کد خبر 1015432
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵

در گذشته اگر مسافران برای خرید بلیط هواپیما مجبور بودند روزها وقت بگذارند و یکی‌یکی به آژانس‌های مسافرتی گوناگون سر بزنند، رشد روزافزون اینترنت و تکنولوژی بسترهای مناسبی برای خرید آنلاین فراهم کرده و دردسرهای روش‌های سنتی را از بین برده است.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما با استقبال گسترده کاربران روبه‌رو شده است. در مقایسه با روش‌های سنتی و خرید از آژانس‌های هواپیمایی این روش برای مسافران مزایای بیش‌تری دارد. در خرید آنلاین کاربر این امکان را دارد که تمامی پروازهای موجود هر شرکتی را در سایت مشاهده کند و از میان آن‌ها انتخاب کند. اما مثلا فرض کنید کاربر برای خرید بلیط هواپیمای مسیر تهران_ مشهد یا تهران_ اصفهان به سایت یک ایرلاین خاص مراجعه نماید، در این صورت با انتخاب‌های محدودتری روبه‌روست و فقط باید  از همان ایرلاین بلیط بخرد.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما هر زمان از روز یا شب که بخواهید می‌توانید به سایت مراجعه کنید و بلیط بخرید. اما آژانس‌های هواپیمایی ساعت کاری مشخصی دارند و مسافران با محدودیت زمانی مواجه هستند. مهم‌ترین مزیت خرید آنلاین این است که قیمت پروازها نواسان تغییر زیادی ندارند. اما قیمت در آژانس‌ها یکسان نیست.  

با توجه به فراگیر شدن خرید آنلاین بلیط هواپیما توسط کاربران از سایت‌های معتبر و مورد اطمینان، بلیط‌دات‌کام در این یادداشت قصد دارد مراحل خرید آنلاین بلیط هواپیما را برای کاربران توضیح دهد.

* برای خرید آنلاین بلیط هواپیما از سایت‌های فروش، مانند سایت بلیط‌دات‌کام، حتما باید ایمیل شخصی داشته باشید تا بتوانید یک حساب کاربری در سایت برای خودتان ایجاد کنید.

* چون اینترنتی بلیط هواپیما می‌خرید و باید با کارت بانکی از طریق درگاه بانک سایت هزینه را پرداخت کنید حتما کارت‌تان باید رمز دوم یا همان رمز اینترنتی داشته باشد.

* اگر اینترنتی از سایت‌های فروش بلیط هواپیما خرید می‌کنید، ابتدا نوع پروازتان را انتخاب کنید. مثلا اگر از سایت بلیط‌دات‌کام خرید می‌کنید در قسمت هواپیما باید نوع پروازتان را که یک‌طرفه است یا رفت‌وبرگشت مشخص کنید. اگر پروازتان یک‌طرفه باشد در هنگام مشخص کردن تاریخ، قسمت تاریخ برگشت خودبه‌خود غیرفعال می‌شود.

* مبدا و مقصد را وارد نمایید و اگر پروازتان دو طرفه است تاریخ رفت و برگشت را مشخص کنید. برای پروازهای یک‌طرفه فقط تاریخ رفت لازم است.

* بعد از این مرحله تعداد مسافران را باید وارد نمایید. دقت کنید که بزرگسال به افراد بالای 12 سال اطلاق می‌شود. کودک افراد رده سنی 2 تا 12 سال را می‌گویند و زیر 2 سال نوزاد محسوب می‌شود.

* بعد از پیمودن این مراحل قسمت جست‌وجوی پرواز را بزنید. فهرست کاملی از پروازهای ایرلاین‌های مختلف با کلاس پروازی، قیمت، ظرفیت، تاریخ و زمان حرکت و رسیدن به مقصد و مدت زمان پرواز و میزان بار مجاز هر مسافر برای‌تان نمایان می‌شود.

* اطلاعات تک‌تک مسافران را باید با دقت وارد نمایید: نام و نام‌خانوادگی، کد ملی، شماره گذرنامه، ملیت.
تاریخ تولد و رده سنی حتما باید با هم مطابقت داشته باشند وگرنه رزرو بلیط امکان‌پذیر نیست.

* در خرید بلیط هواپیما قیمت نوزاد مربوط به بیمه و عوارض و مالیات است و صندلی به نوزاد تعلق نمی‌گیرد. در پروازهای چارتری قیمت بلیط کودکان برابر با قیمت بلیط بزرگسالان است. اما در پروازهای سیستمی کودک نصف قیمت حساب می‌شود.

* از همه مهم‌تر در سایت‌های فروش آنلاین بلیط هواپیما، مانند سایت بلیط‌دات‌کام، امکان استرداد بلیط را دارید. تمامی بلیط‌های معولی و غیر چارتر با کسر مبلغی خسارت امکان لغو یا تغییر دارند.

اگر برای خرید آنلاین بلیط هواپیمای داخلی و خارجی دنبال یک سایت مطمئن با دسترسی راحت و کاربری آسان و ساده می‌گردید به سایت بلیط‌دات‌کام سر بزنید.

** این محتوا تبلیغاتی است

برچسب‌ها

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس