گروه سیاسی مشرق -- همایش راهبرد گفتمانی جبهه پایداری به مناسبت 9دی، امروز در محل دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد. در این همایش اعضای شورای مشورتی و شورای مرکزی جبهه پایداری حضور داشتند.در این همایش که تعداد قابل توجه ای از دانشجویان و طلاب حضور یافته بودند، حجت الاسلام والمسلمین رجبی به عنوان قائم مقام موسسه پژوهشی امام خمینی (ره) ، کامران باقری لنکرانی به عنوان سخنگوی جبهه پایداری ، حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی به عنوان دبیرکل جبهه پایداری و آیت‌الله محمدتقی مصباح رئیس مؤسسه علمی پژوهشی امام خمینی (ره) به سخنرانی پرداختند.

حجت الاسلام والمسلمین رجبی:
فرد اصلح را باید با بررسی دقیق شناسائی کرد

حجت الاسلام والمسلمین رجبی قائم مقام موسسه پژوهشی امام خمینی (ره) در همایش جبهه پایداری بمناسبت 9 دی به اخلاص در کارها برای خداوند اشاره کرد و اظهار داشت: کاری که برای خداوند باشد خداوند خود متوجه آن می‌شود و بنبستی در آن وجود نخواهد داشت.قائم مقام موسسه پژوهشی امام خمینی (ره) با تاکید بر اینکه در دوران اصلاحات تلاش می‌شد تا استحاله فرهنگی ایجاد شود گفت: خدا با تلاش خون پاک شهیدان از این اقدام جلوگیری کرد و اخلاص رهبری توطئه دشمنان را بی‌نتیجه گذاشت.

وی بر همین اساس به تلاش چندین ساله دشمن و توطئه‌های آنها اشاره کرد و گفت: حماسه 9 دی این طراحی‌های دشمن را بی نتیجه گذاشت.

حجت الاسلام والمسلمین رجبی با بیان اینکه مقام معظم رهبری با یک سخنرانی و استغاثه به حضرت ولی عصر (عج) این نهضت را بیمه کردند گفت: معتقدیم تأسیس جبهه پایداری و حرکت آن اداره این راه است. باید با شناسایی و بررسی دقیق فرد اصلح را انتخاب کرد.


باقری لنکرانی:
ارتباط ولایتمدارانه با رهبری از مهمترین مبانی تفکر ۹ دی است

کامران باقری لنکرانی سخنگوی جبهه پایداری در همایش تبیین ریشه‌های گفتمانی 9 دی با حضور آیت‌الله مصباح یزدی که در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد به برخی از اشتراکات لفظی اشاره کرد و اظهارداشت: برخی واقعه 9 دی را نیز همانند سایر وقایع قلمداد می‌کردند امّا همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند (9 دی یک کلمه است و سال‌ها طول می‌کشد که اندیشمندان متوجه شوند چه اتفاقات بزرگی در 9 دی رخ داد).وی اضافه کرد: برخی از ویژگی‌های این روز بزرگ مرتبط با اشتراکات لفظی است ، خیلی‌ها صحبت از عمل به تکلیف و دفاع از انقلاب اسلامی می‌کنند امّا اینکه چه کسانی حاضرند در به‌بهه حوادث آنجائی‌که دفاع از انقلاب اسلامی خرج دارد حضور یابند جلوه‌ای از ابعاد 9 دی را به ما نشان می‌دهد.

لنکرانی با تاکید بر اینکه ما امروز هم به همین تفکر 9 دی احتیاج داریم یادآور شد یکی از مشخصات تفکر 9 دی عاشورایی بودن آن است که ارتباط عاشقانه و ولایتمدارانه با رهبر انقلاب در ان دیده می‌شود و هم حضور بی‌ادعا و بی‌توقع از مردم را در آن شاهد هستیم.

مردمی کردن اقتصاد برای ما خیلی مهم است، اما مردمی کردنی که بعضی‌ها می‌گویند، منظورشان بازکردن میدان برای سرمایه‌داران است / ما طرح‌هایی را برای تحول اقتصادی آماده کرده‌ایم که بعدا اعلام خواهیم کرد

سخنگوی جبهه پایداری با بیان اینکه کلید آینده انقلاب اسلامی در این ارتباط مردمیست یادآور شد اگرما در ظاهر اقتصادمان به نوعی مشکل دارد راه خروج از آن رانت‌خواری و سرمایه‌داری غربی نیست بلکه استفاده از مردم و مردمی کردن آن است همچنین در عرصه سیاست نیز باید به همین شکل عمل کرد.

وی یادآور شد: عده‌ای تلاش می‌کنند عرصه سیاست را در چهارچوب احزاب خاص محدود کنند درحالیکه این اشتباه است و مردمی بودن انقلاب اسلامی را همواره به پیش برده است.


حجت الاسلام آقاتهرانی:
ساکتین فتنه از بزرگداشت حماسه 9 دی ناراحت هستند

مرتضی آقاتهرانی، دبیر جبهه پایداری در همایش این جبهه به مناسبت 9 دی با بیان اینکه در جریان فتنه عده ای می خواستند با ولایت برخورد کنند، گفت: وقتی در جریان فتنه 9 دی 88 کار به ولایت اباعبدالله رسید همه چیز رو شد، مردم جلوی فتنه ایستادند، در حالیکه سابق بر این اینگونه نبود.وی در ادامه با اشاره به دوران ائمه اطهار(ع) بیان کرد: در آن زمان وقتی قضیه به موضوع ولایت رسید، امیرالمومنان(ع) تنها شد، امام حسن(ع) و امام حسین(ع) هم تنها شدند، اما در زمان ما وقتی مردم احساس کردند عده ای در مقابل ولایت قرار گرفته اند، بر نتابیدند و قیام می‌کردند.

آقاتهرانی در ادامه با تاکید بر پاسداشت روز 9 دی اظهار کرد: باید از این روز یاد کرد اگرچه که بعضی می خواهند این روزها یادآوری نشود و در مقابل این روزها سکوت می‌کنند.

دبیر کل جبهه پایداری با تاکید بر امر ولایت تصریح کرد: ولایت امر زنده ای است که باید به پای آن ایستاد و به دنبال این بود که مقام ولایت از ما چه می خواهند.

وی اضافه کرد: بعضی می گویند این سخت است که بفهمیم مقام ولایت از ما چه می خواهند، اما اگر از تعلقات دنیا آزاد شوید قضاوت کردن سخت نیست.


آیت‌الله مصباح یزدی:
تخریب تئوری ولایت فقیه مهمترین خطر برای آینده انقلاب است / "سکولاریسم" در آینده موجب فتنه‌های سنگینی خواهد شد

آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی، با حضور در همایش بزرگ جبهه پایداری که  در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، طی سخنانی درباره خطرات مسئله "سکولاریسم" هشدار داد و گفت: مهمترین نقصی که در جامعه اسلامی ما وجود دارد و موجب فتنه‌های سنگینی خواهد شد "سکولاریسم" است.

آیت‌الله محمدتقی مصباح رئیس مؤسسه علمی پژوهشی امام خمینی (ره) با حضور در همایش بزرگ جبهه پایداری که  در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، با بیان اینکه بنده خدا را به خاطر توفیق حضور در مراسم گرامیداشت 9 دی که از ایام‌الله بزرگ است شکر می‌کنم، اظهار داشت: روز 9 دی را باید تولد جدید انقلاب به حساب آورد.آیت الله مصباح با بیان اینکه تقدیر از کسانی که حماسه 9 دی را آفریدند یک وظیفه عقلی و شرعی است، خاطرنشان کرد: مهمتر از این مسئله استفاده از فرصت پیش آمده و درس گرفتن برای آینده است و ما باید بر این اساس وظایف آینده خود را بشناسیم.

* تمام ارزش و اهمیت انقلاب ما به اسلامی بودن آن است
رئیس مؤسسه علمی پژوهشی امام خمینی (ره) با تأکید بر اینکه اهمیت 9 دی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است، افزود: ارزش و اهمیت اصل انقلاب در سال 57 به اسلامی بودن آن است وگرنه انقلاب در عالم زیاد اتفاق افتاده و افراد با انگیزه‌های مختلفی انقلاب کرده‌اند اما آنچه که انقلاب ما را متمایز می‌کند اسلامی بودن آن است.

وی انقلاب اسلامی را نمادی از اصل اسلام دانست و تصریح کرد: در 14 قرن قبل یک انقلابی انجام گرفت که تمام نهادهای جامعه را تحت تأثیر قرار داد و ابتدا نیز به صورت یک حرکت فرهنگی شروع شد که تا زمانی که پیامبر (ص) مبعوث شدند مردم را به پرستش خداوند و ترک بت‌ها دعوت کردند.


* شرح سختی هایی که پیامبر (ص) متحمل شدند
عضو شورای فقهی جبهه پایداری با اشاره به سختی‌هایی که پیامبر (ص) در زادگاه خودشان و در شعب ابی‌طالب متقبل شدند، یادآور شد: پس از مهاجرت به مدینه و پس از اینکه نتوانستند در زادگاه خود تحول اساسی ایجاد کنند، شرایطی فراهم شد که ابعاد انقلاب از بعد فرهنگی فراتر رفت و حوزه اقتصاد، سیاست و نظامی‌گری را در بر گرفت و در دهه آخر عمر آن حضرت به چندین جنگ گذشت.

وی با بیان اینکه پس از این مراحل بالاخره حکومت اسلامی و الهی به رهبری پیامبر (ص) تأسیس شد، افزود: با تشکیل این حکومت همه قوانین در زمینه‌های مختلف همچون معاملات، بحث دادن مالیات، زکات و خمس و اقتصاد در تمام ابعاد کامل شد.

* انقلابی که به دست پیامبر به کشورهای دیگر سرایت کرد ابتدا با یک کار فرهنگی آغاز شد
آیت‌الله مصباح با اشاره به گرویدن اقوام مختلف عرب به اسلام و تقویت پایه‌های این حکومت دینی تصریح کرد: منظور بنده از این مقدمه این بود که بگویم انقلابی که به دست پیامبر در حجاز شکل گرفت و به کشورهای همسایه نیز سرایت کرد از ابتدا با یک کار فرهنگی آغاز شد.

رهبر معنوی جبهه پایداری با بیان اینکه در همان آغاز اسلام نیز ایمان همه مردم به باورهای اسلامی یکسان نبود خاطرنشان کرد: آنها در پذیرفتن عقاید اسلامی و عمل به این قوانین تفاوت داشتند در حالی که عامل پیشرفت را باید در اصل اسلام و پذیرفتن مردم و تبعیت از این باورها دانست و هرجا که نقص و کمبود و انحرافی وجود دارد به دلیل تخلف از احکام اسلام بوده است.

* ایمان سطحی بسیار آسیب‌پذیر است
وی با تأکید بر اینکه ایمان سطحی بسیار آسیب‌پذیر است، یادآور شد: اگر ایمان واقعی در دل‌ها نفوذ کند آثار آن قرار گرفتن نور در دلها و بخشیده شدن خطاهای گذشته است و رحمت خداوند نیز مضاعف می‌شود و در سایه نور الهی می‌توان فهمید که چه کار باید کرد و شاید بتوان این مسئله را به بصیرتی که مقام معظم رهبری می‌گویند تطبیق داد.* برخی اصحاب پیامبر نیز وقتی که پای ریاست به میان می‌آمد سست می‌شدند
آیت الله مصباح با بیان اینکه برخی از مسلمانان احکام ساده‌تر را عملی می‌کردند اما وقتی که به احکام سختی همچون جانفشانی‌ها می‌رسیدند می‌لنگیدند افزود: در این میان برخی مسلمانان به همه احکام عمل می‌کردند اما همین افراد نیز وقتی که پای ریاست به میان می‌آمد سست می‌شدند و می‌گفتند پیامبر (ص) همه چیز را برای خودش می‌خواهد لذا این نشان می‌دهد که همه افراد در اطاعت از پیامبر یکسان نیستند در حالی که باید تا حد جان حمایت کرد.

* عده‌ای نیز به خاطر مصالح خود ایمان آورده بودند
عضو شورای فقهی جبهه پایداری با تأکید بر اینکه در ارزیابی عملکرد مسلمانان در این 23 سال زمان پیامبر یکی از نقطه‌های آسیب‌پذیر ضعف ایمان بود، خاطرنشان کرد: برخی احکامی که برخلاف آداب قومی آنها بود زیر بار نمی‌رفتند و عده‌ای نیز به خاطر مصالح خود ایمان آورده بودند.

وی ادامه داد: مسلمانان در ابتدای اسلام با مشرکان و کفران مواجه بودند که این امر شکل‌گیری جامعه اسلامی را تهدید می‌کرد و خطر دیگر بحث منافقین بود که به اسلام تظاهر داشتند و دسته سوم نیز ضعف ‌الایمان داشتند.

* مهمترین ضعفی که ضعف‌‌الایمان داشتند مسئله حکومت بود
آیت‌الله مصباح با اشاره به اینکه مهمترین ضعفی که ضعف‌‌الایمان داشتند مسئله حکومت بود یادآور شد: مهمترین خطر جدی که آینده اسلام را پس از رحلت پیامبر تهدید می‌کرد این بود که چه کسی باید اختیاردار مردم باشد و در واقع کسانی که فقط به دنبال نماز و روزه بودند به لوازم اعتقادات توجهی نداشتند.

عضو مجلس خبرگان با بیان اینکه این مشکل جدی ضررهای زیادی به جامعه اسلامی وارد کرد، افزود: آسیب‌هایی که بعد از رحلت پیامبر به جامعه اسلامی وارد شد ناشی از همین نقطه بود در حالی که اگر مردم به آنچه پیامبر به خاطر آن از مردم عهد گرفته بود عمل می‌کردند و ویژگی‌های امیر‌المومنین و ائمه اطهار (ع) را می‌دانستند وضع بهتر از این می‌شد که در آن زمان بود.* بازخوانی تاریخ صدر اسلام درسی برای امروز ما است
وی با بیان اینکه بازخوانی تاریخ صدر اسلام درسی برای امروز ما است و امروز هم مهمترین ضعفی که در جامعه اسلامی وجود دارد و می‌تواند موجب فتنه عظیمی شود کاستی در بینش اسلامی است، خاطرنشان کرد: بزرگترین خطر ما در حوزه فکر و اندیشه سکولاریزم است که می‌گوید که دنیا با مردم و خدا و دین و پیغمبر مربوط به دین است که این امر پیشرفت و شرف مسلمانان را به خطر می‌اندازد کما اینکه انداخته است.

آیت الله مصباح، تصریح کرد: دشمنان می‌خواهند جامعه مسلمانان به جایی برسد که بگوید ما اصل روزه، نماز و عبادات را قبول داریم اما کاری به مسائل حکومت نداریم و این یعنی ما خودمان برای مردم تصمیم می‌گیریم که به چه راهی بروند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تلاش کشورهای اسلامی برای احیای شعائر اسلامی یادآور شد: رؤسای این کشورها تحت تأثیر توطئه‌های استکبار جهانی قرار گرفته‌اند و منحرف شده‌اند و کسی که امید می‌رفت حامی بزرگ اسلام باشد مهره استکباری شد.

وی با بیان اینکه استکبار این مسائل را ده‌ها بار تجربه کرده که با سیاست‌مدارانی که با دین سر و کار نداشته باشند به راحتی می‌توان معامله کرد، متذکر شد: اولین کسی که کمپ دیوید اسرائیل را به رسمیت شناخت انور سادات بود که تحت تأثیر آمریکا قرار گرفت و میراثش هم به مبارک رسید.

آیت الله مصباح ادامه داد: مردم مصر بعد از 30 سال حرکتی کرده‌اند که امیدواریم خدا عاقبت آنها را به خیر کند.

عضو شورای فقهی جبهه پایداری با اشاره به عدم سازش‌پذیرش حضرت امام یادآور شد: دشمن هر کاری که انجام داد نتوانست با امام معامله کند و آنها با هیچ وساطتی موفق به این کار و بده بستان نشدند.

آیت الله مصباح تصریح کرد: امام فرمود که اختلاف ما اختلاف گرگ و میش است و خدا را شاکریم که خدا بر ما منت گذاشت که شخصی که موضع استوار امام را داشت روی کار آمد که امروز به خاری در چشم دشمنان تبدیل شده است.

وی با تأکید بر اینکه دشمنان تمام فرمول‌هایی که بتوانند با آن ایران را به زانو درآورند به کارگرفته‌اند، گفت: آنها از جنگ 8 ساله تا تحریم‌های اقتصادی را امتحان کردند حتی اختلافات داخلی نیز نتوانست آنها را به اهداف خود برساند.

آیت‌الله مصباح با تأکید بر اینکه آنها فقط یک امید داشتند و آن هم امیدواری به پس از حیات امام بود، خاطرنشان کرد: دشمن از یک طرف تئوری ولایت فقیه را زیر سؤال می‌برد و در آن تشکیک می‌کرد و از سوی دیگر در شخص رهبری ایجاد تردید می‌کرد و می‌گفت که باید کس دیگری رهبر باشد و حتی می‌گفتند که رهبری نباید مادام‌ العمری بوده و باید موقتی شود.

رئیس مؤسسه علمی پژوهشی امام خمینی (ره) با تأکید بر اینکه بزرگترین خطری که آینده کشور را تهدید می‌کند سکولاریزه شدن با نماد مبارزه با ولایت فقیه است یادآور شد: دشمن این بحث را به تئوری دیکتاتوری آخوندی نسبت می‌دهد و از این طریق فکر جوانان را که هنوز عمق نگرفته و شناختی از حکومت اسلامی ندارد تهدید می‌کند.

وی ادامه داد: هزار سایت و رسانه علیه ولایت فقیه لجن‌پراکنی می‌کنند، افزود: آنها درصدد هستند تئوری ولایت فقیه و شخصی مقام معظم رهبری را زیر سؤال ببرند و در واقع این مهمترین خطری است که آینده انقلاب را تهدید می‌کند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد:  امروز حرکت‌هایی که در کشورهای اسلامی به اسم بیداری اسلامی صورت می‌گیرد درس‌هایی است که مردم از گذشته می‌گیرند.

آیت الله مصباح با اشاره به رأی قاطع مردم مصر به قانون اساسی که مبتنی بر اسلام است خاطرنشان کرد: این حرکت امروز آنها به دلیل اشتباه گذشتگان است که باید در این زمینه ارزشیابی کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به روش‌های رایج در عرصه سیاست در دنیا گفت: امروز در دنیا رقابت بر سر این است که پول خرج کنند، تبلیغات کنند و با یکدیگر بجنگند، همه دنیا این است اما مگر راه درست این مسیر است.

وی با اشاره به حوادث صدر اسلام اظهار داشت: شخص پیامبر اکرم برای ابراز دعوت ‌امنیت نداشتند اما بعد در ظرف مدت کوتاهی، بزرگترین امپراطوری‌های جهان تسلیم این مکتب شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری بر همین اساس به یاری خداوند و همچنین یاری مومنین اشاره کرد و گفت: خداوند در جنگ بدر برای عده محدودی به نص قرآن کریم، هزاران فرشته نازل کرد که مسلمانان را در جنگ بدر پیروز کردند.

وی با بیان اینکه قبل از هر چیز باید نظر به خداوند داشت، افزود: خداوند صراحتا می‌فرمایند اگر تمام اموال روی زمین را خرج می‌کردید که بین اقوام مختلف مسلمانان دوستی برقرار کنید این کار را نمی‌توانستید انجام بدهید، افزود: تنها خداوند است که می‌تواند دل‌ها را به هم مهربان کند. دل‌هایی که لیاقت داشته باشند.

علامه مصباح یزدی با بیان اینکه ضعف سیاستمداران، فریبکاری است و چیزی می‌گویند که مردم خوششان بیاید، اظهار داشت: آنها نمی‌توانند به شعارهایشان عمل کنند و سیاسی بازی بی فریبکاری نمی‌شود؛ اگر ما این شیوه را دنبال کنیم مثل آنها می‌شویم و خدا ما را به خودمان واگذار می‌کند. از این رو باید با مومنین صاف باشیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین به مسئله انتخابات آینده اشاره کرد و اظهار داشت: مسئله انتخابات را ساده نگیرید. یکی از اشتباهات برخی افراد این است که رای دادن را حق مردم می‌دانند و می‌گویند به هر کس می‌خواهیم رای بدهیم و غفلت می‌کنند که در بینش اسلامی گاهی حق با یک تکلیف همراه است. یعنی هم حق است و هم در کنار آن تکلیف است.

وی ادامه داد: شما قانونا می‌توانید به هر کسی رای بدهید اما مکلف هستید به اصلح رای بدهید چرا که تکلیف الهی دارید و موظفید تا جایی که می‌توانید از کسانی که آگاه‌ترند و بصیرت دارند، برای انتخاب اصلح بپرسید.

آیت‌الله مصباح یزدی در پایان خاطرنشان کرد: تعارف، همشهری‌گری و رفاقت حجت نیستند شما موظف هستید تحقیق کنید و این مسئله تکلیف شناسایی و ترویج رای به اصلح بسیار مهم است.


در حاشیه مراسم اتفاق افتاد؛

*** غلامعلی حداد عادل در حاشیه برنامه‌ جبهه پایداری درباره ائتلاف 1+2 گفت: ائتلاف 2+1 شیطنت رسانه هاست و این عدد را رسانه ها درست کردند. وی در ادامه افزود: این ائتلاف برای وحدت اصولگرایان بوده و فهرست بسته‌ای نیست. از این رو همه اصولگرایان می‌توانند در آن ائتلاف حضور داشته باشند.

حداد عادل تأکید کرد: بنده هرچه را که به نفع انقلاب باشد می‌پذیرم و برای کاندیداتوری تصمیمی نگرفته‌ام.

*** صادق محصولی در حاشیه برنامه‌ جبهه پایداری با بیان اینکه اعلام مواردی مانند ائتلاف 1+2 را زودهنگام می‌دانیم، افزود: مسئولان ارشد دولت و مدیریت شهری فضا را زودتر از موعد انتخاباتی نکنند، تا خدمت‌رسانی به مردم مختل نشود.

***  مرتضی آقاتهرانی در حاشیه برنامه‌ جبهه پایداری با تاکید بر اینکه از نظر جبهه پایداری هر فردی که مطیع ولایت فقیه باشد و اخلاص و صداقت داشته باشد، 'اصلح' است، گفت: ما از ساکتین فتنه و منحرفین، کاندیدا انتخاب نمی‌کنیم.


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • ۱۹:۱۵ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۴
  0 0
  زنده باد بصیرت ... زنده باد مصباح ...
 • العبد ۲۰:۵۲ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۴
  0 0
  فقط حركت در مسير پايدارى مواضع اسلام و انقلاب است كه ملت ايران را به سعادت مى رساند و اين رسالت جبهه پايدارى انقلاب اسلامى است 
 • عیخپسع ۲۲:۳۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۴
  0 0
  مشرق یه گزارش درباره سکولاریسم و لاییک و غیره بزار ببینیم چیه؟؟؟؟نمیشه که چش بسته تایید کنیم یا رد کنیم .مرسی مشرق!
 • خان ۲۳:۳۷ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۴
  0 0
  الله ينصركم جبهه پايدارى فراتر از احزاب سياسى ، يك گفتمان دينى و انقلابى است كه حالا با گذشت سى و چهار سال از انقلاب به پختگى رسيده و بعد فتنه 88 تبلور نمود
 • خان ۰۰:۱۱ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۵
  0 0
  جناب عیخپسع! شما نبايد انتظار داشته باشى كه همه مسائل و علوم رو از سايت ها اخذ كنى ، كمى مطالعه كن ؛ ضمنا اگر با دقت صحبت هاى آيت الله مصباح را ميخواندى اين سؤال برات پيش نمى آمد ، به جمله زير دقت كن تا جوابت رو بگيرى آیت الله مصباح، تصریح کرد: دشمنان می‌خواهند جامعه مسلمانان به جایی برسد که بگوید ما اصل روزه، نماز و عبادات را قبول داریم اما کاری به مسائل حکومت نداریم و این یعنی ما خودمان برای مردم تصمیم می‌گیریم که به چه راهی بروند.
 • مهدی ۰۴:۳۴ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۶
  0 0
  ماشاء الله حزب الله

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس