کد خبر 681215
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۹

عناصر تروریستی جبهه فتح الشام و جند الاقصی در ریف شمالی ادلب به مقرهای احرار الشام حمله و مقرهای وابسته به این گروه را اشغال کردند.

  به گزارش مشرق، گروه تروریستی احرار الشام شامگاه جمعه در ریف شمالی ادلب با جبهه فتح الشام (جفش) یا همان النصره سابق، و عناصری از گروه تروریستی جند الاقصی درگیر شد.

وبگاه خبری «آرا» سوریه، گزارش داد که در جریان این درگیری شمار زیادی از عناصر احرار الشام در شهرک «ابلین» از توابع «جبل الزاویه» کشته و زخمی شدند.

شهرک «احسم» واقع درجبل الزاوایه نیز شاهد درگیری‌های شدیدی بود و در جریان آن فتح الشام توانست شهرک «قمیناس» را کاملا اشغال و مقرهای وابسته به احرار الشام را نیز تصرف کند.

یک منبع که نامش فاش نشد، از ریف ادلب خبر داد که عناصری از جند الاقصی به یکی از زنداندهای احرار الشام در قمیناس حمله کردند و «یکی از امرای مهاجر تبعه ترکیه را خارج کرده و وی را در حوالی ساعت 9 و نیم شب گذشته به سرویس اطلاعاتی ترکیه تحویل دادند».

این منبع همچنین اعلام کرد که علاوه بر اشغال چند مقر احرار الشام، شماری از عناصر این گروه از جمله «أبو بکر ابدیتا» مسئول امنیتی این گروه بازداشت شدند.

وی همچنین اعلام کرد: «تا زمانی که احرار الشام از اقدامات خصمانه و تحریک آمیز خود دست برندارد این درگیریها ادامه خواهد داشت».

وبگاه آرا همچنین نوشت که در جریان درگیری‌های شهرک قمیناس دو کودک کشته و شمار زیادی از افراد غیر نظامی زخمی زخمی شدند.

ریف شمالی و غربی ادلب از چندی پیش شاهد درگیری شدید میان احرار الشام با فتح و الشام و جندالاقصی است که به کشته و زخمی شدن شماری از عناصر این گروهها منجر شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس