کد خبر 108542
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۱ - ۱۵:۴۴

رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس از انحلال این فراکسیون در مجلس نهم خبر داد و گفت که جبهه پایداری در دور دوم انتخابات مجلس نهم سرلیست ندارد.

به گزارش مشرق ؛ حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره پایان دوره نهم مجلس شورای اسلامی گفت: هر مجلسی فراکسیون‌هایی دارد که این فراکسیون‌ها با تمام شدن دوره مجلس تمام می‌شوند، ولی ما تصمیم گرفته‌ایم که با آغاز به کار مجلس نهم، فراکسیون جبهه پایداری را در این مجلس تشکیل دهیم.

وی افزود: با تشکیل فراکسیون جبهه پایداری مجلس نهم، فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس هشتم خود به خود تعطیل خواهد شد.

عضو هیئت موسس جبهه پایداری در رابطه با دور دوم انتخابات مجلس و گمانه‌زنی‌ها درباره سرلیست این جبهه، تصریح کرد: این جبهه روی مسئله سرلیستی در دور دوم انتخابات مجلس نهم بحث نمی‌کند، بلکه لیست دور دوم جبهه پایداری همان لیست دور اول است با این تفاوت که راه یافتگان از آن لیست به مجلس نهم،‌ دیگر در دور دوم در لیست جبهه پایداری قرار نخواهد گرفت.

حسینیان اضافه کرد: مبنای لیست جبهه پایداری در دور دوم انتخابات مجلس نهم همان لیست دور اول انتخابات است، با این تفاوت که این لیست به معنای عرف جامعه، سرلیست ندارد.

وی در ادامه با اشاره به اخبار منتشره درخصوص قرارگرفتن تعدادی از اعضای این جبهه در لیست جبهه متحد اصولگرایان خاطرنشان کرد: اگر حتی تعدادی از اعضای جبهه پایداری در لیست جبهه متحد هم قرار گرفته باشند، در این رابطه با ما صحبتی نشده است.

عضو هیئت مؤسس جبهه پایداری در پایان تأکید کرد: جبهه پایداری بنا ندارد که از لیست جبهه متحد کسی را در لیست خود قرار دهد چراکه آنچه که تاکنون تصمیم گرفته شده این است که چون در مرحله اول تعدادی معرفی شدند که در صلاحیت آنها ما حجت شرعی داشتیم، همان‌ها همچنان حجت شرعی دارند و جبهه پایداری نیز در حمایت از همان لیست در دور دوم تاکید دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس