مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

اوج‌گیری عواطف عمومی؛
احساسات در شبکه‌های اجتماعی به اوج خود رسیده است. یکی از فیش‌های مدیران بی‌کفایت می‌گوید و عده‌ای هم از سرمایه‌گذاری غلط دولت در آسمان‌ها و قربانی‌شدن مردم در زمین. گروه دیگری برای عقده‌گشایی همواره منتظر فرصت هستند.
محدودیت های قانونی و اجتماعی برای مشمولان غایب و فراری که نحوه اجرای آن در ستاد کل نیروهای مسلح در حال بررسی بود، به زودی عملیاتی می شود.
خانم جوانی گوشی را بر می‌دارد و می‌گوید: «تا چند دقیقه دیگر شماره کارت را برایتان ارسال می‌کنم، مبلغ ماساژ مورد نظرتان را واریز کنید و رسید را برایم بفرستید تا آدرس را برایتان پیامک کنم.»
نوزادان چندروزه قربانی «اس‌ام‌ای»
شیوع یک بیماری کمتر شناخته‌شده ژنتیکی/
این بیماری باوجود شیوع قابل توجهی که میان دیگر بیماری‌های ژنتیکی دارد، کمتر شناخته شده و عموم مردم اطلاع چندانی از این بیماری ندارند و آن را جدی نمی‌گیرند، حتی خیلی از مردم اسم این بیماری را هم نشنیده‌اند، یا آن را با بیماری ام‌اس اشتباه می‌گیرند.
چگونه از دور ریز غذا «کسب و کار» ایجاد می‌شود
جستجوی طلا در سطل‌های زباله/
براساس تحقیقی که مهدی رستگاری و علی طیفوری در نخستین «کنگره بین‌المللی کشاورزی سالم، تغذیه و جامعه» در تیرماه ١٣٩٤ ارایه کردند، گزارش مراجع رسمی کشور در ‌سال ١٣٨٨ موید متوسط ٨٥/١٨درصد ضایعات در محصولات کشاورزی است که ارزشی حدودا برابر ٢٥‌درصد درآمد ملی حاصل از صادرات نفت در همان‌ سال دارد.
مصیبت نسخه‌پیچی تلگرامی پزشکان بدون معاینه بالینی
نوار قلب بفرست دارو بگیر!
استفاده از شبكه‌هاي اجتماعي و ويزيت‌هاي اينترنتي هم نمونه‌هاي ديگري از برخي تخلفات پزشكي است كه اگرچه مي‌تواند در برخي موارد ضروري با كمك به سرعت كار مفيد باشد اما به طور جدي دقت تشخيص بيماري را پايين مي‌آورد.
پرسه «دلالان سند» در خلوتگاه مردمان نیازمند یا طمع‌کار/ کلاهبرداری با ویترین «کسب دعای مردم»!
گزارش مشرق از تبعات اجاره سند توسط سودجویان/
دو دسته برای دلال‌های سند، حکم پول دارند؛ اول کسانی که نیازمند سند هستند تا یک نفر ضمانتشان کند و دوم، افرادی که می‌خواهند از ورق‌های سند ملک‌شان هم پول درآورند.
افطاری به صرف «چیکن فینگر» و «بیف استروگانف»
رواج افطاری‌های مجلل و اشرافی/
ساده‌ترین منوی افطار و شام، آن هم بدون هیچ نوعی از غذاهای فرنگی به علاوه گل آرایی و ورودیه و مالیات و عوارض برای 100 نفر میهمان چیزی حدود 17 میلیون تومان آب می‌خورد!
دستور «پول بگیرید» به مدارس به رغم بخشنامه «پول‌نگیرید»!
برخوردهايي كه هر سال از سوي آموزش و پرورش براي كنترل تخلفات مدارس وعده داده مي‌شود يا اعمال نمي‌شوند يا بازدارندگي ندارند.
همیاران پلیس برای گزارش «گروه‌های مدلینگ» فعال شده‌اند/ عمده فعالیت‌های مبتذل از تبلیغات ساده شروع می‌شود
معاون‌پلیس‌فتا‌در‌گفتگوبامشرق:
سرهنگ خلیلی گفت تبلیغ برخی از این مراکز به صورت غیرمستقیم و در حد مانکن لباس صورت می‌گیرد.
یک روز هم صحبتی با «member» طلاق‌های تلگرامی/ یک مسئول: شبکه‌های اجتماعی عامل 17درصد از طلاق‌ها
روایت مشرق از حواشی دادگاه‌های خانواده؛
تا سخن از تبعات ناگوار شبکه‌های اجتماعی بزنیم، متهم به تلاش برای دور کردن خانواده و دوستان از دنیاهای جدید می‌شویم و عقب‌افتاده.
ابلاغ نحوه رسیدگی به توهین و نشر اکاذیب درباره مسئولان نظام در «شبکه‌های اجتماعی» +سند
اختصاصی مشرق/
بر اساس دستور العمل ابلاغی از سوی دادستان عمومی و انقلاب تهران، مسئولیت و نحوه رسیدگی به جرایم افرادی که در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی به مسئولان نظام توهین کرده و یا مطالبی خلاف واقع درباره آنها منتشر کنند، مشخص شد.
جزییات تعرفه‌های درمان در سال 95 بالاخره ابلاغ شد/ ویزیت پزشکان فوق تخصص: 430 هزار ریال +سند
اختصاصی مشرق/
براساس این مصوبه، ویزیت پزشکان عمومی در بخش خصوصی به 220هزار ریال افزایش یافته و پزشکان متخصص نیز از این پس به جای 300 هزار ریال، 345 هزار ریال دریافت خواهند کرد.
متولد شد ،خماری کشید، مُرد
روزهای نوزادی در پیچ و خم اعتیاد
زهرا هر بار درباره رؤیا با من حرف می‌زند، بغض راه گلویش را می‌بندد. چشمان سیاهش پر از اشک می‌شود: «پنجشنبه بود. آه چه پنجشنبه سیاهی. ساعت‌ها کنارش بودم. رؤیا که همیشه ناله می‌کرد، آن روز خوابیده بود. چند ساعت خواب بود.»
تیغ جراحان مشهور در دست دستیاران بی‌تجربه می‌چرخد
نظام سلامت هر روز بخشی از سلامت و آبروی خود را می‌ریزد
حتي با پذيرش قصورات پزشكي به عنوان جزئي از ريسك كار درمان و به ويژه جراحي‌ها تخلفاتي نظير حضور نداشتن پزشك معالج در اتاق عمل و يا عمل شدن بيمار به وسيله شخصي به غير از پزشك معالج مصداقي از يك بي‌اخلاقي محض است كه زير پوست نظام سلامت و در سايه فقدان نظارت‌ها رخ مي‌دهد.
بیمارستان‌هایی که بیماران را با «رنگ‌کردن» راضی می‌کنند/ جزییاتی از پرداخت «حق آرایش» به پرستاران زن
گزارش مشرق از یک اتفاق عجیب در نظام سلامت؛
پرستار جوان می‌گوید: «اینجا تیپ زدن از شرایط مهم کار کردن است اما چون لوازم آرایش گران است، مسئولان بیمارستان خارج از فیش حقوقی، مبلغی را برای تامین هزینه‌های مذکور به حسابشان واریز می کنند.»
از انگشترسازی تا انگشتربازی
دستبرد به گنجینه هنر ایرانی/
«انگشتر فاخر ساخته دست استاد حاج حسین... با نگین عقیق یمنی اصل و حکاکی شده با دستان توانمند استاد... قیمت مقطوع 70 میلیون تومان!»
درمان مردم گران شد؟
بزرگ این روزهای نظام سلامت
با اعلام اعداد و ارقام رشد تعرفه‌های درمانی باز هم داستان تکراری موافقین و مخالفین در صدر خبرهای این روزهای حوزه سلامت قرار گرفت؛ اما فارغ از همه این کشمکش‌ها، سوال بزرگ این است که با وجود کمبود منابع سلامت و کسری‌های مزمن در بدنه بیمه‌ها و مجموعه وزارت بهداشت، آیا افزایش تعرفه‌های پزشکی، سهم جیب مردم در پرداخت هزینه‌های درمانی را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟
حال و هوای حرم امام خمینی(ره) در آستانه مراسم سالگرد ارتحال
درخت‌های حرم مطهر امام خمینی(ره) با باد بهاری که در صحن پیچیده خاک‌ها را از تن سبزشان می‌تکانند. کارگران حرم مانند ساکنین خانه‌ای که در آستانه پذیرایی از میهمانند سخت مشغول کار کردن هستند.
تورهای همسریابی هم به بازار آمد/ 100 هزار تومان بده و «کد» مورد نظر را خواستگاری کن +تصاویر
گزارش مشرق از پشت پرده سایت‌های همسریابی/
هفته قبل که کد 539 خودش را روی سن سمینار صندلی سفید معرفی کرد، خیلی ها او را پسندیدند و کدش را روی کاغذهایی که دستشان بود یادداشت کردند. حالا رقبا باید خودی نشان دهند.
آخرین عناوین