مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

کد خبر: ۵۴۰۷۲۳
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۳:۲۷
چاپ
براساس اعلام ستاد انتخابات؛
با پایان شمارش آرای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، مشرق تازه‌ترین نتایج شمارش و تجمیع آرا در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور را در قالب جداول جداگانه منتشر می‌کند.
به گزارش مشرق، رای‌گیری برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت 8 صبح جمعه 7 اسفند به صورت همزمان در سراسر کشور آغاز شد و تا ساعت 23:45 ادامه داشت.

جمعیت واجد شرایط در کشور برای رای دادن در این دوره انتخابات 54 میلیون و 915 هزار و 24 نفر اعلام شده است که شرکت کنندگان در انتخابات 290 نماینده خود را از 207 حوزه انتخابی برای حضور در ساختمان سبز بهارستان از میان 4 هزار و 844 کاندیدا انتخاب کردند. برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی حدود 207 حوزه اصلی و 855 حوزه فرعی در فرماندارها و بخشداری‌ها در نظر گرفته شده بود.  

آخرین نتایج شمارش آرای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به تفکیک استانها به شرح زیر است: (لازم به ذکر است که این نتایج غیررسمی و هنوز به تأیید شورای نگهبان نرسیده است)

*********************

** آراء رسمی متعاقبا اعلام خواهد شد.

استان آذربایجان شرقی

تعداد واجدین رأی دادن: 

2/900/000 نفر

تعداد رأی دهندگان:
 

ردیف

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

تعداد آراء

گرایش

راه یافتگان به دور دوم

1
اهر و هریس
-
-
-
بیت‌الله عبداللهی
(اصلاح طلب)

مهدی حسینیان

(اصولگرا)

2

بستان آباد

محمد وحدتی‌هلان 

20006

مستقل

 -

3

بناب

ضیاء‌الله اعزازی 

26383

اصولگرا

 -

4

تبریز، آذرشهر و اسکو

مسعود پزشکیان

261605

 اصلاح طلب

 -

 بیگی

 235314

 اصولگرا

 -

 -

-

-

 محمدحسین فرهنگی

-------------------
زهرا ساعی

-

 -

-

 علیرضا منادی

-------------------

محمداسماعیل سعیدی

 -

 -

 -

 میرعلی اصغر موسوی

-------------------

سیدمحمدرضا میرتاج الدینی

 -

-

-

 شهاب الدین بی‌مقدار

-------------------

عباس عباس زاده

5
سراب و مهربان
-
-
-
یوسف داوودی (مستقل)

 مجید نصیرپور (اصلاح طلب)

6

شبستر

-

-

 -

 معصومه آقاپور(مستقل)

________

(اصولگرا)علی علیلو

7

كلیبر، خداآفرین و هوراند

 قلی الله‌قلی زاده

36936

اصولگرا

 -

8

مراغه و عجبشیر

 -

-

 -

مهدی دواتگری

-----------

محمدعلی حسین زاده

9

مرند و جلفا

-

-

-

 کریم شافعی

_________

محمد حسن نژاد


10

ملکان

سلمان خدادادی 

33132

 مستقل

 -

11

میانه

فردین فرمند

24996

مستقل

 -

یعقوب شیویاری

23919

 اصولگرا

 -

12

ورزقان

  رضا علیزاده

15892

اصولگرا

 -

13

هشترود و چاراویماق

 سیدحمزه امینی

15058

مستقل

 -



استان آذربایجان غربی

تعداد واجدین رأی دادن:
 2/296/591 نفر
تعداد رأی دهندگان:

ردیف

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

تعداد آراء

گرایش

راه یافتگان به دور دوم

1

ارومیه

 نادر قاضی‌پور

169098

 اصولگرا

 -

-

 -

 -

 هادی بهادری

__________

حاکم ممکان

-

 -

-

 روح‌الله حضرت‌پور

_________

مجید دودکانلوی میلان

2

بوکان

محمد قسیم عثمانی 

47163

 مستقل

 -

3

پیرانشهر و سردشت

رسول خضری

27706

مستقل 

-

4

خوی و چایپاره

تقی کبیری

73694

 اصولگرا

 -

5

سلماس

-

-

-

 رسول جلایر سرنقی

_______

شهروز برزگر کاشانی

6

ماکو چالدران پلدشت و شوط

 -

-

 -

 عین‌الله شریف‌پور

--------------

محرم اکبرزاده

7

مهاباد

 جلال محمودزاده

46856

 اصلاح طلب

-

8

میاندوآب شاهین‌دژ و تکاب

-

-

-

همایون هاشمی

----------

جهانبخش محبی‌نیا

-

 -

 -

مهدی عیسی‌زاده

--------

محمد میرزایی 

9

نقده و اشنویه

 عبدالکریم حسین‌زاده

61972

اعتدال

 -



استان اردبیل

تعداد واجدین رأی دادن:
 998/499 نفر
تعداد رأی دهندگان:

ردیف

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

تعداد آراء

گرایش

راه یافتگان به دور دوم

1

اردبیل، نمین، نیر و سرعین

 رضا کریمی

86839

 اصلاح‌طلب

  محمد فیضی

----------------

سیدکاظم موسوی

 صدیف بدری

87784

 اصولگرا

-
-
-

2

پارس آباد و بیله سوار

-

-

 

-

 شکور پورحسین شقلان

-------

ایرج بیگدلو

3

خلخال و کوثر

 بشیر خالقی

19120

 اصولگرا

 -

4

گرمی

 میرحمایت میرزاده

21399

 اصلاح‌طلب

 -

5

مشگین شهر

 ولی ملکی

22457

 مستقل

 -



استان اصفهان

تعداد واجدین رأی دادن:
 3/500/000 نفر
تعداد رأی دهندگان:

ردیف

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

تعداد آراء

گرایش

راه یافتگان به دور دوم

1

اردستان

سیدصادق طباطبائی نژاد

16033

اصولگرا

 -

2

اصفهان

 حمیدرضا فولادگر

200690

اصولگرا

 -

ناهید تاج‌الدین

195066

 اصلاح طلب

 -

 احمد سالک

 176807

 اصولگرا

 -

 مینو خالقی

 193299

اصولگرا

 -

 حیدر علی عابدی

 179230

 اصلاح طلب

 -

3

خمینی شهر

 سید جواد ابطحی

45514

اصولگرا

-

4

سمیرم

 -

-

-

 بهروز جعفری

--------------

اصغر سلیمی

5

شاهین شهر،میمه و برخوار

 حسینعلی حاجی دلیگانی

60411

 اصولگرا

-

6

شهرضا و سمیرم سفلی

-

-

-

محمدرضا آقایی

---------

سمیه محمودی

7

فریدن، چادگان، فریدونشهر، بوئین و میاندشت

اکبر ترکی 

22536

اصولگرا

 -

8

فلاورجان

سیدناصر موسوی لارگانی 

56208

 اصولگرا

 -

9

کاشان و آران و بید گل

سید جواد ساداتی‌نژاد 

68000

 اصولگرا

-

10

گلپایگان و خوانسار

 علی بختیار

14371

 اصلاح طلب

-

11

لنجان

 محسن کوهکن

38177

 اصولگرا

 -

12

مبارکه

زهرا سعیدی مبارکه

20436

اصولگرا

 -

13

نائین، خور و بیابانک

 عباسعلی پوربافرانی

11154

اعتدالی

 

14

نطنز و قمصر

 مرتضی صفاری نطنزی

9842

اصولگرا

-

15

نجف آباد وتیران وکرون

 ابوالفضل ابوترابی

64527

 اصولگرا

 -



اقلیت های دینی

ردیف

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

تعداد آراء

گرایش

راه یافتگان به دور دوم

1

زرتشتیان

اسفندیار اختیاری

 

 

-

2

کلیمیان

 مره‌صدق

 

 

-

3

مسیحیان آشوری و کلدانی

 یوناتن بت کلیا

 

 

-

4

مسیحیان ارمنی جنوب ایران

ژرژیک آبرامیان

 

 

-

5

مسیحیان ارمنی شمال ایران

 کارن خانلری

 

 

 -



استان البرز

تعداد واجدین رأی دادن:
 1/480/000 نفر
تعداد رأی دهندگان:

ردیف

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

تعداد آراء

گرایش

راه یافتگان به دور دوم

1

ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان

 محمود بهمنی

50105

اصولگرا

-

2

کرج، اشتهارد و فردیس

عزیز اکبریان

148218

مستقل

 -

 محمدجواد کولیوند

143434

مستقل

-




استان ایلام

تعداد واجدین رأی دادن:
 434/000 نفر
تعداد رأی دهندگان:

ردیف

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

تعداد آراء

گرایش

راه یافتگان به

دور دوم

1

دهلران ، دره شهر و آبدانان

 -

-

-

 شادمهر کاظم‌زاده

_________

علی‌محمد احمدی

2

ایلام،شیروان، چرداول،ایوان،مهران

 -

-

 -

سلام امینی

-----------

سارا فلاحی

-

 -

 -

 جلال میرزایی

---------

لطیف صادقی


استان بوشهر

تعداد واجدین رأی دادن:
 691/456 نفر
تعداد رأی دهندگان:

ردیف

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

تعداد آراء

گرایش

راه یافتگان به دور دوم

1

بوشهر، گناوه و دیلم

عبدالحمید خدری 

41922

 اصلاح طلب

 -

2

دشتستان

محمدباقر سعادت 

36916

 اعتدالی

-

3

دشتی و تنگستان

 سید کمال الدین شهریاری

54208

اصولگرا

 -

4

کنگان، دیر، جم و عسلویه

 سکینه الماسی

41000

  اصلاح طلب

-



استان تهران

( نتایج انتحابات مجلس در تهران)

تعداد واجدین رأی دادن:
 8/500/000 نفر

تعداد رأی دهندگان:

ردیف

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

تعداد آراء

گرایش

راه‌یافتگان به دور دوم

1

پاکدشت

محمد قمی

46398

 اصلاح‌طلب

 -

 

تهران ، ری ، شمیرانات و اسلامشهر و پردیس


1- محمد رضا عارف 1,608,926

2- علی مطهری 1,447,713

3- سهیلا جلودارزاده 1,333,327

4- علیرضا محجوب 1,311,375

5- الیاس حضرتی 1,296,580

6- کاظم جلالی 1,292,686

7- فریده اولاد قباد 1,262,112

8- محمد رضا بادامچی 1,261,252

9- مصطفی کواکبیان 1,260,174

10- سیده فاطمه حسینی 1,218,727

11- ابوالفضل سروش 1,200,018

12- پروانه سلحشوری 1,198,760

13- غلامرضا حیدری 1,180,095

14- فاطمه سعیدی 1,176,905

15- مهدی شیخ 1,174,410

16- علی نوبخت حقیقی 1,173,036

17- محمود صادقی 1,164,368

18- محمدعلی وکیلی 1,163,052

19- پروانه مافی 1,162,195

20- بهروز نعمتی 1,158,036

21- فاطمه ذالقدر 1,155,284

22- محمد جواد فتحی 1,139,710

23- طیبه سیاوشی شاه عنایتی 1,128,370

24- سید فرید موسوی 1,125,992

25- احمد مازنی 1,125,608

26- محسن علیجانی زمانی 1,122,256

27- داود محمدی 1,121,042

28- محمد رضا نجفی 1,118,119

29- علیرضا رحیمی 1,114,839

30- عبدالرضا هاشم زائی 1,078,817



3

دماوند و فیروزکوه

-

-

 -

 سیداحمد رسولی‌نژاد

-----------

قاسم میرزایی‌نیکو

4

رباط کریم و بهارستان

 -

-

-

حسن نوروزی

------------

ابراهیم نکو

5

شهریار، ملارد و قدس

-

-

 -

 حسن گروسی

----------

محمد محمودی

6

ورامین، پیشوا و قرچک

 سید حسین نقوی حسینی

95144

اصولگرا

-



استان چهارمحال و بختیاری

تعداد واجدین رأی دادن:
 702/623 نفر
تعداد رأی دهندگان:

ردیف

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

تعداد آراء

گرایش

راه یافتگان به دور دوم

1

اردل، فارسان، کوهرنگ، کیار و دستگرد

 -

 -

-

 علی کاظمی باباحیدری

----------

قدرت الله حمزه شلمزاری

2

بروجن

 -

 -

-

 خدیجه ربیعی فرادنبه

_____

علی نادری‌فرد

3

شهرکرد

 سامان اردشیر نوریال

42152

 اعتدال

 -

4

لردگان

 محمدخالدی سردشتی

38751

مستقل

 -



استان خراسان جنوبی

تعداد واجدین رأی دادن:
 598/205 نفر
تعداد رأی دهندگان:

ردیف

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

تعداد آراء

گرایش

راه یافتگان به دور دوم

 1

بيرجند و درميان و خوسف

سید محمد باقر عبادی 

59459

 اصولگرا

-

 2

قاین و زیرکوه

 فرهاد فلاحتی

 29780

 اصولگرا

-

 3

نهبندان و سربيشه

نظر افضلی 

19553

اصولگرا

-

 4

فردوس،طبس،بشرويه و سرايان

محمدرضا امیرحسنخانی 

 35738

 اصولگرا

-



استان خراسان رضوی

تعداد واجدین رأی دادن:
 4/260/000 نفر
تعداد رأی دهندگان:

ردیف

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

تعداد آراء

گرایش

راه یافتگان به دور دوم

1

گناباد و بجستان

حمید بنایی

19901

 مستقل

 -

2

قوچان و فاروج

هادی شوشتری

41217

اصلاح‌طلب

-

3

فریمان،سرخس، احمدآباد و رضویه

احسان قاضی‌زاده

36464

 اصولگرا

 -

4

سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن

 حسین مقصودی

103619

 اصولگرا

-

رمضانعلی
سبحانی فر

75322

 اصلاح‌طلب

-

5

درگز

عبدالله حاتمیان

11880

 اصلاح‌طلب

-

6

خواف و رشتخوار

محمود نگهبان سلامی

44379

اصلاح‌طلب

-

7

چناران و طرقبه

 محمد دهقانی نغدر

39062

 اصولگرا

 -

8

تربت‌جام،تایباد و باخرز

 جلیل رحیمی جهان آبادی

107947

 اصلاح‌طلب

 -

9

نیشابور و فیروزه

حمید گرمابی

75342  

 اصلاح‌طلب

-

هاجر چنارانی

74075

 مستقل

-

10

کاشمر، بردسكن و خلیل آباد

 بهروز بنیادی

48660

 اصلاح‌طلب

 -

11

مشهد و کلات

امیرحسین قاضی‌زاده

 384077

اصولگرا

-

محمدحسین حسین زاده بحرینی

 352118

اصولگرا

 

-

 نصرالله پژمانفر

 377734

اصولگرا

 -

رضا شیران خراسانی 

343722

اصلاح طلب

 -

محمد جواد کریمی قدوسی

324450

اصولگرا

 -

12

تربت حیدریه و مه ولات وزاوه

 -

-

-

سعید باستانی

________

ابوالقاسم خسروی



استان خراسان شمالی

تعداد واجدین رأی دادن:
 624/300 نفر
تعداد رأی دهندگان:

ردیف

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

تعداد آراء

گرایش

راه یافتگان به دور دوم

1

شیروان

عبدالرضا عزیزی
27179
مستقل
-

2

بجنورد، مانه، سملقان،جاجرم،گرمه، راز و جرگلان

علی اکبری
103046
اصلاح طلب
-
علی قربانی
99204
اصلاح طلب
-

3

اسفراین

هادی قوامی
24195
اصولگرا
-