کد خبر 70160
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۰ - ۱۷:۴۵

قائم مقام سازمان اوقاف و امور خيريه كشور با اشاره به ارادت مردم ايران به فرهنگ اهل بيت گفت:140 ميليون زائر سالانه از حدود هشت هزار بقعه كشور بازديد مي كنند كه اين نشان انس مردم با اهل بيت است.

به گزارش مشرق به نقل از ايرنا،'تقي رضايار' روز دوشنبه در آيين توديع و معارفه مديركل اوقاف و امور خيريه چهارمحال وبختياري در سالن همايش هاي'شهيدجعفرزاده'شهركرد اظهار داشت:اگر حقوق موقوفات كشور به بهره وري مناسب برسد،محرومان نيازي به حمايت ديگر نهادهاي حمايتي ندارند.

وي با اشاره به تاكيدات مقام معظم رهبري دائر بر لزوم تبديل بقاع متبركه به قطب فرهنگي افزود: برنامه ريزي تبديل 127 هزار موقوفه و يك ميليون و يكصد هزار رقبه در كشور به قطب فرهنگي در حال برنامه ريزي و اجراست.

قائم مقام سازمان اوقاف و امور خيريه كشور تاكيدكرد:با تدوين سند راهبردي سازمان اوقاف و امور خيريه،بخش هاي مديريتي سازمان از قبيل موقوفات و بقاع موظف به برنامه ريزي هستند و تمام درآمدهاي بقاع و موقوفات مطابق با سند برنامه مصوب هزينه مي گردد.

وي گفت: ساماندهي و توسعه فضاي فيزيكي امامزاده هاي كشور از برنامه هاي در دست اجراي اين سازمان است.

رضايار گفت:وجود مقبره 10 هزار و 500 امامزاده و 33 پيامبر در كشور ،ايران را به قطب امامزادگان در جهان تبديل كرده است.

اين مسئول تصريح كرد: امامزادگان و پيامبران ،در هشت هزار بارگاه مدفون هستند.
به گزارش خبرنگار ايرنا،در اين آيين حجت الاسلام'محمد طباطبايي' به عنوان مديركل اوقاف و امور خيريه چهارمحال و بختياري منصوب و معرفي شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس