مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

اختصاصی مشرق/
بررسی ها نشان می دهد اختصاص بودجه برای کنترل ریزگردها در کشور، در حالی به تصویب هیئت وزیران می رسد که رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، نقشی در ارائه آن ندارد!
فروزنده گفت: در صورتی که اسناد مربوط به رانت ۷.۵ میلیارد تومانی آقای مسجد جامعی درست باشد دستگاه قضایی باید همین الان وی را محاکمه کند.
عبد علی امیدوار تر از دیروز است. وقتی می فهمد خیلی‌ها قلبشان برای قلب ناتوان دخترش درد گرفته است. وقتی می‌فهمد هنوز آدم‌هایی هستند که غم و درماندگی چشمان مهتاب آتش به جانشان می‌زند.
قلب دختر 9 ساله دلفانی دیگر توان تپیدن ندارد +عکس
مشرق گزارش می‌دهد؛
پدر، به این روزها که فکر می‌کند ناگهان می‌گوید: الان هم در خانه‌ای موقت ساکن هستیم، اگر صاحب‌خانه، خانه‌اش را بخواهد، تکلیف مهتاب چه می‌شود؟
حالا وقت برخورد با دروغ پردازان حادثه پلاسکو است/ ابهری: نیمی از تولیدکنندگان شایعات ساکن خارج از کشور بودند!
مشرق گزارش می‌دهد/
از پیامک عده‌ای محصور شده در موتورخانه پلاسکو که حتی به انتشار در رسانه‌های سطحی هم راه پیدا کرد اما نمونه پیامک ها و شماره های افراد ارسال کننده پیدا نشد، تا زیر آوار ماندن صدها نفر از کسبه پلاسکو زیر آوار نمونه هایی از دروغ های بزرگ پس از فروریختن پلاسکو بود.
سرگردانی مردم در فرودگاه مشهد بدلیل کمبود امکانات/ مسافران در هواپیما زندانی شدند + فیلم
بحران در مدیریت بحران؛
زائران حرم امام رضا (ع) در حالی دومین روز سرگردانی در فرودگاه مشهد را تجربه می کنند که تاکنون هیچ اقدام موثری از سوی مدیران وزارت راه برای حل مشکل انجام نشده است.
مشهورترین قلعه محرومیت در پایتخت پس از 24 سال فروریخت/ چگونه اهالی «سیمون» تبدیل به شهروندان «شهرک شهید شجاعی» شدند +عکس
گزارش مشرق از یک اقدام جهادی در حوالی تهران؛
تمام آن بدبختی‌ها زیر خروارها خاک دفن شده‌اند و ساکنان قلعه سیمون، به مردمانی شهرک‌نشین تبدیل شده‌اند. با هر یک از اهالی آنجا که صحبت می‌کنیم برق شادی در چشمانش دو دو می‌زند.
ممکن است هفت دستگاه مقصر وقوع حادثه پلاسکو باشد/ سکوت تا زمان اعلام نتایج کارشناسی عقلانی است
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران:
به عقیده حجت الاسلام ناصحی ارائه باید تا زمان اعلام نهایی نظرات کارشناسی کمیته های رسیدگی به حادثه پلاسکو، درباره مقصران احتمالی سکوت کرد.
آخوندی و همكارانش به مردم آدرس غلط مي‌دهند/ غفلت وزارت کار و وزارت راه و شهرسازی از پلاسكو
پاسخ معاون شهرداری تهران به اتهامات وزير راه:
پشمچي زاده: می‌گویند که تهران یک پارکینگ بزرگ شده است؛ من می‌پرسم، سیاست‌گذار تولید اتومبیل‌ها و ورودشان به تهران کیست؟ کدام دولت همین چندماه پیش با تسهیلات خرید و وام 25میلیوني ناگهان حجم انبوهی از خودرو را به این شهر وارد کرد؟
سیگارهای قاچاق در همسایگی ایران و با بدترین مواد تولید می‌شود/ تلگرام جوانان مملوء از دود شده است!
دبیرکل جمعیت مبارزه با دخانیات در گفتگو با مشرق:
مسجدی گفت: تمامی سیگارهای قاچاق در کشورهای همسایه تولید می‌شوند و بی‌کیفیت‌ترین سیگار را با نام و نشان برندهای معروف راهی بازار ایران می‌کنند.
بازار تهران از نظر ايمنی وضعيتی شبيه پلاسكو دارد/ قوه قضاييه سازمان آتش نشانی را ضابط قضايی كند تا حادثه پلاسكو تكرار نشود
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در گفتگو با مشرق:
مهندس جاوید درباره بازار سنتي تهران در منطقه 12 گفت: ناايمن بودن اين بازار در برابر حوادث موضوعي است كه بايد جدي گرفته شود.
طرح جدید دولت و مجلس برای حذف یارانه ثروتمندان/ مستمری برخی معلولان 10 برابر می شود
معاون سازمان بهزیستی در گفتگو با مشرق خبر داد:
براساس لایحه اصلاح قانون جامع حمایت از معلولان، مستمری بگیران از سازمان بهزیستی با درجه معلولیت شدید، با افزایش چشمگیر دریافتی خود مواجه خواهند شد.
برخی اعضای شورای شهر به خود نیز بی احترامی می‌کنند/ مدیریت جهادی یکبار دیگر کارایی خود را نشان داد
قناعتی در گفتگو با مشرق:
عضو شورای شهر گفت: ما وقتی کمیته ای را برای رسیدگی انتخاب می کنیم و به آن رای می دهیم، دیگر نباید اظهار نظر کنیم تا نتیجه بررسی ها صورت بگیرد.
سوء استفاده از حادثه پلاسكو داغ دل بازماندگان را بيشتر می‌كنند
هشدار یک روانشناس:
دكتر نجفي توانا گفت: انسان اگر انسانيت داشته باشد، هرگز از غم ديگران پلي براي نيل به اهداف خويش نمي زند، متاسفانه سياسي كارها با سوء استفاده از حادثه پلاسكو داغ دل بازماندگان را بيشتر مي كنند.
آوار نگاه سياسی بر خرابه های پلاسكو سنگينی می‌كند
پلاسكو؛ پرانتز باز
حادثه پلاسكو را مي توان حادثه اي بي سابقه در كشور دانست و براي اولين بار در تاريخ اين كشور ساختماني 17 طبقه با زيربناي 33 هزار متري در مركز پايتخت پس از چندساعت در حريق سوختن، فروريخت.
چهارشنبه‌هایی با طعم غذای گرم برای کارتن خواب‌ها / موزیسین و مهندسی که کارتن خواب شدند؛ پزشک‌هایی که آشپزی می‌کنند +عکس
یک شب سرد زمستانی همراه با گروه «پایان کارتن خوابی»؛
کار توزیع غذا تمام شده اما کار تزریق واکسن و ایمن‌سازی معتادان در برابر بیماری‌ها در گوشه‌ای از میدانگاه ادامه دارد. معتادان بافرهنگ، یکی یکی می آیند و داوطلبان آستینشان را بالا می‌زنند برای تزریق. مشخصاتشان را می‌گویند و منتظر می‌شوند برای اتمام مراحل واکسیناسیون.
وقتی منشأ داخلی ریزگردهای خوزستان عمداً فراموش می‌شود/ تکرار تجربه دریاچه ارومیه برای احیاء هورالعظیم با فاضلاب! +عکس
مشرق گزارش می‌دهد؛
به گفته نماینده اهواز، قسمت‌هایی از تالاب هورالعظیم که در اثر استخراج نفت توسط وزارت نفت خشک شده، از کانون‌های ریزگردها به شمار می‌روند که آبگیری نشده‌اند.
روزه سکوت وزارت کار درباره پلاسکو/ همه داوطلبانه به مجلس آمدند جز مسوول اصلی حادثه
افکار عمومی در انتظار پاسخ؛
در حالي كه پس از ساعات اوليه وقوع اين حادثه اتاق فكرهايي در خارج از كشور براي بهره برداري سياسي ازين حادثه به ماموريت ويژه رفتند، عده اي در داخل نيز خواسته يا ناخواسته در مسير طراحي شده آن ها قرار گرفتند.
حادثه پلاسكو؛ تلنگری برای تصويب مديريت يكپارچه شهری
یادداشت/
مديريت يكپارچه شهري نه تنها متولي همه امور را مشخص مي كند بلكه در صورت وقوع حادثه اي ناگوار، شاهد مقصريابي و يا فرار از مسئوليت نخواهيم بود.
آخرین عناوین