دکتر غریب پور رئیس هیأت عامل ایمیدرو و معاون وزیر صمت

حرکت به سوی هدفی که قریب به 15 سال راکد بود و با اراده و عزم جدی مهندس عظیمیان به مرحله ی اجرا رسیده بدون شک سبب اتفاقاتی می شود که برای همه نتایج مفیدی خواهد داشت.

 تحولات و اخباری که در یکماه گذشته از فولاد مبارکه به گوش می رسد با واکنشهای متفاوتی در سطح کارشناسان و اهالی فن همراه بوده و می توان اینطور استنباط کرد که همه چیز برای انجام یک کار بزرگ فراهم است. موضوع ارزش افزوده در بازار فلزات از نکات مهمی است که می تواند با ایجاد خط جدید نورد گرم عملیاتی شود که به گفته ی دکتر غریب پور رئیس هیأت عامل ایمیدرو و معاون وزیر صمت در جلوگیری از خام فروشی نیز نقش بسیار پر رنگی ایفا خواهد کرد.

حرکت به سوی هدفی که قریب به 15 سال راکد بود و با اراده و عزم جدی مهندس عظیمیان به مرحله ی اجرا رسیده بدون شک سبب اتفاقاتی می شود که برای همه نتایج مفیدی خواهد داشت.

هدف دیگری که به گفته ی دکتر غریب پور باید در فولاد مبارکه دنبال شود خرید یک معدن بزرگ یا یک کارخانه ی بزرگ گندله سازی است هرچند واحد گندله سازی فولاد مبارکه در سال 1394  با تولید 7 میلیون و 469  هزار و 574 تن گندله به رکورد بی سابقه ای دست یافت اما شناخت و مطالعه ظرفیتهای فولاد می تواند این امکان را فراهم کند که این مسئله جدا از یک واحد تولیدی به یک کارخانه یا معدن گندله تبدیل شود که سبب خواهد شد تا علاوه بر ایجاد اشتغال در بحث تولید نیز رشد قابل توجهی را در این مجتمع شاهد باشیم. گندله‌ها، گویهایی تولید شده از کنسانتره‌ها و کانه‌های طبیعی آهن هستند که با ترکیبات کانی‌شناختی و شیمیایی متفات‌اند.

موضوعی که در سخنان دکتر غریب پور مستور بود و البته آنهایی که باید متوجه می شدند متوجه شدند بحث حمایت دولت ، ایمیدرو و وزارت صمت از طرح نورد گرم است که می باید اینطور استنباط کرد که بیان چنین مسئله ای حجت را بر منتقدین و کارشکنان خط جدید نورد گرم تمام کرد و حالا باید منتظر بود و دید که در این شرایط واکنش آنها چه خواهد بود؟

مجتمع فولاد مبارکه با حضور مهندس عظیمیان و با اراده ی اتاق فکر فولاد از چند وقت پیش عملیات اجرایی خط جدید نورد گرم را استارت زدند که در این میان برخی منتقدان سعی در کارشکنی داشتند اما بررسی مزیت های چنین طرحی سبب می شود که افکار عمومی در مقابل منتقدان آن مطالبه گری کنند و خواستار توضیح شفاف منتقدان باشند.

منبع: نبض بازار

برچسب‌ها

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس