مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

کد خبر: ۶۹۱۱۲۳
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۴
چاپ
رحیم‌پور ازغدی هشدار داد؛
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه در برخی شبکه‌های مجازی آموزش همجنس‌بازی به دختران و پسران داده می‌شود، گفت: اگر این لوله‌ها را به منبع فاضلاب وصل کنیم که همان اینترنت بی‌قید و شرط است به مردم خیانت کرده‌ایم.

به گزارش مشرق، حسن رحیم‌پور ازغدی امروز طی نشستی در چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی با بیان اینکه کشورهای غربی به هیچ عنوان تمایل ندارند جاده فضای رسانه‌ای و مجازی کشور را دو طرفه کنند، اظهار کرد: آنها شخصا معتقدند که هر چیزی را نمی‌شود در فضای مجازی فراگیر کرد و باید اصولی بر نحوه فعالیت‌های این عرصه حاکم باشد در حالی که مسئولان کشور ما لوله‌کشی فضای مجازی را تا روستاهای بالای 10 خانوار نیز انجام داده و درصدد رساندن اینترنت به مردم آنجا هستند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه اگر این لوله‌ها را  به منبع فاضلاب وصل کنیم که همان اینترنت بی‌قید و شرط است به مردم خیانت کرده‌ایم، گفت: در حالی که مسئولان فکر می‌کنند با این کار، شرایط آزادی را فراهم آورده‌اند اما جامعه را نمی‌توان با فاضلاب سیراب کرد؛ اگر در بستر فضای مجازی حکیمانه‌ترین دکترین حضور یابند و نظراتشان را ارائه دهند اما در مقابل مبتذل‌ترین محتواها نیز وجود داشته باشد، مشخص است که مخاطب کدامیک بیشتر خواهد بود.

وی اشاره‌ای به حوزه مصرف در فضای مجازی داشت و تصریح کرد: در حوزه مصرف نیز تفکراتی مطرح است که یکی از آنها با توجه به اینکه همواره ضد رسانه و ضد همه چیز است و عملاً تظاهر به حل مسئله می‌کند در حالی که همیشه در حال فرار است لذا نمی‌توان روی چنین تفکری حساب باز کرد.

رحیم‌پور ازغدی افزود: بخش دیگری از تفکرات مطرح در این حوزه مربوط به التزام و اعتقاد است و مثلا برخی مسئولان کشور ما نیز هستند که ملتزمند که هیچگونه مدیریتی در فضای مجازی از قبیل حقوقی، امنیتی و اخلاقی نباید صورت گیرد اما زمانی که در گفت‌وگوی حضوری با آنها مواجه می‌شویم صراحتا به این موضوعات اعتقاد دارند.

وی در ارتباط با اینکه چرا مسئولان به برخی از این موضوعات اعتقاد دارند اما خود را ملزم به رعایت نمی‌دانند، گفت: با توجه به اینکه برخی موضوعات گفتمان مشهور است و به نوعی می‌تواند برای مسئولان رای جمع کند موجب می‌شود تا گاهی به مواردی که اعتقاد دارند، التزام نداشته باشند اما بهتر است مسئولان بدانند مشمولیت تمام کسانی که در فضای مجازی بدون قید و شرط وارد می‌شوند شاید بتوانند از مسئولیت قانونی‌شان فرار کنند اما باید مسئولیت اخروی کارهای خود را بپذیرند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه فضای مجازی در حال حاضر فضای مالکیت به حریم خصوصی ندارد و اندرونی هر کس نمود بیرونی اوست، ابراز کرد: در حال حاضر شاهدیم خصوصی‌ترین گفت‌وگوها ممکن است بدون اراده طرف مقابل بر بستر این فضا صورت گیرد حال بماند که موضوعاتی از قبیل اینترنت اشیاء که در آن بحثهای جاسوسی مطرح است نیز در این بازه در حال خودنمایی است.

رحیم‌پور ازغدی افزود: اینکه اینترنت را به نشانه آزادی به تمامی بخشهای جامعه تسری بخشیم حکایت در اختیار گذاشتن باروت و کبریت در دست بچه‌هاست؛ وقتی دختر و پسر در استانه بلوغ وارد فضای مجازی بدون قید و شرط می‌شوند و تصاویر و ویدئوهایی را تماشا می‌کنند که نافی حریم اخلاقی است، دیگر نمی‌توان آنها را کنترل کرد.

وی با بیان اینکه بیشترین طلاقها حتی در کشور انگلیس مربوط به عدم رعایت موضوعات حقوقی و اخلاقی فضای مجازی است، گفت: در کشور انگلستان زن و شوهر به راحتی و با اعلام همدیگر خیانت کرده و به عنوان مثال همسر یک مرد به او می‌گوید که در تعطیلات آخر هفته تمایل دارد با مرد دیگری به تفریح برود؛ جالب است که آمارهای ارائه شده از آن کشو نیز نشان می‌دهد بیشتر این موضوعات در ارتباط با تاثیر فیس‌بوک و فضای مجازی بر سبک زندگی مردم است.

این کارشناس فضای مجازی با اشاره به اینکه وزارتخانه‌های ارتباطات، ارشاد و شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی باید برای ساماندهی این فضا نقش ایفا کنند، گفت: پاسخ تک‌تک افرادی که به واسطه این فضا دچار انحرافی اخلاقی می‌شوند را باید بدهیم چرا که جوانان و نوجوانان بسیاری با ورود به شبکه‌های مجازی به انحرافاتی نظیر اعتیاد به مواد مخدر کشانده می‌شوند. 

وی افزود: در حال حاضر با وجود بستر پرسرعت فضای مجازی ممکن است جوانان در خانه کنار پدر و مادر نشسته باشند و حتی احوالپرسی و لبخندنی را با آنها داشته باشند اما بدترین صحنه‌ها و فیلمها یا سخنرانی‌ها را ببینند و گوش کنند در حالی که پدر و مادر متوجه رفتار آنها نیستند.

رحیم‌پور ازغدی متذکر شد: جالب است که بسیاری از مسئولان کشور قبل از تصدی پست‌های خود معتقدند که باید ساماندهی این فضا شکل گیرد  اما زمانی که مسئولیت می‌گیرند به قرتی‌بازی و روشنفکربازی روی می‌آورند و کارهایی خلاف ارزشهای دینی و انقلابی انجام می‌دهند تا بتوانند رای جمع کنند و دیگران برایشان کف بزنند یا علیه‌شان مقاله منتشر نکنند.

وی با بیان اینکه در روایات آمده اگر کار شخصی فقط یک نفر را منحط کند باید در قیامت پاسخگو باشد، گفت: کسانی که بی‌هیچ قید و بندی دنبال منافع خودشان هستند و اسم اموری که انجام می‌دهند را آزادی می‌گذارند باید پاسخگوی تمامی رفتارهای خود باشند چرا که اگر واقعاًٌ مسلمان بودند باید با هیمن آیات و روایات محکم تکان می‌خوردند و به خود می‌آمدند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه همانطور که انسان درباره معده بدن دقت لازم را دارد و هر چیز را نمی‌خورد باید درباره معده روح دقیق‌تر باشد، گفت: در فضای مجازی و عرصه دیجیتال هم عبدالله و عبدالشیطان داریم و کسانی که مدعی انقلاب هستند و به شکلی مداوم کانال‌کشی بستر اینترنت بی‌قید و شرط را انجام می‌دهند نیز باید به امور دقت داشته باشند.

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه در غرب محتوای فضای مجازی و دیجیتال در حریم خصوصی و خانه مردم چارچوب‌دهی شده است عنوان کرد: با وجود اینکه در برخی شبکه‌های مجازی ما اکنون آموزش همجنس‌بازی به دختران و پسران داده می‌شود اما برخی کانالهای تلویزیونی کشورهای غربی که محتوایی برای سنین مشخص دارد، قفل هستند و در طول روز با توجه به اینکه ممکن است فرزندان در منزل باشند چیزی منتشر نمی‌کنند.

وی اشاره‌ای به رویه رو به افت رسانه‌های ملی در کشورهای مختلف داشت و گفت: رسانه ملی در تمام دنیا رو به منتفی شدن است و نهایتا تا 10 یا 20 سال آینده رسانه ملی نخواهیم داشت چرا که هر کس در فضای مجازی و عرصه دیجیتال می‌توانند شبکه مختص خود را داشته باشند و با ارائه جذاب مخاطب جذب کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: کما اینکه در حال حاضر شاهد هستیم که فیلمی 20 دقیقه‌ای در یوتیوس با 30 تا 40 میلیون بازدید کننده به اندازه رسانه ملی است مواجه می‌شود.

وی با بیان اینکه یک زمانی صحبت از آنتن ماهواره روی پشت بام خانه‌ها بود، گفت: اکنون گوشیهای موبایل و اینترنت این نقش را بر عهده گرفته و کنترل رسمی و قانونی روی آن بتدریج ضعیف‌تر شده است اما این دلیلی بر عدم کنترل حقوقی و اخلاقی روی این بسترها نمی‌شود.

منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۳۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲۷
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
18
51
دقیقا درسته از اون موقع که شبکه ای اجتماعی اومده کلا افکار و رفتار بسیاری عوض شده
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
11
29
مگر نمی بینید دارند آموزش همچنس بازی می دهند . خوب چرا کاری نمیکنید؟؟؟

در مدارس رسما کانالهای همجنس بازی تبادل میشود و دانش آموزان را ....


لعنت بر شما مسئولان
حیدر
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
13
39
دولت به فکر رای آوردنه براش مهم نیست جوانها فاسد شوند
ناشناس
China
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
14
20
عقب افتاده ترین فرد ایران همین مسئولان در امور ارتباطات و فضای مجازی هستند. من با بعضی هاشون حرف زدم هیچی نمیدانند. قطعا دستهایی در کار است .... و .. از همین اینترنت پیدا کردند در حالی که شما عاجزید
یک بسیجی رزمنده
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
18
26
من که برای قیامت صبر نمیکنم. انتقام خون شهدا را باید خودمان از خائنین بگیریم. نامه تمام
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
+20
منتظر
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
10
16
متاسفانه فضای مجازی و اینترنت تبدیل شده به یک معظل اعتقادی و فرهنگی که انسان های ناآگاه و جوانان کنجکاو با ورود به آن بجای قرار گرفتن در مسیر صحیح بخاطر آزادی حیوانی و ولنگاری و بی بند و باری فضای مجازی دچار انواع انحرافات جنسی و عقیدتی میشوند باید اینترانت ملی و شبکه های اجتماعی بومی هرچه سریع تر تولید و عرضه شود کشور چین با وجود بی دینی گوگل را فیلتر و موتور جستوجوگر ملی خود را جایگزین کرد بخاطر مخاطرات امنیتی اون وقت مسئولین به ظاهر مسلمان ما . . . !!! وزارت ارشاد و آموزش و پرورش و ارتباطات چرا هیچ کاری نمی کنند و فقط روند انجام گناه و انحراف را ساده تر می کنند وزارت ارشاد دنبال گسترش کنسرت و وزارت ارتباطات دنبال گسترش اینترنت بی بند و بار و آموزش و پرورش دنبال حذف دروس انقلابی . . . !!! و این هست ولنگاری فرهنگی ناشی از نفوذ فرهنگی مسئولین بجای فرهنگ سازی و سالم سازی فضای مجازی تیشه به ریشه می زنند و فقط به فکر استفاده انتخاباتی از فضای مجازی ئ تخریب رقیب از این طریق هستند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
12
17
آقاي رحيم پور عزيز در حال حاضر بخاطر منافع مالي هنگفتي كه اينترنت براي يك عده خاص بوجود آورده از هر كار پليد و زشتي دريغ نمي كنند و اونها هستند كه به شكل بي رحمانه ايي فضا رو باز گزاشتن كه با افكار و فرهنگ و دين مردم به راحتي بازي بشه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
9
12
مسئولین بجای گرفتن نقاط مثبت غرب و حذف نقاط منفی آن یک راست لوله کشی واردات فکر را از غرب به فاظلاب بی بند و باری و فساد و انحراف غرب زده اند متاسفانه شاهد ورود حسنات غرب نیستیم و فقط فاظلاب تاریکی و گند و کثافات غرب هست که وارد می شود و خود مسئولین هم تمالیلی به حسنات غرب مانند عدالت اجتماعی و نظم و قانون پذیری و شفافیت و پاسخگویی مسئولین و تخصص گرایی و تعهد کاری و فسادستیزی و ... ندارند که تمام حسنات غرب منطبق و ریشه در اسلام دارد ولی برای دنیای مسئولین خوب نیست خوب فساد و کنسرت و ولنگاری و انحراف هست تا با شعارهای آزادی حیوانی و پوچ و آبکی سریع رای آورد و مردو مشغول باشند و کاری به کاری مسئولین نداشته باشند و آنان را امربه معروف و نهی از منکر نکنند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
11
18
ذاتت خرابه مشرق چرا حرفم رو منتشر نکردی پست فطرت بی شرف بی وجود احمق
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
3
22
اگه اینترنت بد خوب چرا همه مسوولین تراز اول عضو شبکه های ممنوعه هستند.
ايراني
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
15
21
مردم خودشان عقل و شعور دارن كه در اينترنت به دنبال چي باشند وكيل وصي نمي خوان من خودم دوست دارم همه بتونن تو خیابون هر کاری دوست دارند انجام بدن و آزاد باشن برای هر جور کاری در خیابانها و مجامع عمومی... به کسی هم ربطی نداره حتی پلیس
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
یعنی یک نفر بیاد تو خیابون چاقوش رو بکنه تو شکمتون دوست دارید؟؟؟
خوب آزاده. به کسی هم ربطی نداره.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
یعنی اگر یکی در خیابان مزاحم زنت شد چیزی نمیگی؟ خوشحال میشی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
این طوری که تو میگی دزدها و قمه کش ها راحت باید همه را بزنند و ببرن و کسی هم حرف نزنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
مگه جنگله
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
22
13
صد هزار بار گفتیم که این تلگرام فیلتر کنند ولی کو گوش شنوا ؟!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
15
20
دست شما باشه که کل اینترنت تعطیل !
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
9
21
باید دید اینایی که اینقدر برای جامعه نسخه می پیچند، از پس زندگی شخصی و خصوصی خودشون هم برآمده اند؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
7
8
یکی از همین شبکه های اجتماعی ، سایت مشرق و دیگری صدا و سیما است .
الان پسرهای با تیپ یه قول شما ظاهرالصلاح ، دست در دست هم در خیابان راه می روند ! یعنی چی ؟!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
17
10
واقعا آدم می ماند که جناب رئیس جمهور و وزیر ارتباطات مسلمان هستند یا خیر!؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
خیر؟ بله؟ نه؟ آره؟
محمد مشهدی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
7
8
این مسئولین بی غیرت . بی شرف . بی وجدان . بی دین و بی ....... جوانان بی کار و نو جوانان معصوم ما را بخاطر رای و کسب قدرت بخاک سیاه نشاندند . خدایا خیانت شان را به زن وبچه خودشان در همین دنیا بر گردان .
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
9
7
...مامور گسترش اینترنت در دور افتاده ترین روستا هابرای سازماندهی فساد واستفاده انتخاباتی است وچراغ خاموش مقاصد لابی های فرهنگی صهیونیستی را پیگیری می کند .
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
15
9
خدا لعنت کند رئیس دولت اصلاحات را که بنیانگذار فساد بود و راهی را آغاز کرد که بعید است کسی بتواند جلوب آن را بگیرد...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
دو صد لعنت
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
3
6
جناب آقای رحیم پور ازغدی: برادر بزرگوار نهاد های فکری وفرهنگی وبرنامه ریزان حوزه فکر واندیشه به مثابه طلایه داران فکری جامعه مسوولیت مدیریت چنین آفت ها رادارند عالمان مقید ومتعهد نمیتوانند مسوولیت زمان ومکان به شخص ناباب تفویض کنند ما از جهل خود ضربه میخریم وگر نه دشمن همیشه دشمن است مصیبت جایی است که در لباس دوست کار دشمن را میکنند به این مسله فکر کنید..
yas
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
4
7
دوستان نظرات جالبی گذاشتند,من به شخصه ازشون متشکرم.
اینها دارند قدم به قدم جلومیرند؛وبا یه پازل برنامه ریزی شده!با مساوات گرایی وفردگرایی زنانه؛نتیجش افزایش سن ازدواج واز طرفی چون زن هستند میل به نمایش برای نامحرم رو درشان تحریک؛با انواع لباسها و.....؛نتیجه دختر میره تو توهم پادشاهی و,,,,,وچون این دختر شبیه مرده ؛نیازهای عاطفی مرد رو تامین نمیکنه واز ازدواج ناامید ومسوولیت ناپذیر؛چون باید بازنش رقابت کنه,برای مردانگی..!نه آرامش بخشی....
از طرفی با این روند شهوت پسر رو تحریک میکنند ؛بعد نتیجه:زمینه ارضا نیست ؛ تو دور باطل میندازند !بعد نوبت کانال مستهجنه ,که این آتیش رو شعله ور تر کنه وبهش جهت بده...........
بعد شما میمانید وجامعه ناامن,متلاشی,بی آینده؛بی نسل ؛یا نسل آشغال؛باارزشهای حیوانی ؛حیوان صفت بی رحم.....!!!
طرح قوی ایه..!!!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
8
6
یه مشت بچه سوسول ساندیس خور انقلابی ریختن سایت دارن چرت پرت کامنت میذارن .. گند زدن به سایت ... یعنی چی .. ای کاش اینستاگرام بود ..
مشرق بچاپ ها
حسام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
9
5
اینا همش خرافاته دوستان..
درود بر روحانی غیور
حسین
United Arab Emirates
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
4
6
لعنت خدا بر اون مسئولینی که آزادی های بی قید و شرط رو کردن اسباب جمع کردن رای،آیا واقعا اسلام آزادی رو همچین چیزی معنی کرده؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
3
4
من من نه بچه ام نه ساندیس خورم ونه سوسول ۶۴ ساله ام از بدو انقلاب با نا بسامانیها مشکل داشته ودارم اگر مسلمان نیستی نکات ارزشمند جامعه خود را درک کن تن بهر نا پاکی نده جوانمرد باش وآزاده در راه ورسم زندگی به نظری که ابهت ایرانی واسلامی شما خدشه دار میکند تن مده جویای حقیقت باش ولو حقیتگرا زیر این آسمان آبی یکنفر باشد خدا هست توهین نکن موفق باشیدو....،،
یک اصلاح طلب
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
5
5
همه دارند جیب مردم را میزنند و مردم در تلگرام دنبال عکس ... مشغول شده اند
کوچولو
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
6
4
بهترین کار امنیتی همین است.
افراد جامعه باید مشغول باشند(حالا مثل فساد، اعتیاد، طلاق و...) و مدیران راحت بدون مزاحم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار