کد خبر 690487
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۷

رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه گفت: نظارت و پیگیری قانونی بر واحد های صنفی به جهت در دست نداشتن نرخی مصوب از سازمان های مربوطه روند اجرایی را با مشکل مواجه خواهد کرد.

به گزارش مشرق، عموم افراد جامعه بر این باورند که این روزها به سراغ آرایشگران شهر رفتن به معنی تقبل هزینه سنگین است، چراکه اصلاح موی سری تا دو سال قبل معادل 10 الی 15 هزار تومان هزینه داشته اما در این روزها با قیمت های معادل 50 تا 100 هزار تومانی برایشان آب می خورد.

در این راستا مصطفی گواهی رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه  اظهار کرد: نرخ نامه ای مصوب از سوی سازمان های ذیربط برای آرایشگران تا سال 93 ابلاغ شده بود که افراد براساس آن دست به قیچی می شدند اما از سال 94 تا سال جاری قیمت مصوبی برای واحد های صنفی مشخص نشده است.

گواهی با اشاره به نامه نگاری های بسیار زیاد اتحادیه با سازمان های ذیربط برای تعیین نرخ مصوب اشاره کرد: بی توجهی مسئولان نسبت به تعیین نرخ مصوب سبب بروز مشکل در روند نظارت بر فعالیت واحد های صنفی در این دوسال اخیر شده‌اند و برخی از واحد های صنفی بر اساس قیمت مصوب سال های قبل به اصلاح موی سر مردم پرداخته اند.

وی در این راستا با توجه به اینکه رکود حاکم بر بازار به سراغ صنف آرایشگران هم آمده و افزایش هزینه های مغازه داران و اجاره بها هایشان سبب کاهش نقدینگی و افزایش هزینه های دیگر آن ها شده است، ادامه داد: نظارت و پیگیری قانونی بر واحد های صنفی که دستمزدی نامعقول از افراد مطالبه می کنند و یا بیشتر از نرخ مصوب سال های قبل دریافت می کنند، به جهت در دست نداشتن نرخی مصوب از سازمان های مربوطه روند اجرایی را با مشکل مواجه خواهد کرد.

رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه با بیان اینکه آرایشگری یک مهارت هنری و به دنبال آن نیاز به یک نگاه کارشناسی برای تعیین نرخ مصوب است در خصوص برخی کارشکنی های سازمان های ذیربط در این راستا گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت در ارتباط با تعیین نرخ مصوب توسط اتاق اصناف به همراه کارشناسان مجرب اتحادیه هم راستا است اما در این میان سازمان تعزیرات کارشکنی هایی در این بخش انجام می دهد که موجب به تعویق افتادن دو ساله ی نرخ نامه برای واحد های صنفی شده است.

ایجاد مدل های نامتعارف توسط واحد های صنفی برخوردی قانونی به همراه خواهد داشت

وی با اشاره به اینکه در صورت ایجاد مدل موی سر و اصلاح صورت آقایان به شکل های نامتعارف در واحد های صنفی برخوردی قانونی به دنبال خواهد داشت که در این راستا افزود: عمده ی این افراد و واحد هایشان فاقد پروانه کسب و مجوز اتحادیه به فعالیت پرداخته اند که در صورت اطلاع اتحادیه توسط بازرسین به سرعت پیگرد و اعمال قانونی از سوی دستگاه های نظارتی انجام خواهد شد.

این مقام مسئول در این راستا ادامه داد: عمده متخلفین در این مورد در اماکن شخصی خود و بدون رعایت اصول بهداشتی دست به اصلاح موی سر و صورت نامتعارف و یا خالکوبی می زنند اما بر طبق گزارشات به دست رسیده واحد های صنفی تحت پوشش اتحادیه تا به این لحظه مرتکب چنین تخلفاتی نشده اند.

گواهی در خصوص رسیدگی به شکایات مشتریان در اتحادیه آرایشگران مردانه اظهار کرد: یکی از 5 کمیسیون در اتحادیه به منظور رسیدگی شکایات مشتریان بر طبق اصول و موازین منظمی توسط کارشناسان مجربی به شکایات افراد رسیدگی می کند که با همکاری دستگاه های نظارتی متناسب با میزان تخلف واحد صنفی برخورد های لازم انجام می شود.نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس