاد انتخابات کشور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

 سخنگوی وزارت کشور: تعداد ثبت نام کنندگان انتخابات ریاست جمهوری از مرز ۱۰۰ نفر گذشت

 سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه تا ایم لحظه تعداد ثبت نام گکندگان از مرز 100 نفر گذشت.

نخستین روز ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری پایان یافت

درب ستاد انتخابات کشور بسته شد و از ورود افراد جدید ممانعت بعمل آید اما کسانی که تا این ساعت به ستاد انتخابات کشور مراجعه کرده اند روند ثبت نام آنها انجام خواهد شد.

آمار نهایی تعداد ثبت نام کنندگان روز نخست انتخابات ریاست جمهوری تا ساعاتی دیگر از سوی اعضای ستاد انتخابات کشور اعلام خواهد شد.

ثبت نام ١٢٦ داوطلب در نخستین روز ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری

پور علی مطلق دبیر ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران گفت:تعداد ١٢٦ داوطلب شامل ٦زن و ١٢٠ مرد در نخستین روز ثبت نام دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام قطعی کردند.

وی ادامه داد:مسن ترین داوطلب ٧٩ ساله و جوانترین داوطلب ١٨ساله هستند.

نظرات

 • انتشار یافته: 31
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 28
 • محمد ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
  45 5
  اون آقای محترم باید قوی ترین مردان جهان شرکت کنه
  • 35 IR ۱۶:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
   22 2
   وقتی فقط یک فتوکپی شناسنامه و کارت ملی و دو قطعه عکس لازمه چرا همه ثبت نام نکنند تا عکسشان در مطبوعات منتشر شود ؟؟ من هم فردا ثبت نام می کنم .
  • مهدی از قم IR ۱۷:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
   27 6
   باور کنید حتی این ها هم قول تحول اقتصادی در یک مدت کوتاه نمیدهند
 • ابراهیم IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
  75 17
  میرسلیم فقط اومده رای خراب کنه همه می دونن رای نمیاره
  • ش US ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
   24 5
   اول باید تایید صلاحیت بشه بعد به فکر رای آوردن یا خراب کردن باشه
  • میثم IR ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
   8 10
   رای کیو خراب کنه؟؟ اصلا برا چی نباید تایید بشه؟
  • ابراهیم IR ۱۸:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
   10 2
   رای خراب کردن یعنی اینکه میاد و بجای اینکه رای ها بره برای یک نفر بین اون ها تقسیم میشه و اینکه اگر هم کسی به غیر اون نباشه باز هم رای نمیاره
 • محمد جواد IR ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
  21 11
  ایول دهه هفتادی
  • حامد IR ۱۸:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
   1 0
   فقط دهه سشصتی ها زنده باد خاطرات دهه 60 ها ما از همه چیز خاطره داریم و کلی حال میکردیم با مسائل آن روز ها اما برای بقیه حتی فیلم و کارتون هاشون مصنوعی و نچسب بود کافی برنامه های کودک اون زمان مثل آنت ،بل و سباستین و پسر شجاع و حتی واتو واتو رو با کارتون های بی سروته دهه 70 مثل دیجی مون مقایسه کنید عشق است دهه60
 • حسین IR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
  31 17
  این راست های سنتی مثل موتلفه وحدت را تا وقتی قبول دارند که اسمشان در لیست باشد. و اگر اسمشان در لیست نباشد زیر میز میزنند.
 • لبیک یا خامنه ای IR ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
  27 25
  این نشون دهنده ی آزادی تو کشور ماست بعد یک سری افراد خدا نشناس میگن آزادی نیست حتی دهه هفادی هم میتونه ثبت نام کنه
  • علی IR ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
   1 2
   آزادی این نیست که افراد با هر سلیقه ای بتونن ثبت نام کنند آزادی یعنی اینکه طیف های مختلف نماینده داشته باشند
 • سینا IR ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
  28 10
  افرادی معلوم الحال فقط وقت و هزینه بیت المال را هدر میدهند...
 • علیرضا IR ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
  7 11
  ما هم بریم ثبت نام
 • على IR ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
  26 7
  چرا يك قانون ساده و مشخصى براى مرحله اول ثبت نام انتخابات رياست جمهورى وجود نداره؟؟ اينگونه ثبت نام علاوه بر تمسخر بين المللى و وهن شان رياست جمهورى باعث سوءاستفاده هاى دشمنان از موضوع آمار ردصلاحيتها و مواردى از اين دست نيز خواهد بود
  • بهروز IR ۲۳:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
   3 1
   آفرین اکی
 • pariiiiii IR ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
  19 18
  هیچ کدام تایید نمیشید افراد تایید شده مشخص هستن وقت خودتون رو نگیرید.
 • حسام IR ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
  29 16
  این همه مردا رئیس جمهور شدن هیچی نشد یه بار یه خانم رئیس جمهور شه ببینیم چی میشه
  • سجاد اسلامی IR ۱۸:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
   1 2
   اگه حتی بر فرض محال کسی پیدا بشه که در علوم فقهی و علوم سیاسی از زنان رجل باشد ریاست جمهوری کاریست مردانه و به ضرس قاطع از طرف خبرگان رد صلاحیت می شود .......................؟؟؟؟؟؟؟
  • ناشناس IR ۲۳:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
   3 2
   عملکرد ریاست سازمان محیط زیست باید درس عبرت باشه .
 • ناشناس IR ۱۷:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
  17 13
  واقعا اینا به چه امیدی میان ؟؟؟ این چه قانونیه ما داریم که با وجود اینکه همه میدونن اینا تایید نمیشن بازم بهشون اجازه اسم نویسی داده میشه ؟ البته بعید نیست باز دارن جمعیتو میزنن بالا که شورای نگهبان به دلیل ازدحام جمعیت نتونه با دقت به همه رسیدگی کنه . این سناریویی بود که چهار سال قبل دربارش صحبت میکردن .
  • محسن IR ۱۹:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
   1 1
   همۀ اینها (بجز آقای میرسلیم) به سببِ این که رجلِ سیاسی - مذهبی نیستند، رد صلاحیت می شوند و نیازی نیست که شورای نگهبان وارد جزییاتِ پرونده شان شود. بنابر این کثرت این گونه افراد نمی تواند روی دقتِ شورای نگهبان برای رسیدگی های اصلی، تاثیری بگذارد.
 • سعید IR ۱۸:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
  1 1
  ضمن احترام به کلیه شرکت کنندگان . از شعارها مشخص است که همه از بیکاری ثبت نام می کنند . مسولین محترم خذایی کاری به بیکاران بدهید . شاید الان به چشم طنز به شعار اینها نگاه شود ولی واقعیت این است که بیکاری و ذغدغه کار زیاد است . انشالله اقا تقی هم به ارزویش که از بین بردن اعتیاد در جامعه است برسد . و خداوند به ان جوان بروجردی در تربیت بدنی کار بدهد
 • یاسین IR ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
  1 2
  لاکچری ها هههه
 • اسلامی IR ۱۸:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
  0 1
  بیشتر اینایی که انتخابات شرکت می کنن وسن های پایین دارن برای تخلیه یه هیجاناتی که به صورت عقده بروز کرده و می خواهن با دیده شدن در رسانه انگشت نما شوند .
 • احمد IR ۱۹:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
  1 1
  ان شاالله در دوره بعدی هم مثل این دوره مسکن خیلی گرون نشه تا جوانان بتونند صاحب خانه شوند.
 • SoS IR ۱۹:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
  1 3
  آبرو برای ما در سطح بین الملل نموند.
 • سجاد IR ۱۹:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
  1 2
  حداقل یک هزینه یک میلیونی برا ثبت نام بذارن تا اینجوری نشه
 • ... IR ۲۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
  1 3
  خوب که نگاه کنیم , این خبرنگارایی که این داوطلبهارو دست میندازن , ی تخته شون کمه
 • یبلا IR ۲۱:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
  1 2
  این یک تراژدی تلخ هست ،که ما خود را مسخره یک عده بون صلاحیت و بد تر از اون رسانه های خارجی بکنیم و از هر کسی که ،به وزارت کشور می آید ثبت نام کنیم
 • کامیار IR ۲۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
  5 1
  اون اولی خیلی خوبه:))

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده