محمد باقر قالیباف گفت: در حوزه‌ی سیاست باید بدانیم که در راه دین، فدایی باشیم و پا به پای رهبری حرکت کنیم ،نه عقب‌تر نه جلوتر.

به گزارش مشرق، شهردار تهران که در همایش میثاق با ولایت به مناسبت بزرگداشت یوم‌الله 9 دی در باغ موزه دفاع مقدس سخن می‌گفت، با بیان این‌که در عاشورا سران کسانی که اقدام به این حرکت کردند، آگاهانه به دنبال فتنه انگیزی بودند، گفت: حسین‌بن علی (ع) را منافقین ، کوردلان ، فتنه انگیزان و منحرفین به شهادت رساندند، البته تحت نام اسلام این کار را کردند و احساسشان این بود که اگر نصف روز جنگ را تمام کنند، موضوع را تمام کردند.

وی با بیان این که وقتی حادثه عظیم عاشورا اتفاق افتاد، پیروزی خون بر شمشیر رخ داد، گفت: نفس اربعین در این است که حادثه عاشورا را تحلیل کنیم که چگونه منحرفین، منافقین و فتنه انگیزان رسوا شدند و جامعه اسلامی فهم کند که چگونه از ولایت جدا نشود. چون جدا از ولایت بودن یعنی پشت سر یا جلوی ولایت و با فاصله از امام حرکت کردن.

وی با تاکید بر این که امام حسین (ع) توسط فتنه انگیزان به شهادت رسید، خاطر نشان کرد: باید بدانیم کربلا نمایشگاهی از معرفت و معنویت بود و انقلاب ما ریشه در نهضت امام حسین (ع) دارد. پس باید درک عمیق از این موضوع داشته باشیم و بدانیم امروز همان منافقین، منحرفین و فتنه گران با ابزار مختلف به دنبال این هستند که دیانت، ولایت و عقلانیت ما را از ما بگیرند.

قالیباف تاکید کرد: اگر فتنه گران فائق آیند و دیانت و ولایت و عقلانیت ما را بگیرند، به اهداف خود رسیده‌اند.

شهردار تهران با بیان این‌که یکی از مهمترین ویژگی‌های 9 دی این است که دشمن شناسی و وقت شناسی را به ما یاد می‌دهد، اظهار کرد: ‌9 دی یک مناسک سیاسی برای دایه داران انقلاب اسلامی است تا به تجزیه و تحلیل دقیق بپردازند با آن رفتار شعاری نکنند. البته شعار هم خوب است، اما تنها با شعار نمی‌توان کار را دنبال کرد.

وی با اشاره به این که بعضی افراد در حوادث سیاسی مکر و حیله را پیشه می‌کنند، افزود: برخی دیگر در حوادث سیاسی به دنبال بده و بستان هستند، مثل بعضی جریانات سیاسی که امروز در کشور ما وجود دارند. اما در مقابل کسانی را شاهد هستیم که با فرهنگ عاشورایی حسینی در حوادث سیاسی فدایی و اعتقادی عمل می‌کنند که نتیجه آن پیروزی مقتول بر قاتل است.

قالیباف با بیان این که فتنه متعلق به مقطع کوتاه نیست و تمام شدنی نخواهد بود، افزود‌: تا زمانی که ما در مسیر عاشورا حرکت کنیم، فتنه سایه به سایه ما خواهد آمد.امروز چهره‌ی بسیاری از افراد بر ملا شده است، که جو فروشی می‌کنند، اما گندم نمایی،

خاطر نشان کرد: ‌این افراد دل و شعارشان تفاوت می‌کند، چون برای فتنه انگیزی در انقلاب راهی جز تهمت، دروغ، انگ زدن و قرارگرفتن در مسیر بده و بستان‌ها نمی‌بینند و امروز که زمان گذشته است چهره‌شان قابل مشاهده است.

شهردار تهران با اشاره به جلسه‌ی چهارم تیرماه سال 88 در سالن برچ میلاد، آن را آغاز فتنه خواند و گفت: در آن جلسه گفتم هواسمان باشد که انحراف و فتنه در دو لبه یک قیچی با شعار مخالف به دنبال بریدن ریشه اسلام هستند و جریان‌هایی در ظاهر شعار انقلابی می‌دهند و حتی داغ‌تر از حزب‌اللهی‌ها هستند و جلوتر از رهبری حرکت می‌کنند در حالی که همیشه تاکید رهبری بر آرام سازی و شفاف سازی بوده است، یعنی حرفی نزنید که باعث ایجاد تهیج و فرصت سازی برای فتنه‌گران شود. پس موضع نگرفتن در این مواقع همین قدر بد است که موضع بگیریم و جلوتر از رهبری بدویم.

وی با بیان این که امروز برخی جریانات دیده می‌شوند که اهدافی غیر از اهداف حزب‌اللهی‌های متدین، دل‌داده و بی‌حب و بغض را دارند که جز گوش به فرمان رهبری نیستند، گفت: حزب‌اللهی های متدین معتقدندنه کندتر، نه تندتر و نه جلوتر و عقب‌تر از رهبری باید حرکت کرد و دنبال داد و ستد سیاسی نیستند، بلکه می‌خواهند از دین و انقلاب دفاع کنند.

قالیباف با اشاره به این که برخی می‌پرسند اگر سران فتنه عذرخواهی کنند، می‌توانند به صحنه برگردند، گفت: به طور کل این استدلال را غلط می‌دانم، چون همان طور که در حادثه عاشورا کسانی به عنوان سیاهی لشگر اشتباه کردند و به مراتب با کسانی که سران قضیه بودند و آگاهانه آمدند تفاوت می‌کنند در جریان فتنه نیز سران فتنه که آگاهانه به میدان آمدند بامردم عادی تفاوت می‌کنند.

وی افزود: این سوال را امروز کسانی می‌پرسند که روزی حتی رای برخی از توده مردم را باطل می‌دانستند و امروز سوال می‌کنند آیا سران فتنه با عذرخواهی می‌توانند بیایند در حالی که وقتی سران فتنه با قصد براندازی آمده‌اند در پیشگاه خدا و قانون مجرم هستند. پس این که بگوییم سران فتنه با عذرخواهی برگردند، حرف غلطی است.

شهردار تهران با تاکید بر این که باید تلاشمان این باشد تا تحلیل دقیق و عمیق داشته باشیم و گول شعارهای به ظاهر انقلابی را نخوریم گفت: اینطور نباید باشد که هر زمان آقا حرفی زد که خوشمان آمد در آن مسیر پیش برویم و هر جا نپسندیدیم بگویم توفیق حضور پیدا نمی‌کنیم.

قالیباف خاطر نشان کرد: امروز عده‌ای آنچنان از دفاع مقدس حرف می‌زنند که به جای آنکه میراث‌دار انقلاب باشند، میراث‌خوار انقلاب شده‌اند و امروز عده‌ای میراث‌خوار حماسه 9 دی هستند که در واقع همان جو فروشان گندم نما هستند و امروز مواضعشان نسبت به رهبری دیده می‌شود در حالی که 4 سال قبل این طور نبود.

وی با تاکید بر این که نباید ذره‌ای دست از مسیر ولایت برداریم، گفت: اگر کسی داغ‌تر از رهبری حرف بزند به همان میزان شک کنید که سست عنصران به دنبال رهبری نمی‌آیند و امروز این خطر وجود دارد.

قالیباف با تاکید بر این که امروز احتیاج به وحدت داریم و باید همگرا باشیم و یکدیگر را حذف نکنیم، تصریح کرد: وقتی می‌گوییم وحدت یعنی وحدت روی نظام، اسلام و وحدت جز در حول ولایت بزرگترین تفرقه است.

قالیباف با طرح این پرسش که طرح مباحثی چون وحدت ملی و سیاسی دیگر چه معنایی دارد؟ گفت: در نظام دینی و ولایی هستیم و وحدت بدون شک اساس کار ماست. اما وحدت حول محور ولایت.

وی با تاکید بر این که هر تجمع بزرگ خارج از خیمه ولایت بزرگترین تفرقه است، افزود: حتما فتنه 88 قابل قیاس با گذشته نبوده و بسیار پیچیده بود، اما سال 82 هم این اتفاق افتاد و از 23 خرداد به مدت 25 روز در تهران روز و شب درگیری بود و جریان اعتصاب مجلس ششم اتفاق افتاد. همچنین تعدادی ازاستانداران و فرمانداران و وزراء استعفا دادند و در آن زمان رد پای جوفروشان گندم نمای امروز دیده نمی‌شد و حتی رد پای آنها در سال 78 و حادثه 18 تیر هم دیده نشد. پس آنها دلال است و به دنبال بده و بستان می‌آیند و کاسه داده‌اند که قدح بگیرند و نیامده‌اند که خالصانه پای ولایت بایستند و اگر قدح برایشان برنگردد خودشان سران فتنه پیش رو می‌شود.

قالیباف با بیان این که حسن فرهنگ جبهه و بسیج و زیبایی انقلاب در دین‌داری و ادب و اخلاق است، گفت: بسیج افراط و تفریط نمی‌کند و هرگز از مسیر تهمت و غیبت و دروغ و ریا از انقلاب دفاع نخواهد کرد، چون آن را باطل می‌داند.

شهردار تهران با اشاره به این که 33 سال از انقلاب گذشته است، خاطر نشان کرد:‌امروز شناسنامه همه معلوم است و همان طور که قبول داریم ملاک حال افراد است، باید توجه کنیم کسانی هیچ جای پایی در صحنه‌های انقلاب نداشته‌اند و یک دفعه خود را از هر انقلابی انقلابی تر می‌دانند که این مساله‌ای خطرناک است.

وی با بیان این که ولایت می‌ماند اگر ما بر شهادت و شهامت اصرار بورزیم و بایستیم ،تاکید کرد: ولایت می‌ماند اگر من و شما د رکنار او بایستیم و با درک عمیق و بصیرت عاشورایی جریان فتنه و انقلاب را که می‌خواهند ما را از صراط مستقیم که مسیر ولایت است منحرف کنند، بشناسیم.

قالیباف با بیان این که اصولگرایی می‌ماند نه به عنوان جریان سیاسی و حزبی اظهار کرد: اصولگرایی می‌ماند به عنوان گفتمان امام و رهنمودهای مقام معظم رهبری نه به عنوان جریانی که اسمش را عوض می‌کنند. پس اگر منظور از اصولگرایی جریان راست گذشته باشد که امروزاسمش را عوض کرده من اصولگرا نیستم، اما من اصولگرا هستم به معنای پیروی از گفتمان امام (ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری.

قالیباف تاکید کرد: اصولگرا کسی است که به مردم خدمت بی‌منت کند و تلاش مجاهدانه در عمل و رفتار داشته باشد و البته اطاعت خاضعانه از رهبری کند و کارآمدی دین در اداره جامعه را سرلوحه خود قرار دهد و اگر ببیند برادری لرزید به او کمک می‌کند که نلرزد نه این که با لگد او را بیاندازد. پس حزب‌اللهی کسی را از قطار انقلاب پیاده نمی‌کند، مگر این که فتنه انگیزی کرده باشد.

منبع:ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 52
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۹
  0 0
  قلیباف تکه رضایی هم خوبه اما جلیلی بهتره
 • زنده باد بهار ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۹
  0 0
  فقط مشايي
 • حاجی ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۹
  0 0
  قالیباف با اشاره به این که برخی می‌پرسند اگر سران فتنه عذرخواهی کنند، می‌توانند به صحنه برگردند، گفت: به طور کل این استدلال را غلط می‌دانم، میدانید چرا این حرف میزنه
 • مجتبی ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۹
  0 0
  فقط دکتر جلیلی
 • javid ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۹
  0 0
  ما مردان سیاسی نمیخواییم بلکه مردان کارآزموده میخواهیم که عمل کنند .قالیباف دستکم مرد عمل میباشد . شک داری؟
 • لواسان بزرگ ۱۵:۳۱ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۹
  0 0
  من که متوجه نشدم منظور این حضرت اقا چیه داره به کی پالس می فرسته؟؟؟
 • ۱۵:۴۳ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۹
  0 0
  بپرسید کی بود گفت "کدورت سیاسی" ؟؟
 • ۱۷:۳۰ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۹
  0 0
  حق داری
 • مالباخته ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۹
  0 0
  آقای دکتر محمد باقرقالیباف شهردار محترم تهران لظفا" تکلیف هزینه ای که بابت ساخت پیاده راه بین میدان امام حسین (ع) و میدان شهدا را مشخص کنید بعدا" راجع به مسائل دیگران اظهار نظر بفرمائید .
 • حاجی ۱۸:۱۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۹
  0 0
  قالیباف با اشاره به این که برخی می‌پرسند اگر سران فتنه عذرخواهی کنند، می‌توانند به صحنه برگردند، گفت: به طور کل این استدلال را غلط می‌دانم، میدانید چرا این حرف میزنه .. عارف چون میاد و صددرصد تائید میشه بنابراین نتیجه میگیریم قالیباف مشکل پیدا میکنه
 • رضا ۱۹:۱۲ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۹
  0 0
  اگر رییس جمهور شود چی
 • ۱۹:۳۷ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۹
  0 0
  آقاي قاليباف رهبري فرمودند خواص شفاف صحبت كنند نه دو پهلو .
 • حسين ۱۹:۴۵ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۹
  0 0
  حالا كه همه چيز تموم شده بعضي ها شير شدند!!!
 • حسنی ۱۹:۵۰ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۹
  0 0
  آقای قالیباف توضیح دهند
 • تهرونی ۲۰:۰۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۹
  0 0
  تابلو می خواد کاندید ریاست جمهوری بشه ها! ای بلا
 • شاغلام ۲۰:۲۸ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۹
  0 0
  گفته:در راه دین، فدایی باشیم و پا به پای رهبری حرکت کنیم ،نه عقب‌تر نه جلوتر...
 • ایران ۲۱:۱۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۹
  0 0
  من موندم ایشون سکوت می کنه میگید چرا ساکته حرف میزنه میگید ساکت شه!!!
 • میترا ۲۲:۲۴ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۹
  0 0
  صد در صد شک دارم نه نود ونه درصد.
 • ۲۲:۵۷ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۹
  0 0
  خب دوباره بخوان
 • نادر ۲۳:۰۰ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۹
  0 0
  حالا یک آدم خوب نمی توانی ببینی
 • ۲۳:۴۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۹
  0 0
  شک نداريم که نيست
 • امین ۲۳:۴۸ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۹
  0 0
  مرد چه عملی مثلا آب کارون را بیاورد تهرون!
 • مهرداد ۰۵:۱۴ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
  0 0
  عجب رسمیه رسم زمونه....! یا عبدالله بن افتادم
 • حامد از طبس ۰۶:۴۴ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
  0 0
  ولی فعلا که در طبس....
 • ۰۷:۵۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
  0 0
  1000000000 تومان رو به بچه من هم بدی میشه مرد عمل اما ارزیابی چی؟ کردی؟
 • ۰۸:۰۰ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
  0 0
  اینو خوب اومدی واقعا بهتره
 • ۰۸:۰۰ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
  0 0
  نه .. کو؟
 • ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
  0 0
  فقط دکتر سعید جلیلی
 • ۰۸:۵۸ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
  0 0
  انصافا حرف خوبی زده انشا الله خودش همیشه حامی ولایت باشه
 • عباسعلی ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
  0 0
  سلام برادرمشرقی گلایه دارم ازنوع انتخاب تیترکه بامتن درتعارض است (وی افزود: این سوال را امروز کسانی می‌پرسند که روزی حتی رای برخی از توده مردم را باطل می‌دانستند و امروز سوال می‌کنند آیا سران فتنه با عذرخواهی می‌توانند بیایند در حالی که وقتی سران فتنه با قصد براندازی آمده‌اند در پیشگاه خدا و قانون مجرم هستند. پس این که بگوییم سران فتنه با عذرخواهی برگردند، حرف غلطی است) به نظرمیرسدآقای قالیباف حساب مردم راازسران فتنه که قصدبراندازی داشته اندومجرم هستندجداکرده ولی تیترخبر شماچیزدیگری رو القاءمیکندواین اخلاقی نیست یادمان باشدمااولا انسان هستیم بعد مسلمانیم وسنگین ترازهمه اینکه شیعه ومحب مولاعلی (علیه السلام)هستیم وبه مسئولیتهای سنگین درپیشگاه خداواهل بیت (علیهم السلام)وولی فقیه حاضرفکرکنیم.العاقبه للمتقین
 • ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
  0 0
  رای عموم مردم: محسن رضایی
 • ساسان ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
  0 0
  منم میخام رئیس جمهور بشم قول میدم پسر خوبی باشم
 • ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
  0 0
  ما به سیاست مدار نیاز داریم . نه پلیس
 • میترا ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
  0 0
  اگه کسی اصلا حرف نزنه چی ؟ اگه 2پهلو حرف بزنه چی ؟ اگه چند پهلو باشه چی ؟ اگه دیر حرف بزنه چی؟ اگه .............
 • خواننده ۱۹:۰۳ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
  0 0
  نه نمی دانم حاجی آقا بگو.
 • محسن ۱۹:۰۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
  0 0
  یک جعبه شیرینی خیر می کنم.
 • نادر ۱۹:۰۸ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
  0 0
  در چه موردی
 • دوست ۱۹:۱۰ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
  0 0
  خب بشه باهمه خوبه و دوائی هم نیست.
 • ناظر ۱۹:۱۱ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
  0 0
  من اسمش را در لیست فدائیان اسلام ندیدم.
 • ایرانی ۱۹:۱۲ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
  0 0
  خودمون می دونیم
 • ناظر ۱۹:۱۳ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
  0 0
  کاری فداکار و ازخودگذشته و باهمه از در دوستی وارد می شه.
 • مرد عمل ۱۹:۱۵ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
  0 0
  در طبس چی ...
 • دانا ۱۹:۱۷ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
  0 0
  بندم می خواستم همین را بگم.
 • عزیز مادر ۱۹:۱۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
  0 0
  خب پسر باشه اول درست رابخوان تا بزرگ که شدی رای می دهم پسرم.
 • میرزا ۱۹:۲۱ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
  0 0
  میترا جان می دمش دارش بزنند رازی شدی .
 • محسن ۱۹:۲۲ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
  0 0
  جناب قالی باف را مرد کار آزموده می دانم و به او رای می دهم .
 • ۲۳:۲۰ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
  0 0
  از شما بعیده غیر منصفانه حرف بزنی
 • ۰۵:۲۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۱
  0 0
  تو میدونی یفرما؟
 • عمو حسین ۰۵:۲۸ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۱
  0 0
  پ نه پ میخواد شهردار ایران بشه!؟
 • ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۱
  0 0
  این دکتر جلیلی کیه ؟ لطفاً معرفی کنید.
 • ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۱
  0 0
  بصیرت مردم بالاتراست
 • ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۱
  0 0
  فرماندهی نیروی انتظامی بود بهتر بود به درد سیاست و اجرا نمی خورد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس