کد خبر 259450
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۴

رئیس ستاد مرکزی برگزاری مراسم سیزدهم آبان گفت: مراسم ۱۳ آبان امسال روز بزرگ مرگ بر آمریکا است و براساس ادامه یافتن خوی ظالمانه و مستکبرانه آمریکا همچنان این شعار به عنوان اصلی‌ترین شعار مردم در ۱۳ آبان امسال خواهد بود.

 به گزارش مشرق به نقل از فارس، اصغر ابخضر رئیس ستاد مرکزی مراسم 13 آبان صبح امروز (سه شنبه) در نشست خبری مراسم 13 آبان، اظهار کرد: براساس ادامه یافتن خوی ظالمانه و مستکبرانه آمریکا همچنان شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر استکبار به عنوان اصلی ترین و مهمترین شعار مردم در تظاهرات ضد استکباری یوم الله 13 آبان ماه خواهد بود.

وی به تشریح رویکردها، سیاست‌ها و اعلام برنامه‌های مراسم یوم الله 13 آبان امسال پرداخت و به ادامه روند ادبیات زشت، اهانت آمیز، زورگویانه، خوی استکباری و استعماری دولتمردان آمریکا در مواجهه با سایر کشورهای مستقل، آزادیخواه، عدالت طلب و ملت بزرگ ایران اسلامی اشاره کرد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ادامه داد: ملت شهید پرور و استکبار ستیز ایران، آمریکا را همچنان شیطان بزرگ و دشمن شماره یک خود و جامعه بشری می‌داند.

آبخضر در همین خصوص تصریح کرد: مردم استکبار ستیز ایران اسلامی تظاهرات 13 آبان امسال را بسیار پرشورتر و متفاوت‌تر از سال‌های گذشته برگزار و این روز را به روز «برائت و روز اعتراض به جبهه مستکبرانه و استعمارگرایانه طاغوت و شیطان بزرگ امریکا به عنوان نماد استکبار» بدل خواهند کرد.

وی ادامه داد: با عنایت به اهمیت و تاثیرگذاری فراوان برگزاری باشکوه مراسم تظاهرات سراسری ضد استکباری یوم الله 13 آبان در راستای حفظ ارتقای قدرت نرم نظام در مواجهه مناسب‌تر با جهان و بالا بردن قدرت چانه زنی قوی‌تر دستگاه دیپلماسی کشور و تیم مذاکره کننده ایران در گفت‌وگو با سایر کشور و گروه 1+5 و ارتقای سطح امنیت ملی باید حتماً همه دستگاه‌ها و مسئولان نظام در کنار ملت بزرگ ایران تمام تلاش خود را معطوف برگزاری شکوهمند مراسم ضد استکباری یوم الله 13 آبان کنند که شکوه این مراسم نشان از اقتدار، وحدت ملی و عزمت ایران اسلامی خواهد داشت.

رئیس ستاد مرکزی برگزاری مراسم 13 آبان ادبیات سردمداران آمریکا و مسئولان دیپلماسی کشور را ادبیات قرون وسطیی خواند و تاکید کرد: سردمداران امریکا با بی‌شرمی و گستاخی هر چه تمامتر و از موضع برتری‌جویانه و توهین آمیز با ملت صبور و مقاوم ایران اسلامی سخن می‌گویند، بنابراین مردم بصیرتمند ایران هنوز کوچکترین تغییر مثبتی در نوع نگاه بدبینانه، ادبیات، لحن، رفتار زشت، مداخله جویانه وتحریم‌های یک جانبه دولتمردان آمریکا ندیدند.

آبخضر افزود: به قول فرمایش رهبر معظم انقلاب «ما دولت آمریکا را غیر قابل اعتماد، خودبرتربین، غیرمنطقی و عهد شکن می‌دانیم»؛ این ملت بزرگ چطور و بر چه مبنایی می‌توانند با آنان که این همه خلاف وعده و بی اخلاقی کرده و اصول اولیه انسانیت و قوانین بین المللی را زیر چکمه‌های اهانت و زورگویی خود له کردند، اعتماد کنند.

وی به اظهارات نماینده آمریکا در تیم مذاکره کننده هسته‌ای اشاره  و خاطر نشان کرد: وقتی هنوز در هزاره سوم ادبیات غیر منطقی، وقیحانه، شرم آور و توهین آمیز خانم وندی شرمن به عنوان معاون وزیر امور خارجه ایالات متحده امریکا و عضو ارشد تیم مذاکره کننده آمریکا در گروه 1+5خطاب به ملت بزرگ ایران و نیز ادبیات تند سایر اعضای کاخ سفید، کنگره و دولتمردان امریکا به نگاهی از پشت عینک بدبینی، همراه با دروغ، فریب و نیرنگ گستاخانه علیه همه حسن نیت‌هاو صداقت تمام قد ایرانیان است؛ چطور آمریکا حسن اعتماد به آنها را از سوی ایران انتظار دارد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با طرح این پرسش که سوال ما از دولتمردان آمریکا این است که چه چیزی در آمریکا تغییر کرده تا رفتار ما نیز مطابق آن در ایران تغییر یابد گفت: دولت امریکا فقط در جهت حفظ امنیت و تامین منافع نامشروع صهیونیست‌ها حرکت می‌کند و از همه دنیا باج می‌گیرد وبه رژیم صهیونیستی باج می‌دهد، بنابراین این خلاف مصلحت بشریت و امنیت عمومی جهانی است.

«اما آمریکای جنایتکار این شیطان بزرگ و ام الفساد غرب و همه کسانی که عادت به تهدید زبانی ایران کرده‌اند بدانند پاسخ ما به هر گونه شرارتی بر ضد ملت ایران، پاسخی جدی و سخت خواهد بود و حتما ملت رشید، شجاع و همیشه در صحنه ایران اسلامی پاسخ یاوه گویی‌های دولت آمریکا را به وضوح در مراسم تظاهرات سراسری ضد استکباری یوم الله 13 آبان خواهد داد.»

آبخضر تاکید کرد: ملت ایران همانند سه دهه گذشته باز خواهد گفت که ای آمریکا جنایتکار مرگت باد و این کشور بدانند که به فرموده امام راحل ملت ما هر چه فریاد دارد بر سر آمریکا خواهد زد و ای آمریکا جنایتکار از دست ملت ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر.

وی با بیان اینکه تا زمانی که مردم پشتیبان ولایت فقیه هستند به مملکت آسیبی نخواهد رسید،گفت: به فرموده رهبر انقلاب تا زمانی که شعار مرگ بر آمریکا وجود دارد، تسلط دوباره آمریکا بر این کشور، منابع و منافع آن ممکن نخواهد بود و این یکی از رموز پایداری ما است.

رئیس ستاد مرکزی برگزاری مراسم سیزدهم آبان، یوم الله 13 آبان را یاد آور حوادثی سرنوشت ساز، آموزنده و تاریخ ساز در انقلاب اسلامی برشمرد و خاطر نشان کرد: هر یک از این حوادث تاریخی یوم الله 13 آبان به تنهایی سرفصل نوینی از صف آرایی جبهه سلطه و استبکار جهانی درمقابل جبهه حق، حقیقت و مبارزه بی امان ملت ایران علیه آمریکا به شمار می‌رود.

آبخضر تبعید حضرت امام به ترکیه در سال 1343، کشتار وحشیانه دانش اموزان انقلاب توسط رژیم پهلوی درسال 1357 و تسخیر غرور انگیز لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در سال 1358 را سه حادثه تاریخی در یوم الله 13 آبان ماه عنوان کرد.

وی تاکید کرد: یوم الله 13 آبان ماه و حوادث تاریخ ساز سه گانه آن همراه با مقاومت و پایداری شکوهمند ملت ایران برابر جبهه متحد استکبار در 35 سال گذشته زمینه‌ای‌ شد تا جامعه بشری با عبور از دهه آغازین هزاره سوم، شهادت دهد امواج انقلاب و بیداری اسلامی ناشی از انقلاب اسلامی امروز چگونه فراتر از جهان اسلام، قلب نظام سلطه در آمریکا و اروپا رانشانه رفته است.

رئیس ستاد مرکزی برگزاری مراسم سیزدهم آبان با تاکید بر اینکه مراسم یوم الله 13 آبان امسال قطعا در کانون توجهات و زیر ذره‌بین رسانه‌های غربی است و انتریالیسم و پایگاه دروغ پراکنی جبهه سلطه و اسکتبار جهانی قرار خواهد گرفت، بیان کرد: در مراسم 13 آبان ماه امسال بایستی با مهندسی امیر فرهنگی توسط نخبگان، علمای دینی، فرهیختگان و اصحاب رسانه بسیار قوی‌تر از سالیان قبل با مراجعه مجدد با زلال اندیشه‌های تابناب و مشی ظلم ستیزی و عدالت محوری حضرت امام، و مقام معظم رهبری در مورد سلطه و نظام استکبار جهان برای بشریت بازتبیین و تفسیر شود.

آبخضر ارائه چهره درست، واقعی و قابل سهم از اسلام و ایران برای عموم وجدان‌های بیدار و اندیشه‌های آزاد جهان راوظیفه خطیر و تکلیف الهی برای مردم و مسئولان دانست و گفت: با بهره گیری از قدرت نرم نظام اسلامی و رسانه‌ها و خرد جمعی به خوبی می‌توان ظرفیت‌های باالقوه و بالفعل مراسم و مناسبت‌های ملی ایام الله انقلاب اسلامی را در راستای معرفی درست و موفقیت امیز مردم انقلاب و فرهنگ دوست انقلاب اسلامی به کار گرفت و چهره موفق و برتر از مدل حکومت مردم سالاری دینی ایران به جهانیان عرضه کرد.

وی اضافه کرد: همه ما باید در هر سطری بتوانیم با بهره‌گیری از تمام تجارب مفید و ارزشمندی ملی، دستاوردهای متراکم نظام‌های موفق بشری و با تکیه بر رهیافت‌های نظام اسلامی و ظرفیت‌های عمیق و گسترده دینی، علمی، فرهنگی و اجتماعی که بر گرفته از اعمال مکتب نورانی و انسان ساز اسلام و بطن مردم صلح طلب و استکبار ستیز ایران است چهره‌ای درست و قابل فهم از اسلام را به جهانیان عرضه کند.

رئیس ستاد مرکزی برگزاری مراسم سیزدهم آبان مراسم و مناسبت‌های ملی ایام الله انقلاب اسلامی را تریبون گویای مردم دانست و از مردم شریف ایران اسلامی خواست تا از تریبون تظاهرات 13 آبان و سایر تریبون‌های مراسم عبادی و سیاسی، صدای واحد و شعار همیشگی مرگ بر آمریکا و مرگ بر استکبار، فریادکرده و صدای عدالت طلبی و آزادیخواهی را به گوش جهانی برساند.

آبخضر در بخش دیگری از سخنان خود امروزه به گواه تاریخ و تجربه‌های سخت اثبات شده که ایالت متحده آمریکا بارها و بارها با اتخاذ تصمیمات یکجانبه غیر منطقی و منفعت طلبانه با نادیده گرفتن اخلاقیت و خرد جمعی و به دور از هر گونه قاعده و پایبندی به اوصل و قوانین حاکم بر نظام بین الملل و اصول اخلاقی و انسانی فقط مطابق میل و منافع سیاسی لابی‌های قدرت خود منافی منافع بشریت و امنیت صلح بین المللی در حرکت است.

وی ادامه داد: اگر این حرکت مستبدانه آمریکا اصلاح نشود، همه بشریت ضرر خواهند کرد و امنیت عمومی، صلح و ثبات جهانی با مشکل جدی مواجه خواهد شد، بنابراین این وظیفه ما مسئولان و رسانه‌ها است تا این پیام مهم را به جهانیان و وجدان‌های بیدار مخابره کنیم.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی «نقش اساسی آمریکا در کودتای 28 مرداد و دخالت مستقیم در تمامیت ارزی ایران»، « نقش وکمک‌های امنیتی آمریکا در راه اندازی مخوف و نفرت انگیز ساواک»، « حمایت شدید آمریکا از سرکوب مخالفان رژیم شاه و اطلاعات بی چون و چرا شاه مخلوع از اوامر آمریکا»، «کشتار دانش‌آموزان ودانشجویان در 13 آبان 57 و کودتای نظامی سال 1357» را نمونه‌هایی از جنایات آمریکا در ایران دانست.

آبخضر ادامه داد: حمایت از گروه‌های به اصطلاح میانه روی نهضت آزادی و جبهه ملی، طراحی نقشه تجزیه ایران، اعمال فشار اقتصادی، حمله نظامی به طبس و طراحی کوتاهی نوژه به منظور حمله به فرودگاه و ایستگاه رادیویی و محل سکونت حضرت امام از جنایت‌های بی‌شرمانه آمریکا پس از پیروزی شکوهمند انقلاب ایران است.

آبخضر تاکید کرد: در روز 13 آبان امسال باید پیامی حکیمانه، فراگیر، قاطعانه ودر خور شان ملت از سوی مردم و تریبون مراسم ملی 13 آبان برای افکار عمومی جهان اعم از دوستان و دشمنان مخابره شود که برای دوستان امید بخش و برای دشمنان مایوس و مرعوب کننده باشد.

رئیس ستاد مرکزی برگزاری مراسم سیزدهم آبان به تشریح برنامه‌های راهپیمایی 13 آبان ماه امسال پرداخت و گفت: برپایه مراسمی باشکوه تر از سالهای گذشته و طنین پرشور‌تر فریاد مرگ بر آمریکا، اعلام مواضع صریح ملت ایران و مطالبه حقوقی واقعی مردم در جریانات مذاکرات ایران با 1+5 و آمریکا، حمایت از مواضع انقلابی ریاست محترم جمهوری در مجمع سازمان ملل و هیئت مذاکره کننده دولت، احیا و زنده نگه داشتن یاد و خاطره وقایع این روز مهم از اهداف ما است.

وی « تبلور ملی روحیه مبارزه با استکبار جهانی»، «شناخت مردم ایران به ویژه جوانان از سیاست‌ها و خیانت‌های آمریکا در منطقه خلیج فارس و کل جهان» و «مبارزه با استکبار جهانی از اصول ارزشی و آرمانی ملت ایران»  از دیگر اهداف راهپیمای 13 آبان امسال است.

رئیس ستاد مرکزی برگزاری مراسم سیزدهم آبان « کمیته اجرایی مراسم»، «کمیته استانها»، «کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی»،«کمیته پشتیبانی»، «کمیته دانشجویی»،« کمیته دانش‌آموزی»، «کمیته طلاب و روحانیت»، «کمیته مردمی» و «کمیته نظرسنجی و ارزیابی از کمیته‌های ستاد برگزاری مراسم امسال است.

آبخضر خاطر نشان کرد: مراسم 13 آبان ماه در تهران و تمامی استانهای کشور به صورت همزمان برگزار خواهد شد که در تهران در روز دوشنبه، 13 آبان ماه از ساعت 10 الی 11:30 صبح مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا با حضور گسترده اقشار مختلف مردمی، دانشجویان، دانش آموزان و طلاب برگزار می‌شود.

وی افزود: در این مراسم که با تلاوت قرآن کریم و اجرای سرود جمهوری اسلامی و سرود مرگ بر آمریکا آغاز خواهدشد، قرائت بیانیه‌های دانش آموزی، دانشجویی و اجرای سرود همگانی دانش آموزی، قرائت قدرنامه سراسری به عنوان آخرین مواضع ملت ایران و سخنرانی پایانی را خواهیم داشت.

قائم مقام شورای هماهنگی، تبلیغات اسلامی، دیدار ویژه اقشار مردمی، دانش آموزی و دانش جویی با مقام عظمای ولایت در روز یکشنبه مورخ 12/8/1392 و بر پایه اولین جشنواره بین المللی بزرگ مرگ بر آمریکا از دیگر برنامه‌های 13 آبان ماه عنوان کرد.

آبخضر ادامه داد: یازدهمین اجتماعی بزرگ حزب الله سایبر با محوریت مرگ بر آمریکا با حضور فعالان فضای مجازی در روز شنبه 11 آبان ماه ساعت 3 بعدازظهر در سالن بصیرت لانه سابق جاسوسی آمریکا و نشست خبری دانشجویی نیز در همان روز صورت خواهد گرفت.

وی افزود: برگزاری مراسم ویژه دانش آموزی در کنار مزار شهید علم الهدی با عنوان ما تا آخر ایستاده‌ایم در شهر هویزه، برپایی ایستگاه‌های نقاشیط مرگ بر امریکا ویژه دانش آموزان در مسیر تظاهرات در سراسر کشور، نشست خبری دانش آموزان در روز پنج شنبه 9 آبان در محل لانه جاسوسی و زنگ مبارزه با استکبار جهانی در صبح روز دوشنبه 13 آبان ماه که به صورت همزمان در مدارس سراسر کشور نواخته می‌شود، از برنامه راهپیمایی 13 آبان ماه امسال است.

رئیس ستاد مرکزی برگزاری مراسم سیزدهم آبان خاطر نشان کرد: برای پوشش راهپیمایی 13 آبان ماه امسال بیش از 620 نفر اصحاب رسانه که 120 خبرنگار و عکاس خارجی و بیش از 500 عکاس و خبرنگار داخلی حضور خواهند داشت.

آبخضر برقراری نمایشگاه بصیرت در محل لانه جاسوسی سابق آمریکا، برگزاری نمایشگاه عکس با موضوع استکبار ستیزی و یوم الله 13 آبان در محل لانه جاسوسی، برپایی تجمع ویژه خواهران دانشجوی بسیج دانشگاه تهران صبح روز 13 آبان و قبل از شروع مراسم اصلی و برگزاری میزگرد دانشجویی با حضور تشکل‌های دانشجویی در روز چهارشنبه 8 آبان در محل لانه جاسوسی سابق را از دیگر برنامه‌های یوم الله 13 آبان ماه امسال برشمرد.

وی در پایان این نشست خبری در پاسخ به خبرنگار لس آنجلس تایمز در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا پسترهای ضد دولت آمریکا را سازمان تبلیغات نصب کرده است یا خیر، و اگر شما نبودید چه سازمانی مسئول بوده است،گفت: من هم از طریق رسانه‌ها متوجه شدم.

رئیس ستاد مرکزی برگزاری مراسم سیزدهم آبان ادامه داد: نصب پوسترهای صداقت دولت آمریکا توسط تشکل‌های مختلف دانشجویی بوده، بنابراین توسط مردم و دانشجویان صورت گرفته و ما در نصب و جمع آوری آن دخالتی نداشتیم.

آبخضر تاکید کرد: ما نصب و جمع آوری پوسترهای صداقت دولت آمریکا را نه نفی و نه تایید می‌کنیم و معتقدیم این یک کار جمعی بوده است.

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • دایناسور ۱۷:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۲
    0 0
    عالئیییییییی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده