کد خبر 143791
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۶:۵۸

برگزاری این گونه کنفرانس ها با اعطای نشان های برتر مدتی است که در کشور رایج شده و اتفاقا دریافت کنندگان این نشان ها نیز با سوء استفاده از آنها، تلاش می کنند در تبلیغاتشات از این نشان ها استفاده کرده و آن را ملاکی برای برتری خود معرفی کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی مشرق ،مدتی است اخباری از انتخاب برخی مدیران بانکی بخش خصوصی به عنوان شوالیه های اقتصاد ایران و اعطای نشان شوالیه به آنها منتشر می شود؛ خبری که روابط عمومی بانک های متبوع آن مدیران با استفاده از ارتباطات رسانه ای خود سعی بلیغی در آب و تاب دادن به آن دارند اما بررسی ها حکایت از واقعیت های دیگری دارد.

چند سال پیش کنفرانسی با عنوان "کنفرانس برند" در تهران برگزار شد که در آن قرار بود از برترین برندهای ایرانی تقدیر و نام آنها ثبت شود. بعد از مدتی مشخص شد که شرکت برگزار کننده این کنفرانس، با گرفتن پول های کلان از این برندها، نام آنها را در فهرست برترین ها قرار داده است!

برگزاری این گونه کنفرانس ها با اعطای نشان های برتر مدتی است که در کشور رایج شده و اتفاقا دریافت کنندگان این نشان ها نیز با سوء استفاده از آنها، تلاش می کنند در تبلیغاتشات از این نشان ها استفاده کرده و آن را ملاکی برای برتری خود معرفی کنند.

این روش سوء استفاده حتی در نشان های مدیریتی نیز رایج شده، به طوری که نشان های مدیریتی ISO  که تنها به  عوامل محیطی فعالیتهای تولیدی مرتبط و برای تولیدکنندگان سطح پایین نیز قابل دریافت است، نشانی مهم جلوه داده می شود.

اخیرا یکی از نشریات زرد داخلی نیز در اقدامی مشابه اقدام به معرفی شوالیه اقتصادی کشور کرده است. در این اقدام، نشریه مذکور با گرفتن مبلغی نه چندان زیاد، مدال هایی را طراحی کرده و با اعطای آنها به مدیران بانکی، از این افراد به عنوان شوالیه اقتصادی ایران یاد کرده است.

این اقدام در حالی است که افراد دریافت کننده این نشان، مدیران بانک یا موسسات مالی هستند که در اداره موسسه تحت نظارتشان یا موفق نبوده اند و این روزها حال و احوال مناسبی ندارند و این مسئله را می توان در میزان سودهای تقسیمی در مجامع امسال ببینید .

یکی از دریافت کنندگان این نشان، کسی است که با وجود تلاش های فراوان و سابقه اش در بانک مرکزی، هنوز نتوانسته مجوز ارتقای موسسه اش به بانک را دریافت کند. حتی شنیده شده علت مقاومت بانک مرکزی برای صدور این مجوز، حضور او در این موسسه است.

یکی از بانک های دریافت کننده این نشان نیز بانکی است که در سال گذشته حدود یک میلیارد تومان سود به اعضای هیات مدیره پرداخت کرده است. پرداخت این میزان پاداش برای یک بانک آن هم در شرایطی که اوضاع اقتصادی مناسبی ندارد، تعجب آور است.
نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • ۱۸:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۶
  0 0
  اینها مدیران محترم و متخصصی هستند وقتی خارجیها از آنها تقدیر میکنند و جایزه میدهند در داخل نباید آنها را تخریب کرد همین آقای قاسمی مدتها رییس بانک مرکزی ایران بوده و بسیار آدم متدین و شایسته ای است
 • ۱۹:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۶
  0 0
  بانک صادرات یادت رفت
 • ۱۹:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۶
  0 0
  باید هیچ سستى نکنیم و از این ترس نداشته باشیم که فلان رادیو یا دولت خارجى چه مى‏گوید، رادیوها باید به ما فحش بدهند. آن روزى را که امریکا از ما تعریف کند باید عزا گرفت. آن روز که کارتر و ریگان از ما تعریف کنند معلوم مى‏شود در ما اشکالى پیدا شده است، آنها باید فحش دهند و ما هم باید محکم کارمان را انجام دهیم. امام خمینی (ره)
 • ali shamirani ۱۹:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۶
  0 0
  آقاي خاوري بانك ملي را يادت رفت چه شواليه اي بود!!!!!!
 • ۲۰:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۶
  0 0
  ابلهی که رای منفی دادی یعنی تو بیشتر میفهمی؟؟؟!!!
 • ۲۱:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۶
  0 0
  اب نیست وگرنه شما هم شناگر قهاری هستید
 • ياسر ۰۰:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۷
  0 0
  اقاي قهرمان شواليه توضیح دهید به چه دلایلی پول های مردم را در کشورهای حاشیه خلیج فارس سرمایه گذاری کردید و ضررهای میلیاردی دادید تا این احوال امروز بانکتان باشد
 • رضا ۰۰:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۷
  0 0
  حالا پاسارگادچند خرج كرده اينو گرفته با پولهاي مردم .
 • ۰۳:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۷
  0 0
  یهودی ها بر روی نیمکت هایی می نشستند و به مردم غیر یهودی ربا می دادند . نام این نیمکت ها بانک بود . امیر المؤمنین فرمودند: خداوند گیرنده ، دهنده و نویسنده ربا را لعنت کرده است . حالا با جایزه دادن به جنگ با خدا برید .
 • ۰۴:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۷
  0 0
  بنده خدا راست میگه چرا منفی دادید
 • محمد ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۷
  0 0
  نخیر. شماها خیلی ساده هستید. قضیه به این سادگی ها هم نیست. میدونید شوالیه های چه کسانی بودند؟ سطحی نگر نباشید.
 • ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۷
  0 0
  خاوری هم نمونه بود!!
 • ۲۲:۰۵ - ۱۳۹۱/۰۵/۲۰
  0 0
  ali

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس