کد خبر 284205
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۳:۱۱

"عبدالمنعم ابوالفتوح" عضو سابق اخوان المسلمین و رئیس حزب "مصر قدرتمند" اعلام کرد در انتخابات ریاست جمهوری نامزد نخواهد شد.

به گزارش مشرق،  ابوالفتوح امروز (یکشنبه) در یک کنفرانس مطبوعاتی در مقر این حزب درمرکز قاهره گفت: ما نمی توانیم با مشارکت در این انتخابات و فریب مردم، وجدان خود را راضی کنیم.

ابوالفتوح افزود: همه شواهد بیانگر این است که روند دموکراسی، احترام به آزادی و حقوق بشر وجود ندارد از اینرو در این اقدامات بیهوده شرکت نخواهیم کرد.

هیات عالی حزب مصر قدرتمند نیز در بیانیه ای که در کنفرانس مطبوعاتی قرائت شد، از تصمیم این حزب مبنی بر عدم مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری آتی خبرداد.

در این بیانیه آمده است، حزب مصر قدرتمند همچنان به ارزیابی فضای سیاسی، آزادی های همراه انتخابات، وهمکاری با دیگر گروههای سیاسی و مردمی برای اعمال فشار جهت پایبندی به فرایند دموکراسی ادامه خواهد داد.

ابوالفتوح که سال 2011 ازگروه اخوان المسلیمن جدا شد، یکی از بارزترین سیاستمداران مصری است که سال 2012 برای انتخابات ریاست جمهوری نامزد شد، و دراولین مرحله مقام چهارم را کسب کرد.

"حمدین صباحی" رئیس جریان مردمی دیروز از نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری خبر داد، اما "عبدالفتاح سیسی" وزیر دفاع  که از مدتها قبل زمزمه های حضور او در انتخابات در این کشور پیچیده است، هنوز  به صورت رسمی تصمیم خود را در خصوص نامزد شدن در انتخابات اعلام نکرده است.

منبع: العالم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس