کد خبر 1144070
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۰
image-20201115191909-3.jpeg

در این مقاله با موضوع شرکت طراحی ویلای بام آرک و آشنایی با برخی مباحث طراحی ویلا با شما عزیزان خواهیم بود.

شرکت طراحی ویلا بام آرک با سال ها سابقه درخشان در حوزه طراحی افتخار همراهی با شما عزیزان را دارد.

چند دهه پیش، همه ی لوازم طراحی ویلا کاملاً در محل ساخته می شدند و وسایل ساخته شده با چوب انعطاف پذیری و تنوع بیشتری را ارائه می داد و هنوز هم طرفدار دارد، اما امروزه روش های جدیدی به تدریج محبوبیت پیدا کرده اند. قطعات ساخته شده در کارخانه با استفاده از طرح های استاندارد ساخته می شوند، می توانند برای هر پروژه تا حدودی متفاوت باشند. بنابراین ترکیب به راحتی با شکل و سبک ساختار موجود ادغام می شود. بسیاری از کارهای داخلی را می توان در کارخانه انجام داد تا محدودیت های جوی را برطرف کند و امکان خرید مواد را به مقدار زیاد را مجاز کند. سپس مواد اولیه در محل ویلا یا خانه قرار می گیرد تا در ساختمان به کار رود.

روند طراحی ویلا چگونه است؟

هنگامی که شما در مورد یک مهندس معمار یا یک تیم مهندسی حرفه ای برای  طراحی ویلا تصمیم گرفتید، ما در مورد روند طراحی معماری صحبت خواهیم کرد و جزئیات بیشتری را در مورد آنچه می توانید هنگام کار با آن ها انتظار داشته باشید ارائه خواهیم داد.

1.  برنامه نویسی (مرحله قبل از طراحی)

برنامه نویسی و طراحی معماری، ارزیابی دقیق و منظم ارزش ها، اهداف، حقایق و نیازهای متقابل خانواده و جامعه ی اطراف است. یک برنامه ریزی خوب منجر به طراحی با کیفیت بالا می شود.

برنامه نویسی زمانی است که با طراح خود ملاقات می کنید تا درباره ی همه نیازها و خواسته های خود برای ویلای جدید خود صحبت کنید. در طول برنامه نویسی، معمار شما اطلاعات را در مورد ساختمان یا ویلای شما جمع می کند. در این زمان، مالک و معمار شروع به ایجاد یک رابطه منسجم و یک مفهوم مشترک برای ساختمان نهایی می کنند.

در این جا محدوده، ویژگی ها، هدف و عملکرد خانه ی شما تعریف شده است. شما به همراه معمار یا طراح خود یک چشم انداز عالی برای پروژه ایجاد و اصلاح می کنید. معمار شما را از طریق یک برنامه نویسی راهنمایی می کند تا به شما در کشف نیازهایتان کمک کند.

از شما خواسته می شود آنچه را که از نظر زیبایی و عملکرد ویلا می خواهید، در نظر بگیرید. فضای داخلی و خارجی مدنظر شما چگونه است؟ چه مدت برای طراحی ویلای خود زمان دارید؟ پاسخ به این سوالات برای طراح بینشی ایجاد میکند؛ بینش هایی که او را برای طراحی ویلا که به طور خاص برای شما و سبک زندگی شما ایجاد شده استفاده خواهد کرد.

2.  طراحی شماتیک

هنگامی که نیازهای پروژه از طریق فرآیند برنامه نویسی تعیین می شود، مرحله ی طراحی آغاز می شود. معمار شما از طریق نقاشی به دید شما شکل می دهد. معمار ارزیابی مقدماتی از برنامه و بودجه ی ساخت را که در مرحله قبل از طراحی تهیه شده ارائه می دهد و نقشه های طراحی شماتیک را برای نشان دادن پروژه آماده می کند تا با مالک بررسی کند.

هرچه در مرحله طراحی شماتیک حرکت می کنید، ویلای شما بیشتر مشخص می شود. پس از تأیید مشتری، نقاشی ها در این مرحله معمولاً برای شروع هر فرآیند پیشرفت خواهند کرد و مالک در جریان کار قرار خواهد گرفت.

3. توسعه ی طراحی

در این مرحله معمار طراحی یک پروژه را از حوزه ایده ها به شکل فیزیکی ترجمه می کند. توسعه ی طراحی بر اساس طرح شماتیک تأیید شده است که به صورت ماکتی فیزیکی درآمده است و نشان می دهد پروژه می تواند ساخته شود.

در توسعه ی طراحی؛ ارزیابی، چگونگی انعکاس سیستم ها، انتخاب مواد، ساختار اولیه و جزئیات، مفهوم طراحی شماتیک مهم است. تیم طراحی، موارد هماهنگی دقیق را انجام می دهد.  در این مرحله، معمار شما آماده می شود تا نقشه های طبقه و ارتفاعات ساختمان را برای بررسی و تأیید اولیه مقیاس بندی کند.

این یک قسمت هیجان انگیز از روندی است که رویاها به شکل سه بعدی در مقابل دید شما قرار می گیرد. اگرچه طراحی ویلای شما به زمان نیاز دارد و تصمیمات زیادی باید اتخاذ شود، اما کار با معمار باید یک تجربه سرگرم کننده و ارزشمند باشد. شما ترغیب می شوید که برنامه ها و انتظاراتی که داشتید را مرور کنید.

4. نقاشی های ساختمانی

در ادامه روند طراحی، معمار نقشه های مناسب برای ارسال مجوز و ساخت را تهیه می کند که به آنها نقاشی ساخت گفته می شود. این نقاشی ها ابزاری برای برقراری ارتباط پروژه با کسانی است که در ساخت ویلای شما نقش دارند. نقاشی های ساختمانی پارامترهای مربوط به روند ساخت را تعیین می کنند.

طراحی ها در مقیاس بزرگتری تولید می شوند و جزئیات اجزای خانه شما را توصیف می کنند که برای ساختن آن ها باید ساخته و مونتاژ شوند. در طول این مرحله معمار با مشاوران (مهندسی، طراحی داخلی، منظره، روشنایی، تهویه مطبوع و غیره) ارتباط برقرار می کند تا اطمینان حاصل شود که یک مجموعه ی کاملا هماهنگ برای ساخت و ساز ساخته شده است.

5. نتیجه

فرآیند طراحی یک تلاش خلاقانه برای این مسئله است که ایده ها و چشم اندازها را به واقعیت سه بعدی تبدیل می کند. این یک سفر هیجان انگیز است. پس از اتمام مراحل طراحی، شما اکنون آماده ساختن (یا بازسازی) ویلای خود شوید. در این مرحله، مشارکت معمار یا تیم معماری متفاوت خواهد بود، بسته به اینکه با چه کسی کار می کنید و قبلاً چه توافق کرده اید.

شرکت طراحی ویلا

افراد حرفه ای را استخدام کنید تعداد و نوع افرادی که در تیم خود نیاز دارید به مقیاس و دامنه ی پروژه شما بستگی دارد. حتی اگر یک برنامه ی نسبتاً کوچک را نیز در نظر داشته باشید، احتمالاً به یک طراح یا چند طراح نیاز دارید تا یک یا چند نقشه ی کاری را برای درخواست مجوز ساخت آماده کند.

برای پروژه های گسترده تر، یک معمار می تواند به شما کمک کند تا طراحی ای کلی را به دست آورید و زمین خود را به یک ویلای ایده آل مبدل کرده یا ویلای قدیمی خود را به بهترین شکل بازسازی کنید.

بام آرک یک شرکت طراحی است که به شما در طراحی ویلا کمک می کند. این شرکت، یک مجموعه ی کامل از خدمات، شامل مشاوره طراحی، نقشه های ساخت و ساز و مدیریت پروژه را ارائه می دهد.

طراحی را مدنظر خود قرار دهید. یک طراح خوب ایده های شما را در یک نقشه طبقه بندی می کند که متناسب با سبک زندگی شما باشد و شما را از مشکلات برنامه ریزی ضعیف مانند مواد نامرغوب یا طراحی غیر متناسب با محیط می رهاند.

پروژه های خوب نتیجه ی کار گروهی است و کار گروهی متکی به اعتماد و ارتباط است. می توان به یک تیم برای ساخت و طراحی ویلا مراجعه کرد تا در وقت و پول خود صرفه جویی کرده و بهترین عملکرد را دریافت کنیم.

ما شرکت طراحی ویلای بام آرک را که مجموعه ای از بهترین هاست را به شما پیشنهاد می دهیم.


** این محتوا تبلیغاتی است

برچسب‌ها

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس