رئیس کمیته فنی و توسعه می گوید انتخاب تیم ملی ایران به عنوان بهترین تیم آسیا توسط فرانس فوتبال به دلیل نمایش فوق العاده شاگردان کی روش در مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ بوده است.

به‌ گزارش ‌مشرق، مرتضی محصص – رئیس کمیته فنی و توسعه درباره انتخاب تیم ملی ایران به عنوان بهترین تیم آسیا توسط مجله فرانس فوتبال، گفت: موضوع خیلی مهمی که در این میان است، اعتبار مجله فرانس فوتبال در دنیا است. شاید در جهان ۴ یا ۵ مجله معتبر و صاحب نام در فوتبال باشد که یکی از آنها بدون تردید مجله فرانس فوتبال است.

وی در ادامه بیان کرد: این مجله فرانسوی در تمام دنیا حتی در آسیا خبرنگار دارد و همین مسئله باعث شده است تا اطلاعات جامع و کاملی از فوتبال در این نشریه چاپ شود، تا جایی که فوتبال آمریکای جنوبی و اقیانوسیه را هم پوشش خبری می دهد.

رئیس کمیته فنی و توسعه در ادامه درباره این انتخاب اظهار داشت: اینکه ایران را در سال ۲۰۱۶ به عنوان تیم برتر آسیا معرفی کرده است، یک اتفاق خوب در فوتبال ما است. چرا که معتقدم این نشریه در جامعه فوتبال دنیا مورد احترام است. از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ همکاری مشترک با فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) داشت تا جایی که برترین‌های دنیا اعم از معرفی توپ طلای سال ۲۰۱۶ به کریس رونالدو تعلق گرفت و بهترین تیم‌های دنیا در بخش آقایان و بانوان را انتخاب می کند.

محصص در ادامه بیان کرد: یکی از دلایل این انتخاب نمایش خوب در مسابقات جام جهانی برزیل به رهبری کارلوس کی‌روش بود. با توجه به تاکتیک بالا در مسابقات جام ملتهای آسیا با اینکه حذف شدیم، اما البته فوتبال خوبی را از خود به نمایش گذاشتیم. همچنین می‌توان به نمایش فوق العاده شاگردان کی‌روش در بازیهای انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه اشاره کرد و همگی اینها نشان دهنده این است که نشریه فرانس فوتبال به تمام کشورهایی که صاحب فوتبال هستند و موفقیت‌هایشان در سال های اخیر اشراف کامل داد.

وی در پایان تاکید کرد: از این انتخاب بسیار خرسندم، چرا که از قدرت‌های آسیا که در این مجله نیز به آن اشاره شده است، مانند ژاپن و عربستان جلوتر و در رده اول آسیا هستیم و باید از این فرصت به نحو احسن استفاده کنیم. همه اینها افتخار حاصل همبستگی ملی بوجود آمده در حمایت از تیم ملی در همه بخش‌ها، ارگانها و همراهی خوب و شایسته مردم عزیز ایران و رسانه‌ها از تیم ملی است که به همه آنها تبریک می‌گویم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس