درحالی مجلس امروز سقف معافیت مالیاتی کارگران را ۵۰۰ هزار تومان کمتر از کارمندان دولت تعیین کرد که مشخص نیست نقش دولت روحانی در این ماجرا چه بوده است.

به گزارش مشرق،  مجلس دهم یکی از جنجالی ترین و البته تبعیض آمیزترین مصوبات خود را امروز در بهارستان به تصویب رساند تا بعد از آن سقف معافیت مالیاتی حقوق کارگران از کارمندان 500 هزار تومان کمتر باشد.

آنهم درحالی که پیش از این همواره سقف معافیت مالیاتی کارگران و کارمندان یکسان بوده است ولی امروز یکباره مجلس مصوبه ای را به تصویب رساند که براساس آن به 13 میلیون کارگر ظلم می شود.

البته برخی از نمایندگان در توجیه تصویب این مصوبه گفته اند که وقتی کارگری یک میلیون تومان حقوق می گیرد دیگر نیاز به معافیت مالیاتی 2 میلیون تومانی ندارد.

برخی دیگر از نمایندگان هم از فضای امروز مجلس سخن گفته و تأکید کرده اند که امروز کسی به اعتراض ها و مخالفت ها درباره این مصوبه توجه نکرد.

جست و جو از مصوبات کمیسیون تلفیق حکایت از آن دارد که این مصوبه در کمیسیون تلفیق مصوب نشده بود و احتمالاً طرح یکی از نمایندگان بوده که در جلسه امروز مطرح شده و رأی آورده است.

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید در کمیسیون تلفیق مصوبه کاهش سقف معافیت مالیاتی کارگران به تصویب نرسیده است؛

تماس با مسئولان دولتی و مالیاتی درباره نقش دولت در مصوبه امروز مجلس علیه 13 میلیون کارگر تا کنون به نتیجه قابل نشری نرسیده است و مشخص نیست نماینده دولت چه نقشی در این مصوبه داشته است؟!

 پیش از این خیل عظیم کارگران معتقد بودند، تبعیض زیادی بین کارگران و کارمندان دولت در حقوق و مزایا وجود دارد که دولت زیربار این مساله نمی رفت، ولی مصوبه امروز مجلس وجود تبعیض بین کارگران و کارمندان دولت را رسمیت بخشید.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (شنبه، 7 اسفند) پارلمانی و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 96 کل کشور با 168 رای موافق، 19 رای مخالف و2 رای ممتنع از مجموع 224 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس بند الف تبصره 6  این لایحه را تصویب کردند.

براساس این گزارش در بند الف تبصره 6 این لایحه ذکر شده، سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده (84) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب  1366/12/3 و اصلاحات بعدی آن در سال 1396، مبلغ دویست و چهل میلیون (240.000.000) ریال و برای سایرین (180.000.000 ) در سال تعیین می‌شود.
 
براساس این مصوبه مجلس کارکنان دولت با حقوق زیر 2میلیون تومان و سایرین (بخش خصوصی) با حقوق زیر 1.5 میلیون تومان، از پرداخت مالیات معاف می شوند.

براساس این گزارش در ماده 84 قانون مالیات های مستقیم آمده است: تا میزان شصت برابر حداقل حقوق مبنای جدول حقوق موضوع ماده (1) قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت -مصوب 1370-‌درآمد سالانه مشمول مالیات حقوق کلیه حقوق‌بگیران از جمله کارگران مشمول قانون کار، از یک یا چند منبع، از پرداخت مالیات معاف می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس