مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

کد خبر: ۲۰۳۹۸۸
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۲ - ۲۲:۴۷
چاپ
جشن پوریم؛ رقص یهود در هولوکاست ایرانیان
از جشن پوریم چه می دانید؟ هولوکاست واقعی را یهودیان در کجا و علیه چه کسانی اجرا کردند؟ آیا از کشتار ده‌ها هزار ایرانی به دست یهودیان اطلاعی دارید؟ آیا روز "13 بدر" نوروز و خروج از خانه‌ها ریشه در قتل عام ایرانیان باستان دارد؟ با گزارش ویژه مشرق از پایکوبی صهیونیست‌ها در سالروز کشتار ایرانیان همراه شوید.
گروه گزارش ویژه مشرق - به مناسبت روز سیزدهم فرودین و فرا رسیدن روز طبیعت و با توجه به استقبال مخاطبان از گزارش ویژه مشرق با عنوان  "جشن پوریم" که به زمینه های وقوع تاریخی این روز و چگونگی نحسی این روز برای ایرانیان پرداخته بود، نگاهی دوباره به این رویداد تاریخی مهم می اندازیم.

جشن «پوریم» یکی از سنت‌های قدیمی قوم یهود است که در دهه‌های اخیر و پس از تشکیل رژیم جعلی اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی، رنگ و بوی متفاوتی به خود گرفته است. این به اصطلاح جشن که همزمان با سیزدهمین روز از سال جدید خورشیدی برگزار می‌شود، در حقیقت جشن و پایکوبی بر خون ده‌ها هزار نفر از مردم ایران است که با توطئه و دسیسه دو یهودی نفوذی در دربار خشایارشاه کشته شدند.

نتانیاهو در جشن پوریم - 1999

در کتاب عهد عتیق درباره این داستان آمده است: «شاه ایران زمین که در پایان جشن ۱۸۰ روزه از باده نوشی بدمست شده بود، در هنگام بدمستی، شهبانو "وشتی" را می‌طلبد تا او را به اغیار بنمایاند. ملکه از این دستور گستاخانه شاه سر باز می‌زند و شاه خشمگین، او را از شهبانویی ساقط می‌كند و او را به دست جلاد می سپارد.

یهودیان که در سراسر ایران، نفوذ فراوان داشتند، جسارت‌شان به جایی رسیده بود که از دادن مالیات و خراج استنکاف می‌كردند و این استنکاف موجب شده بود که «‌هامان» صدراعظم خشایارشاه علیه آنان بشورد و آنان را در تنگنا قرار دهد و یا حتی دستور قتل برخی از آنان را صادر كند، البته یهودیان در برخی کتاب‌های خود می‌گویند: "مردخای" که پیشوای دینی یهودیان در عصر خشایارشاه بوده، وقتی حاضر به تعظیم در مقابل ‌هامان نمی‌شود، او و اتباعش مورد غضب‌هامان قرار گرفته و تهدید به مرگ می‌شوند.

یهودیان که به صورت غیررسمی در دربار شاه نفوذ داشتند، چاره می‌اندیشند و از این فرصت استفاده کرده و دخترکی یهودی به نام «اِستِر» را به عنوان ملکه و شهبانوی کشور به پادشاه معرفی می‌کنند و به او نیز توصیه می کنند که یهودی بودن خود را پنهان کند.استر، دخترک یهودی که با پنهان کردن هویت یهودی اش، به دربار خشایارشاه راه یافت و مقدمات کشتار ایرانیان را فراهم کرد

 

فاحشه‌گری حلال در یهودیت

در سال ۲۰۱۰ یک خاخام یهودی در اسرائیل با اشاره به واقعه پوریم و استر، اعلام کرد جاسوسان زن سازمان موساد مجاز به انجام هر گونه عمل جنسی با دشمنان برای انجام ماموریت خود هستند؛ همانگونه که استر هویت یهودی خود را پنهان کرد و با یک دشمن ایرانی یعنی اخشورش (خشایارشاه) ازدواج کرد و با این کار ملت یهود را نجات داد.
 این مورد یکی از موفق ترین عملیات نفوذ زنان جاسوس یهودی در میان مقامات کشورهای دیگر به شمار می رود که با استفاده از زیبایی ظاهر و به خدمت گرفتن جذابیت های جنسی، توطئه های قوم یهود را اجرا کردند و می کنند.

شاه سست عنصر نیز وقتی زیبایی او را می‌بیند، شیفته او شده و او را به عنوان ملکه تمام ایرانیان برمی گزیند، بدون آنکه بداند او یهودی است و یا برادرزاده «مردخای» رهبر مذهبی یهودیان ایران است. اِستِر ملکه ایران می‌شود و با نقشه‌های «مردخای» عموی خود، صدراعظم خشایارشاه یعنی هامان را از تخت صدر اعظمی به زیر کشیده و بر دار می‌كند و به همراه ۱۰ پسرش به مرگ محکوم می‌کند.


ضیافت شام استر برای هامان در حضور خشایارشاه

در این ضیافت استر خواستار مجازات هامان بدلیل دشمنی با یهودیان شد

نقاش: ژان ویکتور (قرن 17)


یهودیان حاکم بلامنازع دربار هخامنشی می‌شوند و البته آنان در برخی کتب خود آورده‌اند که ‌هامان در نزد مردخای توبه كرده است که تواریخ دیگر گواهی قتل وی توسط یهودیان را می‌دهند. یهودیان چون بر بلاد ایران حاکم شدند، از پادشاه، سه روز مهلت خواستند تا مخالفان پارسی و ایرانی یهودیان را بکشند و در این سه روز، بیش از 77  هزار ایرانی توسط یهودیان قتل عام شدند و در برخی نقل‌ها، این تعداد تا 500 هزار نفر نیز عنوان شده است.

از آن زمان تا کنون، این روز به عنوان "عید یهودیان" زنده نگاه داشته شده و هر سال یهودیان سراسر جهان در این روز مراسم مختلفی از قبیل روزه گرفتن، برپایی جشن و پایکوبی، نوشیدن شراب و افراط در مستی، دادن هدیه به یکدیگر و ... گرامی می دارند.
عید پوریم 2012

تل آویو  - بیت المقدس

اما در سرزمین های اشغالی، پوریم رنگ و بوی دیگری دارد که در ادامه و به تفصیل به آن پرداخته خواهد شد.

واقعه تاریخی؛ هولوکاست ایرانیان به دست یهودیان

در زمان خشایارشاه، یهودیان جزء اقلیت های مذهبی ایران بودند و همواره سعی در نفوذ در دربار شاه ایران داشتند. هامان صدراعظم خشایارشاه بدلیل نافرمانی یهودیان از دستورات و قوانین پادشاهی، از عدم پرداخت مالیات و سرپیچی از فرمان پادشاه این قوم ابراز نگرانی می کند و پادشاه را در جریان توطئه های یهودیان قرار می دهد و  از پادشاه می خواهد تا پیش از آنکه این قوم علیه تاج و تخت شاه اقدامی کنند، با توطئه این قوم مقابله کند.

مردخای رهبر یهودیان آن زمان ایران سرانجام با دسیسه های فراوان و فرستادن یکی از دختران یهودی به دربار، او را جانشین شهبانوی ایران که به جرم سرپیچی از دستور گستاخانه خشایارشاه برای نمایان کردن زیبایی های خود برای حاضرین در دربار شاه برکنار شده بود، می کند. مردخای و استر

نقاش: آرنت دی گلدر (قرن 17)


با ورود "استر" دخترک جوان زیباروی یهودی به دربار، مردخای به راحتی نقشه های شوم خود را بوسیله استر و اغوای شاه ایران اجرا می کند. هامان نیز شاه را از توطئه مردخای آگاه می سازد و پادشاه دستور بر دار کردن مردخای را صادر می کند. اما استر که به شدت بر روی شاه سست عنصر تسلط یافته بود، با خائن جلوه دادن هامان و اینکه وی توطئه کشتن شاه را در سر دارد، هامان را بر دار می کنند.
وشتی، شهبانوی ایرانی
وشتی از دستور خشایارشاه برای نمایان کردن زیبایی هایش برای مهمانان شاه خودداری کرد و به دست جلاد شاه کشته شد


نقاش: ادوین لانگ (قرن 19)


توطئه استر و مردخای با کشتن هامان پایان نمی پذیرد و  آنها حکم قتل هر 10 پسر هامان را نیز از پادشاه ایران می گیرند و در قدم بعدی 10 پسر هامان نیز کشته می شوند.

اوج دشمنی یهودیان با ایرانیان پس از کشتن هامان و 10 پسرش آنجا بیشتر آشکار می شود که استر و مردخای با کشته شدن پسران هامان نیز راضی نشده و اجساد آن ها را در شهر بر دار می کنند تا میان ایرانیان رعب و وحشت ایجاد کرده و ناگفته سرنوشت دشمنان و مخالفان یهودیان را به نمایش بگذارند.

هامان به جز این 10 پسر، یک فرزند دختر نیز داشت که پیش از کشته شدن، خود کشی می کند.

کشتار نیمی از جمعیت ایران

پس از کشتن هامان، یهودیان مهاجر ساکن در ایران که اینک در دربار نیز راه یافته بودند، به هجوم به شهرهای ایران، دست به قتل عام گسترده ایرانیان می زنند. در 127 استان ایران آن زمان، طی دو روز بیش از 77 هزار ایرانی - و به روایتی دیگر 500 هزار نفر - کشته می شوند.

در کتب مربوط به یهودیان از جمله کتاب استر، یهودیان به کشتار 80 هزار ایرانی اعتراف می کنند اما محققان مستقل این رقم را تا 500 هزار نفر ذکر کرده اند.

در آن زمان ایران نزدیک به 800 هزار نفر جمعیت داشته و با احتساب 500 هزار نفر، بیش از نیمی از جمعیت آن روز ایران به دست یهودیان قتل عام می شوند.حمله به منازل فلسطینیان و غارت اموال آن ها

کشتار و غارت اموال از آموزه های استر بوده و ریشه در تاریخ یهود دارد یهودیان با حمله به خانه های ایرانیان، مردان، زنان و کودکان را به قتل رسانده و بنا بر برخی از متون موجود اموال آن ها را نیز غارت می کنند. اما یهودیان در متون خود تنها به قتل عام ایرانیان اعتراف کرده و هرگونه غارت اموال آنان را تکذیب می کنند و آن را از افتخارات خود می دانند...!!

آیا پوریم با سیزده فروردین ایرانیان ارتباط دارد؟

گفته می شود این کشتار در روزهای 13 و 14 ماه آدار اولین ماه سال جدید انجام می شود و روز دوم کشتار به اصرار استر به خشایارشاه برای از بین بردن دشمنان قوم یهود ادامه پیدا می کند. براساس متون تاریخی، نحسی روز 13 فروردین در میان ایرانیان و بیرون رفتن مردم از خانه ها ریشه در کشتار تاریخی ایرانیان داشته است.

* (در تقویم یهودیان دو ماه آدار اول و دوم در تقویم عبری وجود دارد که ماه آدار دوم آن مصادف با اسفند ماه و فروردین ماه خورشیدی است.)

پس از این قتل عام ایرانیان، یهودیان جشن و پایکوبی بر پا کرده و به شکرانه غلبه بر ایرانیان و ریختن خون دشمنان قوم یهود، آن را عید اعلام کرده و روزه می گیرند. مردخای از آن زمان به پیامبر این قوم و استر - دخترک فاسد یهودی که با تکیه بر این حربه به دربار شاه راه یافته بود - نیز به شخصیتی مقدس که مورد لطف خداوند است تبدیل می شوند. استر پس از آن کتابی می نویسد که تمام این وقایع را لطف و رحمت الهی و با اراده خداوندی توصیف می کند. این کتاب اکنون به کتاب مقدس یهودیان تبدیل شده است.

مقبره استر و مردخای یهودی در همدان

پوریم به معنای قرعه بوده و به اعتقاد یهودیان، این سرنوشت و تقدیر الهی بوده است و "قرعه" ای از جانب پروردگار برای لطف به قوم برگزیده یهود و نابودی دشمنان آن ها.


پوریم؛ عید یهودیان سراسر جهان

متاسفانه برخی از این تصاویر که در ادامه نیز آمده است مربوط به جشن ایرانیان یهودی در آمریکا می باشد.
پوریم از جمله اعیاد مهم یهودیان در سراسر جهان است. از سرزمین های اشغالی تا آمریکا و حتی یهودیان داخل ایران، به شیوه های مختلفی در این دو روز جشن می گیرند.


اوج این جشن ها در اسرائیل است. جایی که صهیونیست سرمست از کشتار ایرانیان، تا حد جنون شراب نوشیده و بد مستی یکی از سنت های مرسوم آنان در این روز است.
خاخام های یهودی نیز در این جشن ها مراسم ویژه ای برگزار می کنند. خاخام های صهیونیست با برگزاری جشنی، در نوشیدن شراب و رقص و پایکوبی با یکدیگر رقابت می کنند. معمولا  افراط در نوشیدن شراب در این روز به حدی است که قادر به راه رفتن نبوده و در خیابان های تل آویو و دیگر اراضی اشغالی، بیهوش و بی رمق به زمین می خورند.

در آموزه های تلمود یهودیان در یکی از بخش ها به صراحت به نوشیدن شراب تا حد سرمستی توصیه شده است:

"در روز پوریم هر فرد - یهودی - مکلف است به حدی - شراب - بنوشد که تفاوت میان "نفرین بر هامان" و "درود بر مردخای" را تشخیص ندهد."

 Megillah (7b): Rava said: A person is obligated to drink on Purim until he does not know the difference between "cursed be Haman" and "blessed be Mordechai" کودکان اسرائیلی در جشن پوریم 2012 - بیت المقدس

خط و نشان صهیونیست های آدم خوار برای ایرانیان


از دیگر مراسمی که در عید پوریم اجرا می شود، رژه زامبی ها در اسرائیل است. در این رژه صهیونیست ها با گریم خود به شکل زامبی ها - آدم خوارها - اعضای مصنوعی از بدن انسان را به نشان خونخواهی و کشتار ایرانیان بر دهان می گیرند.

برخی از تصاویر این مراسم که قابل انتشار است در ادامه است.

 نوشیدن خون یا نوشیدنی به رنگ خون به عنوان نمادی از خونخواهی و خونخواری یهودیان نسبت به ایرانیان از جمله رسوم یهودیان در این روز است.
پوریم در لس آنجلس؛ پایکوبی ایرانیان به افتخار هولوکاست هموطنانشان


متاسفانه ایرانیان پیرو دین یهود نیز بدون توجه به ریشه تاریخی این واقعه و کشتار ایرانیان و اینکه زنده نگاه داشتن آن تا کنون بیش از هرچیز توهین به ایرانیان بوده، این روز را در نقاط مختلف جهان جشن می گیرند.

کنیسه "نصح"، کنیسه ایرانیان یهودی مقیم آمریکاست که جمعیتی حدود 20 هزار نفری در لس آنجلس را تشکیل می دهند. کنیسه نصح از جمله مکان هاییست که در عید پوریم، جشن برپا کرده و ایرانیان با جمع شدن در این کنیسه، با پختن شیرینی، غذا، تهیه شراب و هدیه دادن به هم، کشتار ایرانیان باستان را به شادی می نشینند.ایرانیان یهودی در کنیسه نصح لس آنجلس نیز پوریم و کشتار ایرانیان را جشن می گیرند

لینک اعلام برگزاری جشن پوریم 2012 در کنیسه نصح

http://www.08.net/08event/EventDetail.aspx?eid=a1fe18d5-5efe-4398-9069-2dd1ba369884


"هامان سوزان" و شیرینی "گوش هامان"؛ نمادهای درنده خویی قوم یهود

از دیگر مراسمی که یهودیان در این روز برگزار می کنند، مراسم "هامان سوزان" است. آن ها هامان - و ده پسرش - را نماد دشمنان قوم یهود دانسته و بطور سمبلیک در مراسمی، نمادی و یادبودی از هامان، وزیر الوزاری خشایارشاه را در آتش می سوزانند.

همچنین یهودیان با پختن شیرینی به نام "گوش هامان"، بر دار کردن وزیر ایرانی را جشن می گیرند.
خمیر این شرینی سه گوش از بذر خشخاش است و میان این شیرینی با آلو یا مربا پر شده است. این شیرینی بیشتر توسط یهودیان اشکنازی درست می شود، البته تعدادی از کلیمیان ایران هم به این شرینی علاقه مند هستند. اسم این شرینی گوش هامان است. یهودیان در جشن قتل عام ایرانیان، این شرینی ها را می خورند و همراه خوردن این شرینی شعری اهانت آمیز نسبت به ایرانیان و وزیرالوزاری ایرانی خوانده می شود.
شیرینی معروف به "گوش هامان"


پوریم در ایران


در داخل ایران نیز، اقلیت های یهودی که همواره مورد لطف و میزبانی ایران بوده اند، در این روز روزه گرفته و با پختن غذا و خیرات و برگزاری محدود جشن، عید پوریم را جشن می گیرند.

مقبره استر و مردخای در همدان از جمله مکان هاییست که یهودیان آن را عبادتگاه و زیارتگاه خوانده و مدت ها جشن های خود را در آن برگزار می کردند که با اعتراض مردم به اهانت آمیز بودن این جشن ها برای ایرانیان و برگزاری تجمعاتی در برابر مقبره استر و مردخای، همراه بوده است.
مقبره استر و مردخای دومین مکان مقدس یهودیان جهان که پس از اعتراض مردم همدان، نام "زیارتگاه" آن حذف شد

مقبره استر و مردخای، به ادعای یهودیان، پس از غصب مسجد الاقصی، دومین مکان مقدس این قوم به شمار می رود.

نتانیاهو مردم ایران را به پوریمی دوباره وعده داد

اما به جز مقدس بودن این روز برای یهودیان، با ظهور پدیده منحوس صهیونیسم، پوریم وجهی سیاسی نیز به خود گرفته و سران رژیم صهیونیستی گاه با اشاراتی به آن واقعه، تلویحا ایران و ایرانیان را به تکرار کشتاری مشابه تهدید می کنند.

در روزهای پایانی سال 1390 اتفاقی جالب در عرصه سیاست رخ داد. در 7 مارس، نتانیاهو در دیدار با اوباما نسخه‌ای از کتاب اِستِر (Esther) را به او هدیه داد.  کتاب استر (מגילת אסתר) یکی از بخش‌های عهد عتیق یا همان تورات است و از دیدگاه تاریخی این هدیه بسیار پرمعناست.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام اسرائیلی نقل می‌کند: نتانیاهو به باراک اوباما گفته است: «آن‌ها (ایرانی‌ها)، آن زمان هم می‌خواستند ما را نابود کنند.» یکی از قسمت‌های این کتاب می‌گوید: «... و یهودیان تمام دشمنان را با تیغ شمشیر و کشتار و نابودی درهم کوبیدند و آنچه را انجام دادند که دشمنان‌شان با آنان می‌کردند.» به گزارش رویترز، نتانیاهو با این هدیه، تلویحاً ایران را به نازی ها تشبیه نموده که طی مدعی هستند در جنگ جهانی دوم 6 میلیون یهودی را کشته اند.

2500 سال تهدید و کشتار؛ رمز پوریم

بسیاری از اعمال و سیاست های صهیونیست ها پس از 2500 سال از واقعه پوریم، همچنان حاوی نمادهایی از این کشتار بوده و یادآور روزی است که از هر 11 ایرانی، یک نفر به دست قوم یهود کشته می شود.
ایهود اولمرت در جمع کودکانی که پوریم را جشن گرفته اند


تهدیدهای مقامات اسرائیل، اهدای کتاب استر به اوباما در هنگام مذاکره در مورد ایران، تهدید به حمله به ایران به بهانه اینکه ایران قصد دستیابی به سلاح کشتار جمعی و نابودی اسرائیل را دارد و این توهم که کشورهای اسلامی تلاش می کنند با دستیابی به سلاح کشتار جمعی یهودیان را نابود کنند...اینها همگی یادآور توطئه های مردخای و زمزمه های استر با خشایارشاه در مورد ایرانیان و دشمنان آن زمان یهودیان بود که در نهایت به هولوکاست ده ها هزار نفری تبدیل شد.

مقایسه رفتار یهودیان با هولوکاستی که خود رقم زده اند و استفاده از هولوکاستی جعلی که مدعی هستند 6 میلیون یهودی طی دو سال کشته شده اند، نمایانگر اوج فتنه گری و پلیدی صهیونیست ها در رسیدن به اهداف شومشان در تسلط بر جهان است. آن جا که اجازه سخن گفتن درباره یکی داده نمی شود و دیگری به عنوان عیدی مقدس بزرگ داشته می شود؛ و هر دو در راستای هدفی بزرگتر است.


رمز پوریم

یکی از رمزهای پوریم، پس از پایان جنگ جهانی دوم نمایان شد.


فیلم رمزگشایی از پوریم

لینک دانلود

و همچنان سکوت ایرانیان و مقامات ایرانی، برگزاری جشن های پوریم - حتی در ایران - و رقص و پایکوبی صهیونیست ها بر خون ایرانیان ادامه دارد. هولوکاستی حقیقی که در سایه هیاهوی هولوکاست ساختگی صهیونیست ها نه تنها نادیده گرفته شده، بلکه به شکرانه این کشتار، هرساله جشن برپا می شود و تهدید ها تکرار می شوند.
منابع و مآخذ:

http://www.nessah.org/index.shtml

http://www.iranjewish.com/Essay/Essay_37_poorim.htm

http://www.herealittletherealittle.net/index.cfm?page_name=Bible-Code-Ten-Sons-Haman

http://hezare3.com/cgi-bin/mt/mt-search.cgi?blog_id=1&tag=esther&limit=20

http://www.csmonitor.com/World/Backchannels/2012/0307/Netanyahu-gives-Obama-the-Book-of-Esther.-Biblical-parable-for-nuclear-Iran

http://www.reuters.com/article/2012/03/06/us-usa-israel-gift-idUSTRE82500O20120306

http://www.haaretz.com/jewish-world/israeli-rabbi-honey-pot-sex-is-kosher-for-female-mossad-agents-1.317288

http://www.rajanews.com/detail.asp?id=120385

http://www.tabletmag.com/jewish-news-and-politics/63673/persian-gulf

http://www.iranjewish.com/essay/Essay82.htm

http://yahadut.persianblog.ir/post/51

http://www.chabad.org/holidays/purim/article_cdo/aid/2814/jewish/The-Purim-Drunk.htm

http://www.britannica.com/EBchecked/topic/483999/Purim

http://photoblog.nbcnews.com/_news/2011/03/18/6293692-jewish-holiday-of-purim-is-celebrated-in-israel?lite

http://www.biblegateway.com/passage/?search=Esther+8&version=NASB

http://www.biblegateway.com/passage/?search=Esther+9&version=NASB

http://www.08.net/08event/EventDetail.aspx?eid=a1fe18d5-5efe-4398-9069-2dd1ba369884
http://www.fardanews.com/fa/news/48142/%D8%AC%D8%B4%D9%86-%D9%BE%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%98%D8%AF%DB%8C-%D8%BA%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7%D9%86

http://www.upi.com/News_Photos/gallery/Purim_Celebrations_in_Jerusalem/1646
http://sultanknish.blogspot.de/2012/03/ages-of-purim.html

گروه گزارش ویژه مشرق - به مناسبت روز سیزدهم فرودین و فرا رسیدن روز طبیعت و با توجه به استقبال مخاطبان از گزارش ویژه مشرق با عنوان  "جشن پوریم" که به زمینه های وقوع تاریخی این روز و چگونگی نحسی این روز برای ایرانیان پرداخته بود، نگاهی دوباره به این رویداد تاریخی مهم می اندازیم.

جشن «پوریم» یکی از سنت‌های قدیمی قوم یهود است که در دهه‌های اخیر و پس از تشکیل رژیم جعلی اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی، رنگ و بوی متفاوتی به خود گرفته است. این به اصطلاح جشن که همزمان با سیزدهمین روز از سال جدید خورشیدی برگزار می‌شود، در حقیقت جشن و پایکوبی بر خون ده‌ها هزار نفر از مردم ایران است که با توطئه و دسیسه دو یهودی نفوذی در دربار خشایارشاه کشته شدند.

نتانیاهو در جشن پوریم - 1999

در کتاب عهد عتیق درباره این داستان آمده است: «شاه ایران زمین که در پایان جشن ۱۸۰ روزه از باده نوشی بدمست شده بود، در هنگام بدمستی، شهبانو "وشتی" را می‌طلبد تا او را به اغیار بنمایاند. ملکه از این دستور گستاخانه شاه سر باز می‌زند و شاه خشمگین، او را از شهبانویی ساقط می‌كند و او را به دست جلاد می سپارد.

یهودیان که در سراسر ایران، نفوذ فراوان داشتند، جسارت‌شان به جایی رسیده بود که از دادن مالیات و خراج استنکاف می‌كردند و این استنکاف موجب شده بود که «‌هامان» صدراعظم خشایارشاه علیه آنان بشورد و آنان را در تنگنا قرار دهد و یا حتی دستور قتل برخی از آنان را صادر كند، البته یهودیان در برخی کتاب‌های خود می‌گویند: "مردخای" که پیشوای دینی یهودیان در عصر خشایارشاه بوده، وقتی حاضر به تعظیم در مقابل ‌هامان نمی‌شود، او و اتباعش مورد غضب‌هامان قرار گرفته و تهدید به مرگ می‌شوند.

یهودیان که به صورت غیررسمی در دربار شاه نفوذ داشتند، چاره می‌اندیشند و از این فرصت استفاده کرده و دخترکی یهودی به نام «اِستِر» را به عنوان ملکه و شهبانوی کشور به پادشاه معرفی می‌کنند و به او نیز توصیه می کنند که یهودی بودن خود را پنهان کند.استر، دخترک یهودی که با پنهان کردن هویت یهودی اش، به دربار خشایارشاه راه یافت و مقدمات کشتار ایرانیان را فراهم کرد

 

فاحشه‌گری حلال در یهودیت

در سال ۲۰۱۰ یک خاخام یهودی در اسرائیل با اشاره به واقعه پوریم و استر، اعلام کرد جاسوسان زن سازمان موساد مجاز به انجام هر گونه عمل جنسی با دشمنان برای انجام ماموریت خود هستند؛ همانگونه که استر هویت یهودی خود را پنهان کرد و با یک دشمن ایرانی یعنی اخشورش (خشایارشاه) ازدواج کرد و با این کار ملت یهود را نجات داد.
 این مورد یکی از موفق ترین عملیات نفوذ زنان جاسوس یهودی در میان مقامات کشورهای دیگر به شمار می رود که با استفاده از زیبایی ظاهر و به خدمت گرفتن جذابیت های جنسی، توطئه های قوم یهود را اجرا کردند و می کنند.

شاه سست عنصر نیز وقتی زیبایی او را می‌بیند، شیفته او شده و او را به عنوان ملکه تمام ایرانیان برمی گزیند، بدون آنکه بداند او یهودی است و یا برادرزاده «مردخای» رهبر مذهبی یهودیان ایران است. اِستِر ملکه ایران می‌شود و با نقشه‌های «مردخای» عموی خود، صدراعظم خشایارشاه یعنی هامان را از تخت صدر اعظمی به زیر کشیده و بر دار می‌كند و به همراه ۱۰ پسرش به مرگ محکوم می‌کند.


ضیافت شام استر برای هامان در حضور خشایارشاه

در این ضیافت استر خواستار مجازات هامان بدلیل دشمنی با یهودیان شد

نقاش: ژان ویکتور (قرن 17)


یهودیان حاکم بلامنازع دربار هخامنشی می‌شوند و البته آنان در برخی کتب خود آورده‌اند که ‌هامان در نزد مردخای توبه كرده است که تواریخ دیگر گواهی قتل وی توسط یهودیان را می‌دهند. یهودیان چون بر بلاد ایران حاکم شدند، از پادشاه، سه روز مهلت خواستند تا مخالفان پارسی و ایرانی یهودیان را بکشند و در این سه روز، بیش از 77  هزار ایرانی توسط یهودیان قتل عام شدند و در برخی نقل‌ها، این تعداد تا 500 هزار نفر نیز عنوان شده است.

از آن زمان تا کنون، این روز به عنوان "عید یهودیان" زنده نگاه داشته شده و هر سال یهودیان سراسر جهان در این روز مراسم مختلفی از قبیل روزه گرفتن، برپایی جشن و پایکوبی، نوشیدن شراب و افراط در مستی، دادن هدیه به یکدیگر و ... گرامی می دارند.
عید پوریم 2012

تل آویو  - بیت المقدس

اما در سرزمین های اشغالی، پوریم رنگ و بوی دیگری دارد که در ادامه و به تفصیل به آن پرداخته خواهد شد.

واقعه تاریخی؛ هولوکاست ایرانیان به دست یهودیان

در زمان خشایارشاه، یهودیان جزء اقلیت های مذهبی ایران بودند و همواره سعی در نفوذ در دربار شاه ایران داشتند. هامان صدراعظم خشایارشاه بدلیل نافرمانی یهودیان از دستورات و قوانین پادشاهی، از عدم پرداخت مالیات و سرپیچی از فرمان پادشاه این قوم ابراز نگرانی می کند و پادشاه را در جریان توطئه های یهودیان قرار می دهد و  از پادشاه می خواهد تا پیش از آنکه این قوم علیه تاج و تخت شاه اقدامی کنند، با توطئه این قوم مقابله کند.

مردخای رهبر یهودیان آن زمان ایران سرانجام با دسیسه های فراوان و فرستادن یکی از دختران یهودی به دربار، او را جانشین شهبانوی ایران که به جرم سرپیچی از دستور گستاخانه خشایارشاه برای نمایان کردن زیبایی های خود برای حاضرین در دربار شاه برکنار شده بود، می کند. مردخای و استر

نقاش: آرنت دی گلدر (قرن 17)


با ورود "استر" دخترک جوان زیباروی یهودی به دربار، مردخای به راحتی نقشه های شوم خود را بوسیله استر و اغوای شاه ایران اجرا می کند. هامان نیز شاه را از توطئه مردخای آگاه می سازد و پادشاه دستور بر دار کردن مردخای را صادر می کند. اما استر که به شدت بر روی شاه سست عنصر تسلط یافته بود، با خائن جلوه دادن هامان و اینکه وی توطئه کشتن شاه را در سر دارد، هامان را بر دار می کنند.
وشتی، شهبانوی ایرانی
وشتی از دستور خشایارشاه برای نمایان کردن زیبایی هایش برای مهمانان شاه خودداری کرد و به دست جلاد شاه کشته شد


نقاش: ادوین لانگ (قرن 19)


توطئه استر و مردخای با کشتن هامان پایان نمی پذیرد و  آنها حکم قتل هر 10 پسر هامان را نیز از پادشاه ایران می گیرند و در قدم بعدی 10 پسر هامان نیز کشته می شوند.

اوج دشمنی یهودیان با ایرانیان پس از کشتن هامان و 10 پسرش آنجا بیشتر آشکار می شود که استر و مردخای با کشته شدن پسران هامان نیز راضی نشده و اجساد آن ها را در شهر بر دار می کنند تا میان ایرانیان رعب و وحشت ایجاد کرده و ناگفته سرنوشت دشمنان و مخالفان یهودیان را به نمایش بگذارند.

هامان به جز این 10 پسر، یک فرزند دختر نیز داشت که پیش از کشته شدن، خود کشی می کند.

کشتار نیمی از جمعیت ایران

پس از کشتن هامان، یهودیان مهاجر ساکن در ایران که اینک در دربار نیز راه یافته بودند، به هجوم به شهرهای ایران، دست به قتل عام گسترده ایرانیان می زنند. در 127 استان ایران آن زمان، طی دو روز بیش از 77 هزار ایرانی - و به روایتی دیگر 500 هزار نفر - کشته می شوند.

در کتب مربوط به یهودیان از جمله کتاب استر، یهودیان به کشتار 80 هزار ایرانی اعتراف می کنند اما محققان مستقل این رقم را تا 500 هزار نفر ذکر کرده اند.

در آن زمان ایران نزدیک به 800 هزار نفر جمعیت داشته و با احتساب 500 هزار نفر، بیش از نیمی از جمعیت آن روز ایران به دست یهودیان قتل عام می شوند.حمله به منازل فلسطینیان و غارت اموال آن ها

کشتار و غارت اموال از آموزه های استر بوده و ریشه در تاریخ یهود دارد یهودیان با حمله به خانه های ایرانیان، مردان، زنان و کودکان را به قتل رسانده و بنا بر برخی از متون موجود اموال آن ها را نیز غارت می کنند. اما یهودیان در متون خود تنها به قتل عام ایرانیان اعتراف کرده و هرگونه غارت اموال آنان را تکذیب می کنند و آن را از افتخارات خود می دانند...!!

آیا پوریم با سیزده فروردین ایرانیان ارتباط دارد؟

گفته می شود این کشتار در روزهای 13 و 14 ماه آدار اولین ماه سال جدید انجام می شود و روز دوم کشتار به اصرار استر به خشایارشاه برای از بین بردن دشمنان قوم یهود ادامه پیدا می کند. براساس متون تاریخی، نحسی روز 13 فروردین در میان ایرانیان و بیرون رفتن مردم از خانه ها ریشه در کشتار تاریخی ایرانیان داشته است.

* (در تقویم یهودیان دو ماه آدار اول و دوم در تقویم عبری وجود دارد که ماه آدار دوم آن مصادف با اسفند ماه و فروردین ماه خورشیدی است.)

پس از این قتل عام ایرانیان، یهودیان جشن و پایکوبی بر پا کرده و به شکرانه غلبه بر ایرانیان و ریختن خون دشمنان قوم یهود، آن را عید اعلام کرده و روزه می گیرند. مردخای از آن زمان به پیامبر این قوم و استر - دخترک فاسد یهودی که با تکیه بر این حربه به دربار شاه راه یافته بود - نیز به شخصیتی مقدس که مورد لطف خداوند است تبدیل می شوند. استر پس از آن کتابی می نویسد که تمام این وقایع را لطف و رحمت الهی و با اراده خداوندی توصیف می کند. این کتاب اکنون به کتاب مقدس یهودیان تبدیل شده است.

مقبره استر و مردخای یهودی در همدان

پوریم به معنای قرعه بوده و به اعتقاد یهودیان، این سرنوشت و تقدیر الهی بوده است و "قرعه" ای از جانب پروردگار برای لطف به قوم برگزیده یهود و نابودی دشمنان آن ها.


پوریم؛ عید یهودیان سراسر جهان

متاسفانه برخی از این تصاویر که در ادامه نیز آمده است مربوط به جشن ایرانیان یهودی در آمریکا می باشد.
پوریم از جمله اعیاد مهم یهودیان در سراسر جهان است. از سرزمین های اشغالی تا آمریکا و حتی یهودیان داخل ایران، به شیوه های مختلفی در این دو روز جشن می گیرند.


اوج این جشن ها در اسرائیل است. جایی که صهیونیست سرمست از کشتار ایرانیان، تا حد جنون شراب نوشیده و بد مستی یکی از سنت های مرسوم آنان در این روز است.
خاخام های یهودی نیز در این جشن ها مراسم ویژه ای برگزار می کنند. خاخام های صهیونیست با برگزاری جشنی، در نوشیدن شراب و رقص و پایکوبی با یکدیگر رقابت می کنند. معمولا  افراط در نوشیدن شراب در این روز به حدی است که قادر به راه رفتن نبوده و در خیابان های تل آویو و دیگر اراضی اشغالی، بیهوش و بی رمق به زمین می خورند.

در آموزه های تلمود یهودیان در یکی از بخش ها به صراحت به نوشیدن شراب تا حد سرمستی توصیه شده است:

"در روز پوریم هر فرد - یهودی - مکلف است به حدی - شراب - بنوشد که تفاوت میان "نفرین بر هامان" و "درود بر مردخای" را تشخیص ندهد."

 Megillah (7b): Rava said: A person is obligated to drink on Purim until he does not know the difference between "cursed be Haman" and "blessed be Mordechai" کودکان اسرائیلی در جشن پوریم 2012 - بیت المقدس

خط و نشان صهیونیست های آدم خوار برای ایرانیان


از دیگر مراسمی که در عید پوریم اجرا می شود، رژه زامبی ها در اسرائیل است. در این رژه صهیونیست ها با گریم خود به شکل زامبی ها - آدم خوارها - اعضای مصنوعی از بدن انسان را به نشان خونخواهی و کشتار ایرانیان بر دهان می گیرند.

برخی از تصاویر این مراسم که قابل انتشار است در ادامه است.

 نوشیدن خون یا نوشیدنی به رنگ خون به عنوان نمادی از خونخواهی و خونخواری یهودیان نسبت به ایرانیان از جمله رسوم یهودیان در این روز است.
پوریم در لس آنجلس؛ پایکوبی ایرانیان به افتخار هولوکاست هموطنانشان


متاسفانه ایرانیان پیرو دین یهود نیز بدون توجه به ریشه تاریخی این واقعه و کشتار ایرانیان و اینکه زنده نگاه داشتن آن تا کنون بیش از هرچیز توهین به ایرانیان بوده، این روز را در نقاط مختلف جهان جشن می گیرند.

کنیسه "نصح"، کنیسه ایرانیان یهودی مقیم آمریکاست که جمعیتی حدود 20 هزار نفری در لس آنجلس را تشکیل می دهند. کنیسه نصح از جمله مکان هاییست که در عید پوریم، جشن برپا کرده و ایرانیان با جمع شدن در این کنیسه، با پختن شیرینی، غذا، تهیه شراب و هدیه دادن به هم، کشتار ایرانیان باستان را به شادی می نشینند.ایرانیان یهودی در کنیسه نصح لس آنجلس نیز پوریم و کشتار ایرانیان را جشن می گیرند

لینک اعلام برگزاری جشن پوریم 2012 در کنیسه نصح

http://www.08.net/08event/EventDetail.aspx?eid=a1fe18d5-5efe-4398-9069-2dd1ba369884


"هامان سوزان" و شیرینی "گوش هامان"؛ نمادهای درنده خویی قوم یهود

از دیگر مراسمی که یهودیان در این روز برگزار می کنند، مراسم "هامان سوزان" است. آن ها هامان - و ده پسرش - را نماد دشمنان قوم یهود دانسته و بطور سمبلیک در مراسمی، نمادی و یادبودی از هامان، وزیر الوزاری خشایارشاه را در آتش می سوزانند.

همچنین یهودیان با پختن شیرینی به نام "گوش هامان"، بر دار کردن وزیر ایرانی را جشن می گیرند.
خمیر این شرینی سه گوش از بذر خشخاش است و میان این شیرینی با آلو یا مربا پر شده است. این شیرینی بیشتر توسط یهودیان اشکنازی درست می شود، البته تعدادی از کلیمیان ایران هم به این شرینی علاقه مند هستند. اسم این شرینی گوش هامان است. یهودیان در جشن قتل عام ایرانیان، این شرینی ها را می خورند و همراه خوردن این شرینی شعری اهانت آمیز نسبت به ایرانیان و وزیرالوزاری ایرانی خوانده می شود.
شیرینی معروف به "گوش هامان"


پوریم در ایران


در داخل ایران نیز، اقلیت های یهودی که همواره مورد لطف و میزبانی ایران بوده اند، در این روز روزه گرفته و با پختن غذا و خیرات و برگزاری محدود جشن، عید پوریم را جشن می گیرند.

مقبره استر و مردخای در همدان از جمله مکان هاییست که یهودیان آن را عبادتگاه و زیارتگاه خوانده و مدت ها جشن های خود را در آن برگزار می کردند که با اعتراض مردم به اهانت آمیز بودن این جشن ها برای ایرانیان و برگزاری تجمعاتی در برابر مقبره استر و مردخای، همراه بوده است.
مقبره استر و مردخای دومین مکان مقدس یهودیان جهان که پس از اعتراض مردم همدان، نام "زیارتگاه" آن حذف شد

مقبره استر و مردخای، به ادعای یهودیان، پس از غصب مسجد الاقصی، دومین مکان مقدس این قوم به شمار می رود.

نتانیاهو مردم ایران را به پوریمی دوباره وعده داد

اما به جز مقدس بودن این روز برای یهودیان، با ظهور پدیده منحوس صهیونیسم، پوریم وجهی سیاسی نیز به خود گرفته و سران رژیم صهیونیستی گاه با اشاراتی به آن واقعه، تلویحا ایران و ایرانیان را به تکرار کشتاری مشابه تهدید می کنند.

در روزهای پایانی سال 1390 اتفاقی جالب در عرصه سیاست رخ داد. در 7 مارس، نتانیاهو در دیدار با اوباما نسخه‌ای از کتاب اِستِر (Esther) را به او هدیه داد.  کتاب استر (מגילת אסתר) یکی از بخش‌های عهد عتیق یا همان تورات است و از دیدگاه تاریخی این هدیه بسیار پرمعناست.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام اسرائیلی نقل می‌کند: نتانیاهو به باراک اوباما گفته است: «آن‌ها (ایرانی‌ها)، آن زمان هم می‌خواستند ما را نابود کنند.» یکی از قسمت‌های این کتاب می‌گوید: «... و یهودیان تمام دشمنان را با تیغ شمشیر و کشتار و نابودی درهم کوبیدند و آنچه را انجام دادند که دشمنان‌شان با آنان می‌کردند.» به گزارش رویترز، نتانیاهو با این هدیه، تلویحاً ایران را به نازی ها تشبیه نموده که طی مدعی هستند در جنگ جهانی دوم 6 میلیون یهودی را کشته اند.

2500 سال تهدید و کشتار؛ رمز پوریم

بسیاری از اعمال و سیاست های صهیونیست ها پس از 2500 سال از واقعه پوریم، همچنان حاوی نمادهایی از این کشتار بوده و یادآور روزی است که از هر 11 ایرانی، یک نفر به دست قوم یهود کشته می شود.
ایهود اولمرت در جمع کودکانی که پوریم را جشن گرفته اند


تهدیدهای مقامات اسرائیل، اهدای کتاب استر به اوباما در هنگام مذاکره در مورد ایران، تهدید به حمله به ایران به بهانه اینکه ایران قصد دستیابی به سلاح کشتار جمعی و نابودی اسرائیل را دارد و این توهم که کشورهای اسلامی تلاش می کنند با دستیابی به سلاح کشتار جمعی یهودیان را نابود کنند...اینها همگی یادآور توطئه های مردخای و زمزمه های استر با خشایارشاه در مورد ایرانیان و دشمنان آن زمان یهودیان بود که در نهایت به هولوکاست ده ها هزار نفری تبدیل شد.

مقایسه رفتار یهودیان با هولوکاستی که خود رقم زده اند و استفاده از هولوکاستی جعلی که مدعی هستند 6 میلیون یهودی طی دو سال کشته شده اند، نمایانگر اوج فتنه گری و پلیدی صهیونیست ها در رسیدن به اهداف شومشان در تسلط بر جهان است. آن جا که اجازه سخن گفتن درباره یکی داده نمی شود و دیگری به عنوان عیدی مقدس بزرگ داشته می شود؛ و هر دو در راستای هدفی بزرگتر است.


رمز پوریم

یکی از رمزهای پوریم، پس از پایان جنگ جهانی دوم نمایان شد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۹۱۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱۷۸
behnam
United States
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
2308
402
برو بینیم بابا همین سیزده ملت میخوان تفریح کنن اونم شما طالبان صفت ها حذفش کنید به جاش .... ملتو بگریونید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
حرف حساب جواب نداره.....همینه دیگه
حزب الله پیروز است
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
مشرق یه چیزی میگم حذف نکن:خطاب به بهنام که جونش در میره برا امریکا: از تو امثال تو که هدفش شکم و زیر شکمشه توقعی بیش از نیس!
سعيدرضا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
كسي قصد نداره تفريح رو از شما بگيره
انشالله هميشه شاد و سرزنده باشيد......
منتهي آقا بهنام فقط يك درصد احتمال بده اين جشن يهوديا براي كشتار ايراني ها بازم تاكيد ميكنم ايراني....... ها باشه.( چون اسلام فراتر از ايران است)
تو كه ايراني هستي چقدر از يهود متنفر ميشي.
به جاي يك لعن بر يهود و صهيونيسم عادت كرديم بد و بيراه بگيم!!!!!!!!!!!
جاي تاسف داره
دشمنان ما بيدارن و قصد نابودي بهنام ها رو دارن كه البته تا حدودي موفق بودن با اين طرز تفكر شما!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ولي انشالله با ظهور آقا امام زمان (عج) به فرماندهي سيد خراساني به دست سربازهاي ايراني حضرت آقا همشون نابودن
انشاالله...........................
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
عزیزم تو حالتو بکن کسی با شما نبود...
تو که مستی کسی رو تو حساب نکرده ...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
چه ربطی داره نادان
ناشناس
| United Kingdom |
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
احمق جان برو تفریحت بکن ولی گوشی هم دستت باشه دور و ورت چه خبره!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
اولاً: کجای مطلب بالا نوشته بود که شما سیزده تشریف نبرین تفریح !!
دوماً: تا حالا که این همه تفریح کردی به کدوم شعور، درک ومعرفت رسیدی که اگه یه روز نری از بقیش جا بمونی؟!!
سوما: لذت و آرامشی که بعضی ها با یک ساعت گریه کردن به دست میارن تو و امسال تو اگر 365 روز سال رو هم تفریح کنن باز نمیتونن یک اپسیلون از اون ودرک کنن
به قول معروف و ما ادراک...؟
ارمین
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
خود فروخته
طالبان صفت کشوری هست که از پروکسیش داری استفاده میکنی بدبخت.
دین که نداری ازاده بودن هم شرف میخواد که اونم نداری خودفروخته
سریر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
برو داداش تفریحتو بکن کسی باهات کاری نداره .گریه نکن
حميد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
اقايوني كه بعد نود و بوقي ياد اجداد ايرونيشون افتادن و وطنم وطنم ميكنن گند نزنن به آثار تاريخي مملكت با ترقه و اسپري تلاش جهت زنده كردن نام و خاطر اون عزيزان كشته شده توسط قوم يهود پيشكش!
behnam
| United States |
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
مشرق اینو منتشر کن من دارم از حقم دفاع میکنم
شما هایی که توهین کردین بهتر دهنتون ببندید چون اینجوری کسی به اسلام من درآوردی شما نگاهم نمیکنه شما که دم از اسلام شیعه و اینجور چیزا میزنید یه بار برین نهج البلاغه بخونید حرف زدن یاد بگیرید من حداقل تکلیفم مشخص میگم میخوام به علم تفریح فکر کنم به جای چرندیات تاریخی که از همه چیز عقب گذاشته مارو شما ها یه مشت معاویه صفت هستید که فقط اسم اسلام رو یدک میکشید همین و بس
محمودی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
من با بهنام مخالفم و تا حدی اون رو ساده لوح می دونم چون منظور اصلی مقاله رو نگرفته
ولی با توهین به بهنام هم مخالفم. به نظرم اگر مقصود اصلی مقاله رو بهش توضیح بدیم بعیده که همراهی نکنه

آخه اون کدوم ایرانیه که از ایرانی کشی خوشش بیاد.

بهنام عزیز
من از خوانندگان قدیمی مشرق هستم
هدف از این گزارش تخطئه 13 بدر نیست
داره ریشه های تاریخی بوجود اومدنش رو توضیح میده
کسی هم با شادی مخالف نیست
ان شا الله همراه با خانواده بهتون خوش بگذره
یه توصیه برادرانه هم بهت دارم و اون اینکه زود قضاوت نکن و مقالات را کامل مطالعه کن

یا علی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
بهنام جان اول مطلب رو خوب بخون بعد اینقدر تند و آتیشی نظر بده!!!
اصفهانی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
به یارو گفتن خوابیده آب نخور عقلت کم میشه.طرف گفت: عقل دیگه چیه!!!
شوما راحت باش کسی باهات کار نداره.آره دادا
یزدان
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
واقعا برات متاسفم!

بلاخره دنیا بدون انسان کودن و خود به خواب زده که دنیا نیست !
اون دنیاست!

تو که فقط خواستی یه چیزی زرت و پرت کنی ولی خواهشا یه بار مطلب را کامل بخوان!
مقداد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
روزش مهم نیست چه روزی بوده
مهم اینه که در کتب مقدس یهود اومده و این جنایت در حق ایرانیان صورت گرفته و اونا روز کشتار پدران مارو جشن میگیرن
مهم درک این مطلبه که یهود هنوز هم مارو دشمنش میدونه ودنبال تکرار تاریخه
مهمتر از همم اینه که نباید از یه سوراخ دوبار نیش خورد
یا حق
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
نابغه قرن بهونه دیگری نبود بگیری؟؟

مشرق داره از نظر صهیونیست ها جشنی که در اسرائیل در این روز می گیرن رو توضیح می ده

چه ربطی به روز طبیعت بودن و گشت و گزار ما ایرانی ها داره.......
نصیر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
متاسفانه روی دیگر سکه تندروهای طالبان القاعده وهابیون سلفی ها و منافقین "غرب گرایان تندرو" هستن

یکی تندروهای متحجر اسلام نما...یکی تندروهای غرب نما!

هر دو به شدت خطرناکن........
محراب
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
حضرات ما هيچ موقع نبايد مثل بهنام كه نظر داد نظر بدهيم و سعي كنيم يه كم مودب تر باشيم خواهشا...
ممكنه ايشون اشتباه كرده باشند من و شما چرا بايد اشتباه ايشون رو مرتكب بشيم يه سري به قران بزنيد...
سلیم
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
هر وقت حرفی علیه بیهودی ها و صهیونیست ها زده بشه بهائی ها تمام قد از او دفاع می کنند چون ریشه خودشون با یهودی ها یکی است
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
یهودی زاده خودت را لو دادی اما نمی گم از کجا تاکور بمانی
اسی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
داداش فکر کنم شما کامل نخوندی ....................خوشگل من نوشته این نانمردا میخوان ایرانی رو بکشن ............ بهنام جان شما در امریکا بیشتر از ما در خطری بیا پیش ما ...............
البته اگر میخوای بیای تیشه به ریشمون بزنی بمونی بهتره ...............عمر نهایتش 60 ساله زود میگزره ...............
حمزه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
بهنام؛ مرده شورتو ببرن. خر پیش تو پروفسوره.
سامان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
خدا ریشه صهیونیست از زمین برداره
سگهای حروم زاده
behnam
| United States |
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
شماهایی که هی توهین میکنید من توهینی به شما نکردم هرچند از طلبان هم پست ترین شما حداقل حرف پیامبر و امامان و رهبریتونو گوش نمیدید چون یه مشت مزدورین من یه سوال کردم مشرق منتشر نکرد کلا همتون دسته جمعی تشریف بیارین تو یا جای بی طرف جوابتونو بدم یه مشت بی سوادین که مخ ندارین شما هرجایی مه شادی باشه هرجایی که میبینید اسلام جایی نداره به نحوی زیر سوال میبرید البته اسلام خودتون چون هیج جای اسلام نگفته شادی حرام فعلا شما گناه کارین نه من
غریبه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
بهنام شوتی دادا شوتی
یزدان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
بهنام جان من معذرت میخوام ولی معلوم بود که متن بالا را نخواندی!

ببخشید اگه توهینی کردیم ولی این حرف شما در اذهان عمومی دفاع از باستان و ناسیونالیسم حساب نمیشه و بیشتر به دفاع از یهودیت به چشم میاد.

ایراد شما و همفکران شما اینه که فکر میکنید جمهوری اسلامی و هوادارانش و مشرق نیوز و... هرچی میگن من دراوردی و از روی هواست! و در راستای تخریب باستانه!
ولی با خواندن متن متوجه میشی که قصد مشرق از متن بالا 80 درصد اطلاع رسانی! 15 درصد دشمنی با یهود! 4 درصد به خاطر روشنگری و خوردن نان حلال! و 1 درصد برای تخریب حس ناسونالیست بود!

البته حق دارید چون برای ما مردم دشمنی با باستان یه کم غیر قابل هضمه!

در کل ببخشید.
آریا هستم. موسس روح آریایی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
فرزندان من خودتان را کنترل کنید. اینقدر بی نزاکتی و بی ادبی تا کی؟ چاره ای جز معرفی خودم ندارم. من آریا هستم همونی که یک عمر به روح من ... کردید و به اون قسم خوردید. چقدر واسه نژاد من جوش زدید. دمتون گرم. جاتون حسابی اینجا خالیه محمد رضا و باباش رضا قلدر خودم و برو بچه های قاجار و نادر جون بهتون سلام میرسونن. امروز با هم دسته جمی رفته بودیم زیارت پسرم کوروش، خیلی خوشحال بود میگفت از وقتی اون نارنجک رو سر قبرم ترکوندن مارو عقربها کمی هواسشون پرت شده.خلاصه حسابی ازتون التماس دعا داشت.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
درد فقط درک نکردن آقا بهنام نیست
درد اینکه تو این خاک مقدس هایپر استار می سازان و مردم کشور عزیزم نمی دونن که با خرید از هایپر استار جیب یهود و پر می کنن و تولید داخل و نابود و دلال پروری ادامه پیدا می کنه - نمونه دیگش محصولات نستله در ایران و خیلی چیزای دیگه که اصلا بهشون دقت نمی کنیم
درد اینکه چطور با حماقت برخی مسئولین اجازه فعالیت به جنایتکاران ملت ما داده می شه !!!؟
درد اینکه اگه اینار و دونستیم ساکت بشینیم و به بقیه هموطنامون اطلاع ندیم
حسن زاده
| Colombia |
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
خطاب به مشرق،
من نمیدانم شما چرا دیدگاه توهین آمیز و بیادبانه همچون بهنام و دیگران را منتشر میکنید ولی گاهی دیدگاهایی مودبانه و انتقادآمیز ملایم همچون خود من را درگذشته منتشر نکردید ،
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
اقا فیلم جشنشونو بی بی سی هم با توضیح کامل نشون داده حتی بی بی سی که از اوناست به این قضیه اعتراف کرده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
نمیدونم چرا بعضیا مثل سیبز مینی ن
کردستان ایران
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
بهنام عزیز، نمیگه نرو توی طبیعت، نمیگه بزن توی سر و ورته خودت میگه که 13 فروردین این اتفاق افتاده. صدای ظبت ماشینت رو اونقدر زیاد نکن که تا 2 کیلومتر اونطرفتر بره. حالا فهمیدی؟ به والله اگه فهمیده باشی نفهم. خاک تو سرت احمق نخود مغز. جلبک
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
این همه نظر دری وری میدین ولی حرف حساب نمی زنید !
این عاقلانه است که در روز 13 فروردین [هلوکاست مخالفان یهودیت] ؛ هر سال مردم همه ی کشور بزنن بیرون ، نه !
دلیلش چیز دیگه ای باید باشه .
کار یهودی ها که این روز رو جشن میگیرن و دلیلشون اینه ، زشته .
اگر همه به خاطر کشتار ایرانی ها بوده ، لابد هر ساله باید گریه می کردن که بعد از 2500 سال از خاطره ها رفته ؛ چون برای گریه کردن آدم دلیل می خواد ولی برای شادی نه .
حالا فکر کن جد من کشته شده و من باید برای جد کشته شده ی خودم بعد از فلان قدر سال که خودتون میدونید گریه کنم .
نهایت اقوام یک نسل تا 2 نسل این کار رو می کردند و بعدش هم که گذر زمان و عجایبش پیش میاد .
فقط مردم باید این موضوع [هلوکاست] رو بدونن ؛ چرا که این خودش خیلی درس ها همراهش هست ؛ عبرته برای ملت سرزمین ایران دیگه .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
مثل اینکه بهنام خیلی صهیونیزم صفته .
**قاصدک**
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
آقا بهنام تحقیق کردن اشکالی نداره خوب نیست انسان با نادانی از این دنیا بره
میدونی استاد رائفی پور کیه یه تحقیق کن بد نیست ببین چی میگه بعد نظر بده موفق باشی
فدایی امام سیدعلی ازآذربایجان
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
روزقتل عام 75هزارایرانی بیگناه بدست یهودروزجشن وتفریح شماهست؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
بهنام الکي ميگه...
yaser
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
خاک بر سرت بیسواد
امین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
با سلام خدمت بهنامهای ایران عزیز و مخالفین عزیز بهنامها :
1 - فرهنگ ایران زمین و آیین اسلام نه تنها با تفریح و رفتن به دامن طبیعت مخالف نیست بلکه هزاران سند بر تایید آن دارد .
2 - اتفاقا همین رفتن ایرانیان به دامن طبیعت تایید ضمنی هولوکاست ایرانیان توسط استر و مردخای یهودی است که به نوعی تشان میدهد ایرانیان در 13 فروردین 2500 سال پیش برای فرار از دست مهاجمان خانه های خود را ترک کرده و به کوهها و دشتها پناه بردند و لذا این روز را نحس دانسته و همه ساله این روز را در طبیعت میگذرانند .
3 - من بعنوان یک استاد دانشگاه همیشه از دانشجویانم میخواهم در مقابل آنچه که با آن موافق نیستند جبهه گیری نکنند بلکه طبق فرمایش امام سجاد (ع) در مورد آن خوب تحقیق کنند و سپس نظر بدهند .
4 - آنچه که در این تحقیق آمده تنها به اثبات یکی از نظریه های پیدایش 13به در بوده و نظریه هایی دیگر همراه با اسناد تایید کننده انها نیز در این خصوص وجود دارد که عزیزان را به تحقیق درباره آنها و انتخاب نظریه برتر توصیه می نمایم .
5 - صرف نظر از دیدگاه های غلط و فردی برخی از مسلمانان ،اسلام عزیز اساس و پایه زندگی را آرامش و شاد زیستن و خنداندن دیگران دانسته تا جایی که پوشیدن لباس سیاه و گریه برای غیر امام حسین (ع) را مکروه میداند .
6 - هزاران سند تایید شده و قطعی و غیر قابل خدشه برای اثبات دشمنی و کینه توزی صهیونیسم و یهود با اسلام و ایرانیان در کتب تاریخی موجود است
شما را به مطالعه ی انها بویژه (تلمود)و(پروتکل های یهود) و . . . دلالت میدهم
ناشناس
| United States |
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
چرا مطلب منو نمايش نميد
ماه ادار آخرين ماه از ماه هاي يهودي است و در اسفند ماه (18 اسفند) قرار دارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
در هر صورت به یک کار خوب اجتماعی تبدیل شده ، این که دیگه بحث نداره !
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
آقا بهنام تعطیل عزیز...همه ما سیزده بدر رفتیم و شادی کردیم...دونستن این مسئله هم هیچ اشکال و منافاتی نداره با سیزده بدر...کسی حرف از حذف سیزده بدر هم نزده...اما اینکه یک روز برای ایرانیان نحس شده و هیچ کس حاضر نیست توی خونه بمونه و - جدای از اینکه خیلی خوش میگذره و همه دور هم هستن - یک ریشه تاریخی باید داشته باشه که دونستن اون کمک میکنه جاهل از دنیا نری...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
شما مگه وکیل مات هستید خواهشن از کلمات فارسی استفاده نکنید عبری برا شما بهتره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
برو بمیر!
فاطمه
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
آقا بهنام
من خودم روز 13بدر رفته بودم تفریح
هیچ کسی هم نگفته تفریح نکن
طالبان صفت هم کسیه که بدون این که از چیزی کاملا آگاهی داشته باشه اظهار نظر تند می کنه.
نظر جنابعالی هیچ ارتباطی بانوشته های بالا
نداره .
من فکر می کنم بیش تر اون کسایی از خوندن این مطلب ناراحت می شن که ...
رامین فیروز
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
هموطن آمریکایی عزیز !
مردم ایران خوبه برن بیرون اما به نام روز طبیعت و نه 13 به در ! و خوبه که توی روز طبیعت فاتحه طبیعت و.... رو نخونن
بله برادر من...
علی
| Netherlands |
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
نگفته که 13 بده :| گفته چرا 13 میرن بیرون .
T
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۶
هزارمین منفی هم من بهت دادم بهنام آمریکایی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۳۰
دوستان عزيز!
نميشه بدون توهين به همديگه كامنتهاتونو بذارين!؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۳۱
تا حالا اینهمه منفی یه جا ندیده بودم!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۲
غلط نکنم اونایی که منفی دادن یایهودزاده اندیا یهودی ساخته
ماندانا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۴/۳۱
آقا بهنام من داشتم بی طرفانه نظر شما و منتقداتونو میخوندم که متوجه شدم شما خیلی بد دهن و بی تربیتی.پس اصلا به حرفاتون اعتباری نیست.
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
با پرچم امریکا اومده نظر داده : چرندیات تاریخی ! - صهیونیست ها دارن در این روز که روز کشتار ایرانی ها بوده - بد مستی میکنند - اون موقع بی ربط نظر میدی بگذارید ملت تفریح کنند؟!
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
بهنام - شادی حرام نیست - اما شادی حلال نه شادی حرام - شادی ممکنه تعاریف مختلفی داشته باشه - در ضمن تو اولین نظر رو گذاشتی - گفتی طالبان صفت ها - این توهین نیست پس چی هست؟!
mohammad
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
من اشتباهی مثبت دادم
خواستم ببینم اگر این مطلب خلاف واقع هم باشد ریشه سیزده بدر و نحسی سیزده در چیست؟
ایشان با این بیان نشان داد طالبان صفت و زورگو کیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
ساکت شو و از طرف مردم حرف نزن
محمود
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
اشتباه مثبت دادم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
شما روزهای دیگه میتونی تشریف ببری طبیعت. منم میام دوتایی جوجه ب هسیخ میزنیم و کلی صفا می کنیم... ولی به آبا اجداد و تاریخ خودمان توهین نکنین تو رو به روح کورش کبیر و خشایارشا!!!!!!!!!
تکاور
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
خفه شو یهودی بی پدر مادر مگه مشرق گفت بیرون نرید و تفریح نکنید؟؟؟؟؟فقط گفته این اسرائیلی ها چقدر زنا زاده و اشغال اند/انشالله یه روز با ظهور فرزند فاطه اسرائیل جعلی را نابود خواهیم کرد
امیر تبریز اوغلی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
من موندم چجی امریکا چشم بعضی ها رو گرفته؟؟یعنی چشم ندارید دورو برتونو ببینید؟
مجید
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
جناب بهنام خان برفرض این تحقیق دروغه کتاب استر روچی می گید؟اونو که ماایرانیها ننوشتیم.
ی سئوال جناب بهنام خان:اگه این تحقیق دروغه هولوکاست یهودیان درکل دروغه.دوست داری کلی مدرک ازتحقیق برایان ریگ انگلیسی برات بیارم که خیلی ازافسران عالی رتبه ارتش هیتلر یهودی بودن؟چندتاشون مدال افتخار ازشخص هیتلرگرفتن؟
بعدش هیچ کجای اسلام نگفته که تفریح نکنیدبلکه اسلام گفته برای آرامش روح تفریح سالم داشته باشید.درطبیعت گردش کنید؟آیا می دونستی اسلام حتی به نگاه کردن به دریا نظرداره ومی گه نگاه کردن به رنگ سبز ورنگ دریا باعث جلا وروشنی چشم میشه؟
بعدش شمابه این کاربران عزیز حق بدین که درمقابل شماصف آرایی کنن چون با علم به این اتفاق وحشتناک دارن تنفر وانزجار خودشونو نه به یهود بلکه به صهیونیزم نشون می دن.
خودت هم می دونی که این اتفا افتاده ولی توصیه می کنم کمی بیشترتحقیق کنی تادرچنین روزی با احساسات مردم ایران بازی نکنی.
نمی دونم شاید شمادارید مردم ایرانو ازمایش می کنی تاکجا پای اعتقاداتشون وایساده اندولی اینو بدون که مردم ایران تاابددشمن شماره یک صهیونیزم هستند وخواهندبود.
بدنیست کمی درمورد یهودیان واقعی درایران تحقیق کنی تا ببینی چطورحتی راحتر ازمردم ساکن رژیم صهیونیستی وامریکا دارن مناسک مذهبی خودشونو انجام می دن
اگه نمی دونی بدون که یهودیان ایران بااینکه خوردن شراب درایران جرمه ولی توخونهاشون شراب مصرف می کنن وکسی هم به اینها خورده نمی گیره وآزادند.
نمی دونم شایدنام شمابهنام نباشه ولی ماشماروبه اسم بهنام می شناسیم اگه واقعا ایرانی هستی کمی درمورد ایران ومردم ایران تحقیق کن بعدنظر بده.
مهر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
نخست:قتل ايرانيان در13فروردين توسط توطئه يهود يك واقعيت تاريخي است.
دوم:خروج مردم ازمنزل در13فروردين درپي اين واقعه هولناك براي زنده ماندن ازدست شياطين يهودي بوده و در سالهاي بعد براي ايرانيان مرسوم شد.
"" زنده باد ياد و نام هامان و ديگر قربانيان ايراني اين واقعه تلخ ""
مهر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
آقا بهنام
قتل عام ايرانيان در13فروردين توسط توطئه استر همسر يهودي خشايارشاه و مردخاي عموي استر واقعيت تاريخي است و هر روز آگاهي مردم از اين واقعه تلخ بيشتر ميشود.و اينگونه پناه بردن مردم به طبيعت وخروج ازخانه در13 فروردين مرسوم شد(چون در آن زمان در روز 13 و14به دليل قتل عام گسترده مردم به دست يهويان با پشتيباني مامورين خشايارشاه گمراه مردم ازخانه هاي خود فرار كرده وبه كوه وجنگل وصحرا پناه بردند)
ماسون
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
افراطین دیگه
خوش نام
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
بهائیان برای ناشناخته ماندن این کشتار مثل همین behnam خیلی تلاش می کنند مراقب باشید .
تاریخ
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
سیزده بدر برای این مردم قدیم از شهر خارج شدن چون می خواستن مردم شهر را قتل عام کنند . که مردم در آن روز از شهر بیرون رفتن برای حفظ جان
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۶
این مطلب واقعی را چرا قبول نمی کنی؟ می ترسی؟
پیام
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
وااااای.چقدر نادونی.باورم نمیشه اینقدر نادون باشی بهنام.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۱
خوب کسی که ایرانی نباشه بیش از این ازش انتظار نمیره
ولی همین که یه خارجی فارسی رو به این خوبی بلده جای شکر داره
طاهره
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۳
آدمایی امثال تو باعث به وجود اومدن چنین رخدادهایی توی تاریخ ایران بودن و هستن و خواهند بود، از امثال تو بیشتر از این حرف ها بر نمیاد
محمد
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
966
189
مشرق زر نزن :))
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
تو بی غرت زر نزن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
تو بزن!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
زر نزن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
چرا بهت برخورد؟ جواب منطقی بده
عباس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
بی ادب یهودی صفت اینجا جای فحاشی نیست. اگر دلیل منطقی برای رد کردن این گزارش داری بیان کن اگر هم نداری که جمله زشتت به خودت برمیگرده
نوید ملک راه
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
زر زره دیگه . تو اگر میتونی ثابت کن نیست. شدیدا کذبه
سریر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
خاک بر دهانت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
توی کل ایران فقط شما منگل ها حق زر زدن دارید :))
راحت باش عزیزم زرتو بزن
اصفهانی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
تو چرا میزنی؟!!!
یزدان
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
نخور اخوی!
نخور!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
خودت زر نزن مفت خور
00
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
اونا از کاتیوشا های ساده ارتقا یافته مثل فجر می ترسن چه برسه به شهاب قیام ...... اینا یه مشت حرفا.ترسو بی جربزن. رسانه های غربی مجلات که کلا دست غربیاست 4 تا اشغال اونرو طوری بزرگ و قوی نشون میدن ادم میترسه فجر 5 یه کاتیوشا ساده که تو هر پادگانی بری 6.7 ازش هست و خودم به چشم دیدم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
shoma narahati nakhon ina hamash harfe haghe yebar gir in esraeelihaye haroomzadeh biofti mifahmi che zeri zadi
فدایی امام سیدعلی ازآذربایجان
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
متاسفم برات
ناظر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
خوب احمق تاریخ است با زرو مر که از بین نمی رود مشرق که ننویسد صورت مسئله پاک نمی شود . بدان تاریخ ماندگار است و ماهیت یهود بر ملا.
mostafa
| United Kingdom |
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
سلام
لعنت بر هر چی یهودی صهیونیست
به امید ظهور آقا امام زمان (ع)
اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ
فرزاد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
خاك بر سر بي فرهنگ
علي
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۳۰
درود بر بهار :))))))))))
دوست
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۰
ما را به رخت و چوب شبانی فریفته است, این گرگ سالهاست که با گله آشناست.
واقعا هنر نزد ایرانیان است و بس!!!
محمود
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
اسمت محمده
اما فک کنم یهودی زاده ای
ایشالا به دین یهود از دنیا بری
محمدرضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
محمد الکی میگه ( بابا پنجعلی)
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
بی ادب ، بابات هم ادب نداشت؟
کو پسر ندارد نشان از پدر؟
شیعه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
کاشکی بصیرت داشتید
طاهره
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۳
فعلا که اونی که گفتی رو خودت داری میزنی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۳۰
آهان الان شما حرف منطقی زدی که جواب منطقی می خوای؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
54
819
زنده باد ایران و ایرانی. وغلط میکنن که چپ بهمون نگاه کنن .یهودای کثیف
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
کتابهای تاریخی قوم یهود دروغ و اغراق زیاد داره . بنابراین زیاد نمیشه بهش اتکا کرد .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
ناشناس۱۳۹۲/۰۱/۱۳
این یکی معتبره سعی نکن که این موشهای کثیف رو تطهیر کنی!
فاطمه
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
من مسلمان و شیعه ی 12 امامی هستم.
اینا رو نوشتم که نگن یهودی هستم.
فاطمه
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
مرگ بر صهیونیست ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
نژاد پرست بی ادب
تکاور
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
دمت گرم نا شناس
البته ما به یهود واقعی پیرو موسی (ع)کاری نداریم با این افراطی های کافر مخالفیم که اصلا یهودی هم نیستند یه مشت تحریف سده عقده ای
محمود
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
بله درست یهودی خوب که به ایین موسی پایبند هستن هستن تعداد کم
نادر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
شما اگر کمی به خودتان زحمت دهید بروید همدان بارگاه قبر استر را مشاهده کنید و تاریخچه آن را بخوانید دیگر اینگونه بر خورد نمی کنید.
نويد
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
408
74
بابا يه خورده مطالعه كن
سيزده بدر روزي هست كه حضرت داود انگشترش رو از شكم يه ماهي پيدا كرد
انگشتري كه يه ديو ازش دزديده بودو ميخواستپنهونش كنه انداخت تو رودخونه بعد يه ماهي انو خورد بعدشم حضرت داود رو كه از كاخ انداخته بودند بيرون داشت ماهي گيري ميكرد كه انگشتر رو از شكم يه ماهي بيرون اورد و بعد به كاخش برگشت و ديو رو بيرون انداخت
بخاطر همينه كه اول سال ماهي ميخوريم و سيزده بدر هم جشن ميگيريم روزي ديو رو بيرون انداختند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
من اینو قبول ندارم این عکس ها و شواهد حرف مشرق را تصدیق میکنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
الان این دیو واقعیت داره عایا؟

افسانه است عموجون واقعی که نیس
یزدان
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
فکر نکنم بالای 24 سال سن داشته باشی!
حیف......................
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
این که ماجرای اسمیگل بود توی فیلم ارباب حلقه ها
غیر دوست
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
آقا همه ایران ماهی نمی خورند هر شهر شام خودش رو داره
بعد این حرف چه ربطی به سیزده بدر داره
حالا با بی ربطی هم حضرت داود (ع) چه ربطی به ایرانیان باستان داره
حتما این ماهی خوری و نحسی روز 13 و رفت مردم از خونه هاشون میزان یهود دوستی ما رو نشان میده
اصلا حرف رو از کدام مطالعه پیدا کردی محقق دانشمند دیدی آدم بی سواد از عقل محروم هستی
حالا به این نکته رفتارشناسی توجه کن بعد دسته به کیبورد بزن :
ایرانیان در سیزده فروردین علاقه به رفتن به خانه هایشان ندارند و دوست ندارند در این روز در خانه نباشند و کسی رو در این روز به خانه خود نمی برند (این نکته مهم است ایراینان از باستان تا کنون مهمان نواز هستند حال چه موردی هست که این حسن جدا نشندی رو ترک میکنند!!!!!؟) پس عقل آدم سالم می گوید که این روز روز جشن نیست اگر بود ایرانیان جشن های خود را در خانه و محله خود برگزار میکنند نه دور از شهر (که به اصطلاح نحسی از خانه بیرون بیاید) و خانه.
پس ای دوست جاهل من حرف ابزاری برای گفتند نیست حرف زدن ابزرای برای بیان تفکر آدمی است که شما دوست جاهل من میزان تفکر خودت و هم قطار های خودت رو نشان ددادی که در بالا نوشته بودند که شما طالبانی ها می خواهید جشن رو از مردم بگیرید کاملا نمایان شد که شما به قول آن دستمون فقط به شکم و پایین تر توجه داری کاری به بالاترین قسمت توجه ندارید(چون احتمال میدم که دوست عزیز من نوید دوباره مطالعه کند و نفهمد که بالاترین قسمت مغز هست نه موی سر این قسمت رو نوشتم)
ایرانی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
ایرانی ها برا چی میرن بیرون از خونه؟ایرانی ها زرتشتی بودن نه یهودی که برا شون مهم باشه حضرت داوود انگشترش پیدا بشه یا نه
حمزه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
خب این ماجرای حضرت داوود چه ربطی به ایرانیا داره؟
لطفاً توضیح بدید
غریبه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
آی نوید باکلاه با کلاس
یکم مطالعتو بیشتر کن و یا هنگام مطالعه حواستو جمع کن
اونی که انگشترش رو دزدیدند و بردند و دست دیو افتاد و از شکم ماهی گرفتن داستان حضرت سلیمانه
نه داوود
حضرت سلیمانم پسر حضرت داوود
00
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
خود بی بی سی هم که تلوزیو ن اونست فیلم کامل همراه با توضیحشو نشون داده دیگه سند از این محکم تر حتی عکس هایی هست که به فارسی و ابری نوشتن مرگ بر هامان مرگ بر ایران عکس هامان و ایران اتیش میزنن که مشرق نذاشته
فدایی امام سیدعلی ازآذربایجان
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
بروتاریخ هخامنشی مطالعه کن بعدش ازخودت تاریخ تحریف کن
صادق
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
دروغ نگو دروغ نگو دیگه از این حرفها نزن. نوید دهانت را اب بکش.
آزادمرد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
دوست عزیزم بهتر بود قبل از اظهار نظر از عقلت هم کمک میگرفتی
اگرفقط یه کم خوب نگاه میکردی متوجه میشده مشرق سند و مدرک ارایه کرده
تو چی ؟
تو برای حرفی که زدی سند و مدرکی داری که ارایه کنی؟؟؟؟؟؟؟
فاطمه
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
مجید جان اون انگشتر حضرت سلیمانه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
خودت هم مطالعه کنی بد نیست
برای شروع هم از کتب عهد عتیق(تورات)، کتاب استر شروع کن تا حسابی روشن بشی
روح اله
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
اول دیو افسانه است.دوم حضرت داود چه ربطی به ایرانیان دارد؟ سوم اگر هم دارد انگشترش چقدر مهم است؟ چهارم خودتو گول نزن یهودیها به برادر خودشون حضرت یوسف رحم نکردند چه رسد به ما؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
جدی؟! پس چرا بقیه اقوام جشن نمیگیرن؟ یا چرا مثل بقیه جشن ها تو خونه ها نمیمونن مردم؟ شمام یه ذره مطالعه کنی خوبه
محمود
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
اصلا هرچی اگه این فلسفه سیزده هم نباشه
ولی اصل قضیه حقیقت داره
aras
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
از کی تا حالا ایرانیها برای پیامبر قوم یهود مراسم برگزار میکنن؟؟؟

لابد یهودی ها هم نمیدونم تو ایروز چرا جشن میگیرن؟؟؟

لابد اسم شیرینیه گوش داوودیه اشتباهی ترجمه شده؟؟؟

نقاشیها و جشنها رو هم ایرانی ها به قصد تحریف در طی صدها سال گذشته از خودشون درست کردن؟؟؟
نادر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
نوید دیشب شام چی خوردی که چنین خوابی دیدی و کمی تخیلات سر هم کردی.
شیعه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
میشه چرت نگی نوید جان
حسین
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
32
260
به لقمان گفتند ادب از کی آموخته ای گفت از بی ادبان.جناب آقای محمد حاضرم قسم بخورم جنابعالی موسادی هستی و به اسم محمد نظر میدهی وگرنه تمام عالم میدانند کورش قوم یهود را از بندگی آزاد کرد شما اول ادب یاد بگیر بعد برو تاریخ را مطالعه کن چطور است خیلیها نظر میدهند هولوکاست دروغیی بیش نیست کشورهای غربی صریح عکس العمل نشان میدهند اما یک واقع تاریخی که بیان میشود اینقدر آنجای تو و آن دوست امریکایی ات را میسوزاند واقعن که یک بدبخت به تمام معنا هستی.
پاسخ ها
میترا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
اینجور افراد بیسواد از نظر دانستن تاریخ است.
صرفا جهت اطلاع
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
182
52
گزارش تکراری !
در ارشیو موجوده!
پاسخ ها
فاضلی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
کور بشه چشم دشمنای مشرق

آقای بی سواد
خود مشرق اول گزارش نوشته که داره تکرارش می کنه
ناشناس
| United States |
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
تشکر مشرق جان . 2600 سال از ما پنهانش کردند و جشن کشتار ما را گرفتند دو بار تکرار که کافی نیست هر سال سیزده بدر برای 2600 سال باید تکرار شود این تازه اول کاره کجای کاری ؟؟ بیخ گوش ما کشتار ما را جشن گرفته هامان تاشن عبری گوش هامان پختند و خوردند میخواستی تکرار نشه . هر سال مشرق قسم ات میدهم هر سال تکرار بفرمائید . تشکر تشکر دستتان درد نکند . مرگ بر دشمنان ایران و ایرانی .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
چقدر سوختی از گزارششون؟ راستشو بگو تا کجات؟!

؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
همون صرفا جهت اطلاعی هستی!
aras
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
به نظر من هر کسی که این مورده انکار کنه باید کجازات بشه

هر روز باید یه فیلم و سریال در شبکه های ایران پخش بشه تا این روز رو بیاد مردم بیاره

ببینین اونا برای هولوکاست چکارایی که نمیکنن بعد انتقاد کنید

مشرق هر سال این گزارش بزار تا احیانا کسی نمیدونه از این موضوع با خبر بشه
دانا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
همیشه تاریخ ماندگار است نه گفتار آن تکرار
بهرام م
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
23
139
خوب و جالب بود مشرق جونم.راستی گزارشای دفاعی امنیتی بومی کم میذاری.راستی ما که هنوز تو کف مشخصات قاهر 313هستیم.خبرنگاری ندارین بفرستین یه مصاحبه بگیره با هاشون.نشه یه وقت 29فروردین بگذره و حواستون به قاهر 313 نباشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۲/۳۱
اشتباهی منفی زدم
ایمام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
41
338
مرگ بر سگ نجس منطق به زودی تل آویو و حیفا رو با خاک یکسان میکنیم به امید خدا با غرش موشک های سجیل و عاشورا و قیام و شهاب
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
آخ جون یه جنگ افتادیم :)))
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
آخ تفکرو ببین!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
کلا باحالی:دی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
آره ؛ زندگی داشت یک نواخت میشد .
مگه میشه ایرانی جماعت تو فکر گرفتن سرزمین های دیگه نباشه !
ایشالله 13 مون تل آویو و حیفا به در می کنیم .
شناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
ناشناس ..........برو گنبد حلبیت را ترمیم کن.
نگار
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
ای بابا!!! مثل اینکه شما جنگ قبلی خیلی بهت خوش گذشته که باز هوس جنگ به سرت زده.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
چی گفتی که چحودای ایرانی رو انقدر سوزوندی! از پاسخاشون معلومه که از صحبتت وحشت کردن اساسی
گل گفتی داداش
فاطمه
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
به زودی تل آویو و حیفا را با خاک یکسان می کنیم نه
اگر اسرائیل غلطی بکند اسرائیل و حیفا را با خاک یکسان می کنیم .
من که پایم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۷
به خدا نگفتش که همین الان برید زیر تانک!!! خیلی بزدلید!!تقسیر خودتون نیست اثر این لقمه های حرامه که جلوی این دفاع از اسلامو می گیره!!!
احمد
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
15
147
جشن پوریم و واقعه تاریخی ذکر شده همه مستند هستند و منظور مشرق هم این نیست که ما ایرانی ها داریم اون رو جشن می گیریم. از طرفی من فکر نمی کنم که خروج ایرانی ها از منزل و رفتن به دامان طبیعت به خاطر یک ترس تاریخی باشه.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
احمد اقا ترس تاریخی نیست یاد اوری تاریخی است و هم دردی گردن با هم وطنان قتل عام شده ما منتهی دستانی در کار بوده تا انرا مخدوش کند و ما ندانیم حقیقت چیست از الان تا هزاران سال دیگر ما بزرگداشت شهدای جنگ تحمیلی را نخواهیم گرفت ؟؟چرا خواهیم گرفت اینهم همانگونه است ولی در طول سالهای سعی شده تا توسط ما گم شود و ما امروز خوشبختانه پیداش کردیم و گرنه ترس تاریخی نیست ابدا .
سياوش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
من هم با شما موافقم ترس تاريخي بهترين عبارت رو بكار بردين ؛ همانطور كه وقتي انسان از زلزله ميترسه ترجيح ميده بيرون از خانه و در طبيعت باز باشه حتي اگه بيخود هم باشه اينكارو اكثرا ميكنن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
آره ، با ناشناس اولی موافقم .
صد درصد در تاریخ گم شده بوده .
دلیلی نداره کنارش بزاریم ، بهر حال یه عرف اجتماعی خوبه .
باید داستان رو در جمع هامون که 13 میگیریم ، بگیم .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
یاد اوری تاریخی است
یاد اوری تاریخی
مجید
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
جناب احمد آقا باورکن بیش از90درصد مردم ایران نمی دوننن برای چی میرن سیزده بدر.آیا شماتاقبل ازمطالعه دراین موردمی دونستی تو13 فروردین 2500 سال قبل چه اتفاقی افتاده؟
این ازکم کاری ماایرانیها ومسئولین مملکته که مردمو از این اتفاق مطلع نمی کنن.درکنار مااسرائیلیها جشن هامان کشی وایرانی کشی راه میندازند ولی تلویزیون ماحتی یک مستنددراین 35 سال نساخته تامردم بفهمند چه اتفاقی افتاده.من میگم واقعا این یک ترس تاریخیه که درکل یهودیان مسیرو عوض کردن وبانشون دادن نحس بودن عدد 13 ذهن مردموازاین کشتارمنحرف کردن تاخودشونو پاک کنن تا درمورد هولوکاست مظلوم نمایی کنن.مردم ایران بایادآوری این ترس تاریخی نا خودآگاه وبودن اینکه حتی خودشون بدونن یاداین روز رو گرامی می دارن ولی مسیر بطورکلی توسط یهودیان عوض شده ومردم این روزو جشن می گیرن.اینو بگم من باجشن گرفتن مخالف نیستم ولی باید به مردم بگیم که چرا دراین روز دراصل به دامن طبیعت فرارمی کنیم.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
مستند تختگاه هیچکس را ببینید
seyed
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
27
298
مرگ بر اسرائیل
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
مرگ بر قاصب
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
213
56
خوب است در مورد اینچنین مواردی از داستان سرایی پرهیز شده و تخیلات نویسنده جای حقیقت را نگیرد. نوشته های شما با توجه به اینکه سندی ندارد قابل استناد نیست
پاسخ ها
حسین
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
مهدی جان اگه این داستان واقعی نبود هالیوود هم فیلمشو نمیساخت البته به روایت صهیونیسم به نام One Night With the King
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
این همه رفرنس در اخر مقاله سند نیست؟
عقل بعضیا واقعا پاره سنگ بر می داره
ناشناس
| United States |
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
اقای مهدی مراجعه کن به کناب عهد عقیق ( تورات ) دنبال قسمت استر که به ان کتاب یا فصل استر بگرد و به مراجعه کن خودت ان سند را بخوان و در روزهای 14 فروزدین مراسم جشن و کارنوال پوریم را دنبال کن دیگه این حرف را نخواهی زد . اینکه نشد در ایران هر حقیقتی را بشما میگویند بگوئید دروغ است سند ندارد من منبع سند را بشما دادم .
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
اول اینکه سعی کنید به همین به قول خودتان رفرنسها سر بزنید. خوب است خودتان هم مطالعه داشته باشید و ریشه تاریخی پیدایش این جشن را از زوایای دیگرو از نگاه دیگری هم بررسی کنید.
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
ضمنا فراموش کردم یک چیزی به این مطلب اضافه کنم. بنده به شخصه از یهود، اسراییل و هرچیز مرتبط با این جماعت متنفرم. اما این نباید دلیلی بر این باشد که هر مطلبی از هر شخصی را به سرعت قبول کنم. پس لطفا بصیرتتان را افزایش بدهید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
اگر از نظر جنابعالو، کتاب مقدس ساختگي يهود و رفرنس هاي مقاله و عکس و فيلم و سخنراني نتانياهو سند نيست پس چی سند حساب ميشه؟
نگار
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
آقا مهدی، این کاری بود که از دست نگارنده این مقاله برمیومده. شما اگه منابعش رو قبول نداری بسم الله. گزارش خودت رو با منابع مورد قبول خودت تهیه و منتشر کن. انتقاد خشک و خالی که میشه غرغر. اگه واقعا دغدغه داری دست به عمل بزن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
کوری یا کور شدی؟!
فاطمه
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
مطمئنی اسمت مهدیه
خوب فکر کن شاید شیمونی چیزی باشه
اگه واقعا مهدی هستی برو یه کم مطالعه کن
ناظر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
مهدی جان اگر بزرگ شدی برو همدان سری به قبر استر بزن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۰
دوستان توجه داشته باشن که یهودیا با اسامی ایرانی و مذهبی میان و پیغام میزارن
سردار منوجان
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
23
189
مرگ بر اسرائیل و افکار اسراویلی باد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۷
این پنج نفری که منفی دادن چرامنفی دادن؟؟؟ آهان فهمیدم !!!تقصیر شما نیست تقصیر لقمه های حرامه که چشتونو کور کرده!!!
نجیب
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
29
184
اونهایی که منفی دادن
اول برن اطلاعاتشون رو در تاریخ زیاد کنن
البته اول باید ادبیات یاد بگیرن بعد نظر بدن....
این یک هولوکاست برای ایرانی ها توسط قوم نفرین شده یهود بود....
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
نجیب جان انهائی که منفی دادند فرزندان استر ملعون هستند .
مرگ بر انگل یس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۰
آره شبیه اون هلوکاستی که انگلیسیهای خبیث برامون ساختن
قحطی بزرگ رو میگپم قضیه اش رو که شنیدین؟؟؟؟؟؟؟
رقمها اختلاف داره ولی میلیونها نفر از مردم ایران رو کشتن انگلیسیهای بی شرف
ناشناس
France
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
19
103
"مشهٔ" نجس و بی‌ادب خودت را به نام مقدس "محمد" جا نزن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
9
104
سلام
واقعا بعضی ها ظاهر بین خستند جنگ نرم آرام وبی صدا می آید.
بیدار شوید غافلانبیدار شوید غافلانبیدار شوید غافلان
پاسخ ها
شیعه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
به قول آقا بصیرت داشته باشی
بصیرت بصیرت بصیرت
سردار منوجان
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
20
177
مرگ بر اسرائیل و افکار اسراویلی باد
سریر
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
27
243
به امید نابودی این غده سرطانی از پیکره اسلام عزیز و برای تعجیل در ظهور منجی بشریت صلوات .
الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
می خوام بدونم اون دوتا احمقی که به این نظر رای منفی دادن کدوم یهودی صفتایی بودن؟؟
حمزه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
خاک تو سر کسایی که منفی دادن
فاطمه
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
اونایی که منفی دادن یا بهایی بودن یا صهیونیست ساکن ایران
مراد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
من بودم خب اشتباه زدم.
رضا
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
23
139
عزيزاني که مطالب مشرق را قبول ندارند به خودشان زحمت بدهند واندکي تحقيق کنند تا بدانند روز سيزده بدر درميان يهوديان به روز هامان کشان نيز معروف است.وبه طبيعت رفتن ما ايرانيان در روز سيزده که اکنون يک سنت شده هم به اين دليل بوده که دران زمان مردم براي درامان ماندن از کشته شدن به بيرون از خانه وشهرها بطرف کوه ودشت فرار ميکردند تا شايد زنده بمانند. 
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
هامان خر كيه!؟اصلا شما محقق اين اسم كجاي تاريخ ايران اومده بيشتر شبيه نامي ساميست تا پارسي!
ناشناس
| United States |
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
خر تو هستی و استر و مردخای پسر عموی استر که جای هامان را گرفت و شد وزیر خسو خار شاه ملعون
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
حرف دهنتو نمیفهمی.
هنوز نمیدونی هامان کیه؟! حرف نزن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
ناشناس۱۳۹۲/۰۱/۱۳
وقتی اسرایلو رو سرتون خراب کردیم و با خاک یکسان شدید میفهمی هامان مال کدوم کشور بوده!
فاطمه
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
نوادگان استر نفرت از هامان رو ازش به ارث بردن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۷
آقا ببخشید خییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییلی ببخشید.می خواستم مثبت بدم.دستم رفت رو منفی!! شرمنده!
شیعه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
ظاهرا آمریکایی ها باید خفه شن
آمریکایی های خائن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
18
110
ممنون از شما که حوادث تاریخی رو برای مردم ناآگاه میگید تا همه بدوند کینه دشمن ما از چه زمانی هست و چی بوده.
انشاالله روزی میرسه که بتونیم با ریختن خون تمام یهودیان خونخوار این واقعه ی تلخ رو جبران کنیم.
حسین
Germany
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
14
79
بسیار مقاله جالبی است. منابع و ماخذ مطالب ارائه شده متاسفانه درج نشده اند. برای تکمیل این مطالب می توانید به دایرة المارف "بریتانیکا" و تاریخ یهودیت در آثار معاصر و دست کم به منابع و ماخذ در صفحه "ویکیپدیا" راجع به "پوریم"
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%85
مراجعه کنید. راستی ، چه خوب بود مشرقی ها مقالات خودشان از این نوع را با ذکر منابع مشابه در اینترنت ارائه می کردند تا امثال بهنام در آمریکا حتی احتیاجی به یک جستجوی مختصر "گوگلی" هم نداشته باشند.
التماس دعا
حسین
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
اقا حسین به اخر مطلب نگاه نکردی ؟؟ همه امجاست . منبع میخواهی کتاب تورات قسمت یا قصل استر که بنام کتاب استر است بروید خودتان بخوانید
محمد رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
بنده هم همانند دیگر هموطنان مسلمان بشدت با رژیم صهیونیستی و امپریالیسم جهانی مخالفم... منتها چند نکته هست این وسط:
وسعت ایران در زمان خشایارشاه هخامنشی چیزی حدود 7 باربر ایران حال بوده! ایران در آن زمان از سه قوم اصلی و ده ها قوم فرعی تشکیل میشدهچطور چند نفر یهودی شهر به شهر حمله می کردند و ایرانی ها رو می کشتند و کسی دفاع نمی کرده!؟! چطور چند نفر یهودی 70 هزار ایرانی رو کشتند! 70 هزار نفر در 2500 سال پیش یعنی حدود 70 میلیون نفر ادم در سال جاری!
از اونجایی که یهودی صهیونیست همیشه در غلو کردن و بزرگنمایی و تحریف ید طولایی دارند این ماجرا را هم تحریف کردند تا مثلا خود را در تاریخ قوی و مقتدر نشون بدند. در حخالی که امروز با کمک تمام کشورهای غربی از حزب الله شکست می خورند!
داستان اصلی بر طبق اطلاعات اخیر دانشکده تاریخ و باستانشاسی تهران اینگونه بوده هامان هر چند از نفوذ زیادی برخوردار بوده اما دارای دشمنانی در قوم پارس و پارت هم بوده... مردخای از دشمنی ها استفاده کرده با ایجاد توطئه و تفرقه و چسباندن انگ ارتباط او با مادها(که از قوم های مخالف پارسها بودند) فرمان قتل هامان رو از خشایار شاه میگره...که پس از کشتن هامان و فرزندانش در چند شهر از جمله همدان از طرف طرفداران هامان( که خود از ریش سفیدان و بزرگان قوم پارس بوده) شورش هایی برپا میشه...مردخای از این وضعیت سو استفاده میکنه و با گرفتن فرمان سرکوب از امپراتور وقت ایران به همدان(که بزرگترین شهر ان زمان جهان بود) و شهر های اطرافش حمله می کنه ... در این حمله با مقاومت نیروهای پارسی وفادار هامان روبرو میشند که درنتیجه سپاه هخامنشی منجبور به استفاده از منجیق و گلوله های اتشین میشه که در نهایت موفق به تصرف شهر میشه... در این حمله بنا به اسناد واقعی حدود 5 تا 7 هزار نفر کشته میشند! که یهودیان برای بزگرنمایی خودشان ان را در عدد 10 و حتی 100 ضرب کردند و گفتند 70 هزار نفر و به عبارتی 500 هزار نفر رو کشتیم...
در واقع اصل حادثه پورنیم درست هست اما نوع بازخوانی و عدد کشته ها دارای یک تحریف و بزرگنمایی از نوع یهودی شده!
مجید
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
جناب محمدرضا من تمام سایت دانشکده تاریخ وباستانشناسی دانشگاه تهرانو دیدم ولی چیزی پیدانکردم اگه مدرکی داری که قابل انتشاره لطفاارائه بده.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
محمد رضا جان
اگر کمی دقت کنید در خواهید یافت که یهودیان در اقدام به این جنایت تنها نبودند و با حمایت کامل حکومتی و نظامی هخامنشیان این حرکت را انجام دادند و وقتی بیشتر بررسی منید به شهرهای سوخته و اقوام بکلی از ریشه مقطوع نسل شده در همان حدود زمان مورد اشاره می رسید که برای هر کدام دلیلی آوردند که در واقع همه آنها از حواشی همین رخداد پلید پوریم است
در واقع شاید 1 یا 2 صفر دیگر هم باید به این رقم اضافه کرد تا کمی منطقی تر به نظر بیاید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
احسنت به محمد رضا
فرشاد
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
16
87
مشرق عزیز من از طرف دوستان بی ادب و بی اطلاعی که به صرف شادی و شاد بودن چشم بر روی حقیقت میبندند ازت معذرت میخوام.... هیچ ایرانی نباید در مقابل این عید نحس به خاطر تفریح و شاد بودن سکوت کند ... البته پوریم امسال زودتر از 13 فروردین بود و گذشت اما این حقیقت تلخ که روز 13 بدر در ایران روزی ننگین برای ایران و ایرانی بوده است و هر ساله این روز یعنی عید پوریم و ایرانی کشی در فلسطین اشغالی توسط یهودیان جشن گرفته میشود قابل چشم پوشی نیست ... البته ایام فاطمیه هستش امیدوارم دوستانی که برای ایران و تاریخ کشورشون ارزش قائل نمیشوند حرمت و احترام این ایام را نگه دارند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۴
مرگ بر اسراییل به امید خدا رو به نابودی هستند
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
17
96
سگای کثیف
پاسخ ها
نوید ملک راه
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
منظورت کدوم سگان؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
به سگ توهین نکن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
دادا خوب اومدی :))
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
این فحش آخر متن قبلی ته گلوش مونده بود:دی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
موشهای کثیف!
از قدیم در کشورهای دیگه هم به یهودیها میگفتن موش کثیف!
نادر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
اگر راست می گی بریم همدان یک خرج پلاستیک کار آرامگاه مردخای را تمام می کند.
نادر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
سگ به آدم خدمت می کند ولی صهیون آدم می کشد.
لبیک یا حسین
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
30
49
یهودی ها همه شان نجس اند انگلی برای بشریت بیش نیستند همه انهارا در اخرازمان بایستی قتل عام کرد بخصوص ایرانیهای مقیم ایران بجز انسانهای ازاده شان که جز نجاسات نیستند
نوید ملک راه
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
132
27
اخبار کذب مزخرفی بود . هر کس کمی کنجکاو شد به ویکی پدیای فارسی مراجعه کنه و پوریم رو سرچ کنه متوجه خواهد شد . میگی نه ببین
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B9%DB%8C%D8%AF_%D9%BE%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%85
پاسخ ها
سید
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
دوست عزیز مثل اینکه خبر نداری که خود ویکیپدیا هم چه فارسی و چه انگلیسی و چه هر زبان دیگه ای برای صهیونیستهاست....؟!
يک ايراني
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
شما هنوز ندانستي ويکي پديا از طرف چه افرادي مديريت ميشه. پس زياد حرف نزن.چون مديران اصلي ويکي پديا صهيونيستها هستند بايد هم بعضي واقعيتها راپنهان کنند.
ناشناس
| United States |
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
نوبد بدبخت برو تورات قصل استر را بخوان اگر سواد داری و مغرض نیستی و یا خودت از فرزندان استر ملعون مزخرف نیستی
مهشید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
ویکی پدیا یه دانشنامه آزاده که هر کسی می تونه اون رو ویرایش کنه یا تولید محتوا کنه. در منابع علمی هم اصلا قابل استناد نیست. ضمنا همونطور هم که دوستان اشاره کردند وابستگی ویکی پدیا کاملا آشکاره! بنابراین به ویکی پدیا ارجاع ندید لطفا. یه خورده از سطحی نگری و غفلت بیرون بیاید...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
دیگه اگه اینو نمیدونی برو بمیر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
ویکی پدیا مال صهیونیستهاست!
لابد مزخرفات توشم خودت گذاشتی که داری ارجاع میدی!
نوید ملک راه
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۶
تویی که فحش میدی منطق سرت نمیشه و من با تو حرفی ندارم . اگر سواد دوبله کردن یک مقاله رو داشته باشی و قبلا در ویکی پدیا . هرچند فارسی یا غیره مقاله نوشته باشی میفهمی که هیچ مزخرفی حق چاپ و تکثیر نداره مگر اینکه اثبات بشه .وقتی اینو میفهمی که سواد داشته باشی . وقتی میفهمی که 10 با پست بنویسی فقط به علت اینکه منبع موسخ ذکر نکردی پاکش کنن. حالیت نیست که. ... تو ی بی منطق دم از ویکی پدیا نزن بیا مشرق نیوز اخبار کذب بخون
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
یکی دوتا مطلب گذاشتی ویکی فکر کردی شدی آدم .بی سواد توئی که نمیدونی سایت مال اوناست سر یکی دوتا مسله که واسه همه روشنه میان راستشو میگن سر مسئله مشکوک مانور میدن که آدم های ساده لوح مسئله جناب عالی بیان و بشن خواص یا منافق این ربطی مشرق یا مغرب نداره این مدیا پلیتیک مدرن هستش که یه راست مقداری دروغ بشه گل آلود حالا بگیر ماهی رو که به به گرفتن چه ماهی هایی هم گرفتن یکی نی نه تا هم +دادن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۴/۳۱
ویکی پدیا یه سایت که هر کسی میتونه هر صفحه ای رو ویرایش کنه !

شما برید توش عضو بشید ، بعد هر صفحه ای رو که خواستید میتونید ویرایش کنید. !

در نتیجه خیلی نمیشه اعتماد کرد به منابعش !

همین چند وقت پیش بود که خبرش اومد که یه شرکت المانی هر روز صفحه مربوط به خودش رو در ویکیپدیا ادیت میکرده ! و به به و چه چه مینوشته درباره خودش !


در نتیجه اصلا تو مسایل مهم به ویکی پدیا به عنوان منبع مطمین نگاه نکنید !
ندا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۶
ویکیپدیا که خود صهیونیست است برادر
تعجب می کنم که تا حالا نفهمیدی!!!
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
81
31
تا اونجا که من می‌دونم پوریم در روزی بین 9 اسفند تا 6 فرودین اتفاق افتاده است و البته 13 به در هم سنتی است که به مشرکان اصحاب رأس بازمی‌گردد که در حاشیه رود ارس زندگی می‌کردند و البته در قرآن هم به این قوم اشاره شده است.
کاش دست کم قدری برای حرفهای خود جستجو می‌کردید تا گودرز و شقایق را به هم مرتبط نسازید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
کاملا معلومه هیچی نمیدونید ..
خیلی جالبه یه عده دارند از این موش های کثیف دفاع میکنند ...
دوستانی که طالب حق و حقیقت هستند بهترین منبع این جنایت یعنی کتاب استر ... بخشی از کتاب مقدس یهودی ها را مطالعه کنند
ناشناس
| United States |
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
تا انجا که فهمیدیم شما علی اقا هیچی نمیدونی .شاید حق تو است با گودرز شقیه ات گرفته شود را نشان
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
حرف نزنی میگن لالی؟!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
اصحاب رسّ است نه رأس
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
باز یه جهود دیگه!
حامد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
ای ملعون نابکار برو تاریخ را نمی توانی عوض کنی.
عاشق اسلام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
16
112
به نظر من این که می ریم تو طبیعت خیلی خوبه
ولی باید منشاء تاریخی اون رو هم بدونیم
و دشمنمون رو هم بشناسیم

زنده باد ایران اسلامیییییییییی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
کسی با توی طبيعت رفتن مخالف نيست با اينکه دقیقا در روز مرتبط با جشن ايراني کشي دشمنت، مثل اونا بري بيرون و جشن بگيري و برقصی و قلیون دود کنی و عرق بخوری مخالف
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
زنده باد ایران اسلامیییییییییی
آفرین
دانا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
زنده بــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاد ایــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــران اسلامـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
مهراب
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
12
59
اقابهنام بافرهنگ که شخصیت شماازموضعگیری نسنجیده ات معلومه حال شماازدوحال خارج نیست یاایرانی هستی یانیستی اگرایر انی هستی حرف حساب اینستکه یهودیان افراطی 500هزارنفرازاجدادبیگناه شمارابه قتل رسانده اندکه ابنا انان اکنون ماوشماایرانی راتهدیدبه کشتارجمعی میکنندولی اگرایرانی نیستی انسان که هستی عقل داری میبینی که بحث وحشیگری یک قوم خرافی درمیان است اگرنگران 13به دری هیچ کس مخالف نیست تازه تمام نیروهای انتظامی اماده باش کامل میشوندتاامنیت 13راحفظ کننداگرغیرازاین باشدتویک یهودی افراطی بدترازطالبانی که امیدوارم هدایت بشی
پاسخ ها
مهر ایین
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
500 هزار نفرررررررررررررررر!!
توی چند روز !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ؟
اسحله ی شان چه بوده ؟؟؟؟؟؟
نکنه بمب اتمی داشتند !!!!!؟؟؟؟؟


خشاریار شا فرزند داریوش کسی که کتیبه بیستون را با نام خدا اغاز کرده و برای بی احترامی که به ایرانیان در (ماراتن ) شد یک ملیون لشکر به یونان برد به همین راحتی کشته شدن 500 یا 75 هزار نفر را نادیده گرفت
تاریخ نویسانی نظیر هردوت یونانی با تمام دشمنی که با خشایارشا داشت چنین مطلب کذبی را ننوشته
مهری خانم
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
مهرایین تواین گفتات را از کجا اوردی.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
درود بر خانم مهری - اندکی اندیشه کنید تا بتوانید داوری درستی داشته باشید----

کشتن 75 یا 500 هزار نفر کار ساده ای نیست و با امکانات امروز حداقل چند روز به طول میانجامد

جنگ خشایار با اسپارت یونان که نبرد( اگر اشتباه نکنم) ترموپیل نام داشت بخاطر حیثیت از دست رفته ایرانیان در نبرد ماراتن بوده است

ضمنا مشرق جان دیگه برام مشخص شد برخی نظرات که خلاف تیتر شماست درج نمیگردد - متاسفم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۳۱
نمیدونم چه مقایسه ایه که میکنید !

ارتش یونان رو با مردم عادی مقایسه میکنید ؟؟؟

مردم بی دفاع چه چیزی برای دفاع از خودشون داشتند ؟؟؟

واقعا متاسفم برای شما با این طرز فکرت.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
آقای مهر آیین عزیز
مهم نیست این واقعه با چه کیفیتی انجام شده
مهم این است که خود یهودیان به آن معتقد هستند و بابت کشتن آن 77 هزار ایرانی بی گناه جشن و پایکوبی می کنند و از این که گذشتگانشان چنین عملی مرتکب شدند خوشحال هم هستند.
سعید
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
88
25
لعنت بر دروغ گو
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
لعنت بر نادان و فرزندان استر ملعون
شیعه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
هرکسی یک نظری داره یا درسته یا غلط به شرطی که ایرانی باشه ن آمریکایی خائن
موشه
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
214
15
جنش پوریوم 2 بعد از حمله اتمی اسرائیل به ایران دیدنی خواهد بود

این است قدرت اسرائیل

منتظر باشید در حمله بزرگ اسرائیل به ایران و بمباران اتمی و 30 میلیون کشته

چه جنشی یهودیان طرفدار اسرائیل بگیرند!..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
فعلا که از ترس موشکهای حزب الله شبا جاتونو خیس میکنید
کردار
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
وااااااااااااااااااااااای
دمت گرم جوک سیزدهمونم جور شد ....
مواظب باش گربه ی روی نقشه نخوردت آقا موشه...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
بشین تا ببینی. فقط مطمئن باش موهات رنگ دندونات می شه ابله جان!
مرگ بر اسرائیل
| United States |
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
این را نوشتی از ترس ناچار نشدی پوشک ات را عوض کنی ترسو بدبخت ملعون . پلیدترین موجودات که حتی پیامبر خودتان لعنتان کرده و برای همینه همیشه سرگردان هستید .تو و اسرائیل گه میخورید به ایران چپ نگاه کنید . غلطی بکنید حیفا و تل اویو با خاک یکسان خواهد شد این حرف را خوب شنیدی . تل اویو تل خاک خواهد شد ترا باید گرفت و مثل موش کثیفی که هستی از ایران انداخت ات بیرون کثافت ترسو بدبخت از پس بچه های نصرالله بر نیامدید حالا خوابیده برای ایران واق واق میکنی منفور ؟ این ارزو را تو و همه قوم پلیدت به گور خواهید برد شک درش نکن
بواجي
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
شتر در خواب بيند پنبه دانه.
اگه شما موشه مي ترسيد از اسراييلييها به خودتون ربط داره وگرنه ايراني و ترس يكجا جمع نميشه.
سریر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
موش بخورتت موشه کوچولو . چه با نمکی
سعید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
سگی که زیاد واق واق کنه پاچه نمیگیره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
اسرائیل؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بلد نیستم!
اگه منظورت فلسطینه که بحثش جداست!

ما هم همینجوری وای میسیم تا شما از این غلطا بکنید؟!

بدان و آگاه باش که تا قبل از سال 2020 پیروزی به ایران خواهد رسید بچه!
حامد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
افراطی احمق مواظب باش تو همین ایرانی که هستی نکشنت
بچه های سایبری اگه اینو پیداش نکنید من میدونم با شما
گربه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
بعد از اینکه تل آویو و حیفا را با خاک یکسان کردیم و تو از ترس چپیدی تو سوراخ ، میام پیدات میکنم و میخورمت!
محمد امین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
بز دل اسرائیل جونت 8 روز در مقابل فلسطین نتونست تحمل کنه می خواد با بچه های ایران طرف بشه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
چه زيبا و دل انگيز است جشن پيروزی خيبر آخرالزمان که همه صهيونيست ها با خفت نابود خواهند شد.
بنیامین
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
موشی جون جشن نه جنش.احتمالادستات وقتی این مطلبو مینوشتی میلرزیده
فدایی امام سیدعلی ازآذربایجان
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
فعلاشمادرترس موشکهای حزب الله وحماس باشین احمقهای بیشعور.کوچکترین اشتباه شمابرابراست باتحقق آیات الهی قرآن کریم مبنی برباخاک یکسان شدن سرزمینهای اشغالی وآزادی مسجدالاقصی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
آخ که حیف منتشر نمیشه وگرنه میدونستم چطوری جوابتو بدم.
حاظرم با تک تک این اسراییلی ها تن به تن بجنگم.
lion2007
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
موشه تومیدون نبرد میبینمت موشکهاتم ....بوق
فاطمه
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
شماها اگه عرضه داشتین
جنگ 33 روزه
جنگ 22 روزه
جنگ 8 روزه...
موشه جون مثل موش خزیدید تو سوراخ موش
الآن هم اگه خیلی دلت بخواد جنگ آخر و یه روزه رو تجربه کنید بهتره بدونید ما هم یه عمره آماده ایم تا رژیم جعلی شما رو نابود کنیم .
اون زمانی که شما می بردید با شیعه مواجه نبودید
طرف حساب شما زرتشتیان بودن.
علی بن ابی طالب رو می شناسی ؟
یه زمانی خوب جمعتون کرده
حالا ما پیروان اون حضرت راهشو ادامه می دیم

الآن سید علی رو داریم.
سید حسن نصرا... رو داریم.
بپا خودتو خیس نکنی
امثال تو نام مقدس حضرت موسی را سپر خود کرده اید
علیرضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
ایران با یک موشک دوربرد ! کا اسرائیلی که اندازه ی میکروبه را نابود میکنه ! ما را از بمب اتم میترسانی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ملتی که شهادت دارد . شکست ندارد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۷
آخه چی بگم!!! خیلی بی چاره ای نفهم اگه اسرائیل به اینجا بمب بزنه خودت هم می میری و ما شهید می شیم!!! حالا اون دنیا تو تو جبهه شیطانی ما تو جبهه اسلام! حالا اون موقع می خوام ببینمت که تا اونجات می سوزه!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۷
اسرائیل اگه میتونست غلطی بکنه تو 33 روز یه کاری می کرد،اگه میتونست تو 22 روز غزه ای که هیچی نداشت با قوطی حلبی موشک درست میکرد رو میگرفت.نتونست...
مجید
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
ظاهرا موشه فراموش کرده پهبادهای ایرانی می تونستن موقعی که ارنیروگاه اتمی اونها فیلم وعکس می گرفته اون اشغالدونی روبا خاک یکسان کنه.
ظاهرا موشه جنگ 33 روزه روفراموشکرده که نتونستن حتی یک وجب ازخاک لبنانو دباره تصرف کنن.
ظاهرا جنگ 22 روزه وجنگ 8روزه روهمینطور.
شماکه ازپس غزه بر نمی اییدچطور می خواهید ازپس همچون شیری مثل ابران بر بیایی؟
اون زمانی که فرمان قتل ایرانیهارو ازپادشاهشون می گرفتید دیگه تموم شده حالا ایران رهبری داره که خودش به تنهای می تونه شمارو بایک جمله اززمین محو کنه.
شمابا چندتاموشک می خواهی به ایران حمله اتمی کنی مگه کر بودی نشنیدی که گفتند زمانی که رژیم غاصب اسرائیل فکرحمله به مخ نداشته اش خطورکنه موشکهای ایران اون گنبد حلبیتونو سوراخ می کنه وشماروبا خاک یکسان می کنه.
گنبد حلبیتون حتی نتونست جلوی موشکهای ابتدایی ایرانو بگیره چطورمی تونه جلوی موشکهای پیشرفته ایرانیها روبگیره؟
ی سئوال:تاحالا شماچندتا ازجنگهای نیابتی رو بردید؟ جنگهای که یک طرفش ایران بود وطرف دیگرش امریکا؟ جنگ 33 روزه روکه ایران برنده شده،جنگ 22 روزه روکه ایران برنده شده،جنگ 8روزه روکه ایران برنده شده،تمام امیدتون به جنگ سوره که تواین جنگ هم تاحالا هیچ غلطی نکردید وانشاءالله پیروز این جنگ نیابتی هم ایرانه.
راستی نیروگاه اتمی «عیلبون» روفراموش کردم که درزیرروستای «نبرین» قرار داره اونو باچی می خواهی مواظبت کنی شهاب 3 مابه اونجا که خوبه به نیروگاه اتمی دیمونا واقع در مرکز تحقیقات هسته ای نقب هم می رسه.
به گزارش روزنامه یدیعوت آحارونوت، رون بن یشال تحلیلگر مسائل نظامی صهیونیستی گفته بود: "هیچ جایی در اسرائیل نیست که در تیررس موشک های ایران نباشد. رون بن یشال گفت: هرچند انبارهای موشکی اسرائیل از لحاظ کمی و کیفی پیشرفته هستند اما تعداد موشکهای موجود در آن که به ۱۰۰ هزار فروند می رسد همواره در تیررس موشک های ایران است."اینو که دیگه مانگفتیم.به جان استرقسم.
ناراحت نباش انشاءالله 13 بدرسال آینده تو تل آویو که تلی ازخاکه جشن میگیریم.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
اندک مغز
جوابت رو رهبرمان داده:
رهبر معظم انقلاب: سرمداران اسرائیل می‌دانند که اگر غلطی بکنند جمهوری اسلامی، تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
اگه از این کارا بلد بودید، پس چرا یه عمره دارید گدایی آمریکا و اروپا رو میکنید که به ایران حمله کنند؟شما فعلا برو نقاشیاتو بکش بفرست سازمان ملل بعد بیا حرف بزنیم
شیعه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
خاک تو سرت (موشه) که یک آمریکا از تو بهتر میفهمه
خاک توسرت
طاهره
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۳
خخخخخ، خیلی خندیدم، فعلا اسرائیلتون از پس حماس بر بیاد بعد بیاد سراغ ایران، ما رو کمتر بخندون بیچاره
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
19
58
خیلی گزارش خوبی بود. از شما انتظار نداشتیم بتوانید چنین گزارشی را بنویسید.آفرین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
برادر عزیز
شما ظاهرا تازه با مشرق آشنا شدی
گزارش های ویژه مشرق بی نظیره
موضوعات بکر و جذابی رو مطرح می کنه
توصیه می کنم به صفحه گزارش ویژه در بالای سایت مراجعه کنی و بقیه گزارش ها رو هم ببینی
یا می تونی عضو خبرنامه بشی تا برای ایمیلت ارسال بشه
انصافا من به شخصه خیلی استفاده کردم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
14
86
شما فکر مکینید یهودیان ایرانی ساکن در آمریکا جاهلانه این روز رو جشن میگیرند؟ شما فکر میکنید این قوم نژاد پرست براش ایرانی و فلسطینی یا مسلمان و غیر مسلمان تفاوتی میکنه؟ شما فکر میکنید اونها بین عرب و پارس تفاوت میگذارند؟ همین یهودیان ساکن ایران اگر قدرت بگیرند و اگر بتوانند چنان بلایی بر سر مردم ایران خواهند آورد که پوریم را فراموش کنید
پاسخ ها
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
آفرین. مقاله این قسمت رو اشتباه کرده. یهودی یعنی یهودی کثیف، ایرانی و آمریکایی نمیشناسه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
عزیز جان
یهودی ضد صهیونیست هم داریم
افراط کار خوبی نیست
طاهره
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۳
آی گل گفتی ناشناس، باید با طلا نوشت حرف هات رو مگه این یهودیان ایرانی ساکن آمریکا کی هستن، خودشون از نوادگان همونایی هستن که همین جنایت رو 2500 سال پیش انجام دادن دیگه از جای دیگه که نیومدن بازماندگان همونا هستن که وقتی هم انقلاب شد وضعیت رو دیگه مطابق کامشون ندیدن و پا شدن رفتن آمریکا
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
12
82
با سلام بشما عزیزان دستتون را میبوسم که این مطلب را نوشتید بیش از ده سال است که من این را فریاد میزنم اولین ایرانی را میبینم به او میگویم ولی کار من کجا کار شما کجا که بی نهایت ایرانیان از ان اطلاع پیدا میکنند بله اولین شهید تاریخ ایران هامان شهید است و ده فرزند پسر کوچک او چون هامان بسیار جوان بود زمانیکه ادمخوران شهیدش کردند

و ملت ایران اولین قربانی جنگ پیشگیرانه ادعائی این قوم نا سپاس است و سیزده فروردین اولین کشتار و قتل عام تاریخ ایرانیان است و از همان زمان عدد 13 برای ما نحس شد که بعد توسط ایرانیان به روم و به غرب برده شد

چرا سیزده بدر میرویم از خانه بیرون چون تمام کسانی که در خانه مانده بودند شهید شدند و فقط کسانی باقی ماندند که به دشت و بیابان فرار کردندو ما به دو دلیل روز سیزده فروردین از خانه بیرون میرویم اول برای گرفتار نشدن به نحسی خانه ماندن در این روز و هم ابراز همدردی کردن با ان هموطنانی که به دشت و بیابان فرار کردند ولی خودمان نمیدانیم چرا / جالبتر اینکه در سالهای اخیر نام این روز شده روز طبیعت نه سیزده بدر چرا نمیدانم حیرت اور است مگر همه روزهای خدا روز طبیعت نیست چرا این نام عوض شده من در حیرتم ولی هر کسی بخواهد این را از ما پنهان کند شکر خدا ما انرا فهمیدیم در مورد من تقصیر خودشان بود

از بس به قران ما اهانت کردند ما رفتیم تورات را خواندیم که پاسخ انها را بدهیم این فاجعه را در انجا یافتیم

بله اینها گوش هامان را درست میکنند و مربای قرمز به نیت خون ما به روی ان میگذارند و میخورند و به عبری به ان میگویند هامان تاشن یعنی گوش هامان

در ایران هم همین نان را درست میکنند و به ان میگویند نان فطیر میگویند که همان گوش هامان است در سالهای اخیر هم از اسرائیل در ان روزهای ننگین این هامان تاشن ها را در فروشگاههای اینجا میفروشند

من یک بسته از انها را خریدم همه را ریختم در سطل اشغال یکی از انها را با جعبه اش به عنوان سند نگاهداشته ام نه تنها گوش هامان میخورند بلکه ادمک هامان درست میکنند و تا بی نهایت به او فحش میدهند اب دهان می اندازند و بها انرا اتش میزنند و بسیاری کارهای شنیع دیگر که مختص این قوم است انجام میدهند

از مظلومیت هامان همینقدر بگویم که مایکل انجلو نقاش چیره دست که تمام کلیسای واتیکان را نقاشی کرده در ان قسمتی که مظومیت حضرت عیسی را به تصویر کشیده در مقابلش مظلومیت هامان را هم به تصویر کشیده و مظلومیت هامان را با مظلومیت حضرت عیسی در کنار هم قرار داده

و ما ایرانیان انرا نمیدانیم که در تورات همه چیز را به روشنی نوشته و ما میرویم به زیارت مردخای و استر که نامی است ایرانی که خسو خوار شاه به او داده و نام واقعی او هدسه بوده است و یا اجازه میدهیم که یهودیان بروند و قاتلان پدران و مادران ما زیارت کنند

انچه در مورد قبر ایندو پلید جالب است و از طرفه های انهاست که در این دو قبر را بسیار کوتاه ساخته اند که هرگاه هر ایرانی یا هر فردی داخل ان شود مجبور شود سر خم کند و در حقیقت به انها تعظیم هم بکند هنگامی که وارد میشود انهم در همدان ما در همدان ما

بله استر مونیکا لوینسکی دربار خسوخوار شاه بود / ممنون که این را به اطلاع هوموطنان رساندید ندانستن فاجعه از خود فاجعه بسیار دردناکتر است هزاران بار تشکر عزیزان
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۰۱:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
شیعه همیشه مظلوم بوده است از آقامون امام حسین ع و پدر بزرگوارش و اهل بیت و....
رحیمی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
بخدا اگه مردممون رو آگاه کنن. این قوم جعلی رو یروزه میفرستن سینه ی قبرستون
سیما
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۵
بیائید در این مورد یه برنامه ریزی کنیم یه تبلیغاتی چیزی
جواب بدهید چه میتوانید بکنید
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
11
51
انها در مملکت اسلامی جشن میگیرند وتوسری میزنند وسکوت شما یعنی چه لاقل بیشتر شفاف سازی بکنید از یهودیان نجس الخلقه وشما ها بجای این کار چکاری میتوانید بکنید لااقلش عکسهای جشن انها در ایران چنین روزی در سایت بذارین که انهاجشن چطور میگیرند تامردم خودشان قضاوت کنند البته پیدا کردن چنین عکسهایی سخت نیست که انها یادگاری میگیرند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
8
89
سوره مائده ایه 82
لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِّلَّذِينَ آمَنُواْ الْيَهُودَ وَالَّذِينَ أَشْرَكُواْ وَلَتَجِدَنَّ أَقْرَبَهُمْ مَّوَدَّةً لِّلَّذِينَ آمَنُواْ الَّذِينَ قَالُوَاْ إِنَّا نَصَارَى
ذَلِكَ بِأَنَّ مِنْهُمْ قِسِّيسِينَ وَرُهْبَانًا وَأَنَّهُمْ لاَ يَسْتَكْبِرُونَ

مسلما يهوديان و كسانى را كه شرك ورزيده‏اند دشمن‏ترين مردم نسبت به مؤمنان خواهى يافت و قطعا كسانى را كه گفتند ما نصرانى هستيم نزديكترين مردم در دوستى با مؤمنان خواهى يافت زيرا برخى از آنان دانشمندان و رهبانانى‏اند كه تكبر نمى‏ورزند
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
راست گفت خداوند بلند مرتبه
انقدر این مسیحی ها سادگی کردند که این وحوش سوارشون شدند
میبینم روزی رو که صاحب الزمان با کلاهاشون گردنشونو میزنه
سیما
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۵
اونایی که به حرفای درست ومنطقی ما منفی میدن نمیدونم به جای مغز چی تو کلشونو
شیعه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
امام زمان امامی است که ازتمام پیامبران و امامان مهربون تره . پس گردن نمیزنه ؛ دین اسلام رو تبلیغ میکند(ولی با شیوه ی مختلف)
برای سلامتی آقا امام زمان صلوات
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
83
19
رمانش کنین فروشش خوب میشه ها
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
مخصوصا اگه عکس تو روی جلدش باشه!
شناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
حالا دیدی چقدر ترسیدی .
امین
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
66
14
بعضی از عکس ها از نظر اخلاقی مشکل دارند لطفا حذف کنید
یا علی
کمالی
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
10
84
این قوم یهود از ابتدای تاریخ و زمان حضرت موسی (ع) برای بشریت و جهان دردسر ساز بوده و تا الان هم ادامه داشته...انشالله مکر و حیله این قوم به خودشون بازگرده
پاسخ ها
حق گو
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
ذات باری تعالی به این قوم کثیف، فرصت بی بندباری و جنایت و استکبار رو دوبار داده، فقط دو بار.
ان شاءالله این فرصت آخر این میمون صفتان است. و با ظهور حضرت بقیةالله الاعظم، نابود میشوند. ان شاءالله
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
10
69
خدا در قرآن راجع به دشمنی آنها با مسلمانان اخطار داده این هم سند برای مشخص کردن دشمن اصلی مسلمانان واقعی دنیا
احسان
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
9
70
وقتی داستان استر ومردخای در کتاب عهد عتیقشون نوشته شده وبعد از گذشت هزاران سال از آن زمان هنوز شیرینی یی به نام گوش هامان مرسومه و تهیه میشه وجشن این روز برای همیشه پابرجاست! نمیدونم چرا بعضیها لجوجانه اصرار در انکار آن دارند؟! من به هیچ وجه هیتلر را نمی ستایم! ولی داستان هیتلر ونازیها وکل مسیحیت که دشمن یهود بودند یک علتش جنبهء مذهبی دارد که یهودای خایءن به اعتقاد مسیحیان مکان اختفای حضرت عیسی را لو داد ! جهت دیگر دشمنی اروپاییان با یهود نژاد پرستی یهود است! یهود تنها دینی استکه غیر یهود نمیتوانند به دین یهود در آیند! فقط کسانی ارزش یهودی بودن دارند که خون یهودا یا یهوه در رگهایشان جریان داشته باشد!! نژاد پرستی از این مهمتر؟من 65سال عمردارم ووقتی بچه بودیم خونواده هامون به ما میگفتن وقتی جایی میرین مواظب جهود (یهود) باشین چون اونا وقتی یه بچه مسلمون رو گیر بیارن اونو میدزدن و بعد در مخفیگاهی اونارو نگهداری وچاق وچله میکنن ودر روز خاصی که گمونم همون روز 13فروردین بوده اینا دور هم جمع میشن وهرکدام با چاقو یا نیشتر به بدن اون پسر که اسمشو محمد یا علی میذارن فرو میکنن و خونشو میمکن! ما تو بچه گی فکر میکردیم پدر مادرا الکی مارو میتر سونن ! ولی زیاد اتفاق می افتاد بچه هایی ناپدید میشدن! وحتی وفتی مردم مشهد تصمیم به جهود کشی گرفتن! عده یی از علمای موجه مشهد مردانه جلو مردم خشمگین رو گرفتن واز کشتار یهودیان جلو گیری کردن!
پاسخ ها
یکی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
مشابه این صحبت شما تو مقالات آقای عبدالله شهبازی اومده اگه اشتباه نکنم.
ضمن اینکه یه مستندی هم چند وقت پیش دیدم که یهودیا تو امریکا کودکان رو میدزدیدن و خونشونو میخوردن. اگه شما بتونید مطالبی رو که نوشتید مستند کنید و یه محقق کنار اون مطالب بذاره فکر کنم چیز جالبی در بیاد.ضمنا من همینجا بگم که حساب خیلی از کلیمی های هموطنمون از اینج.ر افرادی که میگیم جداست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
نگران نباشید.مگه ما جوونای ایرانی مردیم که اینا هر غلطی بکنند.حتی با دست خالی هم جلوشون می ایستیم.
ماهرخی
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
10
80
پیشنهاد :
یادبودی از "هامان" در همدان ساخته شود به گونه ای که سایه اش، مقبره مردخای و استر را از آفتاب محروم کند
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
خیر باید یاد بود ان دو ملعون با خاک یکسان شود
جواد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
برو بابا تخت جمشید رو دارند نابود میکنند که هویت ایرانی ما از بین بره حالا بیان یادبود از هامان بسازند؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
جواد!
اگر هويت تو به تخت جمشيد بنده همون بهتر که خرابش کنند.
أين هادم أبنية الشرک والنفاق؟
کجاست ويران کننده بناهاي ساخته شده شرک و نفاق؟
یا مهدی عجل علی ظهورک
حسن زاده
| Colombia |
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
به جواد ،
هویتی که به چند تا خرابه و کاسه کوزه شکسته در موزه بستگی داشته باشد بسیار آسیب پذیر است و از بیخ پوسیده است و اصلا هویت واقعی نیست ، من هم ایران را دوست دارم اما هویت من در خرابه ها نیست بلکه در فرهنگ و آبادانی و دستاوردهای علمی و فکری اش است که هیچکسی آنرا ویران نمیتواند بکند .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
اتفاقا شاید همون تخت جمشید سند این جنایت باشه .... پیشنهاد میکنم مستند تختگاه هیچکس را ببینید.
ناشناس
| United States |
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
خوبه
شیعه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
توی خائن کلمبیایی نباید از کشوری که زندگی میکنی تبلیغ کنی چون....
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
11
60
بنظر من یک فرصت بی نظیر دیگر خدای بزرگ بما عطا کرده و آن وجود قبر این دو پلید در همدان هست که باید با توجه به اینکه خود صهیونیستها کشتار ایرانی ها را هرساله جشن می گیرند و اطلاع از این مسئله برای تمام دنیا بزرگترین افشاگری انقلابی هست باید بعنوان میراث شوم و شناسه ذات پلید صهیونیستها کاری کنیم که هولوکاست ایرانیها طی مراسمی هرساله به اطلاع مردم دنیا برسد و آن اماکن را مانند رمی شیطان در بیاوریم تا هرساله میلیونها ایرانی و مسلمان و مسیحی خارجی در آنجا به استر و مردخای بعنوان نخستین قتل عام کنندگان بشریت لعنت بفرستند این فرصت را ازدست ندهیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
پیشنهاد فوق العاده ایه.
گلستان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
با سلام.اندیشه های ایرانیان در طول تاریخ صرفاً در جهت گسترش کشور و خونریزی نبود و نخواهد بود.بلکه از این اندیشه ها آثاری در قالب کتوب علمی شعری داستانی و آثاری دیگر مثل سازه های باشکوه برپا گردیده. لذا ما ایرانیان همیشه جهانی بوده ایم و خواهیم بود.من درباره قوم یهود کتاب های زیادی چه بصورت مکتوبه و چه بصورت الکترونیکی خواننده ام ولی کتابی که سال 87 از وب دان کرده بودم به نام (دنیا بازیچه یهود :از حسینی شیرازی ترجمه مدرسی) فوق العاده است حتماً دانلود کنید چون هیچ نکته ای را درباره این قوم کج اندیش از جا نینداخته است.
پیشنهاد شما هم خیلی عالیست.چون دردی که مردم ما میکشن درد همه ملل جهان است پس باید آگاهی داده شود.
مهدی
| - |
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۷
من هم با کلیت پیشنهاد شما موافقم،
مجید
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
درسته بایدگروهی تشکیل بشه که اگه مسئولین مانتونستن یا نخواستن خودمااینکار رو به طورخودجوش انجام بدیم می تونیم بصورت پیامک،فراخوان یابه هرصورت دیگه اولا به مردم ایران درمورداین روزآگاهی بدیم ومردمو روز13 فروردین برای ابراز انزجار ومحکوم کردن کشتار ایرانیان سر قبراین دوملعون جمع کنیم تاجهان بفهمد که هولوکاست واقعی کی وکجااتفاق افتاده.به امید تشکیل همچین گروهی.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
6
35
ویکی پدیا فارسی:
یهودیان ماجرای رهایی از توطئه بزرگ نسل‌کشی یهودیان در سرزمین‌های امپراتوری ایران را که در آن کتاب به آن اشاره شده را هرساله جشن می‌گیرند. جشن با صرف شیرینی سه‌گوشی را که با دانه‌های خشخاش، یا آلو پر شده ادامه می‌یابد. در برخی از کنیسه‌ها هنگام خواندن کتاب استر، سرودی با نوایی هماهنگ با حکایت کتاب نیز نواخته می‌شود، به جشن و خوشحالی پرداخته و هر باری که نام هامان برده می‌شود، فریاد کشیده و او را هو می‌کنند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
شاید منظور از سرزمین های امپراطور ایران یک ساتراپ نشین مثل بابل بوده باشد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
9
55
از نظر یهودیان انسانها دو دسته اند،
گروه اول و اشرف مخلوقات خودشانند،
گروه دوم کسانی که یهودی نیستند ولی مخالف انها هم نیستند که این کروه جزء اموالشانند و میتوانند مانند چهارپایانشان با انها برخورد کنند(مثلا در کتابهایشان دارند که میگوید: به انها غذا بدهید، همانگونه که به سگهایتان غذا میدهید)، گروه بعدی غیر یهودیان مخالف انهایند و باید انها را یه ارزانترین شکل کشت(میگویند:اگر میتوانید با سنگ بکشید،با سنگ بکشید، باشمشیر نکشید، چون باعث کندی شمشیرتان میشود). واگر دقت کرده باشید بسیاری از مواقع( نه فقط مسلمانها را) باچکمه و یا با خود اسلحه (نه با گلوله) انقدر میزنند تا طرف بمیرد. حالا بنظر شما، ما نباید با اینها دشمنی بورزیم، پس اگر کسی به شما گفت مگر با انها پدر کشتگی دارید بگوئید بله...
محمد
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
8
75
یهودیا رو پادشاه بابل به بند کشیده بود.کوروش ما اونا رو آزاد کرد.
الان برای خودمون زبون در آوردن.
عوضی های کثافت.
زنده باد ایران وطنم
میثم
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
98
23
عمرا.....شایعه است......دروغه....یعنی خشایار نوه کورش نگارنده اولین منشور حقوق بشر انقد خر بوده.......... بی منطق بوده.....به خاطر نافرمانی همسرش از یه عمل زشت اونو بکشه ........بی خیال مشرق مگه ما خریم بلا نسبت......
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
بلانسبت خر
عزیزم هرسال دارند کشتار ایرانی هارو جشن میگیرند کتاب استر رو مطالعه کنید ...
مشرق جای تعجبه که یه عده شگفت زده شدن از این گزارش ...این مطلب سالهاست که هرساله اطلاع رسانی میشود با این حال بعضی افراد انگار خواب بودند
غریبه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
کتای استر رو از کجا میتونم گیر بیارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
میخوام عقاید پلید و منحوس این شیطان صفتهایی که خداوند در قران ازشون اغلام براعت کرده رو بدونم. ممنون میشم درباره تورات تخریف شده این اراذل کسی ادرسی لینکی چیزی داره بهم بده یا جوابمو بده ممنونم.
زنده باد ایران و ایرانی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
چه ربطی داره؟ چون خشایارشا نوه کورورش بوده حتما باید پيغمبر ميشده؟؟ مگه آمريکايي ها که مدافع اصلی حقوق بشر هستند خودشون هر سال صدها کودک بی گناه رو با هواپیماهای بدون سرنشین شون توی پاکستان و یمن و.. نمی کشند؟
ناشناس
| United States |
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
غریبه عزیز کتاب استر کتابی جداگانه نیست که شما انرا تهیه کنید و بخوانید شما باید کتاب تورات را بخرید و در ان قسمتی هست بنام کتاب استر در حقیقت قسمت استر و این جنایت را بخوانی که با افتخار انرا نوشته اند از ان گذشته اصلا همه ما باید از اول تا اخر تورات را بخوانیم نه به عنوان کتابی اسمانی که 90 در صد ان تحریف شده بلکه به عنوان کتابی که نوشته دست این قوم پلید است مثلا حتما باید قسمت ارمیای نبی را خواند که در ان هر انچه که با عراق کردند توشته شده که باید بکنند جالب است که میگوید بعد از عراف باید سراغ سوریه رفت و سوریه را هم نابود کرد و جوانانش را کشت البته در انجا عراق را با نام باستانیش بابل خطاب کرده است شما انرا بخوان انگشت بدهان میمانی که چه مردم پلید و شیطان صفتی هستند همه ایرانیان باید تورات قلابی کلام یهود نه خدا را بخوانند تا کی ما باید نخوانیم و ندانیم .از همه ایرانیان تمنا دارم کتاب تورات را از اول تا اخر بخوانید من بارها انرا خوانده ام و باز هم انرا خواهم خواند تا هر چه بیشتر به ماهیت پلید انها پی ببرم دشمن را باید خوب شناخت خصوصا این پلید ترین موجودات همه تاریخ و یشریت را .
ناشناس
| United States |
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
غریبه جان یادم رفت بشما بگم میتوانی از متای فروشی های یهودیان ایران انرا تهیه کنی و حتما از طریق اینترنت هم میتوانی تورات را بخوانی ما که این جا میتوانیم در مورد ایران نمیدانم ولی گیر اوردن تورات قلابی نباید کار مشگلی باشد .اره زنده باد ایران و ایرانی و مرگ بر دشمنان ایران و ایرانیان .
فاطمه
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
نوه ی کوروش که خود کوروش نیست.
اونم یکی مثل پسر نوح
غریبه
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
ناشناس عزیز
ممنون دوست عزیز بیاناتت جالب و گیرا بود
بیشتر مشتاق شدم پیداش کنم
تو ایران فکر نکنم گیر بیاد من تا حالا جاییییییی ندیدمو نشنیدم
ولی کلا تحریف شده جالب اینجاست که در زمان پیامبر اسلام تحریف شده بود چه برسه به الان که اصلا نباید بهش تورات گفت.
راستی اگه لینکی از تورات پیدا کردی واسم بذار ممنون
رحیمی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
داداش من ... مثل اینکه بی خبری.
گند منشور حقوق بشر خیلی وقته که در اومده. کدوم منشور حقوق بشر. این منشور رو عمدی...اشتباه ترجمه کرده بودن داداش من.
شیعه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
آقای ناشناس آمریکایی که توخودت دشمن ایرانی. اینو بدون که دشمن ایران باید ازبین برود
طاهره
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۳
والا همچین میگی انگار بچه خدا بوده؟ جناب میثم خان وقتی جعفر کذاب بچه امام هادی که یه فرد معصوم هست بوده، حالا همچین میگی نوه کوروش گفتم نکنه نوه یا بچه نعوذ بالله خدا بوده
طاهره
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۳
غریبه جان، بخشی از عهد عتیق (تورات) همون کتاب استر هست
طاهره
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۳
ناشناس عزیز گیر آوردن کتب عهد عتیق (تورات) و عهد جدید (انجیل) توی ایران بسیار بسیار راحته، خیلی از کتاب فروشی ها این دو کتاب رو دارن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
12
78
متاسفانه مقاله مشرق عین واقعیت بود
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
58
36
شما سنگ ايرانيان باستانو به سينه نزن اخوي! هر جاي تاريخ ايران به نفعتون بود ياد اون قديم نديما ميفتين هر جاش هم به مذاق مباركتون نساخت سانسورش ميكنين!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
اصلش همینه برادر جان!!!
محمد
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
17
78
اگر مسجد الاقصی توسط صهیونیستها کوچکتربن صدمه ای ببینه بلافاصله ما ایزانیها مقبره استر را با خاک یکسان میکنیم..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
و این است حفظ آثار باستانی
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
اشتباه نكن بايد تل آويو رو صاف كنيم.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
آخه محمد جان شما کجایی.مسجدالاقصی که خیلی وقته آسیب دیده.اونی که شما تو تلوزیون میبینی مسجد الاقصی نیست.برو خوب تحقیق کن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
مسجد الاقصی رو باد برد .
کدوم مسجدالاقصی !!!
رفت پی کارش و اونایی که دنبال صدمه دیدنش و اون قضیه بودن ؛ فعلا فریز بمونن .
ما رو گذاشتن سر کار !
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
11
21
خوب...اگه این کشتار رو از ایرانی ها کردند...ما هم در جنگ های مختلف توسط حزب الله و گرو های فلسطینی...تا حدودی از خجالتشون در اومدیم...
جایی یه ویدئو دیدم از نصرالله...
که میگفت:
أيها الصهاينة أيها القتلة أيها المغتصبون أقسم لكم اننا في أية حرب جديدة سنقاتلكم في الميدان في البر قتالا لم تشهدوه طوال تاريخكم...سال 2006
خوب به اخبار در سراسر دنیا دقت کنید...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
سنگ بزرگ علامت نزدنه.
گلستان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
در طبیعت همه موجودات دفاع از خود یک امر طبیعی است.اما در طبیعت ما انسان ها حمله و جنگ و خونریزی در طول تاریخ برای رسیدن به مقاصد پوچ و بی ارزش خاخام های یهود خیلی تعجب آور است.پس آیا وظیفه همه مردم جهان مقابله و مقاومت با این قوم کج اندیش هست یا خیر؟
خواب خیلی ساده است
حسام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
114
25
اینها همش دروغه.چون سیزده یک سنت ایران باستانه میخوان منحرفش کنند.یهودی ها انسانهای خوبی هستند اگر شما بگذارید!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
بله یهودی ها که قاتلین انبیا و اولا هستن خیلی خوبن

ظاهرا معنای خوب عوض شده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
نکنه تو همون موشه ای!؟
غریبه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
بچه های ناشناس شما چرا به این بنده خدا گیر میدین؟ بذار تو بعد حیوانیتش آزاد باشه
عقده حقارت داره فقط خواسته بود نظر بده تا اسمش باشه و دلش خوش شه.
عاااااااااامو جون احسان به دل نگیر
گلستان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
لطفاً کتاب (دنیا بازیچه یهود:حسینی شیرازی ترجمه مدرسی ) از اینترنت دان کن .
مطمئن باش امشب راحتتر می خوبی.صاف میشی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
پس خودتم قبول داری یهودیا آدمهای بدی هستند!
رحیمی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
آره خدائیش بعضی یهودی ها خوبن و حتی با صهیونیستهام مبارزه می کنن. ولی واقعیت اینه که تعدادشون اونقدر کمه که به چشم نمی یاد و الباقی یهودی ها همگی پست و دیوصفتند. اینا پاش برسه به خودشونم رحم نمی کنن
فاطمه
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
این مطلب همه ی یهودی ها رو زیر سؤال نبرده.
من هم چیزهایی راجع به یهودی های ضد صهیونیست شنیدم.ولی صهیونیست ها آدم نیستن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۱
یکی یهودی ها خوبن یکی شیطان رجیم
ابراهیم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
خاک بر سر بی شعورت
انشاالله به رهبری و امامت اقا خامنه ای وجود نحس این صهیونیستا رو از رو زمین برمیداریم ودنیارو از وجودشون خلاص کنیم
به امید روز موعود
مرگ بر شیطان بزرگ
مرگ بر صهیونیسم
طاهره
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۳
آره خیلی خوبن، آدم کش، جنایتکار، نژاد پرست، قاتل، جانی، احتمالا یکی از خوب هاشونم تو هستی
مچ گیر
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
55
20
این مطلب تکراریه

من سرچ کردم عین این مطلبو گروه گزارش ویژتون کار کرده

چراغ دروغ گفتی با نام واحد بین الملل چاپ کردی

منبعش کجاست آخرش بنویس گزارش ویژه

حاضرم جوابتو بشنفم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
برادر عزیز

به جای کلفت کردن رگ گردن و مچگیری اول مقاله رو بخون

خود مشرق هم اول مقاله گفته که به علت تقاضای زیاد مطلب رو دوباره درج کرده

برادر عزیز
به جای این کارهای بیهوده
مقاله رو بخون
ناشناس
| United States |
۰۷:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
آقای مچ گیر انگار بیشتر جوگیر شدی تا مچ گیر.
وقتی یه عاقل با انگشتش به ماه اشاره میکنه یه نادون بجای نگاه کردن به ماه به انگشت عاقله نگاه میکنه.
منظور این نیست که کی نوشته و کی ننوشته. در مورد تکراری بودنش هم سیزده بدر که تکراری تره پس چرا هر سال برگزارش میکنین؟
اگه قراره کسی از سیزده یدر کوتاه نیاد این مطالب هم پابپای اون باید تکرار بشن تا مردم همیشه یادشون باشه چه کلاه بزرگی سرشون رفته!
غریبه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
احسنت ناشناس
پابه پای شما میام پیش بسوی پیروزی
مچ گیر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
آدمای ساده لوح
من گفتم اولین بار مطلبو گروه بین الملل مشرق زده بدون ذکر منبع گزارش ویژه

برای اینکه از ساده لوحی و گیج زدن خلاص شید برید گروه بین الملل و گزارش ویژه را ببینید
جفتشون روهمین موضوع کار کردند

من می گم چرا گروه بین الملل منبع رو ذکر نکرده

حالا از سادگی بیرون اومدید

فکیف تفهمون
شیعه
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
ای آمریکایی ظاهرا خنگی
خنگ
عابر
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
14
57
بالاخره یه مطلب در مورد پوریم دیدیم. دست مریزاد مشرق!
مجید
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
19
51
اون زمان که یهودی ها همچین غلطی کردن فرد اول خشایار احمق و امثالهم بود ولی حالا شخص اول مملکتمون سید علی خامنه ایه که خودش مرید سرورمون و اماممون امام علی بن ابیطالب که یهود ازنامش مثل سگ میترسه ،یهود وصهیونیزم بخواد غلط زیادی بکنه تیکه تیکشون میکنیم ،به مولا علی سر حرفمون هستیم.
محمد اهواز
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
37
19
مشرق جون این گزارشو قبلا کار کرده بودی!
حداقل عکساشو عوض میکردی!!!
که ملت یه تنوعی ببینند!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
اقا جان
چند بار بگم
خود مشرق اول گزارش گفته که داره دوباره درج می کنه
یه عده به جای دستت درد نکنه فقط بلدن ایراد بگیرن
غریبه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
ناشناس عزیز
منظور محمد فقط عکس بود با انتشارش مخالفتی نداره فقط خواست عکس چند حیوان دیگه رو ببینه همین
شاید کلکسون عکس سگ داره میخواد بیشترش کنه :)
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
چه کامنت مسخره ای اصلا شاید بیست بار دیگه هم تکرارش کنه چه اشکالی داره
احمد
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
12
55
باسلام :مطلب بسیار واقعی می باشه ،خاک بر سر هرچی ایرانی وطن فروش بی عرضه طرفدار اسرائیل،انشاءالله با ظهور آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف همه اسراییل از روی این زمین مقدس برچیده می شوند،به فرموده مقام معظم رهبری با کوچکترین تحرک اسرائیل،اسرائیل از صحنه روزگار محو خواهد شد . به امید آنروز
مرتضی
United States
۰۱:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
12
65
ایرانی های روشن فکر که از هولوکاست دروغین حمایت می کنند،داشته باشن...و ببیند که اسرائیل و یهود چقدر شوم و روباه هستند...مرگ بر اسرائیل
سید محسن
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
16
65
میگم این مقبره ها را خراب کنبم بد نیستا. یه نظرسنجی برای تخریبش بذارید ببینید عکس العمل یهودیا چیه
پاسخ ها
نصیر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
یزید 1400 سال پیش مرد یزید امروز خود را بشناسید

این دقیقا همون چیزی هست که اسرائیل می خواهد پیدا کردن فرصت مظلوم نمایی و استفاده کردن از روحیه ملی گرایان و باستان گرایان ایرانی و پیدا کردن کلی طرفدار جدید در ایران
غریبه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
نصیر راست میگه خراب کردنشون نشانه قدرت ما نیست.
گلستان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
نه نه نه نه. داش سید محل جرمو که خراب نمیکنن چون دیگه کسی نمی تونه درباره این جنایت هولناک درست قضاوت کنه باید با آگاهی دادن افکار مردم را به درستی به این باور کشاند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
خراب کردنشون نشان و حفظ مظاهر پستی و خشونت و ... نشانه حفظ آثار باستانی است تو صیه به ذلت که ذلت پذیرفتن را و یوزگی را به چسبید
نه جانم این حرف ها نخ نماست سادگی و حماقت در فرهنگ ایرانی جا ندارد.
- یهودی ها آن قدر دنائت و پستی کرده اند که ننگ وجود آن ها برای روسیاهی آن ها بس است.
nookar
United States
۰۲:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
14
44
مرگ بر دشمنان این ملت
مرگ بر صهیونیسم ...
مرگ بر صهیونیسم داخلی...
پاسخ ها
شیعه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
از اسمت هم معلومه نوکر آمریکایی ها هستی
هستی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۵
وای منظورش مگه اسراییل نیست خو من مثبت زدنD:
طاهره
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۳
میگم شیعه تو چرا به همه فحش میدی، والا من هرچی نگاه می کنم معنای بدی نداره حرف هاش، منظورش هم مشخصه، یه سری آدم های داخلی داریم که نوکر بی جیره و مواجب صهیونیست هستن
آرش
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
9
44
فرومایه تر و پست تر از دشمنان فرومایه این سرزمین آن افراد دونی هستند که خاک این سرزمین پاک وجود ناپاکشان را تحمل میکند و آنان سر به دشمن سپرده اند.

اف بر آنان.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
ارش عزیز گل گفتی منهم دل خونی دارم از تحمل وجود ناپاک این دشمنان در خاک پاک ایران در حقیقت مار در استین می پرورانیم پای انها به لوس انجلس برسد برای حمله به ایران هر رذالتی را انجام میدهند باور کن این عین حقیقت است .
رحیمی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
ایول الله داداش.
لعنت به این جماعت دون که نمک می خورن و نمکدون میشکنن
آرش
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
8
30
فرومایه تر و پست تر از دشمنان فرومایه این سرزمین آن افراد دونی هستند که خاک این سرزمین پاک وجود ناپاکشان را تحمل میکند و آنان سر به دشمن سپرده اند.

اف بر آنان.
حاج علی
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
19
19
غده سرطانی اسرائیل فقط 60ساله به وجود اومده بخدا. ولی نیاکان ما از بالای4000سال که نه اسرائیل بود نه امریکا بود داشتن در دل طبیعت سبز یه ناهار خانوادگی دست ساز میل می کردن . این سنت خوبیه و وظیفه ماست که سنت های قدیمی مون رو حفظ کنیم . شما وقتی در پارک می بینید سه نسل پدربزرگ-پدر-نوه و حتی نتیجه دور یه سفره جمع می شن ناهار میخورن تازه خیلی ها بعدش نماز می خونن و کمی با بچه ها بازی می کنن این کجاش بده . اینجور باشه غربی ها تو روز عاشورای ما هم با ورود الات مویسقی و بی حجابی دارن برنامه ریزی می کنن بعد بگیم عاشورا خوب نیست . این که نمیشه . میخواین بجاش ملت ولنتاین رو جشن بگیرن . هیچ کدوم اونایی که با سیزده مخالفن اصلا ننشستن کمی تامل و فکر کنن. اینا ضد آبادی ایران و اسلام هستن و باید توبه کنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
بعضی ها آن قدر حول هستند که مصداق احول یعنی بسیار حول آقای کل علی بحث معرفی دنائت و پستی قومی است که در طول تاریخ بشر روسیه تر از آن ها را ندیده این قوم با تمسک به دین موسی کلیم الله علیه السلام با آبروی انبیاء الهی بازی می کنند که روح پیامبران بنی اسرائیل از این آدم های آدم نما بیزار است
- شما نگران ناهارت نباش هرروز جشن بگیر اما نگران فکر و اندیشه و خشونت ضد بشری که ممکن است در غفلتی که اعراب را به کام مرگ برد و اکنون از ترسشان به جلادشان آمریکا واسرائیل تعظیم می کنند بنگر و مواظب باش
خدای نخواسته نوه ها را فردا روزی در خطر غفلت امروزت قرار ندهی بیشتر بیندیش ...
رحیمی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
حاج علی جان کسی به ناهار شما کاری نداره.
طاهره
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۳
چه ربطی به سیزده به در رفتن داشت، تو این مطلب نوع شکل گیری سیزده به در عنوان شده این که چرا ایرانی ها سیزده اول سال رو نحس میدونن مطرح شده، علت جشن پوریم عنوان شده. بعدم تا اجداد هر چند هزار ساله ایرانی ما، اگر فراموش نکرده باشی همزمان با یهودی ها بودن همچین میگید غده سرطانی اسرائیل اینقدر ساله انگار مثلا اسرائیل چیز جدایی از اون اجدادشون هستن
پوریا
United States
۰۲:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
8
26
پیشنهاد میدم فیلم شبی با پادشاه رو ببینید در تایید خبر مشرق.
ساخته هالیوود: one night with the king
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
پوریا درست میگوید منهم ان فیلم را دیده ام باید انرا دید نه اینکه فیلم با کیفیتی است و یا حقایق را بدرستی بیان مرده ولی برای ایرانیان که اصلا این موضوع را نمیدانند غنیمت است در حقیقت بهتر از هیچی است وگرنه فیلم لی ارزشی است
گلستان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
من این فیلمو دان کردم .عجب روی داره این هالیوود مردم این رو یک مشت بیسر و پا نشان میده.این هم از بدبخت بودن اوناست ما که داریم آثار بجا مانده از هزاره های پیش از میلاد هنوز از زیر خاک بیرون می آوریم.اون موقع انسان های ایالت کالیفرنیا فکر کنم هنوز شبیه میمون بود.موز بیا موز
شیعه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
ماکه در ایران هستیم میدانیم چی ببینیم یا چیکارکنیم یا....
توکه ازایران رفتی خواهشا خفه بمیر فیلم دروغینی که به شما نشون دادن رو خودت ببین
خائن ها
علیرضا بلوچی از گرمسار بچه محل حضرت عبدالعظیم حسنی ع
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
10
42
من فقط میدونم پیامبر ص فرمودند هیچ قومی مثل یهود مرا آزار نداد

در ضمن روی تابلوی کلمه ( زیارتگاه ) به فارسی حذف شده و لاتین آن باقی است.

بعدش هم اگه اون روز اینقدر مست هستند که هیچی متوجه نمی شن بهترین موقع برای حمله و از بین بردنشونه
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
گل گقتی دم هرچی بلوچ نازنین است گرم افرین به هوش ات.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
12
57
رهبرم سید علی: صهیونیستها میدانند و اگر نمیدانند بدانند که اگر غلطی از آنها سر بزند جمهوری اسلامی ایران تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد!

شانس اوردین که من رهبر نیستم والا اگر غلطی هم ازتون سر نمیزد با خاک یکسانتون میکردم!

مشرق خوب بلدی مارو با صهیونیست دشمن کنی دمت گرم
پاسخ ها
گلستان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
آخه آخه نه اینکه یهودیان با ما خیلی خوبن. چه پسری په پسری است این موشه یعلون
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
ما که پیرو رهبریم منتظر دستور حمله اشون به ا س را ی ی ل میمونیم تا در بهترین موقعیت نابودشون کنیم
دشمنی ما با یهود و صهیونیسم تاریخی و بسیار قدیمیست سعی نکن یه جوری وانمود کنی که انگار قبلا دشمن نبودیم!!
رحیمی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
حیف که اینجا نمیشه بیشتر از یکی امتیاز داد وگرنه هزار هزار امتیاز مثبت از طرف من داشتی.
زهرا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۵
بابا من منظورشو نفهمیدم یعنی تایید حرف اقا بود دیگه؟خو مثبت دادم
درود بر مشرق
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
10
41
مشرق چجوری هکت نمیکنند؟!

یا شما خیلی حواس جمعید یا اونا خیلی بیخیال!

کم کم داری دودمانشون رو به باد میدی!
درود بر مشرقیون
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
13
39
خوشم اومد ایرانی جماعت از اول و حتی قبل از سلام با این موجودات دشمنی داشته چه ملت درست و پاکی
الآن آماده ایم انتقام بگیریم ( تلاویو و حیفا 500 هزار نفر جمعیت ندارن ؟ )
سرباز
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
10
33
به نظــــــــــــــر من ایران باید تهـــــــدید کنه اگه در مســـــــجد القصــــــــی حفـــــــــــاری ها ادامه پیدا کنه مـــــــــا هم این مقبره رو تخــــــــــــــریب میکنیم /
لطفا یه نظر سنجی بگذار مشرق جان.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
موافقم .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
خوبه
منتها فکر میکنم همین الانم نباید این پست فطرتها مقبره داشته باشن!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
البته حد اقل حفاری آن که عیبی ندارد این مقبره استرو را حفاری کنن قطعا اسناد جالبی بدست خواهد آمد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
23
5
من که اطلاعات کاملی ندارم و اولین بار اینجا این موضوعات رو میشنوم .به همین خاطر در این رمورد نظری ندارم و باید زیاد بررسی کنم ولی اینو بگم که سیزده ما فقط روز طبیعت هستش و بس . نباید دیگه سعی بشه هر روزی که روز تفریح هستش رو به بهانه ای حذف کنن . اگه نویسنده این مقاله بیشتر به فکر شخصیت ایران هستش خیلی جاهای دیگه هم باید کار بکنه خیلی جاها . اونم بگم مرگ بر اسراییل و صهیونیستها.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
وقتی اطلاعات نداری حرف نزن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
این نو کیسه ها به نظرم مفهوم تفریح را نمی دانند رویداد تاریخی را نگویند چون که به تفریح شما ربط دارد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
رحیمی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
باباجان آخه کی به تفریح این ملت کار داره. این مطلب یعنی...یهودی های خونخوار رو بهتر بشناسیم.
طاهره
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۳
یعنی بعضی ها فقط فکر تفریح، گردش و بزن و بکوب خودشونن، و از اونجایی که میترسن یهو این گردششون لغو بشه یا همه چیز رو دروغ میدونن یا میگن نگیدش بذارید ما به تفریحمون برسیم، خب آقا به تفریحت برس، اصلا از بیست و نه اسفند که تا سیزدهم تعطیله، هر روز برو دشت و دمن و صحرا، کی گفت نرو، فقط میری صحرا و کوه و دشت و دمن یادت باشه چرا سیزدهم رو ایرانی ها نحس میدونن یا چرا بخاطرش میرن بیرون و به قولا به درش میکنن
موساد
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
79
7
من در این تاپیک به اسم هیچ کسی پست نزدم...
پول مفت از اسرائیل نمی گیرم ...

افتخار می کنم که میلیون ها ایرانی با تاریخ وحشیانه شان را کشتیم و به فرمانده آزاد زمین خدمت کردیم و بدون ایرانیان جامعه جهانی احساس امنیت همیشگی خواهد کرد و جهان از نابودی قطعی نجات پیدا خواهد کرد..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
چخه
غریبه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
پول مفت نمیگیری پول زور میگیری!!
پول زورم حتما علتی داره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
قسمت اول حرفاتو اصلا قبول ندارم و دومش را تا حدودی چرا باعث همه مصبت های جهان ایرانه
فدایی امام سیدعلی ازآذربایجان
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
شمابیجامیکنین همجنس بازان کودک کش

مافرزندان همان فاتح خیبرامیرمومنان هستیم که به تنهایی دمارازروزگارپدران کثیف ترازخودتان درآورد

انگارجونتون میخاره واسه موشکهای حزب الله که شماتحمل بیشترازاون ندارین وگرنه شهاب وسجیل وفاتح درخدمت هستن
مرگ بر موساد
| United States |
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
انقدر از ما ترسیدی خیبری برو شلوارت عوض کن تو به فبر پدرت و قبر شارون مفلوک میخندی اگر این روز را ببینی شما ها همانگونه که رهبری گفتند حتی در حدی نیستید که شما بحساب اورد ما با بزرگتر از شماها کار داریم کار شما ها را سپردیم به بچه های نصرالله تا مادرتون را به عزایتان بنشانند . موج نفرت جهانی را از قوم منحوس خودت نمی بینی دیگه فقط ایران نیست در امریکا همه از شما و پلیدی شما میگویند و مینویسند در اروپا در اسیا در کل دنیا همه بیدار شده اند و دنیا را بدون وجود شما می خواهند نه شاشی.... شب دراز است باش و ببین .گزاراشات ازانس یهود را خوانده ای نگرانی انها را شنیده ای دنیا اهسته و پیوسته به انسو میرود ایا از ارتشیان امریکا خبر گرفته ای که در مورد شما چه فکر میکنند گزارش اخر 16 ازانس اطلاعاتی امریکا را در مورد اسرائیل خوانده ای اگر نه بر و بخوان ببین همه دارند با ایران همصدا میشوند موش قاضلابی . ان روز خواهد امد شب دراز است و قلندر بیدار تو هم بیدار باش و ببین انگل .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
این چخه خیلی خیلی جالب و به موقع بود دمت گرم. با اجازه ات منم هروقت این ملعون را ببینم زیرش مینویسم چخه!
:)))))))))))))))))))))))))))))))
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
روزی میرسه که من خودم افتخار میکنم که 100 ها سگ کثیف مثل تو رو سلاخی میکنم. من بیرحم نیستم ولی برای بی رحم ها از شیطان هم بدترم. اگر تو یک بچه ایرانی بکشی من یک نسل یهودی میکشم. حتی اگر در آخرت به جهنم بیفتم نمیزارم سگای کثیفی مثل شما به ایرانی جماعت چپ نگاه کنه. آماده ام و تا آخرشم هستم. توف تو روتون. روز موعود فرا خواهد رسید.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
هر چیزی رو که نمی شه خورد.
مریض می شی
رحیمی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
پیشده بابا
پست نمی زنه بجاش دری وری می نویسه.آخه شما اسرائیلی ها چرا اینقدر شاس میزنین.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۷
مرگ بر اسراییل و مرگ بر موساد
گلستان
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۰
اونایی که دانشمندای هسته ای ما را شهید کردن همه پول خوبی گرفتن و همه عضو موساد بودن. واقعاً چطور روت میشه نظر بدی . و اما درباره این جمله (بدون ایرانیان جامعه جهانی احساس امنیت همیشگی خواهد کرد).اگر به تاریخ نگاه کنی میبینی که در هر دوره از آن یهودیان خاورمیانه و اروپا از مملکتی که در آن بودن رانده شدن چون مردم از فساد بیحدشان خسته شده بودن.مطمئن باش اگر ایران نبود تا حالا دنیا رو شما یهودیون بد ذات به جهنم تبدیل میکردین.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
این یه غلطی خورده نوشته موساد شما چرا جدی میگیرید؟ ته و توش رو در بیارید میبینید یه معتاد خل و چل کارتن خوابه که مواد نرسیده خارش گرفته اومده لگد میندازه، آخرش هم ته جوب جون میکنه، توهم زده بهش اهمیت ندین خودش صداشو میبره
طاهره
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۳
آره خب تو چرا پول مفت بگیری، پول هم بهشون میدی، ولی تو کی هستی که بتونی غلطی بکنی، فعلا تو یه وجب غزه موندید نمیتونید از پسش بر بیاید میخواید از پس ایران بر بیاید؟!!!!! خخخخخ ما رو نخندونید اینقدر صهیونیست های کثیف
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
8
31
موضوع جدیدی نیست که اسراییل ادم کشه
کسانی هم که خواب هستن با این حرفا بیدار بشو نیستن
پاسخ ها
فاطمه
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
شاید کسانی که خوابن و بیدار کنه ولی کسایی رو که خودشونو به خواب زدن هیچی نمی تونه بیدار کنه
مرگ بر اسراییل
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
10
36
امید وارم یه روزی برسه و من اون روز رو به چشم ببینم که بریزیم تو تل اویو و حیفا و .. و دونه دونه این موشهای کثیف رو گردن بزنیم ای چه حالی میده اگه بشه چی میشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
آخجون منم موافقم
رحیمی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
گردن زدن نمی خواد...اینا مارو تو تل آویو ببینن اتومات میرن خدمت عزرائیل
نادر
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
7
19
ما همه انسانیم و همه میدونیم کی دشمنه کی دوست خواهشا بیایم یه کاری بکنیم . دشمن داره پیروز میشه چند سال دیگه نابود میشیم مردم دارن خیلی راحت بی دین میشن
اخه چرا بی دینی داره کلاس میشه
اگاه باشید دشمن 4تا ادم خود فروخته رو میکشه طرف خودش و علیه ما ایرانیا تربیتشون میکنه
مثلا شبکه های فارسی زبان بیگانه,manoto یا gem
ما اصلا کاری به حکومت یا اسلام نداریم دشمن(به نظر شما کیا هستند؟) با نشون دادن این فیلما داره ریشه مارا نابود میکنه میخوام ببینم کی راضیه که زنش ,دوست پسرم داشته باشه یا خواهرش در خفای شوهرش با کسی دیگم باشه
اگر کسی این حالات رو دوست داشته باشه پس از این به بعد دیگه به باباش سلام نکونه چون اون باباش نیست.
رویا
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
9
21
با سلام و تشکر از مشرق این مطلب زیبا را در سایت شخصی ام کار کردم.
به نظر می رسه که ایرانی های باستان روز 13 فروردین را به خاطر شکر و سپاسدگذاری از اهورا مزدا قبل از این هلوکاست ایرانی ها جشن می گرفتندولی چون دقیقا هلوکاست ایرانی در این روز اتفاق افتاد و همزمانی رخ داد روز 13 فروردینی که برای ایرانی ها روز شادی و شکرگذاری و رفتن به دامان طبیعت بودبه روز نحسی تبدیل شد.تصور کنید در یک تاریخ مهم هم مناسبت جشن داریم و هم مناسبت عزا.ایرادی نیست به مناسبت روز جشنه ما خوشحالی می کنیم ولی حداقل اگه کمی منطقی باشیم باید حواسمون هم جمع باشه که چه بلایی یهودیها سر ما آوردند.جشن بگیرم ولی غافل نشیم چون جهالت ریشه تمام بدبختی هاست.اگه اشتباه نکنم در زیارت اربعین یکی از دلایل صف آرایی یزدیان در برابر امام حسین علیه السلام جهالت آنان بود.پس دوباره میگم غافل نشیم که یهودی ها چه بر سر ما آوردند و روز 13 فروردین ما را که روز شادی ایران های باستان بوده است را به روز عزا تبدیل کردند.
مجید
Canada
۰۵:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
15
17
اول- متن فارسی ویکیپدیا در باره افسانه استر و مرد خای با متن انگلیسی ویکیپدیا کاملا متفاوت است. در متن فارسی با استناد به منابع مختلف و معتبر به افسانه بودن استر و مرد خای اشاره شده در حالیکه متن انگلیسی که مورد تایید جوامع یهودی نیز است آنرا تایید کرده است. بنا براین صرف آنکه ویکیپدیا یک دانشنامه آزاد است دلیل بر نادیده گرفتن منابع ذکر شده در متن فارسی نمی تواند باشد.
دوم- تنها منبعی که به افسانه استر و مردخای اشاره دارد کتاب استر است که با وجود آنکه مورد تایید یهودی ها است ولی اعتبار تاریخی ندارد. لطفا به جای آنکه با حدس و گمان به تحلیل یک واقعه غیر تاریخی به پردازید و به آن شاخ برگ بدهید، به منابع خود نیز در این رابطه اشاره کنید!
سوم- واقعیت تاریخی آن است که در زمان خشایارشا نه تنها همه ادیان آزاد بودند بلکه کسانی به نام استر و مرد خای و هامون نیز وجود خارجی نیز نداشتند. طبعا در آن زمان نه هیچ ایرانی به بدست یهودی کشته شده ونه عکس آن . واقعا جای تاسف دارد که با نا آگاهی از تاریخ ایران به رواج یک افسانه غیر ایرانی کمک کنیم .
‎"
پاسخ ها
هادی
| United States |
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
مجید جان اگر مرد خای و هامون وجود نداشتن پس قبر کیه تو همدان؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
چه ربطی داره هادی خان؟ مثه این میمونه بگی اگه امام علی وجود نمداشت پس قبر کیه در مزار شریف افغانستان؟!
ناشناس
| United States |
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
ولی این پلیدان جشن ایرانی کشی را میگیرند یا نه ؟؟
رحیمی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
مجید جان. دلبندم. شما چیزی نگی نمی گن لاله
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
شما از تناقض منابع میگی بعد یهو از کجا نتیجه میگیری که همه ش داستانه؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
وقتی خودشون قبول دارن و افتخار میکنن بهش یکی باید یقه شون رو بچسبه و صرفنظر از واقعی بودن یا داستان بودن جلوی ملت ها رسواشون کنه، مثل کاری که خود صهیونیستها با افسانه هلوکاست میکنن
طاهره
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۳
لابد قبرهاشونم قبر منه تو همدان؟!!! بخاطر همینم تو نقشه های خاورمیانه جدیدشون همدان رو هم زدن تنگ نقشه اسرائیلشون؟!
حالا یه سؤال برام پیش اومده اگر همه اش افسانه است میشه بگید چرا و به چه دلیلی ایرانی ها از قدیم الایام روز سیزده رو نحس میدونستن و برای رفع نحوستش معتقد بودن باید از شهر خارج بشن؟ هیچ قومی بی دلیل چیزی رو نحس یا مقدس نمیدونستن معمولا یه علت تاریخی پشت تمام این سبک عقاید وجود دارن
محمد
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
9
28
جالبتر از همه اینه که اوباما در سفرش به اسرایل این عید رو به اونها تبریک گفت...!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
گور پدر اوباما و هرکسی که بهش اهمیت میده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
اوباما سگ کی باشه
سرباز
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
8
17
وعده خدا حق است : ما در كتاب (تورات)، به بنى‏ اسرائيل اعلام كرديم كه قطعاً شما دوبار در زمين فساد مى‏كنيد و برترى‏جويىِ بزرگى خواهيد كرد. (4)
پس همين كه وعده‏ ى نخستين فتنه فرا رسد، گروهى از بندگان توانمند و جنگجوى خويش را (براى سركوبى شما) بر انگيزيم. پس درون خانه‏ها را جستجو كنند (تا فتنه‏گران را يافته كيفر دهند) و آن، وعده‏اى قطعى است.(5)

لازم بذکر است نقش برجسنه های از کاخ پادشاهان آشور هست دقیقا به صورت شفاف این کلام قران را تائید میکند .حمله سناخریب پادشاه سنگدل آشور .تصاویری از قتل و غارت یهودیها و تبعید آنها .حتی صحنه های زنده زنده پوست کندن دو تن از روسای آنها .از مشرق عزیز تقاضا میشود یه مقاله راجب این موضوع قرار بدهد .
اعزازی
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
8
19
سلام مشرق خدا قوت ارزوی موفقیت دارم
شبیه راز
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
3
17
مشرق جان این جشن پوریم در ماه آذار رومی منطبق با اسفند ماه ماست ها!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
خب چه ربطی داره؟ مطمئنی مطلب رو کامل خوندی؟
ناشناس
| United States |
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
نه خیر دقیقا همزمان با سیزده بدر ماست ما اینجا ما از جشن انها و روز ان حبر داریم چون در اینجا پنهان نمیکنند و همه چیز اشکار است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
انقدر آمریکا آمریکا نکن . فهمیدیم تو خائن هستی
خائن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
8
30
غرب زده های متوهم..گیریم هلوکاست هم راست باشه....آلمانی ها و اروپایی ها یهودی کشی کردن

چه ربطی به فلسطین و مسلمانان داره
پاسخ ها
فاطمه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
گل گفتی
ایرانیم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
فرض کنیم آلمانی ها و اروپایی ها یهودی کشی کردن. باور کنین خواستن تلافی کنن. این قوم یهود اصلا ریشه اش از خیانت و قتل هستش. براشم مسلمون یا غیر مسلمون فرق نداره . اینا با خداپرستا مشکل دارن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۱
ربطش رانمی فهمی دیگه .
ربطش اینه که اونا به بهونه ی اینکه اروپایی ها زدن کشتن شون - که راست هم نیست - آمدن رو سر مسلمونا خراب شدن فلسطین را قصب کردن .
reza
United States
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۳
9
19
فقط می‌تونم بگم واقعا متاسفم واسه خودمون به عنوان ایرانی‌. تا وقتی‌ این شیوه تفکر و صحبت کردنمون با هم باشه به هیچ جایی‌ نمیرسیم هر روز هم در فلاکت بیشتری فرو میریم.

کمی‌ اندیشه کنیم و احترام در صحبت کردن و بحث با همدیگه رو هم فراموش نکنیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |