مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

اختصاصی مشرق/
بر اساس دستور بنیاد شهید و امور ایثارگران به شرکت های هواپیمایی، خانواده های شهدای منا شامل تسهیلات بلیط نیم بها نمی شوند.
چالش بی‌اخلاقی در برخی اقشار حاضر در جامعه پزشکی که از عکس‌های یادگاری دانشجویان این بخش با اجساد تخت تشریح رواج گرفت، این بار با بازی تیم 10 نفره پزشکی با جان مادر و نوزاد در حین عمل، به اوج رسیده است.
بررسی مصوبات اخیر دولت نشان می‌دهد سایر مسئولان اجرایی به جای معصومه ابتکار، برای کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها و مقابله با ریزگردها پیشقدم شده‌اند.
محصولات تراریخته؛ چالش حوزه سلامت و امنیت غذایی
مشرق گزارش می‌دهد؛
بر اساس منابع معتبر در حال حاضر برای حدود 14 میلیارد نفر غذا در جهان تولید می‌گردد در حالی که جمعیت جهان نزدیک به 7/4 میلیارد نفر است. در واقع مشکل غذایی دنیا در حال حاضر کمبود غذا نیست بلکه توزیع ناعادلانه است.
اقدام عجیب برخی پزشکان که کارانه هنگفت دولتی می گیرند
ادیانی راد در گفتگو با مشرق تشریح کرد:
به گفته یک نماینده مجلس، پرداخت های غیرقانونی به پزشکان شاغل در مراکز دولتی و هدایت بیماران بخش دولتی به مراکز خصوصی با وجود مغایرت صریح قانونی همچنان ادامه دارد.
دریاچه ارومیه با فاضلاب شهری پُر می‌شود/ ابتکار قاتل دریاچه ارومیه است
افشاگری قاضی‌پور در گفتگو با مشرق:
نماینده مردم ارومیه در مجلس، سر ریز فاضلاب شهری و پساب های صنعتی به دریاچه ارومیه را عاملی دانست که احیای این سرمایه ملی را غیرممکن می‌کند.
عدم حمايت مالی دولت از شهرداری بدلیل رقابت‌های سیاسی است/ وزارت صنعت باید خودروسازان را ملزم به استفاده از فیلتر دوده کند
حافظي در گفتگو با مشرق؛
شكي نيست كه تجهيز ناوگان عمومي در بهبود آلودگي هوا موثر است. ولي آنچه موجب عدم حمايت دولت از شهرداري تهران شده رقابت‌هاي سياسي است.
انتقال تمامی مجروحان سانحه ریلی به بیمارستان
معاون امداد و نجات سمنان گفت: تمامی مجروحان حادثه برخورد دو قطار مسافربری در سمنان به بیمارستان منتقل شدند.
علت حادثه برخورد 2 قطار در سمنان مشخص شد/ آخرین آمار از تعداد کشته‌ها و مصدومان سانحه/ اسامی مصدومان منتقل شده به بیمارستان +عکس و فیلم
فاجعه دردناک «هفت خوان»؛
پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور، تعداد جان باختگان سانحه برخورد دو قطار مسافربری را تا کنون 44 نفر اعلام کرد.
پزشکان نجومی بلای جان طرح تحول سلامت
برای اولین‌بار فیش حقوقی برخی پزشکان منتشر شد
در صدر لیست یکی از پزشکان حوزه زنان و زایمان در طول یک سال رقمی بالغ بر یک میلیارد و نهصد و هشتاد میلیون تومان کارانه دریافت کرده که میانگین ماهانه آن رقمی معادل 165 میلیون تومان خواهد شد که بازهم به این رقم باید دریافتی حقوق ماهانه این پزشک را اضافه کرد. در همین لیست نیز رقم‌های میلیاردی و چندصدمیلیونی نیز به چشم می‌خورند.
انتقال 1500 کارتن خواب به گرمخانه های «مددسرای امید» تهران +عکس
با همدلی مردم تهران و شهرداری در دو روز گذشته در حدود 1500 کارتن خواب از مناطق مختلف شهر تهران به گرمخانه های سرای امید منتقل شدند.
شهرداری تهران براساس وظایف محوله در مراسم اربعین حضور پیدا می‌کند/ اگر شهرداری در مهران حضور نداشت، مشخص نبود چه اتفاقاتی رقم می‌خورد
امانی در گفتگو با مشرق:
معاون شهردار تهران می‌گوید اقدامات شهرداری در خدمات رسانی به زائرین براساس وظایفی است که هم مصوبه شورای شهر را دارد و هم مصوبه ستاد مرکزی اربعین کشور در پشت آن قرار دارد.
کتاب‌های درسی یکبار مصرف شده‌اند/ ارزش‌ها در کتب درسی نباید دستخوش تغییرات شوند
عباسی در گفتگو با مشرق؛
عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: ما در بحث ساماندهی نیروهای آموزش و پرورش با چالش جدی مواجه هستیم و هم اکنون بسیاری از معلمان در رشته مربوط به خود مشغول فعالیت نیستند.
قلب تپنده محيط زيست ايران در مشت تصميم غير‌كارشناسي ابتكار
آيا تجربه تلخ سال 1384 تكرار مي‌شود
توسعه گردشگري در آشوراده، موضوعي است كه هرچند سال يك بار قوت مي‌گيرد و اكنون در اقدامي غيركارشناسي، تحت عنوان طرح طبيعت‌گردي از سوي سازمان محيط‌زيست ابلاغ شده است.
مجوز دولت برای استخراج «آب‌های فوق استراتژیک» کشور +سند
اختصاصی مشرق/
کم آبی های اخیر و عدم مدیریت صحیح منابع آبی در کشور در بخش های کشاورزی، صنعتی و شرب سرانجام دامن منابع آبی استراتژیک کشور را نیز گرفت تا دولتی ها با مصوبه ای، استفاده از این منابع حیاتی را کلید بزنند.
مشرق گزارش می‌دهد؛
حاج اویس زکیخانی، این روزها پشت پیچ‌های تند و تیز جاده چالوس، تمام هم و غم خود را بر روی پیاده سازی اقتصاد مقاومتی گذاشته است. می خواهد حرف رهبرش بر زمین نماند و هر طور شده نمونه ای کوچک از اقتصاد مقاومتی را در روستای آبا و اجدادیش عملیاتی کند.
آسیب‌های ناشی از فضای مجازی در حال گسترش است/ چندین شورای عالی داریم اما تصمیماتشان پیوست اجتماعی ندارد
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی در گفتگو با مشرق:
به گفته موسوی چلک، ظهور تکنولوژی های جدید در جامعه، آسیب های اجتماعی را از شکل سنتی به سمت آسیب های نوپدید سوق داده است.
70 درصد از محتوای کتب درسی باید تغییر کند/کتب‌درسی را اتاق فکر قوی باید تدوین کند
عضو کمیسیون آموزش در گفتگو با مشرق؛
محمد قمی گفت: در یکسری مسائل مانند علوم فیریک شیمی و ریاضی ما نیازی به تغییری نداریم چرا که این امور تکلیفش معلوم است ولی در حوزه های اجتماعی و علوم انسانی و تاریخ و جغرافیا ما باید بازنگری‌های جدی صورت دهیم.
انتقال پر سر و صدای اکانت‌های تلگرام در سیم‌کارت‌های ایرانسل/ هشدار به برخی اپراتورها و کاربران +توضیحات پلیس فتا
اختصاصی مشرق/
اگر شما هم سیم کارت ایرانسل را تنها برای ایجاد اکانت تلگرام و حضور در شبکه های اجتماعی خریده‌اید مراقب غیر فعال شدن سیم کارت، واگذاری آن و دسترسی فرد جدید به تمامی اطلاعات حساب های کاربری تان در فضای مجازی باشید.
۱
آخرین عناوین