مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

کد خبر: ۶۷۶۴۹۱
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۳
چاپ
گزارش مشرق؛
رسانه‌های ضدانقلاب با انتشار گزینشی پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در مورد درگذشت آقای هاشمی رفسنجانی و نادیده گرفتن بخش‌های کلیدی این پیام از جمله «سخت و جانکاه» بودن این فقدان، بر واژه‌هایی همچون اختلاف‌نظر متمرکز شدند.
سرویس سیاست مشرق - درگذشت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در سن 82 سالگی بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی و ضد انقلاب داشته است. بنگاه‌های خبری، کانال‌های تلگرامی و صفحات توئیتر اغراض سیاسی خود را با ادبیات مختلفی منتشر کردند.

تجلیل از هاشمی علی‌رغم اختلاف‌نظرها

رسانه‌های ضدانقلاب با انتشار گزینشی پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در مورد درگذشت آقای هاشمی رفسنجانی و نادیده گرفتن بخش‌های کلیدی این پیام از جمله "سخت و جانکاه" بودن این فقدان، بر واژه‌هایی همچون اختلاف‌نظر متمرکز شدند. با این وجود برخی رسانه‌های خارجی همچون رادیو فردا اعتراف کردند که علی‌رغم اختلاف نظرها و اجتهادهای متفاوت، آیت‌الله خامنه‌ای از ایشان تجلیل کردند.

بازتاب درگذشت هاشمی رفسنجانی در رسانه‌های ضدانقلاب

رادیو فردا با انتشار گزینشی پیام تسلیت مقام معظم رهبری، به برخورد کریمانه رهبر انقلاب اعتراف می‌کند

توهین به هاشمی رفسنجانی

برخی رسانه‌های ضدانقلاب و نویسندگان خارج نشین کینه خود را از سوابق انقلابی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی علنی کرده و بی پرده به شخصیت وی توهین کرده‌اند. یکی از این رسانه‌های مجازی کانال تلگرامی مملکته بود که فوت هاشمی رفسنجانی را با فرار شاه خائن مقایسه نمود.

بازتاب درگذشت هاشمی رفسنجانی در رسانه‌های ضدانقلاب

کانال تلگرامی «مملکته» از کانال‌های مورد حمایت جریان فتنه به ارتحال هاشمی رفسنجانی این گونه واکنش نشان داد

دلخوری ضدانقلاب از هاشمی

هر چند برخی گروه‌های ضدانقلاب داخلی و خارجی که رهبر معظم انقلاب از آنان به عنوان "خناسان" یاد کردند، در برهه‌ای برای جدا کردن هاشمی از انقلاب و رهبری تلاش وافری داشتند اما امروز از عملکرد وی بشدت دلخور و ناراضی هستند. چنانکه حسن نایب هاشم تحلیلگر "رادیو فردا" با مخرب خواندن نقش هاشمی در حوزه حقوق بشر در مورد میراث و کارنامه هاشمی رفسنجانی گفت: «نقش وی به ویژه در مقابله با منتظری در دورانی که نهایت (آیت‌الله) علی خامنه‌ای به رهبری برگزیده شد ... در کنار احمد خمینی بشدت مخرب بود... نقش رفسنجانی در ترورهای خارج کشور که به محکومیت او در دادگاه برلین منجر شد نیز از نقاط سیاه و پاک نشدنی زندگی او بود».

بازتاب درگذشت هاشمی رفسنجانی در رسانه‌های ضدانقلاب

نارضایتی ضدانقلاب از سوابق عملکرد هاشمی در دهه هفتاد

"رادیو زمانه" به مناسبت درگذشت هاشمی رفسنجانی در مطلبی با عنوان «استوانه نظام در لرزش و چرخش» ضمن بیان دیدگاه‌هایش در رابطه با وی، دبیر فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را به حذف مخالفین نظام متهم کرده و نوشت: «فعالیت برون مرزی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی برای ترور مخالفان خود در دوران ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی به شدت افزایش یافت. نام او در دادگاه ترور میکونوس در برلین مطرح شد و او به عنوان یک مقام آمر محکوم شد». (کانال رادیو زمانه)

بازتاب درگذشت هاشمی رفسنجانی در رسانه‌های ضدانقلاب

مریم رجوی به عنوان یکی از حامیان فتنه 88 در واکنش به فوت هاشمی گفت: "رفسنجانی در 38 ساله گذشته نقش بسیار حیاتی در سرکوب، تروریسم و تلاش‌های هسته‌ای برای حفظ رژیم بازی کرد"

سال قبل هم مجتبی واحدی مشاوره فراری کروبی در مصاحبه با بی‌بی‌سی فارسی درباره حضور هاشمی رفسنجانی در انتخابات گفته بود: «آقای هاشمی رفسنجانی هیچ وقت سعی نکرده است خط خودش را کاملاً از نظام جدا کند و هنوز خودش را وابسته به نظام می‌داند... به نظر می‌رسد آخرین زور آقای رفسنجانی در حکومت فعلی در همین حدی است که یک "ان قلت"ی به نتیجه انتخابات بزند نه آنکه بتواند در انتخابات شرکت نکند».

خوشحالی مقامات آمریکایی از فقدان هاشمی

مارک دووبیتز از چهره‌های معروف نومحافظه‌کاران آمریکایی و حامی تحریم ایران در واشنگتن فوت هاشمی رفسنجانی را "خبری خوب" خواند.

بازتاب درگذشت هاشمی رفسنجانی در رسانه‌های ضدانقلاب

مارک دوبیتز نوشت: «خبری خوب: مرگ رفسنجانی، پدر معنوی برنامه نظامی اتمی ایران»

در این رابطه فاکس نیوز نوشت: رفسنجانی از برنامه اتمی ایران به ویژه حرکت به سوی سلاح اتمی با قاطعیت حمایت می‌کرد.[1] شیکاگو تریبیون نیز در مقاله خود مدعی شد که هاشمی رفسنجانی در پشت صحنه، خرید پنهانی فن‌آوری و تجهیزات از پاکستان و دیگر کشورها را نیز کارگردانی کرد.[2]

بازتاب درگذشت هاشمی رفسنجانی در رسانه‌های ضدانقلاب

رسانه صهیونیستی جویش پرس نوشت: مغز متفکر بمب‌گذاری‌های سال 1994 بوینس آیرس بر اثر سکته قلبی مرد

القای فضای مبهم برای آینده ایران

یکی از واکنش‌های عناصر خارج نشین به درگذشت دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، القای فضای مبهم برای آینده کشور پس از هاشمی است.

بازتاب درگذشت هاشمی رفسنجانی در رسانه‌های ضدانقلاب

مسعود بهنود تحلیلگر و عضو بنگاه خبرپراکنی انگلیس بی‌بی‌سی از مشکلات آینده سخن می‌گوید

متاسفانه برخی مقامات دولت روحانی، همسو با این جهت‌گیری رسانه‌های ضد انقلاب، از فضای مبهم آینده بعد از هاشمی سخن می‌گویند. چنانکه سایت ضد انقلاب کلمه توئیت منسوب به حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهور را باز نشر کرد. آشنا در این توئیت تهدید آمیز و سؤال برانگیز نوشت: «امشب عده‌ای سر آرام بر بالین خواهند نهاد اما بی خبر از فردا و پس فردا».

بازتاب درگذشت هاشمی رفسنجانی در رسانه‌های ضدانقلاب

نکته تأمل برانگیز این است که کانال‌های طنز نیز در این جهت حرکت می‌کنند

بهانه‌ای برای تکرار ادبیات فتنه

برخی کانال‌های تلگرامی، صفحات توئیتری و سایت‌های ضد انقلاب به گونه‌ای خبر درگذشت رئیس جمهور اسبق ایران را مخابره می‌کنند که گویی قرار است حوادثی نظیر فتنه 88 در کشور تکرار شود. یکی از عوامل صدای آمریکا از اتفاقات خاص در آینده سخن می‌گوید.

بازتاب درگذشت هاشمی رفسنجانی در رسانه‌های ضدانقلاب

توئیت رزیتا ایران دوست از عوامل صدای آمریکا: باید منتظر اتفاقات خاصی باشیم

رسانه‌های ضد انقلاب همچنان در پی حاشیه‌سازی از فوت هاشمی رفسنجانی هستند. رادیو زمانه از وجود جو امنیتی حاکم مقابل بیمارستان شهدای تجریش و شعارهای هنجار شکنانه برخی افراد خبر داد.

بازتاب درگذشت هاشمی رفسنجانی در رسانه‌های ضدانقلاب

اقلیت منزوی فتنه به دنبال سوء استفاده از تشییع جنازه هاشمی رفسنجانی برای فتنه‌انگیزی دوباره هستند

طرح ادعای مضحک

پیش‌تر خانواده آقای هاشمی رفسنجانی دلیل مراجعه مرحوم هاشمی به بیمارستان را «عارضه قلبی» اعلام کرده بودند. غلامرضا محسنی رئیس بیمارستان شهدای تجریش نیز اعلام کرد که «آقای هاشمی رفسنجانی ساعت 18:20 روز یکشنبه با علائم سکته قلبی و در شرایطی که هوشیاری نداشت، به بیمارستان شهدای تجریش منتقل شده بود. مراحل احیای قلبی برای آقای هاشمی انجام شد اما بیش از یک ساعت تلاش برای احیای وی عملیات ناموفق ماند و او ساعت 19:30 دقیقه درگذشت».

با این حال محمد آقا جانی معاون درمان وزیر بهداشت با اظهارنظری شخصی گفت: «این اتفاق ناگهانی رخ داده و نیاز به بررسی بیشتر دارد، اما آنچه مشخص است ایشان در بدو ورود به بیمارستان علائم حیاتی نداشتند و وقفه کامل قلبی و تنفسی داشتند و علی رغم همه اقدامات انجام شده متاسفانه امکان بازگشت ایشان به حیات وجود نداشت».[3] مطلبی که به سرعت به تیتر سایت بی بی سی فارسی تبدیل شد: «علت فوت هاشمی رفسنجانی نیاز به بررسی بیشتر دارد».

ادامه طرح دامن‌زدن به این ادعای طنزآلود از سوی سایتی با سوابق معلوم انجام شد." آمد نیوز" با ادعایی مضحک، فوت دبیر 82 ساله مجمع تشخیص مصلحت نظام را با استناد به "برخی منابع" مجهول در نتیجه ترور بیولوژیک وی پیش از انتخابات سال 96 خواند. ادعایی که به سرعت از سوی وزیر بهداشت رد شد.

بازتاب درگذشت هاشمی رفسنجانی در رسانه‌های ضدانقلاب

نقش حاشیه سازان دست چندمی سیاسی

در این میان برخی عناصر جنجال‌آفرین که پیشتر قوه قضایی و نیروهای امنیتی را با اتهامات واهی مورد هجمه قرار داده بود، با نگاهی فرصت‌طلبانه به درگذشت هاشمی رفسنجانی تلویحاً به شورای نگهبان قانون اساسی را حمله کردند. محمود صادقی که در محاکم قضایی داری شاکی خصوصی است و از سوی شورای نظارت بر رفتار نمایندگان در خصوص رفتارهای و مواضع پیشین خود مقصر شناخته شد، امروز در توئیت جدیدش به بهانه فوت هاشمی به یکی دیگر از ارکان نظام حمله کرد.

بازتاب درگذشت هاشمی رفسنجانی در رسانه‌های ضدانقلاب

به نظر می‌رسد که جریان ضد انقلاب خارج نشین همچنان به فحاشی‌های خود علیه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به ویژه پس از پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب ادامه دهند و اپوزیسیون داخلی نیز با نگاهی فرصت‌طلبانه به فوت هاشمی، برای آغاز موج جدیدی از فتنه دوباره تلاش کنند.[1]http://www.foxnews.com/world/2017/01/08/former-iranian-president-akbar-hashemi-rafsanjani-dead.html

[2] http://www.chicagotribune.com/news/nationworld/ct-former-iran-president-akbar-hashemi-rafsanjani-dies-20170108-story.html

[3] http://www.ghatreh.com/news/nn35479687

مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۴۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۶۳
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
21
199
بی شرف ها خارج از کشور نشستن و دارن برای آتش کشیدن ایران هیزم تهیه می کنند. خودشون تو امریکا و لندن هستن می خوان امنیت و اقتصاد و زندگی مردم ایران رو به خطر بیاندازند ناجنجیب های وطن فروش
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
+++++++++++++++++...
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
26
162
این محمود صادقی دیگه از کجا پیداش شد که انقدم نظر میده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
یکی این عمو محمود صادقی رو جمش کنه
182
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
13
117
خودشون هم نمیدونن شاد باشن یا غمگین منتظرن تا در ایران اتفاقی بیفته اونا هم هورا کنن..
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
13
120
لعنت خدا بر خناسان کور خوندید که بتونید از این واقعه برای فتنه و آشوب استفاده کنید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
11
106
من که همین رو فهمیدم هر چی ضد انقلاب و خناسان داخلی و خارجی برای تضعیف انقلاب تلاش میکنند گویا خدا بیشتر جمهوری اسلامی را یاری میکند و سر بزنگاه دست یاری برای جمهوری اسلامی میرسد در حیرت و سنگ کوب دشمنان
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
16
26
آفرین برادر
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
3
18
خود حجت الا سلام هم اگه این تعریف ها رو از خودش می شنید تعجب می کرد...
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
7
28
یکی بیاد به محمود صادقی بگه تو سرپیازی یا ته آن
شما حرف نزنی کسی نمیگه لالی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
6
35
عزیزان،اتحاد اتحاد اتحاد و دیگر هیچ...این کشور با هاشمی یا بدون هاشمی،بیشتر از هر وقت دیگری به همدلی و اتحاد ما ایرانی ها و اطاعت از اوامر امام خامنه ای دارد
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
14
95
لعنت به ضدانقلاب ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
12
24
خوشم اومد که محمود صادقی رو هم جزو اوباش اونطرف آب آوردی.
رفتارهاش و واکنش‌هاش کلا همراستاست با ضد انقلاب و منافقها.
بهار
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
9
32
یکی نیست به این وطن فروش ها بگه برید بمیرید دست از سر مردم ایران بردارید.به کوری چشم همه دشمن ها انشاالله در پناه حضرت حق ودر سایه امام زمان عج ونائبش همه چیز به خوبی پیش خواهدرفت.
بهار
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
7
22
یکی نیست به این وطن فروش ها بگه برید بمیرید دست از سر مردم ایران بردارید.به کوری چشم همه دشمن ها انشاالله در پناه حضرت حق ودر سایه امام زمان عج ونائبش همه چیز به خوبی پیش خواهدرفت.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
7
21
این انسانهای وطن فروش که می خواهند از فوت آقای رفسنجانی خوابهای بی تعبیر خودشان را ببینند به این علت است که آنها انتظار داشتند که آقای هاشمی دست از حفظ اصل نظام بردارد ولی وقتی خواسته خودشان را برآورده شده نمی بینند اینطور وحشیانه حتی حاضرند به وی حمله کنند و دروغ بافی نمایند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
4
22
انشالله روزی مریم رجوی
ابوذر
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
8
20
لعنت خدا بر ضد انقلاب خارجی و خناسان داخلی که فقط خون به دل ایت الله هاشمی کردند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
8
30
برای این جماعت هاشمی و منتظری مهم نیست بلکه ضربه زدن به جمهوری اسلامی مهم است
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
7
11
اسمشون رو تبلیبغ نکنید . این صدبار .
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
8
8
حداقل اسمشون شطرنجی میکردید تبلیغ نشه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
5
21
کارشون همینه . تفرقه اندازی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
10
17
واقا این جا چناب روحانی باید پاسخگو باشه که نمیتونه جلوی فعالیت کانال های ضد انقلاب بگیره و خیلی ازادانه کار میکنند . از شما هم میخوام که اسم ها را شطرنجی کنید حداقل نه اینکه براشون تبلیغ رایگان کنید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
7
14
مرحوم هاشمی خدمات زیادی داشته است امروز دشمنان خارجی وخناسان بدنبال تخریب وایجاد اختلاف هستند.دلسوزان انقلاب باید هوشیار باشند.خدا رحمت کند ایشان را.
سید یاسر
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
7
26
مرگ بر آمریکا
محمد جواد
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
6
14
آشنا در این توئیت تهدید آمیز و سؤال برانگیز نوشت: امشب عده‌ای سر آرام بر بالین خواهند نهاد اما بی خبر از فردا و پس فردا.
تنها می توان گفت : آشنا ، آن روی سکه جوانفکر و بس.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
3
21
وضع کشور جوری هست که دعوا و درگیری خیابانی اوضاع رو فقط بدتر می کنه
ناشناس
Netherlands
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
1
7
مرگ بر ضد انقلاب،ببینید که فتنه گرها و ضد انقلاب به رفسنجانی هم رحم نکردن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
1
6
خدا هدایت کنه
سرباز
United States
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
1
7
هیچ کشوری در جهان به اندازه ایران وطن فروش و خائن داخلی و خلرجی ندارد !! کدوم ملتی را سراغ دارید که خواهان تحریم کشورشان باشند !!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
1
3
دلیران ایران گوششون ازاین اراجیف پره انشاالاه درمراسم تشیع باوحدت مشت تودهنشون میزنیم
ناشناس
Netherlands
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
1
5
مردم اتحاد داشته باشند بهتره، اما مردم چکار کنند وقتی اصلاح طلب ها بچه بازی در میارند، یه نگاه به تیترهای سایت انتخاب بکنید متوجه میشید.
علی
Netherlands
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
3
2
خداحافظ ای مرد روزهای دشوار..خداحافظ ای یار دیرینه امام ورهبری راه و نهضتت همیشه ادامه دارد..مرگ.بر امریکای کودکش..
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۱
3
1
خدا روحش راشا دکند مرد محترم وبهترین حامی نظام مقدس جمهوریاسلامی بود
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۱
3
5
صحیح نیست اسم صادقی رو با ضد انقلاب در یک خبر اوردید.این عین بی اخلاقی هست و درست روش همون رسانه های ضد انقلاب که ازشون انتقاد کردید.
درست همون روش کثیف برچسب زنی
محمد حسن
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۱
0
2
همه پیام های بالا به کنار لطفاً یکی از خانم مریم قجر عضدانلو یا همون مریم یه زمانی رجوی بپرسه حال شوهر سعودی جدیدت چطوره؟ شما بهتره بجای گفتن این اراجیف از مراسم ماه عسل یکماهه با اون مرتیکه لندهور سعودی روی دریا داخل کشتی بگی پیر زن، اینقدر هم درباره کشور عزیزمون که به ناچیزی به اربابانت فروختیش و دستت به خون هزاران نفر از آدم های این مملکت اسلامی آغشته است دم نزن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۱
1
4
بعضیها که در این کشور اسم و رسمی ندارند،واسه اینکه سر زبونها بیفتند ابتدا با بزرگان در میفتن و وقتی از طرف قانون محکوم میشند یک ژست ازادی خواهانه و حق جویانه بخودشون میگیرن و زیرپرچم ریا شروع به بازی در سیاست میکنن.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۱
1
3
این راه برای همه است همه رفتنی هستیم سعی کنیم حق الناسی بگردانم نباشد خدا رحمت کند ایشانرا وخدا حفظ کند رهبر عزیز را وهمچنین مردم وطن دوست ایران
خدا لعنت وطن فروشان را
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۱
3
7
مرگ بر آمریکا
ناشناس
United States
۰۱:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۱
3
5
اتـحــــــــــــــــــاد همیـــــشگی و پایــــــــــــــدار مـــــردم باعث امنیت و آرامش کشور خواهد بود.
حمید رضا آ قا جان
Belgium
۰۲:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۱
0
5
درسته که اختلاف نظر بین کروهای داخلی هست واین موضوعات در داخل بای حل وفصل بشوند ،خدا لعنت کنه خارج نشینی که حتی به اندازه یک سر سوزن برای ایران وملت عزیز ایران بد خواهی کنه .
مجتهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۱
2
4
خداروشکرکه دبین مردمی زندگی میکنم نخواهندگذاشت نایب اماموشون دربین این همه دشمن تنهابمونه انشالله روزی برسه که پرچم این انقلاب بادستان نایب امام مون به دست امام مون برسه
حسین فهیمی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۲
0
0
دلشون خوش است به همین چرت پرت گفتن ها.در این سی سال اندی چه غلطی کردند که حال بخواهند بکنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار