نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی نظام بانکی و سیستم اقتصادی را نامطلوب دانست و گفت: این سیستم به‌گونه‌ای است که ۲۳ نفر مبلغی بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد تومان معوقه بانکی دارند، این مبلغ حدود ۳ برابر یارانه مردم در یک ماه است.

به گزارش مشرق‌، سعید جلیلی در یادواره سردار شهید محمد منتظرقائم فرمانده وقت سپاه یزد، اظهار کرد: معاون اول و نیز رئیس جمهور آمریکا به‌صراحت بر ناکارآمدی تحریم‌ها علیه ایران اعتراف کرده‌اند.

وی از تخویف و ترساندن به‌عنوان یکی از نیرنگ‌های شیطان یاد کرد و افزود: یکی از دلایل پیروزی ملت ایران نترسیدن از قدرت‌های استکباری امروز در جهان است، این شجاعت یکی دیگر از پیام‌های راهبردی و اصولی شهدا در یادواره‌ها خطاب به ما است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام حرکت انقلاب اسلامی را حرکتی انبیایی معرفی و خاطرنشان کرد: به همین خاطر است که نام جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام و اندیشه اسلام ناب در جوامع امروز مطرح بوده و حرکات و اقدامات این کشور بر سایر کشورها تأثیرگذار است.

سران استکباری تمام توان خود را در عرصه تحریم‌ها به‌کار گرفته‌اند

جلیلی ضمن تأکید بر استقامت ملت ایران در برابر تحریم‌ها، تصریح کرد: سران استکبار و آن‌هایی که خود را کدخدای جهان معرفی می‌کنند در عرصه تحریم تمام توان خود را در برابر ایران و تشکیل و تکثیر این الگو در کشورهای دیگر به کار می‌گیرند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به سال 59 از نخستین تحریم‌ها علیه ایران سخن گفت و تصریح کرد: در نخستین گام‌های تحریم، انرژی هسته‌ای ایران و تحریم سوخت 20درصدی بود که لازمه استفاده برای داروهایی است که توسط رآکتور تحقیقاتی 10مگاواتی تهران به دست می‌آید.

وی با اشاره به یک میلیون بیمار استفاده کننده از این داروها, افزود: کشورهایی که مدعی حافظ منافع حقوق بشر هستند این سوخت را برای ایرانی که عضو آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای بود، تحریم کردند، ولی با توکل به خداوند متعال و تلاش جهادگرانی همچون شهید شهریاری که پس از تولید این سوخت، ترور شد، توانستیم تولید این محصول را بومی‌سازی کنیم.

امروز ایران مورد حمله گازانبری آمریکا و اسلام آمریکایی قرار گرفته است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تحریف را از جمله اقدامات صورت گرفته آمریکا در مقابله با انقلاب اسلامی دانست و  تصریح کرد: همچنان که امام راحل(ره) در سال های آخر عمر خود مردم را درباره اسلام آمریکایی انذار می‌دادند، امروز ایران مورد حمله گازانبری آمریکا و اسلام آمریکایی قرار گرفته که افکار تکفیری‌ها نمونه این تحریف است.

جلیلی جریان تکفیری را یکی از نقشه‌های آمریکا عنوان کرد و گفت: رابطه کشورهای حامی حقوق بشر با مرتجع‌ترین کشورها امری غیرمنطقی است، ارتباط کشورهای تحریم کننده و سرکرده‌های تکفیری این مطلب را  می‌رساند که هر دو قصد مقابله با انقلاب اسلامی را دارند.

اقتصاد مقاومتی یعنی اجازه ندهیم چیزی مانع مسیر پیشرفت ملت ایران شود

جلیلی به بیانات مقام معظم رهبری در ادامه سخنانش به اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد پیشرفت نه اقتصاد ریاضتی و یعنی اینکه اجازه ندهیم چیزی در مسیر حرکت پیشرفت ملت ایران مانع شود.

جلیلی اعتماد به استعدادهای جوانان و تفکر بسیجی را دو ترکیب مکمل برای این پیشرفت‌ها برشمرد و اظهار کرد: ما امروز باید در بسیاری از عرصه‌ها این‌ها را دنبال کنیم، اگر از تمام امکانات مادی و معنوی خود استفاده کنیم چیزی فراتر از انرژی هسته‌ای را در دل دشمن خواهیم لرزاند.

وی همچنین عزم ملی و مدیریت جهادی را در همین راستا دانست و تأکید کرد: اینکه فرهنگ و اقتصاد در شعار سال 93 قرار دارد, توجه مقام معظم رهبری به فرهنگ و تفکر بسیجی را می‌رساند که اگر این فرهنگ بر مردم و مسئولان حاکم شود موفقیت‌های بیشتری برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تحقق خواهد یافت.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در ادامه از دو جنبه ایجابی و سلبی به‌عنوان دو سلاح مقابله با تحریم‌ها یاد کرد و افزود: در مبحث سلبی سرمایه ملت و داشته‌های آن‌ها نباید با سازوکارهای غلط و برنامه‌ریزی نشده اتلاف شود که شفاف سازی اقتصادی یکی از این ساز و کارها است.

معوقات بانکی 23 نفر 3 برابر یارانه یک ماه مردم است

جلیلی نظام بانکی و سیستم اقتصادی را نامطلوب دانست و گفت: این سیستم به‌گونه‌ای مشکل دارد که 23 نفر مبلغی بالغ بر 11 هزار میلیارد تومان معوقه بانکی دارند، این مبلغ چیزی حدود 3 برابر یارانه تمام مردم در یک ماه است، جالب‌تر آنکه این افراد به هیچ نحوی در کارهای تولیدی فعالیت ندارند و این مسئله از جمله مواردی است که باید در اولویت دولت اقتصادی قرار بگیرد.

وی همچنین استفاده از پتانسیل‌های بلااستفاده در ایران را یکی از اقدامات در این راستا دانست و خاطرنشان کرد: کشور هلند با مساحت یک‌چهلم نسبت به ایران، چند برابر ایران فعالیت اقتصادی دارد؛ از این رو باید بدانیم که ما می‌توانیم از منابع داخلی، معادن و چاه‌های نفت به‌گونه‌ای بهره بگیریم که ارزش افزوده اول آن‌ها 70 درصد بیشتر از قیمت اولیه آن‌ها برای کشور درآمدزایی داشته باشد.

اسلام ناب و اندیشه مترقی ولایت فقیه موفقیت‌ها را برای ما رقم زده است 

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی بیان کرد: آنچه این موفقیت را برای ما رقم زده است اسلام نابی بود که امام راحل(ره) آن را به این کشور هدیه داد و اندیشه مترقی ولایت فقیه بود که امروز پرچمدار آن مقام معظم رهبری هستند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فضایل شهید "محمد رضایی زال" گفت: هرگاه او را می‌دیدم فردی با اراده جدی در مقابل خود می‌یافتم که سعی داشت تمام آنچه را خدای بزرگ از او می‌خواهد انجام دهد،‌ شهید محمد رضایی زال, شهید محمد منتظرقائم و دیگر شهدای این سرزمین مایه افتخار و سربلندی ملت ما هستند.

جلیلی در بیان مقصود از برگزاری مراسمات یادواره شهدا اظهار کرد: یکی از دلایل برگزاری این نشست‌ها این است که پیام‌های "شهدا زنده‌اند" و "راه آنها تداوم خواهد داشت" و "اینکه کسانی را که در راه خدا کشته شده‌اند مرده مپنداریم" را به شهیدان برسانیم.

وی در پاسخ به سؤال اساسی مردم در مورد اینکه چرا ایران میان 190 واحد سیاسی و دولت مختلف با ویژگی‌های متفاوت این‌گونه مطرح است، اظهار کرد: مناسبات بر 190 کشور برای پی بردن به پاسخ این سؤال بسیار حائز اهمیت است،‌ این کشورها می‌خواهند خود را کدخدای جهان معرفی کنند و همه را در سیطره خود درآورند، زمانی که یک کشور در برابر خواسته‌های نابه‌حق آن‌ها به‌حق می‌ایستد یکی از دلایل مطرح شدن آن کشور بین جوامع بشری است.

"گزینه‌های روی میز " آمریکا بلوف تمسخر‌آمیز است

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه آمریکا می‌گوید همه گزینه‌ها روی میز بوده یک بلوف "تمسخرآمیز" است، گفت: در دوران دفاع مقدس، در جریان انقلاب اسلامی، تحریم‌ها و سایر عرصه‌ها همه قدرت‌ها با توجه به اینکه با یکدیگر مخالف بودند اما در مقابله با جمهوری اسلامی ایران اتفاق نظر داشتند، اما ایران به‌دلیل مقاومت همراه با پیشرفت توانست در مقابل ابرقدرت‌ها و حیله‌های آنها پیروز و سربلند شود.

وی دلیل پیروزی‌های جنگهای 33، 22 و 8 روزه جنوب لبنان و سیر نزولی دوام این جنگ‌ها و شکست رژیم صهیونیستی در هرکدام را الگوپذیری لبنان از انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی علاوه بر اینکه سبب برافراشتن پرچم نظام جمهوری اسلامی در ایران شد، همچنین به یک مدل و الگو بدل گشت که نگرانی امروز کشورهای غربی و اروپایی تکثیر این مدل در کشورهای دیگر است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 82
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 45
 • ۱۹:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  البته آقای جلیلی عنایت دارند که وقتی دولت قبلی دوبار لیستهای سیصد نفر و سپس ششصد نفره از معوقه داران بزرگ را تحویل داد ابتدا مورد انکار قرار گرفت و سپس این آقایان بدهکاران ساده بانکی نامیده شد و در قدم سوم مجلس محترم طرح استمهال معوقه داران را با فوریت تصویب نمود. بنابراین شما هم ساکت باشید.
 • اوس موسی ۱۹:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  احمدی نژاد که ریس جمهور بودهم هی از این حرفها میزد بگم بگم راه انداخت آخرش هیچی به هیچی
 • امیر تبریز اوغلی ۱۹:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  هزینه جشن های اشراف زادگان چی؟
 • ناشناس ۱۹:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  اقای جلیلی خواب دیدی خیرباشه
 • افشین تهران ۱۹:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  اینها مگر کی هستند که هیچ دولتی حریفشان نمیشود و اینگونه با پول ملت بجان ملت ودولتها میفتند.چرا یک فرد ایرانی البته از نوع معمولی وقتی تقاضای وام میکند انواع مقررات و ضمانت را بسته به مبلغ برایش تعیین میکنند ولی به اینها که میرسد حتی وثیقه معتبری هم ندارند تا پول مردم را پس بگیرند.ایا این معوقات باعث رشد نقدینگی نیست.؟دولت مسکن مهر که تنها امید خانه دار شدن برای افرادی مثل من بود را رها کردو اولین دلیلی که اورد این بود که تسهیلات مسکن مهر باعث رشد نقدینگی بوده و باعث تورم.اما وقتی که نوبت به معوقات میرسد هیچکدام از این استدلالها اورده نمیشود وتازه مجلس هم با دولت همکاری میکند و این وامها را برای چندمین بار تمدید میکنند فارغ از اینکه همین پولهاست که در بخش ارز و طلا و مسکن و زمین و گاهی هم اگر پا بدهد در احتکار کالاهای اساسی فعال میشوند و خون مردم را در شیشه میکنند و باعث نارضایتی انها میشوند که این اصلا بنفع هیچ دولتی و در کل نظام نیست و ایا بهتر نیست که این داستان برای یک بار هم که شده پیگیری اساسی و به نتیجه برسد و اسامی این افراد را بعنوان خائنین اقتصادی به مردم معرفی وکسانی که به انها کمک کرده اند بدون هیچ تعارفی و فارغ از جناح بازی و سیاسی کاری مجازات شوند.اخر تاکی مردم عادی باید تاوان رشد نقدینگی در اقتصاد و دلال بازیهای این اشخاص را بدهند و دولتها پس از دیگری فقط شعار تحویل مردم بدهند و دیگر هیچ.ضمنا هر چه این افراد فربه تر و گردن کلفت تر شوند جز خطر فایده ای دیگر برای نظام ندارند. البته این دردلها جز اب در هاون کوبیدن نیست.
 • افشین تهران ۱۹:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  اگر این هزینه ها نبود و این 5تا5تا سکه دادنها نباشد که این افراد بخود اجازه نمیدهند که اینجوری به همه دهن کجی کنند و پول ملت را بخورند و پس ندهند و هر سال وامهایشان را تمدید کنند.اخرش هم میشود وام قرض الپسنده.
 • ۱۹:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  (معوقات بانکی ۲۳ نفر در کشور ۳ برابر یارانه یک ماه مردم است )خودمون میدونستیم.شما چرا بعنوان یک مسئول مانع نشدید؟!
 • سید ۱۹:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  حاج سعید دوستت داریم 3>
 • ۱۹:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  مشرق... احمدی نژاد منافق نبود؟!! خیلی حال مردما گرفت... خدا حالشا بگیره.... انشاالله...
 • مصطفی ۲۰:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  جناب آقای جلیلی چند سال گذشته کجا تشریف داشتید ؟ یعنی تازه اتفاق افتاده ؟
 • علی ۲۰:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  بد نیست آقای جلیلی بفرمایند این مطالبات معوقه مربوط به وام های بانکی در چه دوره ای هستند.
 • ۲۰:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  جلیلی فردی مومن"صادق و وطن پرست است.انشالله اینگونه افراد در مجمع تشخیص مصلحت باشند
 • ۲۰:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  بعد به جای اینکه بدهی این افراد رو مطالبه کنن به مردم میگن از چندر غاز یارانه انصراف بدین و خودشون جشن های اشرافی میگیرن
 • ۲۱:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  ظاهرا این بحث بدهکار بودن بقیه هم بر بعضی از دوستان خوب کاسبی شده... یه نفر اسم بدهکار هشت سال همین طوری تو جبیش بود ...
 • محمد ۲۱:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  دکتر جلیلی داره به نکته اصلی ماجراهای داخل ایران اشاره میکنه و دقیقاً به همین خاطر، یا با بایکوت خبری مواجه میشه یا حمله توپخانه دشمن. اونهم بحث فساد سیاسی و اقتصادی هست، وگرنه مشکلات چیزی نیست که حلش عجیب باشه. البته تا به حال یه نفر دیگه یعنی محمود احمدی نژاد هم به این مسئله اشاره کرد که به دلیل تا آخر نماندن مردم، زدن نابودش کردن. جلیلی اگه میخواد با فساد مبارزه کنه، باید با سیاست و زیرکی پیش بره، وگرنه 10 تای اینا هم نمیتونن حریف بانک ها، سرمایه داران و خاندان ه بشن.
 • mohsen ۲۱:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  نکنه می خوای بگی معوقات مال زمان روحانیه؟؟؟؟؟ خوب مال زمان شماهاست پدر امرزیده
 • میثم ۲۱:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  جالبه..... همه مدیران ما فقط از مشکلات میگن....اما چرا کسی راه حل ارایه نمیده؟ خیلی ها هم قبل از حاج سعید گفتن درمورد مطالبات بانکی،... اما انگار کسی تو این مملکت عرضه ی پس گرفتنشون رو نداره.... کاش سعید رای اورده بود.....
 • آزیتا ۲۱:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  معوقات بانکی از زمان دولت پپیش دیگه
 • رضا ۲۱:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  عشق منی جلیلی... واقعا امت حزب ا.. باید قدر افرادی مانند آقایان جلیلی...حدادعادل...زاکانی...شریعتمداری و ... تا حدودی هم احمدی نژاد را بدونه.
 • غلامعباس ۲۱:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  آقای دکتر شما که نماینده حضرت آقا در شورای امنیت ملی هستید چه اقدام عملی برای برخورد با این افراد داشتید. بهتر نیست به مردم و علاقمندتنتان بفرمایید پرونده این عده را تحویل قوه قضاییه دادم یا نه؟
 • ۲۱:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  یادمه که هشت سال پیش عین همین حرف رو احمدی نژاد زد یعنی تو این هشت سال نتونستند ازشون بگیرن؟ البته اسم این آقایون تو جیب احمدی نژاد بوده و خب شاید جیبش سوراخ شده و از جیبش افتاده ولی حالا دوباره آقای جلیلی پیداش کرده
 • مرد ۲۲:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  جلیلی یک گزینه آرمانیه، ولی حیف که فن بیان عالی و کاریزمای بالا برای جذب حداکثری نداره...
 • محمد ۲۲:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  تازه اتفاق نیفتاده، ولی قبلاً دولت در خونه مردم گدایی هم نمی کرد. این دولت اگه واقعاً راست میگه بره از این گردن کلفت ها حقشو بگیره نه حق مردم رو؛ و ایضاً اشرافی گری نکند...
 • ۲۲:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  شما بفرمایید!
 • ۲۲:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  دور زدن تحریم ها به قیمت دور زدن تمام دهه شصتی ها تمام داره میشه.
 • سیدساداتی ۲۲:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  جلیلی امید فردای ماست ( سال 96 )
 • ۲۲:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  با این اوضاع توقع دارید مردم از یارانه انصراف دهند!
 • ۲۲:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  از قدیم مدیما بود، هست و خواهد بود و البته کسی هم پاسخگو نبود، نیست و نخواهد بود!
 • ۲۲:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  یه دونه ای دوستت داریم خدا برای نظام حفظت کنه
 • ۲۲:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  دلم میخاد بهت بگم چقدر صداتو دوست دارم… ترانه های تو دوست دعای ذکر لباتو دوست دارم…. اللهم عجل لولیک الفرج
 • جواد عباسی ۲۲:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  معوقات بانکی بعد از دولت قبلی دو برابر شده است .محض اطلاع دوستان.
 • ۲۲:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  مرگ بر آمریکا و فرزند نا مشروعش اسراییل
 • ۲۳:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  درود بر جلیلی
 • ۲۳:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  حالا هی به زور جلیلی رو مطرح کنید
 • ۲۳:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  آقای جلیلی، کشوری که تحریم بانکی باشد فقط حداکثر می تواند متکی بر خود باشد. اما تکلیف میلیونها جوان که فقط از طریق ارتباط مالی با دنیا می توان برای آنها شغل ایجاد کرد چه؟ مگر می شود بدون ارتباط مالی با دنیا(نه آمریکا) شما در شرایط تحریم مالی! نمی توانید بیشتر از 20 درصد از اقتصادتان را فعال کنید. خیلی متعجبم که شما این را نمی دانید یا لااقل به آن توجهی نمی کنید. یادتان باشد در دوره مذاکرات شما ما رشد صنعتی %12- و تورم 31.5 را تجربه کردیم.
 • علیرضا ۲۳:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  قانون پایستگی معوقات: از یک دولت به دولت دیگر منتقل می شود.
 • علیرضا ۲۳:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  ایشون به ریشه اصلی مشکلات اشاره کردن. فرض کن تمام دارایی های ما آزاد بشه وقتی بیاد ایران میره توی سیستم بانکی و به صورت وام میرسه دست همین افراد. و هیچی به هیچی
 • شاهد ۲۳:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 0
  درحال مذاکره مسافرت بودن از تهران به آلماتی1 از آلماتی به تهران، از تهران به آلماتی2 از.... تهران بغداد به..... تهران استانبول1 استانبول..... انقد که ایشون سفر کرد مارکوپولو سفر نکرد ته اش هم شد تحریم و قطعنامه و....
 • محمد ۰۰:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  حرف های ایشون درست است.اما بعضی وقت ها ادم حالش از ابن حرف ها به هم میخوره چون فقط در حد حرف مونده.اگه ما فقط همین مشکل روحل کنیم و با افراد مفسد به شدت برخورد کنیم مردم بیشتر از پیش به این نظام اعتماد میکنند.انشاالله که حل بشه ولی با این منوال چیزی درست نمیشه!
 • محمد ۰۰:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  دوستان وضع این مملکت درست بشو نیست.تا زمانیکه به امثال جلیلی که مفتضحانه شکست خوردند و باز داعیه دار این مملکت هستند وضع بدتر هم خواهد شد.کاش روحانی هم وارد نمی شد و می گذاشت مملکت دست این بی خبران از وضع مردم و ریاکار می افتاد تا مملکت رو به وضعی بدتر از جنگ جهانی تبدیل می کردند.
 • حسین مومنی نژاد ۰۱:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  سلام، تا حالا فک کردید همه تسهیلات بانکی رو فقط برخی اشخاص بی صلاحیت نگرفتن، مابین اشخاصی که تسهیلات گرفتن تولید کنندگان و کارآفرین هایی هم هستند که به دلایل عدم سیاست و برنامه ریزی صحیح برای کنترل نرخ ارز و تورم ، برای باز پس دادن اصل و سود و جرایم ، کاملاً ورشکسته و مجموعه کارگرانشان بیکار شدند؟ تا حلا فکر کردین نحوه برخورد بانکها با این تولید کنندگان بخت برگشته به چه صورتی بوده: برخی از مسئولین بانك‌ها (با شعار تغییر را احساس کنیم!)و به بهانه صرفه جوئی در هزینه، اكثر مدیران و كاركنان اداره وصول مطالبات معوق خود را كاهش داده و در اصل اداره را غیرفعال و منحل كردند؛شركت‌های شرخری كه ظاهراً مسؤول مطالبات معوق ولیكن در اصل شركت‌های جدیدی هستند كه نقش شرخرها را در قالب شخصیت حقوقی برای بانك‌ها بازی می‌كنند، این شركت ها از هیچ روش درست و حتی غیرمعقول و نادرستی حتی ترسانیدن، تحقیر كردن و تهدید كردند به وحشت انداختن خانواده های مشتریان جهت فشار به بدهكار دریغ نمی كنند.حال سوال اینجاست كه چرا و چگونه مسئولان سه قوه و بانك محترم مركزی در این فقره ساكت است.آیا افشای اطلاعات شخصی مردم جرم نیست؟ این عمل اخلاقی و قانونی است؟ ببین چی شده که "شرخری" میشه مبارزه با رانت خواری؟! یعنی دستگاه قضایی و ... را به سخره گرفتن کار خوبیه؟ مگه بانکها از مشتری هزار جور وثیقه نمی گیرن؟ ضمناً،از شرکتهاي شرخري با نام مستعار شکايت کرديم اونوقت بانک محترم مرکزي بجاي اينکه موضوع را پيگيري کنه عنوان داشت : بعلت نا معتبر بودن شماره تماس پيگيري ممکن نيست.کدام آدم عاقلي خود را با اين شرکتهاي شرخري در مي اندازه؟ اونا که از همه رانت هاي موجود در ادارات مختلف برخورداند؟ بانک مرکزي شما بايد به داد مردم برسي نه اينکه گوشت بدي دست گربهاينا درد دله ولي شما فقط مي خواين اطلاعات شاکي بيچاره رو بدن به شرخرا ؟! شرکت‌های شرخر هرچه بیشتر مطالبات بانک‌ها و مؤسسات مالی طرف قرارداد خویش را وصول کنند درآمد بیشتری خواهند داشت خود را به هر آب و آتشی می‌زنند تا طلب بیشتری را وصول کنند و در همین راستا از هیچ روش درست و حتی غیرمعقول و نادرستی فروگذار نیستند و در همین ارتباط به خود اجازه می‌دهند تا با هر لحنی و ادبیاتی که صلاح می‌دانند با مشتری و ضامنین او صحبت کنند و اخیراً پا را فراتر از این نیز گذارده و وارد حریم خصوصی افراد شده‌اند به طوری‌که پس از تماس‌های مکرر با منزل مشتریان و تهدید هرکسی که پاسخگوی تلفن است خواهان گفت‌وگو با خانواده مشتری بدهکار می‌شوند و طی این گفت‌وگو، آنها را با ترسانیدن، تحقیر کردن و تهدید كردند به وحشت انداخته و جهت فشار به مشتری بدهکار، به نوعی مزاحم خانواده بدهکاران شده و پس از این مزاحمت، شماره تلفن منزل مشتری را به حافظه رایانه می‌دهند تا پشت سر هم تلفن منزل را شماره گیری کرده و ساعت‌ها اعصاب و روان ساکنین آن منزل را برهم می‌زنند که به ظن خود از این طریق آنها را برای تسویه بدهی تحت فشار قرار می‌دهند که این عمل شرکت‌های شرخر بعضاً موجب بروز اختلافات خانوادگی و جدائی آنها از هم شده است. هرچند که احتمالاً اکثر مسئولین ارشد نظام و مدیران عامل بانک‌ها و مؤسسات مالی از این وضعیت و اعمال شرکت‌های شرخری بی اطلاع هستند ولیکن عدم اطلاع ایشان نمی‌تواند این مسائل را توجیه کند لذا مسئولین بانک مرکزی به عنوان سیاستگذار و ناظر فعالیت‌های پولی و بانکی کشور بايد کلاه خود را بالاتربگذارند و برای پیشبرد اهداف خود دنباله رو نظریه ماکیاولیسم نباشند و نگویند برای وصول مطالبات معوق، هدف وسیله را توجیه می‌کند
 • محمدرضا ۰۱:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  کاش رئیس جمهور میشدی لاافل جواب توهین های امریکایی ها رو میدادی...
 • محسن ۰۲:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  چرا وقتی خودش دبیر شورای عالی امنیت بود از این حرفا نمی زد؟؟؟ یا چرا پیگیر وصول این معوقات نمیشد؟؟؟
 • محسن ۰۲:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  یواش یواش داره خط و ربطش با دولت قبلی مشخص میشه؟؟؟
 • MojICiviL ۰۳:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  چه ربطی داره گیربم 90% به اون موقع باشه مگه این گفته بهشون وام بدید؟؟؟
 • حسین ۰۶:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  امکان نداره یک وزیر که بیشتر عمرش وزیر بوده سرمایه چند هزار میلیاردی داشته باشه، آقای جلیلی رعایت بسیاری از مسائل را کردند وگرنه مسائل بسیار عمیق هست
 • محسنم ۰۷:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  سه برابر یارانه یک ماه یا یارانه سه ماه؟
 • حسین ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  تا وقتی خودشان در مسند هستند کاری نمی کنند وقتی کنار میرن میگن آنجا مشکل داره اینجا مشکل داره بردن خوردن و.... خوب برادر من شما که دبیر شورای امنیت بودی برای این فساد چکار کردی؟!
 • ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  پس چرا تو دوران خودتون جلوشنو نگرفتید؟؟؟!
 • عنابستاني ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  آقاي جليلي چه خوب بود در زمان آقاي احمدي نژاد هم اين حرفا را مي زدي برات متاسفم
 • ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  آقای جلیلی عزیز حرف های احمدی نژادی نزن که بینی بین الله ....؟؟؟؟؟؟!!!! برای جمع شدن بچه حزب اللهی دور بر دین و انقلاب یک حرف نو و جدید بزن و از حرفهای تکرای و کوچه بازاری پرهیز کن ؟؟؟؟؟!!!
 • بی اطلاع ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  نه خیر استمهال را دولت انجام داد مجلس هم اعتراض کرد و رسما علیه این کار موضع گرفت. اژه ای هم هفته پیش درباره بدهکاران بزرگ بانکی رسما به دولت هشدار داد
 • وصله وصل ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  برخی وصلند وصل میفهمی وصل یدهی های بانکی رو هم نمیدن تازه ...
 • مازندرانی ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  دکتر لنکرانی سال 96
 • مازندرانی ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  اقتصاد مقاومتیه دیگه خخخخخخخخخ
 • مازندرانی ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  از نوچه های شریعتمداری غیر از این انتظار داری
 • ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  حیف که خیلی بسته عمل میکندوگرنه ادم سالمی است. برای مملکت داری نمیتوان مشت رامحکم گرفت بطوری که اب هم ازان نچکد!خدابیامرز شهیدناصری گاهی باما درد دل میکرد وحرفهایی میزد.
 • ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  از زمان جنگ که آقازادگان برای کارخانه در ک.... وام های میلیاردی از بانک ملت گرفتن و هنوز نداده اند
 • ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  مال زمان استاد اعظم و مراد روحانیه
 • سسین ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  با سلام ایا این معوقه ها مربوط به دولت روحانی است برادر چرا تا حالا اینرا نمیگفتی چطور با اینمه کینه نماز میخوانید
 • ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  ایشون چیکاره بوده که مانع بشه؟ از وین جلوشو میگرفته؟ بعد هر کس که اومد مانع بشه رو هم یه چیزی بهش چسبوندید و فرستادینش گوشه رینگ تا کسی جرات نداشته باشه از این غلطا بکنه. برو بابا جون یکی دیگه رو رنگ کن
 • ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  پرونده در شورا نیست که تحویل قوه شود پرونده اغلب اینها در دولت قبل تحویل قوه شد اما دم کلفتشان مانع از رسیدگی است
 • ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  اسم این آقایون تو لیست مهمونی های روسای شماست واسه همین کسی نمیتونه خفتشون رو بگیره
 • ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  نیازی نیست خودش مطرح میشه خود به خود وقتی کارآمدی شما در حد توزیع سبد کالا و مشروعیتتون در حد ۳ درصد انصرافی ها باشه
 • ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  کسی تا حال بهتون گفته دروغ خناق میاره؟ دلیل تحریم مذاکره ایشون بود یا کثافت کاری سال ۸۸ شما و سفرهای دوره ای و پیغام و پسغام آقا زاده های محترم برای تشدید تحریم ها؟
 • ۱۰:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  شورای عالی امنیت ملی وظیفش وصل معوقاته؟
 • ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  یعنی یه سوال بی ربط رو چند بار باید بپرسی؟ شرح وظایف شورا چیه عمو جون؟ میدونی؟
 • ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  به بی اطلاع ظاهرا شما از همه جا بی خبرید. اتفاقا طرح استمهال بدهکاران بانکی با وجود مخالفت شدید دولت به تصویب رسید و دولت مکلف به اجرای آن شد. آقای هم به جای هشدار دادن بهتر بود چند سال پیش با همان افراد مورد نظر در لیستهای مذکور برخورد کند. جی می شود کرد. بی اطلاع هستید دیگر.
 • ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  آخه آخرش دست دولت نیست دست قوه است
 • ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  سکوت در برابر منکر خطاست جانم!
 • ۱۶:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  احمدی نژاد لیست ها را به قوه قضاییه داد؟ گفتند چیزی نیامده؟!!!!
 • ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  شما خودت را به خواب زده ای!چشم باز کن تا اقبال مردم به تفکر اصیل اصولگرایی - نه اصولگرانمایی - را ببینی... دلیلش بی اعتمادی 96 درصدی مردم به دولت تدبیر و امیدتان!!!
 • شهاب الدین ۱۷:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  محمود هم لیست 300تایی توی جیبش بود انگار کشور ایران مستعمره این بیست و چند نفریه که جلیلی مطرح میکنه آقا شجاعی دلاوری اسمشون رو مطرح کن مردم بلدن حقشون رو ازشون بگیرن پیش خدا مدیونی اگه بزاری ظلم اینگونه پا بگیره و قدرت نمایی کنه
 • افشین تهران ۱۸:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  مردم خودشون همه چیز را تشخیص میدهند.امروز منافقان واقعی شناخته میشوند و نیازی به سخن پراکنیهای شما نیست.ضمنا امروز که حال مردم گرفته میشه وقتی که میبینن خزانه خالی !!!و پزهای عالی عالی.
 • افشین تهران ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  دید اگه در بیاره فورا سیاسیش میکنن و نکنه یادت نیست که گفته بودن اگه بگی میکشنت.
 • افشین تهران ۱۸:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  اغلب این تسهیلات مربوط به دوران سازندگی و اصلاحاته .دادن وام با دولته اما پس گرفتنش با بانکها و قوه قضاییه هست.
 • افشین تهران ۱۸:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  خیر تحقیق کن تابفهمی که مربوط به سالهای خیلی دوره.
 • افشین تهران ۱۸:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  نیازی نبود چون خود احمد ی نژاد میگفت اما کو گوش شنوا.
 • سعید ۲۲:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  بی خاصیتی که خودتو مازندرانی معرفی می کنی حرف دهنتو بفهم و اینقدر دهنتو باز نکن و چرت بگو بی عقل تو اصلا یک کلمه در مورد اقتصاد مقاومتی میدونی؟؟و یا فقط ...خوری می کنی
 • سعید ۲۲:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  مرگ بر آمریکا اسرائیل سگ نجس منطقه است
 • ۲۲:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  0 0
  خواهشا حرف مفت نزن ناشناس
 • ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۷
  0 0
  آخه اين هم شد تيتر خب بگو برابر يارانه 3 ماه مردم يعني 12 ميليارد دلار بالاخره اين همه پول نفت بايد يه جايي مصرف بشه حالا جرات داري اين كامنت پخش كن مشرق

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس