مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

گزارش مشرق از حواشی آواربرداری ساختمان پلاسکو:
یکی از کسبه با عصبانیت می‌گوید: ما در این پاساژ سالیانه 40تا 50 میلیون تومان مالیات و عوارض می‌دادیم، امکان نداشت به کسبه اعلام می‌کردند برای ایمن‌سازی مجموعه نیاز به پول است و کسی پرداخت نکند. همین یک هفته پیش از ما حدود یک میلیون تومان گرفتند تا حوض‌های محوطه را ساماندهی کنند!
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید نابسامانی کاروان‌های زیارتی و عدم نظارت نهادهای دولتی بر شیوع پدیده‌ای به نام کاروان‌های آزاد، مشکلات امنیتی و اجتماعی برای زائران عتبات به همراه خواهد داشت.
بیش از سه روز از آغاز آتش‌سوزی در ساختمان پلاسکو و فرو ریختن این ساختمان و مدفون شدن حداقل 20 آتش نشان می‌گذرد و تلاش‌ها برای یافتن اجساد قربانیان و احیاناً افراد زنده ادامه دارد.
فیلم/ قالیباف: راه موتورخانه را باز کنید اما مواظب باشید
شبکه‌های ضدانقلاب و ضدمردمی که هر لحظه به دنبال سوژه‌ای جدید از حادثه تلخ پلاسکو برای حمله به مسؤولان هستند و خود نقش مهمی در شایعه‌پراکنی‌ها درباره افراد زنده زیر آوار و ... در حادثه پلاسکو داشتند، اینبار با انتشار فیلمی تقطیع شده مدعی هستند شهردار تهران مانع حفر تونل به موتورخانه برای جستجو شده است.
کشف جزیره‌ای در تهران که وصله ناجور کارنامه مدیران است/ وقتی مبل‌های «مرتضی‌گرد» معروف‌تر از مشکلاتش می‌شود +عکس
مشرق گزارش می‌دهد؛
اینجا جزء هیچکدام از مناطق شهرداری تهران نیست و از سویی چون سال‌هاست استانداری تکلیف این منطقه را روشن نمی‌کند هیچ دستگاهی به آنها خدمات ارائه نمی‌کند.
وقتی فرهنگ غلط جلوی استفاده بیشتر از «کوادکوپتر» در ایران را می‌گیرد/ با مدل هلندی جلوی متخلفان را بگیریم یا ژاپنی؟ +عکس
مشرق گزارش می‌دهد؛
ایران از حدود 2 سال پیش به صورت ناگهانی با حجم زیادی از کوادکوپترها در بازار مواجه شده که عمدتا ساخت کشور چین بوده و با قیمت‌های نسبتا پایین و بدون هیچ نظارتی به فروش می رسند.
اینجا برای «کارتن‌خواب‌ها» دوربرگردان زندگی می‌سازند/ هنوز هم می‌شود از معتادان یک کارآفرین ساخت +عکس
گزارش مشرق از مرکز خدمات اجتماعی بهاران؛
مرکز بهاران محله هرندی و دیگر مراکز بهاران شهرداری تهران، نه کمپ ترک اعتیاد است و نه گرمخانه‌ای برای خوابیدن و به صبح رساندن شب توسط معتادها و کارتن‌خواب‌ها. بهاران یک مرکز کارآفرینی است و تنها کسانی قدم به آن می‌گذارند که پیش از این اعتیادشان را ترک کرده‌اند.
چرا شهرداری پلاسکو را پلمب نکرد؟
چنانچه شهرداری برای برخورد با ساختمان پلاسکو مجوز قضائی در دست داشت، حتماً همان برخوردی را با این ساختمان می کرد، که با ساختمان علاءالدین داشت.
آتش نشانی که دوست داشت مدافع حرم شود+عکس
امروز اولین نفری که شهادتش مشخص شده، همون کسی هست که عاشق شهادت بود، شهید بهنام میرزاخانی.
امکان پلمب پلاسکو بدلیل کارگاهی بودن در اختیار وزارت کار است/ در ساختمان‌های بالای ۱۱ طبقه، اصل اطفاء بر عهده‌ی سیستم‌های خودکار ساختمان است
مهندس یاراحمدی:
ساختمانی با این محتویات هنگام وقوع حادثه آتش‌سوزی به دلیل حضور مواد سریع‌الاشتعال به سرعت شعله‌ور می‌شود؛ در این شرایط تنها اطفاء بر عهده‌ی سیستم‌های خودکار ساختمان است.
روایت عضو کمیسیون برنامه از اقدام غیرقانونی 3 بانک مشهور/ برداشت مطالبات بانک‌ها از حساب یارانه‌ای افراد نیازمند!
در گفتگو با مشرق اعلام شد:
به گفته یک نماینده مجلس، سه بانک بزرگ دولتی دراقدامی غیرقانونی، مطالبات خود از بدهکاران خرد بانکی را از محل یارانه این افراد تسویه می‌کنند.
آلودگي هواي پايتخت درمان دارد، اگر...
به بهانه 29دي، روز هواي پاك:
قانون مي گويد اگر خودرويي در كارخانجات خودروساز داخل توليد شود و به دست مصرف كننده برسد، بايد با يك خودرو فرسوده خداحافظي كرد. امري كه مي بايست از سوي دولت رقم بخورد، اما به مانند مابقي قوانيني كه دربالا رفت، از سوي دولت ناديده گرفته مي شود.
بودجه شهرداري براساس شاخص تورم، همان بودجه 76 است اما حجم خدمات چندين برابر شده است/ در زمان كرباسچي بودجه غيرنقد در حساب و كتاب‌ها نمي‌آمد
مديركل برنامه و بودجه شهرداري تهران:
مهدی پندار گفت: پروژه هايي كه در حال حاضر در تهران اجرا مي شوند قابل قياس با سال 76 نيستند. بزرگترين پروژه اي كه در زمان كرباسچي انجام مي شد،‌ پروژه نواب بود در صورتيكه تنها پروژه امام علي،‌صدر - نيايش چند برابر آن پروژه هستند.
گفتگو با پیرمرد مشهور تلگرامی که همچنان دخترش را صدا می‌زند/ کشف مستاجری که 44 سال است در«کهریزک»زندگی می‌کند!+عکس
یک روز در آسایشگاه مشهور پایتخت/
قصه پیرمرد خاص کهریزک، داستانی پردرد است؛ هنوز هم حال و روزش به هم می‌ریزد وقتی یاد روزی می‌افتد که دو پسرش خانه بزرگ و تمام دارایی‌اش را به نامشان زدند و او را تنها و بی کس رها کردند و رفتند.
130 روز از ضرب‌الاجل دولت درباره کارانه نجومی پزشکان گذشت/ شریفی مقدم: لابی برخی پزشکان موثر واقع شد
مشرق گزارش می‌دهد/
با گذشت بیش از 5 ماه از ابلاغ مصوبه شورای حقوق و دستمزد مبنی بر ضرورت تصویب کارانه گروه پزشکان، هنوز خبری از ساماندهی دریافتی چند صد میلیون تومانی پزشکان نجومی بگیر نیست.
یک شب کنار زنده‌هایی که مردانگی جلوی «گورخواب» شدنشان را گرفت/ اینجا برای کمک به کارتن‌خواب‌ها سلفی نمی‌گیرند +عکس
گزارش مشرق از بزرگترین گرمخانه پایتخت؛
کمی عجیب است، خالی دیدن خیابان‌های سیاه شهر از کارتن‌خواب‌هایی که تا همین چند سال قبل برای فرار از مرگ به آتشی کوچک در کوچه پس کوچه‌های شهر پناه می‌بردند و در گوشه گوشه آن گعده می‌گرفتند.
هیچگونه حفاری جدید در چهارراه گلوبندک وجود ندارد/ شهرداری در حال تکمیل خروجی غربی ایستگاه 15 خرداد است
قائم مقام شهرداری منطقه 12:
دکتر سعادتی تصریح کرد: این عملیات بازگشایی خروجی غربی، در جلساتی با هماهنگی مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران مورد بررسی و تایید قرار گرفته و کارشناسان میراث فرهنگی نیز در فرآیند اجرایی پروژه، برای اطمینان از قرارگیری صحیح سازه آن بر حفاری‌های گذشته، همراهی و نظارت خواهند نمود.
وقتی رقیب مسکن مهر مایه شرمساری دولت می‌شود/ عضو شورایاری: به آخوندی گفتم خانه‌های این مردم اندازه دستشویی منزلتان هم نیست +عکس
یک روز در میان بافت‌های فرسوده و پرحاشیه تهران؛
عضو شورایاری محله می‌گوید: انشعاب مجانی آب و فاضلاب هم از کیسه دولت پرداخت نمی‌شود، این پول‌ها را هم شهرداری می‌دهد، آنهم از محل مطالبات معوقه‌اش از آب و فاضلاب.
قصه پرغصه اهالی پردیس با ویلانشین‌هایی که آرزوی مردم را مزخرف می‌بینند/ «گویی ولی‌شناسان رفتند از این وزارت» +عکس
گزارش مشرق از «بهشت» مسکن مهر که «برزخ» شد؛
یکی از مالکان منتظر اما امیدوار مسکن مهر با کنایه می‌گوید: تا موضوع استیضاح آقای آخوندی مطرح شده، وزارت شهرسازی مجددا به فکر ما افتاده و خبر از تکاپوی دوباره برای اتمام این واحدها می‌دهند. خدا کند فعلا این ماجرا ادامه داشته باشد.
وقتی زمین‌های باجناق رضاخان به دست صاحب اصلی‌اش می‌رسد/ دیدار با طلبه‌ای که برای مردم بیمارستان می‌سازد
روایت مشرق از یک موقوفه خاص؛
موقوفه خدایارخان تا سال‌ها پیش، در دست موقوفه‌خواران بوده و هیچ استفاده صحیحی از آن صورت نمی‌گرفته تا اینکه آستین همت بالا زده شد.
۱
آخرین عناوین