کد خبر 114052
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۵:۰۷

بسیاری از ما تا به امروز این گونه فکر می کردیم که چند فکر با هم می توانند با کمک هم به نتیجه بهتری برسند. اما بر اساس نتایج آخرین تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان مشخص شده است که انسان ها در زمان حل مسائل تا زمانی که دانش و توانایی خود اعتماد دارند به تنهایی بهتر عمل می کنند.

به گزارش مشرق به نقل از باشگاه خبرنگاران، بر اساس این تحقیق در زمانی که افراد در یک گروه برای حل مسئله گرد هم می آیند نظر آن افرادی مورد تایید قرار می گیرد که در این گروه از اعتماد به نفس و حس القای قوی تر برخوردار هستند. دانشمندان با پرسش از افرادی متفاوت در مورد این که به تنهایی و یا در جمع برای یافتن پاسخ راحتر هستند به این نتیجه رسیده اند که صحبتهای جمعی تنها در مواردی که پاسخ بسیار روشن است جواب می دهد ، چون که در این شرایط بحث زیادی در بین افراد در نمی گیرد.

اما در زمانی که صحبت از سوالات سخت تر شده است افرادی که به صورت گروهی به دنبال پاسخ رفته اند به نسبت افرادی که به تنهایی برای یافتن جواب تلاش کردند از درصد اشتباه بالاتری برخوردار بودند. در عین حال در زمانی که سوالاتی همچون پایتخت کشورها از گروه ها پرسیده شد مشخص شده است که پاسخ افرادی که از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار هستند در گروه به عنوان پاسخ جمع انتخاب شده است. نتایج این مطالعه که بر روی 38 نفر به صورت جداگانه و گروهی انجام شده است در جدیدترین شماره از مجله "Science " به چاپ رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس