مغزهای فاسد و الکلی حاکم بر جهان چه کسانی هستند؟ صاحبان قدرت در آمریکا و اروپا که بر طبل آزادی و عدالت می‌کوبند، خود در نهان چه می‌کنند؟ رسوایی‌های سیاستمداران دولت‌های دموکراتیک غربی تا به کجا گسترده شده است؟ مشرق برای رازگشایی از این سؤالات به معرفی برخی رسوایی‌های دولتمردان غرب طی چند سال گذشته پرداخته است...

 به گزارش مشرق، فساد اخلاقی و اقتصادی در بین سیاستمداران غربی مسأله‌ چندان غریبی نیست. البته امروزه وضعیت به گونه‌ای شده است که در صورت صلاحدید نهادهای اصلی صاحبان زر و زور رسوایی‌های مرتبط با این افراد همیشه در پرده‌ای از ابهام و پنهان‌کاری باقی می‌مانند به مانند آنچه در مورد اوباما شاهدیم یا آنکه بدون داشتن هیچگونه تبعاتی برملا می‌شوند به مانند آنچه که در مورد سارکوزی و برلوسکونی دیدیم یا اینکه در بدترین حالت منجر به استعفای سیاستمداران می‌شود، سرنوشتی که اخیرا گریبان نمایندگان فاسد کنگره آمریکا را گرفت. اما نکته اینجاست که این سیاستمداران فاسد که نهادهای مسلط بر عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی غرب آنها را تا زمانی که گوش به فرمان هستند، تحت حمایت همه جانبه خود داشته و در هاله‌ای از مصونیت قرار می‌دهد کسانی هستند که با دورویی و تزویر هرچه تمام سعی در صدور اخلاق و آزادگی‌های غربی به جهان را دارند.

در همین زمینه، مقام معظم رهبری چندی پیش در تجلیل از حرکت عظیم ملت ایران در 22 بهمن به این مغزهای الکلی اشاره داشتند. ایشان تأکید کردند: « آنهایی که باید پیام این حضور با عظمت مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن را بگیرند، گرفتند و آنهایی که در مغزهای الکلی و آفت دیده خود، خیالاتی در سر می پروراندند، متوجه شدند که در ایران چه خبر است و ملت قهرمان ایران چگونه در صحنه حاضر است.»

 نظر به این نکته سنجی ظریف از سوی معظم له، در این گزارش موارد اندکی از رسوایی‌های اخلاقی، جنسی و اقتصادی سیاستمداران غربی، از کوچک تا بزرگ، از نماینده مجلس گرفته تا رئیس‌جمهور و از آمریکا تا شرق اروپا مورد بررسی قرار می‌گیرد و البته یادآوری این ضرب‌المثل حکیمکانه نیاکانمان نیز خالی از لطف نیست که "مشت نمونه خروار است".


*اوباما؛

مصرف کوکائین و رسوایی‌های جنسی

اوباما در کتاب اول خود با عنوان "رویاهایی از پدرم" (1995)، چنین نوشته که قبل از وارد شدن به عرصه سیاست از ماری‌جوانا و کوکائین استفاده کرده است. وی در کتاب خود می‌گوید که چون از ظاهر کسی که سعی می‌کرد به وی هروئین بفروشد، خوشش نیامد، بنابراین هروئین مصرف نکرده است!


علی‌رغم چهره ورزشکارانه‌ای که از اوباما ترسیم می‌شود وی سالیان درازی است که به سیگار اعتیاد دارد

مسأله مصرف مواد مخدر یکی از مشکلاتی است که سیاستمداران به طور معمول با آن دست به گریبان هستند، و گاها به عنوان آزمایشی برای سنجش صداقت آنها به کار می‌رود. اگر سیاستمدار از مواد مخدر استفاده کرده باشد در این حالت عقل سلیم ایجاب می‌کند که سعی نماید این مشکل را هر چه زودتر از سر راه بردارد. دکتر جرومی کورسی (Jerome R. Corsi)، در کتابی با عنوان "ملت اوباما" (The Obama Nation) به بررسی این امر می‌پردازد که چرا اوباما اعتراف به مصرف مواد مخدر نمود: "شاید اوباما احساس کرد که این اطلاعات در نهایت توسط هم‌ مدرسه‌ای‌های وی فاش خواهند شد. بنابراین به منظور به حداقل رساندن آسیب‌های ناشی از این حقیقت پنهانی، بدین نتیجه رسیده که اعتراف می‌تواند بهترین روش باشد."


کتاب "ملت اوباما"

البته رسوایی‌های اوباما تنها محدود به این موارد نمی شود همانگونه که در گزارش‌های قبلی مشرق اشاره شده است وی در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری مدارک تولد خود را دستکاری نمود تا با قواینی انتخاباتی آمریکا همخوانی داشته باشد. همچنین وین مدسِن (Wayne Madsen)، محقق و روزنامه‌نگار آمریکایی با انتشار مقاله‌ای در ماه می 2010 با انتشار مقاله‌ای پرده از همجنس‌بازی وی و رام امانوئل، رئیس دفتر وی پرداخت. به نوشته مدسن، اوباما و امانوئل در یک باشگاه همجنس‌بازی در شهر نویورک به نام "کشور مردان" عضویت داشته‌اند. منابع مطلع به مدسن اعلام داشته‌اند که این باشگاه به مشتریان خود حق عضویت یک ساله "دائمی" در ازای دریافت هزینه آن اعطاء می‌کند و اینکه در فایل‌های کامپیوتری و کاغذی این باشگاه اسامی اراک اوباما و راهم امانوئل به چشم می‌خورد. این اطلاعات به صورت محرمانه نگهداری می‌شوند اما منابع نزدیک به کلوب "باشگاه مردان" معتقدند که سرویس‌های اطلاعاتی، کامپیوترها و پرونده‌های حاوی اطلاعات اوباما و امانوئل را پاکسازی کرده‌‌اند.تصاویر باشگاه "کشور مردان"

البته رسوایی‌های جنسی رئیس‌جمهور آمریکا محدود به این موارد نشد. در سال 2010 نشریه "نشنال‌اینکوایرر" (National Enquirer) پس از دو سال تحقیق اعلام داشت که باراک اوباما در سال 2008 دارای روابط جنسی نامشروع با زنی به نام ورا بیکر (Vera Baker) بوده است. بیکر یکی از دستیاران اوباما بود که در سال 2004 میلیون‌ها دلار کمک مالی برای مبارزات انتخاباتی اوباما در جریان انتخابات مجلس سنا جمع‌‌آوری نمود. به گزارش این نشریه حداقل پنج نفر وجود دارند که می‌توانند این داستان را تأیید نمایند اما از سخن گفتن در این مورد پرهیز می‌کنند. ورا بیکر متعاقب انتشار این گزارش‌ها از آمریکا خارج شد.[1]


انتشار جریان رسوایی اوباما در "گلوب" (Globe)، نشریه خواهر "نشنال‌اینکوایری"


*سارکوزی؛

جاسوسی اسرائیل، رسوایی‌های مالی و جنسی


نیکلاس سارکوزی بیست و سومین رئیس جمهور فرانسه در کنار سیلویو برلسکونی، نخست‌وزیر سابق ایتالیا را می‌توان جزو فاسدترین رهبران سیاسی چند دهه اخیر اروپا لقب داد. در کارنامه چند دهه فعالیت سیاسی سارکوزی از جاسوسی برای موساد تا رسوایی مالی، اخلاقی و سیاسی را می‌توان مشاهده نمود.

این خبر توسط روزنامه معروف فیگارو (Le Figaro) در سال 2007 منتشر شد. به گزارش این روزنامه پلیش فرانسه در سال 2007 تحقیقاتی در مورد همکاری بین موساد و سارکوزی که از سال 1983 اغاز شده بود انجام داد، تحقیقاتی که هیچگاه به نتیجه‌ای نرسیده و نیمه‌کاره رها گشتند.


سارکوزی در سال 2005 و زمانی که وزیر کشور فرانسه بود

با حضور در کنیسه پاریس شمعدانی یهودی‌ها را به پاس خدماتی که داشت دریافت نمود


بر اساس آنچه که نویسنده نامه مذکور بیان داشته، در سال 1978، دولت مناخیم بیگن دستور داد تا به حزب گلیست نفوذ شده و در آن شرکایی برای اسرائیل پیدا شود. این عملیات توسط یک استاد جاسوسی اسرائیلی به نام رافائل ایتن (Rafael Eytan) هدایت شد. در وهله اول سه شهروند فرانسوی برای همکاری انتخاب شدند. این افراد عبارت بودند از: پاتریک بالکانی (Patrick Balkany)، پاتریک دواژیان (Patrick Devedjian) و پیره للوشه (Pierre Lellouche). پاتریک بالکانی در سال 1983، سارکوزی را که به صورت یک "جوان آینده‌دار" معرفی می‌کرد به عنوان چهارمین مرد به عضویت موساد درآورد.


سارکوزی در کنار خاخام دیود زائی رئیس یک فرقه صهیونیستی

که قصد ساختن معبدی در بیت‌المقدس را دارند


اما رسوایی‌های مالی سارکوزی لیست بلندی را تشکیل می‌دهند که از دریافت کمک‌های مالی پنهانی برای مبارزات انتخاباتی گرفته تا پرداخت رشوه به مقامات کشورهای دیگر را شامل می‌شود. از جمله رسوایی‌های مالی وی می‌توان به رسوایی بتنکورت، رسوایی تاپی، رسوایی کراچی‌گیت، رسوایی پرکز و رشوه به سعودی‌ها اشاره نمود.


سارکوزی در کنار پادشاه عربستان

سارکوزی برای نخستین بار با دختر یک دارو ساز بنام” ماری دومینیک کولیوی” ازدواج کرد که پس از مدتی و بعد از تولد فرزندش از او جدا شد چرا که می‌خواست با معشوقه جدیدش "سیسیلیا آلبنیز” که یک زن شوهر دار بود ازدواج کند؛ روابط این دو به جایی رسید که سیسیلیا از همسرش جدا و با سارکوزی ازدواج کرد.

البته ماجرا به اینجا ختم نشد و در فضای اینترنتی گزارشاتی در مورد روابط سارکوزی و برونی با دو نفر دیگر منتشر گردیدند. به نوشته وب‌سایت‌ها، کارلا برونی با بنیامین بیولای (Benjamin Biolay)، خواننده فرانسوی، رابطه داشته و حتی مدتی را با وی برای گذراندن تعطیلات به تایلند سفر کرده بود که پس از درخواست سارکوزی این سفر را نیمه‌کاره رها نموده و به فرانسه بازمی‌گردد. در گزارش‌ها همچنین چنین قید شده بود که سارکوزی نیز با شانتال یوانو (Chantal Jouanno)، وزیر 40 ساله محیط زیست کابینه‌اش ارتباط نامشروع دارد. البته تمایل رسانه‌ها و خبرنگاران فرانسوی برای حفظ رابطه خوب با سیاستمداران باعث شده که هیچگاه چنین مسائلی در سطح وسیع رسانه‌‌ای مطرح نگردد.


بنیامین بیولای، خواننده فرانسوی و شانتال یوانو، وزیر محیط زیست فرانسه


*مرکل؛

پرستوی جاسوس کا‌گ‌ب

مدت‌ها است که در رسانه‌های مستقل جهان گزارشاتی در مورد گذشته تاریک و مبهم آنگلا مرکل، صدراعظم کنونی آلمان، منتشر می‌شود. بر اساس این گزارش‌ها وی در گذشته عضو سرویس جاسوسی شوروی، کا‌.گ.ب. بوده است. آنگلا در سال 1977 با یک دانشجوی فیزیک به نام اولریخ مرکل ازدواج کرد. ازدواج او در سال 1982 به طلاق کشیده شد. دومین شوهر وی – که هم‌‌اینک نیز این زندگی زناشویی ادامه دارد – یک شیمیست کوانتومی به نام یوآخیم ساور است. ساور بسیار سعی دارد از رسانه‌ها دور باشد و ترجیح می‌دهد کسی چیزی از وی نداند. گفته می‌شود او نیز در دوران اتحاد جماهیر شوروی عضو کا‌.گ‌.ب. بوده و در عملیات‌ "هانی‌ترپ" (Honey Trap) کا‌گ‌ب نیز شرکت داشته است.

گفته می‌شود دلیل همین سکوت رسانه‌ای وی نیز ترس او از آن است که یکی از قربانیان آن عملیات وی را شناسایی کند. آنگلا که به طور سوال‌برانگیزی هیچ فرزندی ندارد و در سال 1998 به صورت "مخفیانه" با ساور ازدواج نمود.


یوآخیم ساور شوهر دوم و مرموز مرکل

وی بعدها به فعالیت در آکادمی علوم برلین پرداخت که بخشی از سیستم دانشگاهی برای برآورده ساختن نیازهای علمی شوروی بود. مارکوس ولف، مسوول بخش امور خارجه وزارت امنیت میهنی آلمان شرقی که خود یک یهودی بوده و شخصیتی بسیار پیچیده داشته است، به مرکل ماموریت می‌دهد افرادی را به صورت مخفیانه به آلمان غربی، فرانسه، نروژ و غیره فرستاده و از تاسیسات و امکانات آنسوی دیوار، اطلاعات سری وعلمی کسب نماید.

بنا بر گزارش‌های کی از مأمورین سابق ک.گ.ب. که مورد سوءظن مقامات قرار گرفته بود به مسکو دعوت و در آنجا توسط زنی مسلط به زبان آلمانی و روسی به نام آنیتا مورد بازجویی قرار گرفت. پس از فروپاشی دیوار برلین هویت بسیاری از افراد ک.گ.ب. در آلمان شرقی مشخص گشت اما آنیتا از این قاعده مستثنی بود. گفته می‌شود که تلاش‌های هلموت کهل و پرداخت رشوه از جانب وی برای مخفی نگه داشتن هویت آنیتا یا همان انگلا مرکل باعث پایان دوره زمامداری وی شد.


زندگی سیاسی هلموت کهل با عدم موافقتش با افشای نام واقعی آنیتا پایان یافت.


*برلوسکونی؛

شخصیتی فراتر از رسوایی‌های جنسی

برلوسکونی را اکثرا با مسائل مرتبط با رسوایی‌های جنسی می‌شناسیم اما این رسوایی‌های شاید در حقیقت به نخست‌وزیر سابق ایتالیا کمک کرده‌اند تا دیگر فسادهای خود را پنهان دارد. در پرونده وی طیف انبوهی از فسادهای اقتصادی و اخلاقی، وابسته به شبکه‌های مافیایی و فراماسونری و اظهارات جنجال برانگیز را می‌توان یافت. نکته جالب اینجاست که وکیل مدافع برخی از پرونده‌های او کسی نبود جز نیکلا سارکوزی که بعدها رئیس‌جمهور فرانسه نیز شد.


برلوسکونی که سعی دارد با استفاده از رسوایی های جنسی پرده بر دیگر مفاسد خود بیفکند

برلوسکونی پس از حملات 11 سپتامبر اظهار داشت: "ما باید نسبت به برتری تمدن خود آگاه باشیم؛ نظامی که برخلاف کشورهای اسلامی، زندگی خوبی را به همراه احترام به حقوق بشر برای شهروندان‌مان به ارمغان آورده است. نظامی که به حقوق سیاسی و مذهبی احترام گذارده، تنوع و تکثر را به رسمیت می‌شناسد و تحمل بالایی دارد." این سخنان وی موجی از اعتراض در میان کشورهای مسلمان به همراه داشت که برلوسکونی را وادار به عقب‌نشینی از مواضعش نمود.


*مشروبات الکلی و دو جنایتکار جنگی دهه گذشته

زمانی که در مورد جرج بوش سخن گفته می‌شود بدون هیچ تردیدی می‌توان گفت که وی یک الکی تمام عیار بوده است. بوش را فردی مسؤولیت‌ناپذیر معرفی نموده‌اند و خود وی نیز به افراط و زیاده‌روی در نوشیدم الکل اعتراف کرده است. وی بارها به علت رفتار نامناسب دستگیر شده و همچنین یک بار نیز به علت رانندگی در حین مستی دستگیر شده بود. وی ادعا می‌کند که مصرف مشروبات الکلی را کنار گذارده و بجای ان روی به کلیسا آورده است.[2] البته زیاده‌روی‌های بوش تنها محدود به الکل نمی‌شود. بنا بر گزارش‌ها وی مواد مخدر و توهم‌زا نیز مصرف می‌نمود.[3]

جنگ افروزان الکلی قرن بیست و یکم

تونی بلر، نخست‌وزیر سابق انگلستان نیز اذعان نموده که وی نیز برای فرار از فشارهای شغلش روی به مصرف الکل آورده است، فشاری که یقینا از عدم دستیابی به سلاح‌های کشتار دسته‌جمعی در عراق بدان دچار شده بود. وی ادعا نموده که هیچگاه "به صورت افراطی" الکل مصرف ننموده و همیشه گمان می‌کرده که این کار را "تحت کنترل" دارد.[4]


*تجاوز رئیس صندوق بین‌المللی پول به زن خدمتکار

به نوشته روزنامه فرانسوی لوفیگارو، میشل روکار، نخست وزیر فرانسه طی مصاحبه‌ای گفته است که دومینیک اشتراوس‌کان آشکارا یک بیمار روانی است.[5] دومینیک اشتراوس‌کان، رئیس سابق صندوق بین المللی پول و کاندیدای جناح سوسیالیست فرانسه که تا پیش از این رسوایی، همه نظرسنجی‌ها از پیروزی قاطع وی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2012 فرانسه خبر می‌دادند، سال گذشته به علت تلاش جهت تجاوز به یک زن خدمتکار در هتلی در نیویورک تحت تعقیب پلیس قرار گرفت.

این اتهامات تجاوز جنسی، نهاد صندوق بین المللی پول را که تمرکز خود را بر حل و فصل بحران مالی کشورهای منطقه یورو گذاشته بود، دچار آشفتگی کرده است و نتایج نظرسنجی‌های مربوط به انتخابات ریاست جمهوری سال 2012 را دگرگون ساخته است. دومینیک اشتراوس‌کان 62 ساله که از سال 2007 تا 2009 نیز ریاست صندوق بین المللی پول را برعهده داشت، پیشتر به این که مردی هوسران است، معروف بود.


دومینیک اشتراوس‌کان، رئیس مستعفی صندوق بین المللی پول

پلیس نیویورک گفت که وی پس از ارتکاب تجاوز از هتل فرار کرده و عازم فرودگاه شده است و چند ساعت بعد ماموران پلیس فرودگاه وی را از درون هواپیما پایین کشیده و بازداشت کرده‌اند. اشتراوس‌کان به تعرض جنسی، تلاش برای تجاوز و حبس غیرقانونی یک مستخدم زن در هتل محل اقامتش متهم شد.[6] وی بعدها از این اتهام تبرئه شد.


رسوایی جنسی دو تن از نمایندگان کنگره آمریکا، مشتی از خروار

مارک آدام فولی (Mark Adam Foley) نماینده جمهوریخواه سابق کنگره آمریکا از ایالت فلوریدا پس از مطرح شدن اتهاماتی در مورد ارسال ایمیل‌ها و پیامک‌های تلفنی جنسی از مجلس نمایندگان استعفاء نمود.[7] وی این پیام‌ها را به پسران نوجوانی ارسال می‌کرده که قبلا به عنوان کارآموز در مجلس فعالیت کرده بودند. این در حالی است که فولی یکی از فعال‌ترین افراد در مجلس نمایندگان در حوزه مبارزه به تصاویر مستهجن کودکان و همچنین ممنوعیت فعالیت همجنس‌بازها بود. این در حالی است که وی علاوه بر ارسال پیام‌ها و ایمیل‌های جنسی به پسران نوجوان، خود نیز بعدها به صورت رسمی اعلام نمود که یک همجنس‌باز است.[8] به گفته وکیل مدافع فولی وی زمانی که 13 یا 15 ساله بود توسط یک کشیش مورد تجاوز جنسی قرار گرفته بود.[9]


مارک فولی، نماینده سابق مجلس امریکا و همجنس‌بازی که مخالف همجنس‌بازی بود!

یکی دیگر از نمایندگان کنگره آمریکا که اخیرا دچار رسوایی جنسی شده است، آنتونی دیوید وینر (Anthony David Weiner) عضو حزب دموکرات است که از سال 1999 تا 2011 به عنوان نماینده نیویورک به فعالیت پرداخت. در روز بیست و هفتم ماه می 2011، وینر لینک یکی از تصاویر برهنه خود را از طریق تیوتر به یکی از اعضای صفحه‌اش فرستاد.[10] وی چندین روز متوالی منکر انجام این کار شد تا اینکه با برگزاری یک کنفرانس خبری به این امر اعتراف کرده و اذعان داشت که تصاویر برهنه خود را طی سه سال گذشته به شش زن فرستاده است.[11] وی پس از اینکه یکی از این تصاویر منتشر شد در 21 ژوئن 2011 از نمایندگی کنگره استعفا داد.[12]


آنتونی وینر در حین اعلام خبر استعفاء


سایر نمایندگان آمریکایی که در دوران زمامداری بوش و اوباما به علت رسوایی زندگی سیاسی خود را پایان یافته دیده‌اند

از سال 2009 تاکنون و در دوران زمامداری اوباما علاوه بر دو نماینده فوق، سه نماینده دیگر کنگره نیز که اکثرا از حزب جمهوریخواه بوده‌اند از سمت خود کنار رفته‌‌اند. جان انساین (John Ensign)، سناتور مححافظه‌کار نیویورک از حزب جمهوری‌خواه در روز 3 می 2011 در پی فاش شدن روابط نامشروع با کینتیا هامپتون (Cynthia Hampton) و فساد مالی‌اش از مجلس سنا استعفا داد. چالز بی‌رانگل (Charles B. Rangel) نماینده دموکرات از نیویورک و تام دیلای (Tom DeLay) نماینده جمهوری‌خواه از تگزاس افرادی بودند که به علت فساد مالی مجبور به کناره‌گیری شدند.[13]

تعداد نمایندگان برکنار شده در دوران بوش به مراتب بیشتر است. در جدول زیر اسامی این نمایندگان و دلیل رسوایی آنها ارائه می‌شود:


نمایندگان برکنار شده کنگره آمریکا در دوران زمامداری بوش


رسوایی مالی نمایندگان مجالسین انگلستان

رسوایی مخارج نمایندگان مجالس انگلستان در سال‌های اخیر یکی از بزرگترین رسوایی‌های سیاسی انگلستان بوده است. این رسوایی با انتشار مخارج ادعایی اعضای پارلمان انگلستان در روزنامه "دیلی‌تلگراف" آغاز شد.[14] این رسوایی خشم و عصبانیتی گسترده در میان مردم انگلستان علیه نمایندگان پارلمان و نیز کاهش شدید اعتماد به سیاستمداران شد. در نتیجه این امر مقامات زیادی استعفاء داده، نمایندگان بسیاری در دور بعدی انتخابات شکست خورده، برخی بازنشسته شده و نیز تعداد زیادی نیز مجبور به انتشار عذرخواهی‌های رسمی عمومی شدند. چندین نفر از اعضای سابق و وقت مجلس عوام و اعیان انگلستان تحت تعقیب قرار گرفته و به زندان محکوم شدند. این رسوایی باعث گردید درخواست‌هایی گسترده برای اصلاحات سیاسی مطرح شده و نیز پارلمان سال 2005 ملقب به "پارلمان فاسد" شود.[15]


نمایی از کاخ وست‌مینیستر، محل برگزاری جلسات مجالسین انگلستان

در انگلستان نمایندگان پارلمان می‌توانند هزینه مخارجی را که برای انجام وظایفشان ضروری است را دریافت دارند. در سال 2008 بر اساس "قانون آزادی اطلاعات" دادگاه اطلاعات (Information Tribunal) اعلام نمود که انتشار لیست مخارج ادعایی نمایندگان مجاز است. مقامات مجلس عوام این امر را غیرقانونی خواندند اما دادگاه عالی انگلستان نیز خواستان انتشار این اطلاعات شد. مجلس عوام اعلام نمود که اطلاعات مربوط به مخارج با حذف اطلاعاتی که "حساس" قلمداد می‌گردند، در جولای 2009 انجام خواهد شد.[16] با این وجود، قبل از انجام این کار، روزنامه "دیلی‌تلگراف" با دسترسی به اسناد مخارج شروع به انتشار بدون سانسور آنها نمود.

اسناد منتشر شده نشان می‌دادند که بسیاری از نمایندگان پارلمان انگلستان از منابع دولتی در جهت تأمین هزینه‌های شخصی خود استفاده کرده‌اند. متعاقب این امر اریک ایلسلی (Eric Illsley) از حزب کارگر به سه تخلف عمده حسابداری متهم شد. مارگارت موران (Margaret Moran) و دنیس مک‌شین (Denis MacShane) نیز دیگر اعضای حزب کارگر بودند که تحت بازجویی‌های پلیس قرار گرفتند.

لرد تیلور (Taylor) از حزب محافظه‌کار نیز به شش فقره تخلف در حسابداری متهم گشت. فعالیت لرد باتیا (Bhatia)، لرد پل (Paul) و بارونس اودین (Uddin) به مدت معلوم در مجلس اعیان تعلیق گشته و این افراد ملزم به بازپرداخت هزینه‌ها شدند. در 3 دسامبر 2010، دیوید چایتور (David Chaytor) به خاطر دستکاری حساب‌های مخارج پارلمانی گناهکار شناخته شده و به 18 ماه حبس محکوم شد.[17]


منابع و مآخذ

[1] http://www.bloggernews.net/124438

[3] http://rinf.com/alt-news/politics/history-of-presidential-drug-alcohol-abuse/2082/

[4] http://news.smh.com.au/breaking-news-world/alcohol-became-a-prop-admits-blair-20100901-14ne6.html

[5] http://www.irna.ir/NewsShow.aspx?NID=30543588

[6] http://www.guardian.co.uk/world/dominique-strauss-kahn

[7] http://web.archive.org/web/20061021180930/http://www.sfgate.com/cgi-bin/article.cgi?f=/n/a/2006/09/29/national/w123452D40.DTL&type=politics

[8] http://blogs.abcnews.com/theblotter/2006/10/three_more_form.html

[9] http://blogs.abcnews.com/theblotter/2006/09/exclusive_the_s.html

[10] Bruner, Jim (June 1, 2011). "Bellingham student embroiled in Rep. Weiner Twitter scandal". The Seattle Times. http://seattletimes.nwsource.com/html/localnews/2015209758_cordova02m.html

[11] CNN wire staff (June 6, 2011). "Weiner apologizes for lying, 'terrible mistakes,' refuses to resign". CNN. http://articles.cnn.com/2011-06-06/politics/new.york.weiner_1_anthony-weiner-twitter-account-lewd-photo?_s=PM:POLITICS

[12] Camia, Catalina (June 20, 2011). "Anthony Weiner officially steps down Tuesday". USA Today. http://content.usatoday.com/communities/onpolitics/post/2011/06/anthony-weiner-resignation-sex-scandal-/1

[13] http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_federal_political_scandals_in_the_United_States#Legislative_Branch

[14]"UK | UK Politics | MP expenses leak 'not for money'". BBC News. 24 June 2009. http://news.bbc.co.uk/1/hi/uk_politics/8115998.stm

[15] Martin, Iain (6 February 2010). "How the Rotten Parliament Sold Our Birthright". Wall Street Journal. blogs.wsj.com/iainmartin/2010/02/06/how-the-rotten-parliament-sold-our-birthright/

[16] Watson, Iain (9 May 2009). "Risks and gains of expenses leak". BBC News. Retrieved 19 May 2009. "In July, we would have found out the nitty gritty of MPs' claims, but we wouldn't have been given their addresses. By obtaining the information unofficially—the Commons authorities say potentially illegally—the Telegraph has been able to check which properties politicians designate as a second home." http://news.bbc.co.uk/1/hi/uk_politics/8041591.stm

[17] "MPs' expenses: David Chaytor jailed over false claims". BBC News. 7 January 2011. http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-12127327


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • ۰۲:۴۱ - ۱۳۹۰/۱۲/۰۸
  1 0
  يك نمای ساده بسابقه اين افراد ثابت ميكند كه اكثر اين نامبردگان جهود هستند ساركوزی و مركل و اشتراوس‏كان و خيلی ديگر كه نام برده‏ايد دارای همين رابطه‏های صهيونيستی هستند دانشمندان در امت جهود ژن بخصوصی كشف كرده‏اند كه باعث اين تغييرات روحی هستند يعنی تمايلات زياد جنسی پول‏خوری و جنگ‏جوئی برگرديم بتاريخ خواهيم ديد كه بني‏اسرائيل چقدر از افرادمعروف را بقتل رساند
 • باما ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۰/۱۲/۰۸
  0 0
  با سلام میگم مشرق جان ما اگر فایلی داشته یاشیم بخواهیم آن را به تو برسانیم باید چه کنیم
 • رمضانپور ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۰/۱۲/۰۸
  1 0
  اي والله خداشمارا براي رهبر وملت نگهداردپوزشان رازديدبه اين ميگويند تك سايبري.
 • internet promotion ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۴
  0 0
  شکریہ امیگو! عظیم کے بعد!
 • dubai escorts ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۷
  0 0
  میهمان گرامی، دوست دارم به www.mashreghnews.ir وبلاگ خود. آیا چیزی وجود دارد که می تواند انجام دهد برای دریافت به روز رسانی مثل اشتراک یا چیزی؟ من متاسفم من با RSS آشنا نیست؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس