عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، گفت: در صورت عدم اتمام بررسی برنامه ششم توسعه در جلسات امروز، مجلس فردا نیز نشست علنی خواهد داشت.

به گزارش مشرق، اکبر رنجبرزاده عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، در تشریح جلسه امروز (چهارشنبه 22دی) هیئت رئیسه مجلس، اظهار کرد: با توجه به پیگیریهای صورت گرفته از سوی برخی از نمایندگان به ویژه حسینعلی شهریاری درباره تعیین تکلیف مسئله انتقال شورای سیاستگذاری بیمه سلامت، این موضوع در جلسه امروز هیئت رئیسه مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه پس از بررسی ابعاد مختلف این موضوع و آیین‌نامه داخلی مجلس، اعضای هیئت رئیسه مجلس از نظر آیین‌نامه‌ای نتوانستند، راهی برای برگشت آرای دیده نشده در زمان رأی‌گیری در صحن علنی پیدا کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس افزود: بنابراین همان رأی قرائت شده در صحن علنی ملاک رای‌گیری قرار می‌گیرد.

رنجبرزاده با اشاره دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه، گفت: رئیس و اعضای رئیسه مجلس تاکید داشتند که مواد باقیمانده از برنامه ششم توسعه در جلسات امروز یا حداکثر در جلسه صبح فردا بررسی و تصویب شود.

در جریان بررسی بندهای سلامت برنامه ششم توسعه، کل کشور پیشنهاد رئیس کمیسیون تلفیق مجلس مبنی بر لزوم انتقال شورای عالی بیمه و دبیرخانه آن به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به علت خرابی دستگاه رأی گیری، رأی نیاورد.

در این رابطه پس از استماع نظرات مخالفان و موافقان این پیشنهاد، رای‌گیری انجام شد اما در خلال رأی‌گیری، حسینعلی شهریاری رئیس سابق کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نسبت به خراب بودن دستگاه رأی‌گیری‌اش اعتراض کرد و این مسئله موجب شد که این پیشنهاد تنها با یک رأی کمتر، تصویب نشود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس