کد خبر 210503
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۰

این فراخوان دعوت از دوستان برای مشارکت در تهیه هزینه های درمان فاطمه خانم ۱۱ساله ای است که در ناحیه سر تومور خونی بزرگی دارد و به تازگی عمل جراحی کرده است.

به گزارش مشرق به نقل از خیریه همت، دنیا داره با خانواده این مادر و پدر ساده و دوست داشتنی که از دنیای پر هیاهو و شلوغ ما خیلی دورن داره بد جوری تا می کنه.

آنها از کَپَر نشینای سیستان و بلوچستان بودند که ۲ سال پیش از شدت فقر و تنگدستی به شهر یزد کوچ می کنند.

خدا ۸ فرزند به آنها داده که ۴ فرزند آنها یعنی ۲ پسر و ۲ دختر، مادر زادی از نعمت شنیدن و حرف زدن محروم هستند و حالا به همت خیرین یزدی همه اهل خانواده در زیر زمین یک مغازه در یزد زندگی می کنند.

پدر خانواده، کارگر ساده ساختمانی است، سوادی نداره و به قدری از دنیای اطراف خودش بی اطلاعه که نمی دونسته طرحی به نام هدفمندی یارانه ها در کشور در حال اجرا است و می تونه خانوادشو ثبت نام کنه تا ماهیانه از دولت یارانه بگیره!

داستان مفصله ولی کوتاهش می کنم، چون ماجرای پسر خانواده "ناصر” به اندازه کافی شنیدنی هست اما فعلا به سراغ فاطمه خانوم کوچولو می ریم؛ فاطمه یازده سالشه و یکی از ۴ فرزند کَر و لالِ خانواده است.

یکی از خیرین یزدی که به خانه ی آنها رفت و آمد داره یک روز می بینه که جولوی چشماش فاطمه به زمین میفته و به شدت تشنج می کنه.

وقتی از مادرش جوبا می شه می فهمه که مدت ها است در روز دو بار یا حتی بیشتر این بچه تشنج می کنه و خانواده اش چون پول کافی نداشتن به دکتر یا بیمارستانی مراجعه نکردن.

به محض مراجعه به پزشک و انجام آزمایش های اولیه پزشکان تشخیص می دن که یک تومور خونی بزرگ تو سرِ این بچه وجود داره که اگه به زودی عمل نشه زنده نمی مونه؛ عملی که ممکن درصد زنده بودن کوچولوی دوست داشتنی تراژدی ما براش خیلی کم باشه.

فاطمه سه شنبه گذشته عمل شد و به لطف خدا و دکترای خوب یزدی زنده از اطاق عمل بیرون اومد و لبخند پزشک جراحش آرامش رو به پدرو مادرش برگردوند و الان در بخش مراقبت های ویژه بستری است.

پزشک فاطمه حاضر شد هزینه عمل جراحی رو دریافت نکنه.

از محل کمک های عمومی خیریه هزینه تهیه تجهیزات اطاق عمل و آزمایش های فاطمه به مبلغ ۲۱ میلیون و پانصد هزار ریال پرداخت شد.(گزارش مهربانی۴۹۱)

اما حالا برای پرداخت هزینه های بعدی نگهداری در بیمارستان و تهیه یه سمعک برای فاطمه و دیگر خواهر و برادر هایش آنها منتظر همت ما هستند.

همت کنید

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha