مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

واکنش جهانی به نقض برجام؛
بلومبرگ نوشت: لغو توافق هسته‌ای یعنی مواجهه مستقیم و فوری آمریکا با کل دنیا. لغو برجام نه تنها خوشایند دیگر اعضای 5+1 نیست که حتی شرکای آمریکا هم به دلیل تبعات بعدی آن، این موضوع را نمی‌پسندند.
گزینه ترامپ برای وزارت خزانه داری، با خرید سهام یک بانک در آستانه ورشکستگی، در جریان بحران مالی سال 2008، میلیون ها دلار به جیب زد.
آیا روسیه می تواند به ترامپ اعتماد کند؟
تحلیل روزنامه روسی«پراودا»
ترامپ یک اثر دومینووار در آمریکا ایجاد کرده است و تحت الحمایگان امریکا یکی بعد از دیگری تسلیم می شوند. روسیه و سوریه این شانس را خواهند داشت که آن چه را که در حال انجامش هستند، به پایان برسانند.
منتخب «مردمِ منزجر از لیبرالیسم»، با چه چالش‌هایی مواجه خواهد بود؟ + تصاویر
به بهانه راه‌یابی دانلد ترامپ به کاخ سفید؛
اخیرا دموکراسی‌های غربی در زدودن روح سوسیالیسم و نگاه راست از ذهن جوامع‌شان دچار تزلزل شده‌اند. ترامپ تا کمتر از دو ماه دیگر پا به کاخ سفید می‌گذارد و اگر انطور که در جریان انتخابات سخن گفت به وعده‌هایش عمل کند، می‌توان آینده چالش‌مندی را برای لیبرالیسم غربی پیش‌بینی کرد.
افراد معرفی‌شده و وزرای احتمالی کابینه دانلد ترامپ + جدول
همه مردان رییس‌جمهور منتخب؛
دانلد ترامپ رییس‌جمهور منتخب آمریکا، در جدیدترین اقدام تعدادی از افراد مسجل‌شده کابینه خود را معرفی نمود. هنوز تکلیف تعدادی از پست‌های کلیدی همچون وزارت خارجه مشخص نشده است.
چه کسانی ترامپ را پیروز کردند؟ / نتیجه انتخابات آمریکا پیروزی رنج‌دیدگان بر نظام حکومتی این کشور بود + تصاویر و فیلم
سفیدپوستان کارگر بازیگران اصلی انتخابات آمریکا؛
در واقع، نتیجه انتخابات سال 2016 را نمی‌توان پیروزی ترامپ بر کلینتون دانست بلکه باید پیروزی فریاد دادخواهی رنج‌دیدگان آمریکا بر علیه نظام حکومتی و سیستم سرمایه‌داری دانست.
کلینتون و نزدیکانش در انتظار جرقه‌ای در بازشماری آرای ویسکانسین توسط جیل استاین + تصاویر
آیا احتمال تنش دیگر در آمریکا وجود دارد؟
فرایند بازشماری به صورت کاملا دستی انجام می‌گردد که بسیار محل مناقشه خواهد بود و به همین دلیل، قاطبه کارشناسان بر این باورند که خیلی بعید است که نتیجه‌ای حاصل افتد و کمبود رای الکترال کلینتون جبران شود.
یک رئیس‌جمهور منتخب و این همه فساد!
رسوایی آمریکایی؛
در حالی که بوق‌های تبلیغاتی هیلاری صبح و شب در مورد این مسائل می‌گفتند و می‌نوشتند، چه چیزی در پولدار نیویورکی است که برای مردم ایالات متحده جذاب است؟
ترامپ؛ مردی که برای رسانه‌ها شگفتی آفرید + تصاویر
گزارش تصویری؛
تیتر قاطبه رسانه‌ها و جراید جهان، حاکی از شگفتی آنها از پیروزی دانلد ترامپ در رقابت با هیلاری کلینتون است.
آمریکا چه کار کردی؟!/ کاخ وحشت/ خدا آمریکا را بیامرزد/ ایالات متفرقه +تصاویر
بازتاب پیروزی ترامپ در نشریات بین‌المللی؛
نشریات معتبر در سراسر دنیا به پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا واکنش نشان دادند و تیترهای جالب توجهی را درباره ورود ترامپ به کاخ سفید منتشر کردند.
از این به بعد رئیس جمهور همه آمریکایی‌ها خواهم بود/ به دنبال درگیری و خصومت نخواهیم بود
ترامپ پس از پیروزی در انتخابات:
نامزد حزب جمهوری خواه آمریکا پس از پیروزی قطعی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور در سخنانی در جمع طرفداران خود در نیویورک تأکید کرد که با تمام ملت‌ها همکاری می‌کنیم و به دنبال خصومت نیستیم.
سندرز: سیستم معیوب الکترال موجب پیروزی ناحق ترامپ شد/ آخرین تلاش دموکرات‌ها با متهم‌کردن دیگران + تصاویر و فیلم
غده بدخیم الکترال همچنان گریبان‌گیر انتخابات آمریکا؛
جمع قابل توجهی از حقوقدانان و نخبگان جامعه آمریکا به سیستم الکترال انتقاد دارند و خواهان لغو آن هستند. سیستمی تحت نام «رای کالج انتخاباتی» که بارها کاندیدایی را به عنوان رییس‌جمهور یک کشور انتخاب کرده که از رای مردمی کمتری برخوردار بوده است.
جایگاه اروپا و شرق آسیا در سیاست خارجی جدید آمریکا
کارشناسان غربی چه می‌گویند:
شرکای آمریکا در منطقه و کشورهای حوزه خلیح‌فارس از رییس‌جمهور جدید آمریکا انتظار دارند که برجام را لغو نماید و در سوریه اقدام نظامی به عمل آورد. کشورهای خلیج فارس به شدت خواهان سختگیری بر ایران هستند.
مواضع کشورهای تأثیرگذار در سیاست خارجی آمریکا نسبت به انتخاب ترامپ + تصاویر و فیلم
کارشناسان غربی چه می‌گویند:
مگر می‌شود حافظه ایرانیان این اظهارات کلینتون را فراموش کند: «ایرانی‌ها بدانند که اگر رییس جمهور شوم، قطعا به کشورشان حمله می‌کنم».
کلینتون هنوز می‌تواند رئیس‌جمهور آمریکا شود/ آیا جورج سوروس، دموکرات‎ها و جمهوری‌خواهان می‌توانند ترامپ را سرنگون کنند؟+عکس و فیلم
کورسوی امید دموکرات‌ها؛
نتیجه انتخابات آمریکا هنوز قطعی نشده، بلکه همه چیز را 538 رأی‌دهنده الکترال در ماه دسامبر تعیین خواهند کرد؛ روی کاغذ احتمال دارد این افراد بر خلاف نتایج پیش‌بینی‌شده و اتفاقاً طبق رأی مردمی کلینتون را رئیس‌جمهور کنند.
مجمع الکترال؛ نظامی که مردم خود را هیچ می‌پندارد + تصاویر و آمار
غیردموکراتیک‌ترین انتخابات؛
آن نامزدی که اکثریت آرای مردم در یک ایالت را به دست آورد، تحت فلسفه «برنده، همه را می‌برد»، مالک آرای رقیب خود نیز می‌شود.
اعتراضات به نتایج انتخابات آمریکا به چهارمین شب کشیده شد +عکس
گزارش رسانه‌های غربی و آمریکایی حکایت از این دارد که مخالفان ترامپ نه‌تنها به اعتراضات خیابانی بسنده نکرده‌اند بلکه در حال برنامه‌ریزی جدی به‌منظور ایجاد اختلال در مراسم تحلیف رئیس‌جمهوری جدید آمریکا هستند.
ترامپ چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا شد +عکس، فیلم و آمار
راهیابی میلیاردر نیویورکی به کاخ سفید؛
با پایان شمارش آراء ایالت های آمریکا دانلد ترامپ برخلاف تمام نظر سنجی ها با کسب 288 رای الکترال به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده انتخاب شد.
کارنامه 8 ساله اوباما در دستان مردم آمریکا + فیلم و نمودار
انتخابات تمام شد؛
پس از دو دوره ریاست‌جمهوری، پرونده‌های مهم اوباما در حوزه اقتصاد، درمان، مسائل اجتماعی و امنیت ساعت 12 ظهر 20 ژانویه 2017 میلادی بسته می‌شود، با هر چه از شکست و پیروزی که در آن است.
ترامپ پیروز انتخابات؛ بی‌اعتباری نظرسنجی‌ها اثبات شد +تصاویر و آمار
پیروزی با فاصله ترامپ از کلینتون، اعتبار تمام این نظرسنجی‌ها را زیر سوال برده و نشان داد که تحلیل‌گران عرصه سیاست خارجی در سرتاسر جهان به ویژه کارشناسان محترم کشورمان به دلیل داشتن ضریب خطای بالای نظرسنجی‌ها نباید به آنها اعتنا نکنند.
اینفوگرافی / سفر رای در سرنوشت‌ساز‌ترین منطقه انتخاباتی آمریکا
ترامپ فاتح باکی می‌شود یا هیلاری؛
در 13 دوره گذشته انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، هر کاندیدایی موفق به فتح آرای شهرستان همیلتون و استان باکی شده، عملا به ریاست جمهوری رسیده و این موضوع برای مردم آمریکا تقریبا به یک باور تبدیل شده است.
آیا کلینتون رئیس‌جمهور بعدی آمریکاست؟ +آمار
جایگاه رأی مردم؛
بسیاری کارشناسان معتقدند کلینتون شانس بیش‌تری برای پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری دارد؛ اتفاقاً همین کارشناسان می‌گویند این تبلیغ‌ها و تحلیل‌ها توهمِ تأثیر رأی مردم بر تعیین رئیس‌جمهور را هم به وجود آورده است.
آنچه که باید از ساعات دقیق رای‌گیری و اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بدانید + فیلم
تعیین سرنوشت ترامپ و کلینتون تا ساعاتی دیگر؛
تا ساعاتی دیگر رسانه‌های آمریکایی رسما نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 را اعلام خواهند کرد و چهل و پنجمین رییس‌جمهور آمریکا مشخص خواهد گردید.
۱
آخرین عناوین