کد خبر 36024
تاریخ انتشار: ۱ فروردین ۱۳۹۰ - ۱۲:۲۴

سرهنگ 'آناتولي تسيگانوک' رييس مرکز پيش بيني‌هاي انستيتو تحليل‌هاي سياسي- نظامي روسيه با بيان اينکه تهاجم آمريکا - انگليس و فرانسه به ليبي همانند لشکرکشي آنها به عراق است، گفت: حمله کشورهاي غربي به ليبي باهدف..

به گزارش مشرق، تسيگانوک روز دوشنبه در مصاحبه با ايرنا در مسکو گفت: آمريکا و متحدان غربي اش تمام تلاش خود را براي سوءاستفاده از فرصت بدست آمده در ليبي در نتيجه قيام مردمي، براي نيل به اهداف سياسي و اقتصادي به کار مي بندند.
کارشناس ارشد روس خاطرنشان کرد: آنها قصد دارند منابع انرژي ليبي و شريان اقتصادي اين کشور را همانند عراق تحت کنترل خود درآورند.
وي افزود: روسيه، چين و بسياري از کشورهاي جهان با تهاجم هوايي غرب به ليبي که مرحله نخست تهاجم گسترده به اين کشور به منظور سرنگوني رژيم قذافي است ، مخالفت مي کنند.
رييس مرکز پيش بيني‌هاي نظامي روسيه اظهار داشت: مردم ليبي بايد سرنوشت کشور خود را تعيين کنند و ديگر کشورهاي جهان بايد از مداخله در امور ليبي خودداري کنند.
وي گفت: اقدامات يکجانبه گرايانه آمريکا ، اهداف شوم آنها براي کنترل و تسلط بر منطقه راهبردي خاورميانه را برملا مي کند.
کارشناس ارشد روس ادامه داد: جامعه جهاني بايد با اين گونه اقدامات مقابله کند.
وي در ادامه اين مصاحبه سياست هاي ايران در منطقه خاورميانه را تحسين کرد و گفت: ايران براي برقراري و تحکيم ثبات و امنيت منطقه خاورميانه تلاش مي‌کند و سياست‌هاي ايران عامل ثبات بخش در اين منطقه است.
سرهنگ تسيگانوک با اشاره به تلاش هاي ايران براي تامين امنيت توسط خود کشورهاي منطقه، خاطرنشان کرد: مخالفت ايران با حضور نيروهاي آمريکايي در منطقه و اصرار بر خروج آنها بويژه از عراق و افغانستان ، عامل اصلي سياست هاي خصومت جويانه واشنگتن عليه ايران است.
وي افزود: به همين دليل آمريکا براي فشار بر ايران ازجمله از طريق تحريم ها تلاش مي کند.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.