رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه شبکه بزرگ خبری صهیونیستی سعی می‌کند وضع کشور را بحرانی نشان دهد، معیارهای انتخاب رئیس جمهور را بیان کردند.

به گزارش مشرق، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، با توصیه به آحاد ملت بخصوص جوانان برای بهره گیری از ظرفیت عمیق و انسان ساز ماه معطر رجب، انتخابات 24 خرداد را آزمون افتخارآمیز دیگری برای ملت ایران دانستند و با تبیین «اهداف متضاد ملت و دشمنان ملت در این انتخابات» تأکید کردند: مردم برای تحقق اهداف خود و ناکام ماندن دشمن، با حضور پرشور و گرم در انتخابات، از میان نامزدهایی که شورای نگهبان براساس معیارهای قانون معرفی می کند، انسانی شایسته، وارسته، مؤمن، انقلابی، «اهل استقامت و عزم و ایستادگی» و برخوردار از همت جهادی را انتخاب کنند که بتواند بهتر از دیگر نامزدها، بار سنگین عزت و پیشرفت کشور را به دوش بکشد و به جلو ببرد.

رهبر انقلاب، انتخابات ماه آینده را مهمترین مسئله کنونی کشور خواندند و با اشاره به تأثیرات کوتاه مدت، و بلندمدت این رویداد خاطرنشان کردند: در این انتخابات یک نفر با رأی ملت، مدت 4 سال بر سرنوشت و مسائل عمده کشور حاکم می شود اما برخی تصمیمات و کارهای خوب یا غیرخوب این فرد، می تواند حتی در 40 سال آینده بر کشور تأثیرگذار باشد و این واقعیت، نشان می دهد که انتخابات ریاست جمهوری، چقدر مهم است.ایشان در تبیین اهمیت مضاعف انتخابات 24 خرداد افزودند: با وجودی که حدود یک ماه تا انتخابات فاصله داریم این موضوع به یک مسئله مهم بین المللی تبدیل شده، و اتاقهای فکر جهانی و دشمنان ایران، حتی مقدمات آن را با دقت رصد می کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه دشمنان در قبال این انتخابات اهدافی کاملاً مغایر با اهداف ملت ایران را دنبال می کنند افزودند: مردم ایران به دنبال فرد اصلحی هستند که کشور را با سرعت بیشتری در عرصه های مادی و معنوی به پیش ببرد و ضمن حل مشکلات موجود و ایجاد زندگی بهتر و مرفه تر، عزت و استقلال ایران را در پرتو «شور و شوق و امید مردم» ارتقا بخشد.

ایشان افزودند: اما دشمن به موازات تلاش برای سرد کردن انتخابات، دنبال فردی است که این مختصات را نداشته باشد و ایران را به وابستگی، ضعف، عقب ماندگی در عرصه های مختلف و قرار گرفتن در مسیر سیاستهای بیگانگان بکشاند.

رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: البته بیگانگان در درجه اول به دنبال انجام نشدن انتخابات بودند اما حالا که دستشان از این هدف کوتاه است دنبال دلسرد کردن مردم، از رونق انداختن انتخابات و تأثیرگذاری در انتخاب مردم هستند.

ایشان ناامید کردن مردم از شرکت در انتخابات را از تاکتیکهای اصلی دشمن دانستند و افزودند: آنها می خواهند به افکار عمومی القا کنند که رأی دادن و شرکت در انتخابات فایده ای ندارد پس چرا شرکت کنیم؟

حضرت آیت الله خامنه ای با استناد به عملکرد هفته های اخیر «شبکه بزرگ رسانه ها و خبرگزاریهای صهیونیستی» افزودند: بحرانی جلوه دادن اوضاع کشور، بزرگنمایی مشکلات، القای یأس و ناامیدی درباره حل مشکلات و تاریک جلوه دادن آینده ملت از جمله روشهایی است که شبکه بزرگ دروغ پردازی و تحریف، برای بی رونق کردن انتخابات ایران در دستور کار خود قرار داده است.

رهبر انقلاب در همین زمینه افزودند: البته مشکلاتی مانند گرانی و اشتغال در کشور وجود دارد اما کدام کشور است که بدون مشکلات باشد؟ و آیا فریاد کشیدن هر روزه مردم اروپا در خیابانها، نشانه این نیست که کشورهای اروپایی تا خرخره در مشکلات فرو رفته اند؟حضرت آیت الله خامنه ای در مقایسه ی اوضاع ایران و کشورهای دیگر افزودند: کدام کشور از استقلال ملی و انسجام و وحدت ملت ایران برخوردار است؟ کدام کشور این همه جوان با نشاط دارد که میدانهای عظیم علمی را فتح می کنند؟ کدام ملت توانسته است از «اهمیت و عظمت و تأثیرگذاری ملت ایران» در حوادث منطقه ای و جهانی برخوردار شود؟ و کدام ملت توانسته است همچون مردم ایران عزیز، همه خباثتهای دشمنان را ناکام بگذارد و سرافراز و امیدوار به راه خود ادامه دهد؟

ایشان پس از تشریح صحنه «رویارویی سیاسی ملت و جبهه ضد ملت در انتخابات» تأکید کردند: مردم بدانند که حضور پرشور و پررونق در انتخابات، موجب مصونیت کشور و کاهش طمع بیگانگان برای دست اندازی و خباثت می شود.

رهبر انقلاب در توصیه ای مؤکد به مسئولان، فعالان سیاسی و کسانی که تریبون در اختیار دارند افزودند: به مردم امید بدهید چرا که واقعیات کشور و عزم و اراده ملت، هر انسان منصفی را به آینده امیدوار می کند.

ایشان در نوعی جمع‌بندی درباره نتیجه رویارویی ملت و دشمنان در عرصه انتخابات افزودند: آنطور که ما مردم ایران را شناخته ایم و لطف و فضل الهی را تجربه کرده ایم، ملت در این نوبت نیز، افتخار دیگری بر افتخارات خود می افزاید و مشت محکمی به دهان دشمن خواهد زد.

رهبر انقلاب در ادامه سخنان خود در نگاهی اجمالی به معیارهای انتخاب نامزد اصلح گفتند تا قبل از انتخابات در این زمینه نکات لازم را بیان خواهم کرد اما نکته مهم این است که برای انتخاب خوب و درست، باید معیارها را شناخت و با مشورت و تفکر، و دست یافتن به حجت شرعی، نامزد اصلح را انتخاب کرد.

رهبر انقلاب با اشاره به ضرورت انتخاب کسانی که همتشان بر حفظ عزت و پیشرفت کشور متمرکز است افزودند: هرچه در این سه دهه بدست آورده ایم به برکت حرکت در جهت اهداف انقلاب بوده است بنابراین کسانی را انتخاب کنیم که در همه شرایط، تحقق این اهداف را سرلوحه خود قرار می دهند.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به لزوم دقت در شعارهای نامزدها خاطرنشان کردند: گاه برخی برای جلب آرا، شعارهایی خارج از حدود اختیارات رئیس جمهور و امکانات کشور مطرح می کنند اما مردم با هوشمندی دنبال کسانی هستند که شعارهای مبتنی بر واقعیات می دهند و برای حل مشکلات و فوریتها، روشهایی متناسب با ساز و کار کشور را پی می گیرند.

رهبر انقلاب با اشاره به آمدن افراد متعدد به صحنه نامزدی انتخابات افزودند: شورای محترم نگهبان که از انسانهای پرهیزکار، متقی و آگاه تشکیل شده براساس وظایف قانونی خود، کسانی را که برای ریاست جمهوری صالح هستند به مردم معرفی می کنند و مردم از میان نامزدهای معرفی شده، کسی را که صالح تر است و بیشتر به درد ملت می خورد انتخاب خواهند کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای بار دیگر بر پایبندی و تبعیت کامل از قانون تأکید کردند و افزودند: عمل به قانون معیاری بسیار خوب و وسیله ای برای آرامش و آسایش ملت و حفظ وحدت ملی است و به هیچ دلیلی نباید کسی از آن تخطی کند.

ایشان حوادث خسارت بار سال 88 را نتیجه تخطی و تخلف عده ای از قانون برشمردند و افزودند: آنها برای اغراض نفسانی یا اهداف سیاسی یا هر هدف دیگر راهی خلاف قانون رفتند و ضمن «صدمه زدن به خودشان و به ملت و کشور»، نگذاشتند مردم طمع شیرین آرای 40 میلیونی را بخوبی بچشند و احساس کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای تسلیم در مقابل قانون را تنها راه صحیح خواندند و افزودند: گاه قانون صددرصد صحیح نیست اما از بی قانونی بهتر است.

ایشان افزودند: ممکن است از مجری قانون در یک بخش، خطایی هم سر بزند اما اگر نتوانیم از راه قانونی آن خطا را اصلاح کنیم تحمل آن، از بی قانونی و عمل خلاف قانون بهتر است.

ایشان داشتن حجت شرعی برای انتخاب یک فرد را مایه آرامش دنیوی و اخروی خواندند و افزودند: اگر تصمیمی که با حجت شرعی گرفته شده غلط هم از آب درآمد چون انسان به تکلیف عمل کرده سرافراز است.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان ماه رجب را آمادگاهی برای افزایش ظرفیت معنوی خواندند و خاطرنشان کردند: اگر در رجب و شعبان، توفیق حضور قلب حاصل شد و انسان خود را در همه احوال در محضر علم بیکران الهی یافت، حضور پاکیزه در ضیافت بی دریغ الهی در ماه مبارک رمضان، امکان پذیر خواهد شد.

ایشان شرکت قشرهای مختلف مردم بویژه جوانان در سنت حسنه اعتکاف در ماه رجب را، منظره ای زیبا دانستند و افزودند: همه برکات و دستاوردهای انقلاب، به پشتوانه همین ذخایر معنوی و روحی حاصل شده است.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: ایستادگی، شورانگیزی، حرکت آفرینی و قدرت تحسین برانگیز امام راحل عظیم الشأن در مقابل ستمگران جهانی، متکی به اشکها، عبادات و مناجات خالصانه ای بود که آن عزیز، در نیمه های شب با پروردگار خویش زمزمه می کرد.

رهبر انقلاب رهبانیت در اسلام را به معنای حضور در همه عرصه های زندگی خواندند و با تجلیل از ایمان، احساسات انقلابی و نقش آفرینی جوانان کشور در عرصه های ملی افزودند: حفظ و تعمیق این روحیه، ادامه تفضلات و کمکهای پروردگار را تضمین خواهد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 38
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • محمد علی ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  جانم فدای رهبر
 • حیدر ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  رئیس جمهور ............. کسانی باشد که همت‌شان بر حفظ عزت و حرکت کشور در جهت انقلاب باشد، مصداق ایستادگی باشد، زرهی پولادین از توکل و یاد خدا بر تن بپوشند و وارد میدان شوند. لبیک به فرمان ولی امر با انتخاب دکتر سعید جلیلی
 • فدائیان روح الله ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  اعتدال علوی مشکلات کشور وانقلاب را حل میکند.
 • مهدي ۱۲:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  با توجه به سخنان آقا فردي رو بهتر از جليلي نميبينم
 • محمد ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  درود بر سید علی خامنه‌ای
 • ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  اسم هاشمی رو اوردم مشرق منتشر نکرد ولی ایشون گفتن جلیلی سریع منتشرش کرده! مشرق از خدا بترس همین
 • حب مسکو ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  رهبر معظم انقلاب:برای انتخاب خوب باید فکر کرد و معیارها را شناخت.معیار اصلی در انتخاب رئیس جمهور این است که ... مصداق ایستادگی باشد.بنظر خوانندگان محترم مشرق نیوز در میان کاندیداها چه کسی مصداق ایستادگی است؟من می گویم جلیلی
 • مرضيه ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  آقا داره خط ميده و روشن ميكنه معيارارو كه به كي راي بديم دقت كنيد مومن،انقلابي،روحيه جهادي عقب كرد نداشتن به كذشته تسليم نشدن دربرابر دشمن كي واقعا اين معيارارو داره؟ همه ي اين معيارا تو لنكراني و جليلي هست وانشالله يكي ازين دو راي بياره
 • ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  لطفا حرف حضرت آقا را تفسیر به یک نفر نکنید
 • صفر ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  ّبه نظر بنده نیز فردی جز جلیلی مصداق این فرمایش رهبری نمی تواند باشد
 • ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  اقا جلیلی ادم خوبیه ولی اجرایی نیست برادر کمی فکر کرده حرف بزنید ریاست جمهوری مرد اجرایی قوی میخواد اقای لنکرانی هم خوبه ولی اوهم اجرایی نیست
 • ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  منظور هاشمی است?
 • الوار ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  بزرگترین مشکل شماهها که اتفاقاضربه به رهبری نیزهست تفسیربه رای کردن سخنان ایشان است .شمادستگاه داری که منظورایشان ومصداق هارانشان می دهد...
 • ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  با توجه به سخنان آقا فردی بهتر از قالیباف نمی بینم.
 • ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  اولاً نامه ی هاشمی فاقد سلام و والسلام بود، ثانیاً قبل از آنکه نامه را تسلیم مقام معظم رهبری نماید، آن را در سایتها و خبرگزاریها منتشر کرد تا قصد اصلی خود را از نوشتن چنان نامه ای ظاهر سازد. ثالثاً هاشمی در این نامه، رهبری و نظام را به وقوع حوادثی تهدید کرد که هیچ کس آن را پیش بینی نمی کرد و در گذشته نیز سابقه نداشت و وقوع آن بعد از انتخابات، اثبات کرد که از قبل آن را تدارک دیده بودند. وی در قسمتی از نامه ی مزبور می نویسد: « آتش فشانهایی که از درون سینه های سوزان تغذیه می شوند، در جامعه شکل خواهد گرفت.» !
 • داوود ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  با توجه به سخنان رهبر انقلاب هاشمي هم مي تواند رييس جمهور شورد درورد بر خامنه اي سلام بر رفسنجاني
 • امیر ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  موافقم
 • ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  با توجه به سخنان آقا فردی بهتر از قالیباف نمی بینم.
 • ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  مصداق دقیق اقامون سید علی اعتدال علوی است
 • ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  اللهم احفظ قائدنا الخامنه ای
 • محمد ۱۳:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  ما هم از دوستان سعید جلیلی هستیم ولی مایه گذاشتن از رهبری برای سعید جلیلی مصداق بی بصیرتی است
 • مهدی ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  خداییش کلاهمان را قاضی کنیم و اگر معتقد به اطاعت از رهبری هستیم معیارهای ایشان را نصب العین خویش قرار دهیم .
 • ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  من فقط اينو ميدونم كه به ..... فتنه نبايد رأي بدم.
 • مهدی ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  حضرت آقا اشاره کردند به بی قانونی هایی که سال 88 بعضی ها انجام دادند: فکر میکنید کسانی که از این بی قانونی ها طرفداری کردند و هیزم به آتش فتنه ریختند هم شامل فرمایش رهبر می شوند؟؟؟
 • مرضيه ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  جليلي و لنكراني مصداق حرفاي امروز آقابودن مومن انقلابي روحيه جهادي استقامت دربرابر دشمن اصولكراها اكر يار انقلابن بايد بنفع يكي ازين دونفركناربرن
 • ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  درود بر تو ای بزرگ مرد خدا حفظش کنه
 • ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  لطفا حرف حضرت آقا را تفسیر به یک نفر نکنید
 • ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  اگر گفتید به جز دشمنان خارجی کدام دشمنان داخلی سعی دارند وضعیت کشور را بحرانی نشان دهند و خود را به عنوان منجی به مردم تحمیل کنند؟!؟
 • سلام ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین است حامیان جلیلی استان فارس
 • حاتم ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  موافقم
 • امید ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  لبیک یا امام خامنه ای
 • مرضيه ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  رهبري معيارا تعيين ميكنه خب بايد بكرديم ببينيم اين معياراتو كي هست واقعا اين معيارا تو جليلي و لنكراني هست از حق نبايدكذشت دررابطه با قسمت ديكه ازحرفاي آقا،خدايي كي الان داره القا ميكنه جامعه اوضاش بحرانيه؟كيادارن همسوبادشمن ميكن ايران خرابه است؟كي مواضعش مورد تمجيداسرائيلو آمريكاست؟كي داره ميكه بركرديم به كذشته‏!كيا دارن ميكن سازش با دشمن بايد طرف حق باشيم نه طرف شخص
 • محمد ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  بنده به شدت با حرف شما مخالفم لنکرانی .... گر چه نظر نهایی را شورای نگهبان می دهد و همه باید مطیع باشند
 • ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
  0 0
  من میگویم ولایتی که انتخاب رهبر برای نخست وزیری بوده در دو دوره که مجلس ان زمان که در دست اصلاح طلبان کنونی بوده موافقت نکرده و اکنون مشاور و مورد اعتماد رهبر است
 • ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۶
  0 0
  امام خمینی(ره) اینکه فردی مصوبه مجلس پس از تائید شورای نگهبان را نپذیرد، نشانه "مفسد فی الارض" بودن آن فرد می‌دانند
 • ۱۵:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۶
  0 0
  امام خمینی(ره) اینکه فردی مصوبه مجلس پس از تائید شورای نگهبان را نپذیرد، نشانه "مفسد فی الارض" بودن آن فرد می‌دانند امام خمینی(ره :نمی‌‏شود از شما پذیرفت که ما قانون را قبول نداریم. غلط می‏‌کنی قانون را قبول نداری! قانون تو را قبول ندارد. نباید از مردم پذیرفت ، از کسی پذیرفت، که ما شورای نگهبان را قبول نداریم. نمی‌‏توانی قبول نداشته باشی. مردم رأی دادند به اینها، مردم شانزده میلیون تقریباً یا یک قدری بیشتر رأی دادند به قانون اساسی. مردمی که به قانون اساسی رأی دادند، منتظرند که قانون اساسی اجرا بشود؛ نه هر کس از هر جا صبح بلند می‏‌شود، بگوید من شورای نگهبان را قبول ندارم
 • ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۷
  0 0
  رای ما لنکرانی
 • ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۷
  0 0
  امام خامنه اي فرموده اند: آیت الله مصباح یک فقیه، متکلم، فیلسوف، مفسر و زمان شناس بصیر است. از همه این ها مهمتر جزء شخصیت های برجسته ای است که هیچگاه در تقدم نظام بر خود تردید نداشته و در این راه بدون لحاظ داشتن موقعیت علمی خود به دل خطر رفته و گاهی یک تنه با «خناسان مسلط» مصاف داده است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس