مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

هر مصوبه شورای امنیت برای تحدید توانمندی تسلیحاتی ایران «بی‌اعتبار»‌ است
سرلشکر جعفری:
فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: هر قطعنامه‌ای که در تضاد با خطوط قرمز کشورمان باشند هیچ اعتباری ندارد و امیدواریم شورای امنیت سازمان ملل وقت خود را برای تصویب چنین پیش‌نویسی به بطالت نگذراند.
برای تسلیح نیروهای مسلح کشورمان از هیچ مرجعی اجازه نمی‌گیریم/ برنامه‌های موشکی خود را با قاطعیت اجرا می‌کنیم
سردار دهقان:
وزیر دفاع با بیان اینکه برای تسلیح و تجهیز نیروهای مسلح کشورمان از هیچ مرجعی اجازه نمی‌گیریم، گفت: مسائل مربوط به موشک‌ها نیز، هیچ‌گاه در دستور کار مذاکرات هسته‌ای نبوده و نظام برنامه‌های خود را در این زمینه با قاطعیت به اجرا می‌گذارد.
بلای یک بند قطعنامه شورای امنیت بر بند بند
"آمریکایی‌ها با گنجاندن چنین متن مهمی در پیش‌نویس قطعنامه عملاً یک "پرش دوگام" از مؤلفه‌های قدرت و امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران را در دستور کار خود قرار داده‌ و موضوع موشکی را از همین حالا در ذیل موضوع هسته‌ای گنجانده‌اند".
تلاش سایبری برخی اعراب برای برهم زدن امنیت داخلی ایران/ تاکتیک سعودی ها برای حمله به یمن اسراییلی بود
سردار جلالی:
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: برای جنگ با عربستان در حوزه سایبری یک لایه جدی داریم و آن این است که عرب ها با بکارگیری ظرفیت های سایبری و تولید شبکه های اجتماعی، تلاش می کنند که حوادث امنیتی کشور را رصد کرده و تلاش به برهم زدن امنیت داخلی کشور دارند. نمونه آن حادثه مهاباد است.
سلام نظامی ایران‌ و روسیه در پایان مذاکرات هسته‌ای
نگاهی به فصل جدید روابط نظامی با همسایه شمالی/
شواهد نشان می‌دهد که دور جدیدی از روابط میان ایران و روسیه خصوصا در حوزه نظامی و تسلیحاتی در حال شکل‌گیری است؛ روابطی که وزیر دفاع کشورمان هم از شتاب‌گیری در توسعه آن ابراز امیدواری کرد.
تلفن همراه و رایانه «امن» نیروهای مسلح کشورمان چه ویژگی‌هایی دارند +عکس
معرفی دستاوردهای دفاعی ایران/9
در تلفن همراه امن نیروهای مسلح کشورمان، اطلاعات صوتی کاربر قبل از ارسال، توسط سیستم به بسته اطلاعات رمزگذاری شده تبدیل و سپس منتقل می شود.
توان ساخت زیردریایی سونار گریز داریم/ «سهند» امسال عملیاتی می شود
دریادار سیاری:
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: بحث عدم ردیابی زیرسطحی‌ها به علم ساخت، نوع پوشش و رانش و تاکتیک استفاده از آن‌ها بستگی دارد؛ حتی این قاعده برای ناوشکن‌ها هم قابل تعمیم است؛ مثلا می‌توان با یجاد تغییراتی در بدنه و همچنین پوششی که روی شناور قرار می‌گیرد، آن را رادارگریز کرد، و امروز این توان در نیروی دریایی ما وجود دارد.
بازگشت تانک‌های M60 ایرانی با چشمان مسلح و سامانه‌های لیزری +عکس
معرفی دستاوردهای دفاعی ایران/8
سامانه کنترل آتش نصب شده بر روی تانک های ام 60 های ایران، دارای مسافت سنج لیزری با دقت 5 متر، سامانه محاسبات بالستیک مربوط به شلیک به صورت دیجیتال در زمان 0.1 ثانیه، توان بزرگنمایی 7 برابر، سیستم دید در شب نسل دوم است.
سه دیوار نامرئی ایرانی در نبرد با جاسوسان، تروریست‌ها و موشک‌های کروز +عکس
معرفی دستاوردهای دفاعی ایران/7
با توسعه مهمات هدایت شونده با امواج ماهواره ای، اکثر ارتش های مدرن جهان به سمت مجهز کردن ارتش های خود با سامانه های اخلال گر در سیگنال های ماهواره ای حرکت کرده اند.
برخی هک‌ها با نام «ارتش سایبری ایران» ترفند آمریکاست
فرمانده قرارگاه سایبری ستاد کل نیروهای مسلح:
سردار اثباتی با بیان اینکه محیط مجازی، یک محیط صفر و صد نیست؛ بلکه نسبی بوده، و ایجاد امنیت در این محیط، با امنیت سخت‌افزاری متفاوت است؛ گفت: ما باید امنیت فضای مجازی را ایجاد کنیم و توانمندی آن را نیز داریم.
سوخو ۲۲؛ جنگنده‌ای که با عمردهی انقلابی به آسمان ایران بازگشت +عکس
نگاهی به تست موفق یک جنگنده راهبردی در کشور/
بر اساس اطلاعات منتشره توسط این نشریه تخصصی، جنگنده های سوخو ۲۲ می توانند به موشکهای هوا به سطح هدایت لیزری و تلویزیونی kh-29 و Kh-25 به همراه موشکهای هوا به هوای R-60MK برای دفاع از خود و انواع بمب های سقوط آزاد و راکت‌انداز مجهز شوند.
مأموریت قرارگاه ثارالله سپاه برای شناسایی تهدیدات نرم/ باید کاری کرد تا تهدیدات نرم به سخت مبدل نشود
سرلشکر جعفری خبر داد:
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وظیفه سپاه را شناسایی و پیشگیری از تهدیدات نرم بیان کرد و افزود: باید کاری کرد تا این تهدیدات به تهدیدات سخت مبدل نشود.این مأموریت در سپاه به قرارگاه ثارالله (ع) محول شده است و این مجموعه وظیفه شناسایی تهدیدات نرم را برعهده دارد.
داعش برخی مناطق را به وسیله «پیامک» تصرف کرد/ تمامی اطلاعات «وایبر» در اختیار رژیم صهیونیستی قرار می‌گیرد
فرمانده قرارگاه سایبری ستاد کل نیروهای مسلح:
سردار بهروز اثباتی گفت : با اشراف جریانات آمریکایی و اروپایی، از دل مدیریت مغزافزاری، داعش شکل گرفته است. آن‌ها تئوری «موازنه وحشت» را مبنا قرار می‌دهند و این‌گونه می‌شود که داعش برخی از مناطق را با پیامک تصرف کرد. یعنی به چند نفر پیامک زدند که ما داریم می‌آییم؛ و نه‌تنها مردم، بلکه نظامیان هم فرار کردند. موضوع موازنه وحشت، مدیریت مغزافزاری است و به سخت‌افزار مربوط نمی‌شود.
آمریکا بدترین دشمن ماست/ تاکید رهبر انقلاب بر دقت موشکها یک موضوع اعتقادی است
سردار سلامی:
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: آمریکایی‌ها حرفهای شیکی درباره امنیت و پیشرفت در جهان میزنند اما بدترین دشمنان ما هستند.
بازرسی‌ از مراکز نظامی چه سرنوشتی را برای عراق رقم زد؟ +تصاویر
گزارش ویژه؛
وقتی بازرسان سازمان ملل در حال بازرسی از مراکز نظامی عراق بودند، مهندسان سیا در مقام تکنیسین‌های سازمان ملل بیکار نبودند و تجهیزات جاسوسی را در پایگاه‌های عراق، نصب می‌کردند. اطلاعات بدست آمده از بازرسی‌ها بقدری دقیق بود که تمام موشک‌های آمریکا به اهداف شناسایی‌شده اصابت کرد و عملیات با موفقیت انجام شد.
«شلیک اسکاد»؛ سه دقیقه‌‌‌ای که ارتش یمن را سال‌ها ترقی داد
گزارش مشرق از یک برگ برنده؛
شرایط شلیک موشک اسکاد بسیار زمان‌بر و تخصصی است چراکه در یک موشک سوخت مایع، عامل‌های محرکه، سوخت و اکسنده، بصورت مایع و جداگانه از هم نگهداری می‌شوند و بعد به داخل محفظه احتراق پمپاژ می شوند.
حمله به یمن احمقانه‌ترین جنگ تاریخ است/ سعودی‌ها تاکنون 400 کشته داده‌اند اما آمار نمی‌دهند/ ایران می تواند در تراز قدرت آمریکا بجنگد
سردار سلامی در اجلاس حمایت از مردم یمن:
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد: مقاومت مردم یمن در برابر متجاوزان تا پیروزی ادامه خواهد داشت.
«ELINT»؛ گوش‌ مدرن ایرانی برای رصد سیگنال‌های ماهواره‌ای و هوایی +عکس
معرفی دستاوردهای دفاعی ایران/6
این سامانه‌های شناسایی بر روی یک دستگاه کامیون یا شناور نصب می شوند و توان عملیات 24 ساعته را دارند و در عین حال با توجه به استفاده از حالت غیرفعال در سامانه ELINT، امکان کشف این سامانه برای طرف مقابل بسیار مشکل خواهد بود.
انتقادات از ساخت و ساز حرم امام(ره) از سر دلسوزی‌ است/ سپاه مسئول تامین امنیت مراسم ارتحال امام(ره) است
سردار شریف:
مسئول روابط عمومی کل سپاه گفت: طی چند روز اخیر شاهد برخی واکنش‌ها نسبت به بازسازی حرم مطهر حضرت امام (ره) در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بودیم، هر چند پیشنهادات و انتقادات مطرح شده پیرامون این موضوع از سر دلسوزی است اما باید با هوشمندی مراقبت کرد تا خدای ناکرده به نوعی عمل نشود که موجبات سوء استفاده دشمنان امام و انقلاب فراهم آید.
رزمندگان ایرانی با سپر ضد حرارت و آلاینده‌های میکروبی به میدان می‌روند +عکس
معرفی دستاوردهای دفاعی ایران/5
این لباس های نسل جدید با توجه به سفارش نیروهای مسلح می تواند قابلیت هایی مثل ضد حریق، ضد عوامل میکروبی، ضد سامانه های شناسایی فروسرخ و ضد آب داشته باشند که با تغییر در مواد پارچه لباس و اجزای ضروری، قابل ایجاد است.
برخی افراد با تفکرات ارتباط با آمریکا ادعا می‌کنند پیرو خط امام(ره) هستند/باید در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا ایستاد
سردار نقدی:
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه امروز برخی افراد با تفکرات ارتباط با آمریکا ادعا می‌کنند که پیرو خط امام(ره) هستند، گفت: باید در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا ایستاد.
نگاهی به سرعت قایق‌های موشک‌انداز سپاه و مهمترین رقبای جهانی‌اش +عکس
گزارش مشرق از توان مهم شناورهای سپاه/
سرعت نهایی نسل جدید شناورهای تندرو آمریکایی 45 نات یا حدودا 85 کیلومتر بر ساعت است که امکان نصب انواع نارنجک اندازهای 40 میلی متری و مسلسل های سنگین نیز بر روی این قایق موجود دارند. هر فروند از این قایق ها در حدود 15 میلیون دلار قیمت دارد.
آخرین عناوین