کد خبر 70381
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۰ - ۱۸:۳۱

الله كرم در خاتمه پیش بینی كرد كه هر گروه یا جریانی كه به رهبری نزدیكی بیشتری داشته باشد ، پیروز احتمالی انتخابات آتی خواهد بود.

به گزارش مشرق، عصر ایران نوشت :

حسین الله كرم از چهره های معروف جریان اصولگرا در مصاحبه با روزنامه لبنانی دیلی استار نسبت به احتمال بروز ناآرامی های انتخاباتی در انتخابات مجلس نهم در اسفند سال جاری هشدار داد.

روزنامه دیلی استاربه نقل از الله كرم در این باره نوشت :‌" در حدود 80 منطقه در كشور وجود دارد كه احتمال بروز ناآرامی های انتخاباتی در آنها بالاست ."

الله كرم هشدار داده است :‌" این مساله بار دیگر فرصتی برای مخالفان خواهد بود تا تنش ایجاد كنند ، همان طور كه در جریان انتخابات ریاست جمهوری گذشته ایجاد كردند ؛ مقامات كشور باید در این باره هوشیار باشند."

الله كرم در این مصاحبه منتقدان اصولگرای محمود احمدی نژاد را به دو دسته تقسیم كرد و افزود :‌" دسته اول از منتقدان احمدی نژاد اصولگرایانی هستند كه وابسته به جریان راست بازاری هستند ، این دسته حمایت قاطعی از احمدی نژاد ندارند و منتظرند تا او اشتباه كند تا از اشتباهات احمدی نژاد به نفع خود بهره برداری كنند ."

الله كرم افزود :‌"‌ اما دسته دوم از منتقدان اصولگرای احمدی نژاد كه اصولگرایان واقعی را تشكیل می دهند در واقع به دلیل نزدیكی وی به اسفندیار رحیم مشایی رییس دفترش به وی انتقاد دارند ."

وی با اشاره به اینكه هدف مشایی از اظهارات و موضعگیری های خود جلب و جذب آرای حامیان اصلاح طلب در انتخابات آتی است ، این استراتژی وی را ناموفق خواند و افزود كه بدنه اجتماعی حامی اصلاح طلبان با این گونه اظهارات به مشایی متمایل نخواهند شد.

الله كرم در خاتمه پیش بینی كرد كه هر گروه یا جریانی كه به رهبری نزدیكی بیشتری داشته باشد ، پیروز احتمالی انتخابات آتی خواهد بود.

در این گزارش دیلی استار كه درباره انتخابات آتی مجلس در ایران است ، صادق زیبا كلام استاد دانشگاه تهران نیز مشاركت داشت .

زیبا كلام نیز با اشاره به احتمال حضور كم رونق حامیان اصلاح طلب در انتخابات آتی مجلس گفت كه حتی اگر رهبران اصلاح طلبان از حامیان خود بخواهند در این انتخابات شركت كنند بعید است به جز درصدی از حامیان مردمی، این دعوت را اجابت كنند.

با این حال زیبا كلام انتخابات آتی را رقابتی بین سه جناح می داند كه از نظر او حامیان احمدی نژاد و مشایی ، اصولگرایان سنتی و اصلاح طلبان اضلاع احتمالی این سه ضلع رقابتی خواهند بود.

زیبا كلام احتمال تحریم انتخابات از سوی اصلاح طلبان را زیاد می داند و می گوید حتی با فرض شركت نامزدهایی از اصلاح طلبان در این انتخابات هیچ تضمینی برای تایید صلاحیت این نامزدها از سوی شورای نگهبان وجود ندارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس