مشایی انسان بسیار معمولی است و من تعجب می کنم که او را خاص می دانند مشایی نه استعداد و فکر خاصی دارد و نه صاحب تفکر است. تنها فرق او با بقیه این است که احمدی نژاد دوستش دارد و امکانات و موقعیت زیادی را در اختیارش گذاشته است.

به گزارش گروه سیاسی مشرق ـ «محمود احمدی نژاد» در شرایطی ماه های پایانی حضور خود در راس دولت را تجربه می کند که زیر ذره بین قرار دارد؛ ذره بین آنهایی که در سال 84 برای موفقیتش تلاش کردند و حالا هم برای نقد کردن او از هیچ کوششی دریغ نمی کنند. «پرویز کاظمی» که به عنوان وزیر تعاون در دولت نهم فعال بود و در مهر سال 85 به عنوان اولین اخراجی از کابینه لقب گرفت، می گوید: « با توجه به مشاهداتم و نزدیکی به دولت از همان روزها می دانستم که این دولت، دولتی نیست که بتواند کارنامه مثبتی از خود بر جای بگذارد.»

خلاصه گفتگوی پرویز کاظمی با روزنامه شرق را در ادامه می خوانید:

* بین شجاعت و بی گدار به آب زدن فاصله ای است که متاسفانه معمولا این فاصله دیده نمی شود. آقای احمدی نژاد برخی کارهایی را انجام دادند که از نظر عده ای شجاعت بود اما نتیجه و شرایطی که به وجود آمده است، مشخص کرد که بعضی از تصمیم ها،‌ تصمیم هایی بود که منطق در اغلب آنها جایی نداشت و به همین دلیل ضررهای زیادی را متوجه جامعه کرد.


* عزل و نصب هایی که در طول هفت سال و اندی شاهد بودیم را هیچ کس نمی تواند تحرکی غیر قانونی تلقی کند با این وجود صدمه هایی که این نوع جابه جایی ها به نظام مدیریتی کشور وارد کرد بر هیچ کس پوشید نیست.


* با نگاهی به آنهایی که روزی به عنوان حامیان سینه چاک احمدی نژاد فعال بودند و حالا تند ترین هجمه ها را روانه او می کنند، نشان می دهد که احمدی نژاد «خیلی» فرق کرده است.
احمدی نژادی که تلاش می کرد رییس جمهور شود با احمدی نژادی که رییس جمهور است، اصلا شبیه هم نیستند البته نباید از این مساله هم به راحتی بگذریم که نه آن حمایت ها، حمایت هایی منطقی بود و نه انتقادات فعلی را می توان نقد و نظر هایی در چارچوب واقعیت ها تلقی کرد.


* دولتی ها به طور دایم در حال اجرای نمایش تبلیغاتی هستند و نتیجه کارهایشان نشان می دهد که نتوانسته اند دستاورد مهمی داشته باشند. در واقع باید گفت که کمیت مهم نیست و این کیفیت است که باید ملاک قضاوت باشد. پر کاریه دولت هیچ سودی نداشته است.


* آقای احمدی نژاد این روحیه را دارند و به طور آشکار خودش و دولتش را در راس همه امور می بیند و به همین دلیل به راحتی نظرات مطرح شده را نفی می کند و فکر می کرد حرف، فقط حرف خودش است. به همین دلیل است که شاهد این هستیم که قانون گریزی هم از او سر می زند.


* انتخاب رحیم مشایی به عنوان معاونت اول در دولت دهم قطعا یکی از بزرگترین اشتباهای آقای احمدی نژاد بود.


* مشایی انسان بسیار معمولی است و من تعجب می کنم که او را خاص می دانند. مشایی نه استعداد و فکر خاصی دارد و نه صاحب تفکر است. تنها فرق او با بقیه این است که احمدی نژاد دوستش دارد و امکانات و موقعیت زیادی را در اختیارش گذاشته است.


* اسفندیار رحیم‌مشایی بیشر از هر کس دیگر شبیه احمدی نژاد است و به همین دلیل نزدیک ترین فرد به رییس جمهوری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۲
  0 0
  الهی فدای تو
 • albert ۱۶:۱۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۲
  0 0
  دیر فهمیدید..
 • ۱۶:۲۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۲
  0 0
  آخرش نفهميديم ماجراي فوق ليسانس آقاي مشايي چي بود ؟؟؟
 • واحد ۱۷:۴۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۲
  0 0
  احسنت به نویسنده . کاندید شدن مشایی ، توهین به فهم یک ملت است . اگر این آقای مشایی چیزی در چنته داشت ارایه داده بود که وضع گروه و دسته شان و دولت این جوری نمی شد . حال دنبال حرف تازه از چه کسی هستید ؟ 8 بهار آمد و می آید بهار دیگری و باز شهار بهار می آید .البته صاحب آن بهار واقعی شمشیر هم دارد. خدایا به این مردم رحم کن . اگر رهبری نبود چه می کردند . حالا هی پول و وعده های پوپولیستی بریز وسط دایره برای عوام و انتخابات . این بنده خدا از حرفهایش معلوم است تعادل روحی و روانی ندارد .
 • ۱۷:۵۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۲
  0 0
  اشتباه احمدی نژاد این بود که افراد گمنامی را که در بین مردم ناشناخته بودند در مصادر امور قرار داد
 • اسد ۱۹:۳۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۲
  0 0
  اکثریت بزرگان می دانند که مشایی فرد نالایق است اما این را باید جناب رئیس هم بداند که میداند اما از سر لج خود را به کوچه علی چب میزند
 • پسر اریایی ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۲
  0 0
  اون موقع میگفتی.....!
 • محمد ۲۱:۲۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۲
  0 0
  اقای احمدی نژاد بارفتار خود دارن به خودشون تیر خلاص میزنند
 • ۲۱:۲۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۲
  0 0
  اجب
 • ۲۲:۴۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۲
  0 0
  میدونم این حرفمو نشون نمیدین ولی میزنم این آقا فقط حرف زده همین
 • محبوب ۰۴:۲۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۳
  0 0
  به نظر من مشکل ما مشائی وامثالهم نیست بلکه ضعف مدیریتی داریم وگرنه همشون خوبن
 • محمد ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۱
  0 0
  سلام کسی که رهبری حکم عزلش رو از معاون اولی داده چطور ممکنه که بیاد رئیس جمهور بشه؟!!! واقعاً شدنیه! کاندیدا شدن این آفا بیشتر یه شوخیه تا حقیقت.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس