گروه سیاسی مشرق -- اتفاقات امروز مجلس و مسائل مطرح شده در حالی صورت می گیرد که در چند ماه اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدارهای متعدد در خصوص به بوجود آمدن تنش آفرینی ها هشدار داده و مسولان را از آن برحذر داشتنه بودند.


به مناسبت برخوردهای تامل برانگیز برخی از مسئولین به بازخوانی بیانات اخیر رهبر انقلاب می پردازیم:‌

* ما در چند ماه بعد از اين، مسئله‌ى انتخابات را داريم. تا قبل از انتخابات و در خود انتخابات، بايد همت همه‌ى مسئولين اين باشد كه آرامش سياسى كشور را حفظ كنند؛ نگذارند فضاى سياسى كشور، جنجالى و متلاطم شود؛ اين جزو چيزهائى است كه هوشمندى مسئولان كشور ان‌شاءاللّه بايد بتواند اين را تحقق ببخشد.

* مسئولان، سیاستمداران، تریبون داران و مدیران عرصه های گوناگون نیز كاملا مراقب باشند كه با یك حرف یا عمل نسنجیده و اختلافی، موجب متلاطم شدن فضای سیاسی نشوند.


* امروز آنچه بنده تشخيص ميدهم - كه بررسى حركات دشمن نشان ميدهد - اين است: با اينكه ما حدود پنج ماه به انتخابات داريم، ذهن دشمن متوجه انتخابات ماست. انتخاباتى كه در خرداد آينده در پيش داريم، از نظر ما مهم است، از نظر دشمن هم مهم است؛ حواسش به آن انتخابات است. اگر ميتوانستند كارى ميكردند كه اصلاً انتخابات انجام نگيرد، اين كار را ميكردند. خب، اين كار براى آنها ميسور نيست، مقدور نيست؛ مأيوسند از اين كه بتوانند اين كار را انجام دهند.

* یکى از راهها، ایجاد وحدت است. اختلافات مضر است. هم اختلافات بین مسئولین مضر است؛ هم بدتر از آن، کشاندن اختلاف میان مردم مضر است. این را من به مسئولین، به رؤساى محترم هشدار میدهم. من از رؤساى قوا حمایت کردم، باز هم حمایت میکنم - مسئولند، باید کمکشان کرد - اما به آنها هشدار میدهم، مراقب باشند. نه اینکه این نامهنگارىها خیلى مهم باشد؛ نه، صد تا نامه بنویسند؛ کار خودشان را بکنند، اختلافات را به میان مردم نکشانند، چیزهاى جزئى را مایه ى جنجال و هیاهو و استفادهى تبلیغاتى دشمن و خوراک تبلیغاتى رادیوهاى بیگانه و تلویزیونهاى بیگانه نکنند، صد تا نامه بنویسند؛ نامه اهمیتى ندارد. مهم این است که همهى ما بدانیم مسولیتی داریم، همهى ما بدانیم موقعیت حساسى داریم.»

* البته اختلاف نظر، فراوان است؛ هیچ اشکالى هم ندارد - دو نفر مسئولند، رفیقند، اختلاف نظر هم دارند؛ همیشه هم بوده است - اما اختلاف نظر نباید به اختلاف در عمل و اختلاف در برخوردهاى گوناگون، به اختلاف علنى، به گریبانگیرى، به مچگیرى در مقابل چشم مردم منتهى شود؛ چون آن اختلافات آنقدر اهمیت ندارد.

* یک وقت یک چیزهاى مهمى است، خب مردم باید مطلع شوند؛ اما این اختلافاتى که انسان مىبیند بین این حضرات هست، چیزهائى نیست که اینقدر اهمیت داشته باشد که حالا با ادعاهاى گوناگون، ما اینها را بزرگ کنیم، جلوى چشم مردم نگه داریم، به اینها اهمیت بدهیم؛ که اهمیتى هم ندارد. اختلافات را نباید علنى کرد؛ اختلافات را نباید به مردم کشاند؛ احساسات مردم را نباید در جهت ایجاد اختلاف تحریک کرد. از امروز تا روز انتخابات، هر کسى احساسات مردم را در جهت ایجاد اختلاف به کار بگیرد، قطعاً به کشور خیانت کرده.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • ۲۰:۱۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۵
  0 0
  کی شروع کرد ؟؟؟ توی این واویلای گرونی این اولویت مردم بود ؟؟؟
 • ژولیده ۲۱:۳۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۵
  0 0
  آقا بغض گلمو گرفته! دوست دارم گریه کنم! گریه کنم برای مظلومیت تو!! برای اینکه ادعای تبعیت از تو میکنن ولی .... هم مجلس هم دولت هردو اشتباه کردن و بیشتر از همه امام ما باید دلشکسته بشه هنوز سه ماه نشده که فرمودن ازالان تا زمان انتخابات هرکس تنش ایجاد کند خائن است!! پس چی شد انقد زود یادتون رفت؟ خدایا چه صبری به این سید دادی چه صبری چه صبری...
 • محمد ۲۲:۱۱ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۵
  0 0
  خدایی دمتون گرم
 • ۲۲:۱۷ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۵
  0 0
  استفاده از احساسات مردم خیانت به کشور و مردم هست... چه کسی امروز این کارو کرد ؟؟؟
 • عاشق رهبر ۲۳:۰۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۵
  0 0
  آقای غریبم رهبر غریبم این عمار این مالک این میثم
 • ۲۳:۰۹ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۵
  0 0
  فدای غربتت آقاجان
 • حسین ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۵
  0 0
  جانم فدایی رهبر فرزانه انقلاب سایه پرمهرت بر سر انقلاب اسلامی مستدام باد.
 • فرید ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۶
  0 0
  دلم شکست اما امیدم به خداست وبه بصیرت مردم ایران اطمینان دارم اما خواهش می کنم هرکدوم توحوزه خودمون (دانشجو،استاد،کارگر،کارمندو...فرقی نمی کنه یکدیگرروبابهترین روش به وحدت صبوری وبصیرت دعوت کنیم گوشمون به حرف هیچ کس نباشه جز رهبر ،خواهش می کنم اگه این اجماع ووحدت فکری بین مسِئولین نیست خودمون بیایم واسه رسیدن به این وحدت همدیگه رو یاری کنیم .من الله توفیق

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس