کد خبر 679887
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۷

رئیس جنبش اسلامی در فلسطین اشغالی ۱۹۴۸ که امروز بعد از ۹ ماه اسارت در زندان‌های رژیم صهیونیستی آزاد شد، گفت: درباره مسجد‌الاقصی جای هیچ گونه مذاکره‌ای نیست.

به گزارش مشرق، دشمن صهیونیستی صبح امروز سه شنبه شیخ رائد صلاح رئیس جنبش اسلامی در فلسطین اشغالی 1948 را پس از 9 ماه اسارت آزاد کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، دادگاه رژیم صهیونیستی در 18 آوریل سال گذشته شیخ رائد صلاح را به اتهام تحریک فلسطینیان علیه این رژیم در خطبه‌های نماز جمعه در سال 2007 در محله جوز در شرق قدس اشغالی به 9 ماه حبس محکوم کرد.

در همین حال، آریه درعی وزیر امور داخلی رژیم صهیونیستی روز گذشته اعلام کرد که شیخ رائد صلاح رئیس جنبش اسلامی در فلسطین اشغالی 1948 پس از آزادی به مدت 6 ماه حق سفر به خارج از فلسطین را نخواهد داشت.

البته این در حالی است که وکیل شیخ رائد صلاح در گفتگو با خبرگزاری آناتولی اعلام کرد که سازمان زندا‌ های صهیونیستی به ما ابلاغ کرده بود که شیخ صلاح را صبح امروز آزاد می‌کند، اما معلوم نیست او اکنون کجا است.

خبرنگار شبکه الجزیره هم گفت که شیخ صلاح از زندان آزاد شده اما هیچ اثری از وی وجود ندارد.

شیخ رائد صلاح: درباره مسجد‌الاقصی جای هیچ گونه مذاکره ای نیست

رهبر جنبش اسلامی در سرزمین‌های اشغالی 1948 گفت که درباره مسجد مبارک الاقصی جای هیچ گونه مذاکره‌ای نیست و این مکان بالاتر از آن است که در مورد آن مذاکره صورت بگیرد.

وی در نخستین اظهاراتش پس از آزادی از زندان اسرائیلی تصریح کرد که جانش را در راه این مکان مقدس نثار خواهد کرد.

صلاح  یادآور شد:« بار دیگر تاکید می‌کنم که ای اقصی جانم را در راهت فدا می‌کنم.»

وی خاطرنشان ساخت: وعده داده بود به محض آزادی از زندان صهیونیستی این عبارت را بر زبان جاری خواهد ساخت:« ای اقصی جانمان را در راه تو تقدیم خواهیم کرد.»

این رهبر فلسطینی همچنین اظهار داشت: «در دوره اسارتم از روحیه بسیار بالایی برخوردار بودم، اکنون که از زندان صهیونیستی آزاد شده‌ام همچنان از روحیه ای بالا برخوردارم، در حال حاضرآرمان‌های بلندی را در سر دارم، همه ما فلسطینیان چه در دوران پیش از اسارت و چه در دوران اسارت و چه پس از آن آزاده هستیم و آزاده باقی خواهیم ماند.»

وی در رابطه با نحوه رفتار زندانبانان اسرائیلی با وی توضیح داد:«ماموران زندان‌های صهیونیستی در دوره اسارتم با من رفتارهای اهانت‌آمیزی داشتند، آنان بارها مرا را مورد بازجویی قرار دادند، حتی کار به جایی رسید که آخرین بار ماموران سرویس‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی مرا تهدید کردند.»

صلاح تصمیم رژیم اشغالگر قدس برای آزادیش و رها کردنش در ایستگاه اتوبوس‌های یهودی را جنون‌آمیز خواند.

وی گفت:« ماموران اسرائیلی مرا در روستایی یهودی به نام کریات ملاخی در میان جمعی از یهودیان از خودرو پیاده کرده و به من گفتند که تو را اینجا پیاده می‌کنیم تا بقیه راه را خودت بروی، به آنان گفتم که شما دیوانه‌اید، آیا می‌دانید چه کار می کنید، آنان پاسخ دادند که این یک تصمیم است.»


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس