مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

کد خبر: ۱۹۶۸۹۷
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۲ - ۰۰:۲۹
ارسال
چاپ
برکات یک قطع و وصل/
از برکات این مساله افشاگری های صورت گرفته توسط رسانه های وابسته علیه یکدیگر است؛ امروز به خوبی می‌توان ارتباط سعید کریمیان با منافقین، شرارت های داریوش هامیون و از همه مهم تر اعتراف سعید کریمیان به همجنس باز بودن و بهایی بودن اغلب مجریان و کارمندان شبکه من و تو را دریافت.
مشرق؛ با گذشت زمان و عیان شدن تمرکز دشمنان ایران اسلامی بر روی قدرت نرم و مبادرت  برای تسلط بر اذهان عمومی و در مرتبه ای بالاتر تلاش  برای تغییر سبک زندگی مردمان جامعه اسلامی  ، شبکه های رنگارنگ ماهواره ای در قد و قامت های متفاوت به معرض ظهور رسیدند.
اگر چه سبک و سیاق برنامه های این شبکه ها متفاوت است اما همگی انها علی رغم اختلافات ظاهری و جزئی یک هدف را دنبال می کنند به نحوی که در سال 73 تنها سه شبکه تلویزیونی فارسی زبان شامل شبکه تلویزیونی منافقین و دو شبکه لس آنجلسی مشغول فعالیت علیه امنیت و فرهنگ مردم کشورمان بودند، در سال 91 این تعداد به 125 شبکه فارسی زبان رسیده که از این تعداد 13 شبکه فقط مخصوص پخش سریال و فیلم های سینمایی بوده و این آمار خود نشان دهنده جنگ تمام عیار شبکه های وابسته به یهود جهانی علیه  جمهوری اسلامی ایران به عنوان ام القرای جهان اسلام است.

یکی از این شبکه ها که رسالت خود را تغییر سبک زندگی مردم ایران قرار داده شبکه جم تی‌وی ( GEM TV)‏ است.
این شبکه  از سال ۲۰۰۶ میلادی با شعار «جم همه ي شما را دوست دارد» اغاز به کار کرد  و به عنوان  یکی از شبکه‌های تلویزیونی «گروه موسیقی و سرگرمی عمومی» (General Entertainment and Music Group) با محتوای برنامه‌هایی نظیر "فیلم‌های سینمایی"، "مجموعه‌ها و سریال‌های تلویزیونی"، "مستندهای تلویزیونی"، "برنامه‌های آموزشی" و سایر برنامه‌های سرگرم‌کننده جهان تشکیل شد.


 
«گروه موسیقی و سرگرمی عمومی» دفاتری در شهرهای دبی، لندن، کوالالامپور و لس‌آنجلس دارد شبکه جم در سال های گذشته با ارتقای شبکه و گسترش آن از دو شبکه معروف خود به بیش از ده  شبکه دست پیدا کرد  و با ارتقا خود از سطح انالوگ به دیجیتال  شبکه HD را در ماهواره یاه ست (Yah sat راه اندازی کرد).

مسئولان این شبکه برای بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۲، شبکه "جم اسپورتس"( GEM SPORTS)‏ را راه اندازی کردند که به پخش مسابقات المپیک بصورت HD پرداخت. قبل از آن شبکه جم مووی( GEM MOVIE)‏ برای پخش فیلم و شبکه جم می(GEM ME)‏ برای پخش برنامه‌های متنوع و مسابقات تلوزیونی را تاسیس کرده بودند ،  دو شبکه جم میوزیک (GEM MUSIC 1 HD)‏ و جم دری (GEM DARI)‏ به پخش موزیک ویدئوهای گوناگون با کیفیت HD می‌پردازند. مدیران مجموعه همچنین وعده راه اندازی چند کانال جدید با مضوعات مختلف با کیفیت HD و اضافه کردن دو زبان دری و زبان کردی به شبکه‌ها و راه اندازی یک شبکه رادیویی و افتتاح سرویس IP TV تا قبل از پایان سال ۲۰۱۲ داده‌ بوند.

اما طی اتفاقاتی مبهم در تاریخ ۱۳ ژانویه ۲۰۱۳ (24دی-1391)، پخش شبکه به صورت غیرمنتظره‌ای قطع شد و از این تاریخ به بعد مباحث ضد و نقیض در رابطه با چرایی قطع شبکه به وجود امد و حتی شبکه جم نیز در پایگاه های اطلاع رسانی خود دچار تناقض در اعلام مشکل شد و  بعد از 12 روز از تاریخ 24 ژانویه(5بهمن-1391) این شبکه پخش خود را مجددا آغاز کرد.

در سال های گذشته شبکه های جم تی وی به مدیریت سعید کریمیان، تلاش های گسترده ای را  در هر زمینه ای از جمله ،  آگهی های تجارتی ، پخش فیلم سینمایی ، سریال ، موزیک و... برای جذب مخاطبان جدید داشته است و با ورود به سیستم اچ دی از طریق ماهواره یاه ست، به رقیب جدی شبکه ها در جذب مخاطب تبدیل شد، اما  اخیرا طبق ظواهر ماجرا ، شبکه جم با مشکل پس گرفتن ماهواره ها و آگهی ها، کاهش درآمد و مشکل پخش برنامه ها مواجه شد وشرکت های مختلف عربی و اروپایی از ادامه همکاری با این شبکه منصرف شدند هر چند که مدیر شبکه موضوعات اقتصادی را  تکذیب کرده است.

بررسی شبکه جم از گذشته تا به امروز ، نشان دهنده  فرازو نشیب های فراوانی می باشد که این شروع با تقویت روابط با فارسی وان و انتهای ان با جدایی و دعوا های رسانه ای بین اعضای این دو شبکه و دیگر شبکه های وابسته به اوج خود رسید. تا آن جایی که  شماری از کسانی که در شبکه فارسی وان فعالیت می کردند برای امکان سفر به ایران به شبکه جم تی وی پیوستند و مدیر این شبکه به این نیروها قول داده بود که امکان تردد آنها به داخل کشور را فراهم می کند و به این دلیل بود که وی توانست افرادی را به استخدام شبکه خود در آورد نقطه گنگ و مبهم تعطیلی چند روزه  شبکه جم را باید در سعید کریمیان و اظهارات صورت گرفته در چند ماه اخیر جستجو کرد.

سعید کریمیان کیست و چه می کند؟
سعید کریمیان متولد 1348، در شهر مرزی قائن به دنیا آمد. وی تا آغاز جنگ بین ایران و عراق تحصیلاتش را تا دیپلم در همان شهر گذراند. از آن جایی که پدر وی یکی از اعضای گروهک مجاهدین خلق(منافقین) بود در اواخر جنگ و نزدیک عملیات مرصاد به همراه خانواده اش به پادگان اشرف انتقال یافتند.
 

سعید کریمیان مدیر شبکه  جم تی وی

وی بعد از کشته شدن پدرش در عملیات مرصاد به همراه مادرش ، در سال 1375 با حمایت ها و پشتیبانی عموی درباری خود به سوئیس منتقل شد و در آن جا پناهنده گردید. وی که در پادگان اشرف آشنایی اجمالی با زبان های خارجه پیدا کرده بود در رشته معماری دانشگاه بازل این کشور در مقطع کارشناسی به تحصیل خود ادامه داد.علیرضا کریمیان عموی سعید که همسر خود را از دست داده بود با زن برادر خود ازدواج کرد.

سعید کریمیان حدود دو سال در دانشگاه بازل مشغول به تحصیل بود اما از آن جایی که با ازدواج مجدد مادرش مخالف بود با بی مهری عموی خود مواجه گردید و از طرفی نتوانست هزینه های سنگین زندگی و شهریه دانشگاه را تأمین کند. وی سرانجام مجبور به ترک تحصیل شد و در سال 1377 سراغ  برادرش هادی کریمیان که در لس آنجلس زندگی می کرد رفت.

هادی کریمیان که در رادیو صدای ایران (اولین رادیوی 24 ساعته فارسی زبان که به منظور مبارزه با نظام جمهوری اسلامی در آمریکا تأسیس شد) فعالیت داشت،  به برادرش پیشنهاد کار داد.
 

هادی کریمیان برادر سعید کریمیان


سابقه سیاسی خانواده کریمیان برای مسئولین رادیو صدای ایران ایده آل بود و به همین دلیل مطالب و مقالات سعید کریمیان مورد توجه گردانندگان این رادیو قرار گرفت.

بعد از یکسال و نه ماه فعالیت در رادیو صدای ایران و بهبود وضعیت اقتصادی سعید کریمیان، وی با "رویا رضایی" که از خانواده یکی از سران مجاهدین خلق طلاق گرفته بود ازدواج کرد. فعالیت در رادیو صدای ایران تا زمانی که تلویزیون های لس آنجلسی گسترش پیدا نکرده بود برای هادی و سعید کریمیان شغلی مناسب بود ولی رفته رفته با تأسیس و گسترش قارچ گونه تلویزیون های لس آنجلسی فارسی زبان بازار رادیوهای فارسی زبان خصوصا رادیو صدای ایران تحت تأثیر قرار گرفت.  از طرفی پیشنهاد مسئولان سیمای آزادی (تلویزیون ملی ایران و تلویزیون 24 ساعته سازمان مجاهدین خلق ایران و شورای ملی مقاومت ایران) می توانست موقعیت خوبی برای وی به حساب آید.

او دوباره نمی خواست تجربه تلخ پادگان اشرف را در لندن تجربه کند اما مشکلات اساسی اقتصادی که هم او و هم برادرش با آن دست و پنجه نرم می کردند آن ها را مجبور ساخت تا به لندن بروند و در سیمای آزادی مشغول به فعالیت شوند. سعید کریمیان که از اعضای مجاهدین خلق به حساب می آمد توانست خیلی زود در اتاق فکر سیمای آزادی صاحب نظر شود و تفکراتش را به تلویزیون ملی ایران القاء کند.

کاهش محبوبیت مجاهدین خلق حتی نزد سلطنت طلبان و مخالفان جمهوری اسلامی و اعتراض ایرانیان به این سازمان از طرفی و موقعیت خوب اقتصادی برادران کریمیان از طرف دیگر سبب شد تا سعید و هادی کریمیان بعد از 3 سال و 7 ماه فعالیت های گسترده در تلویزیون مجاهدین خلق تصمیم بگیرند از این تلویزیون جدا شوند. تجربه های کوتاه و تلخ همکاری در رسانه های مختلف سبب شد تا برادران کریمیان دیگر سراغ رسانه نروند و برای تجارت به دبی نقل مکان کنند. از این زمان به بعد وی فعالیت های اقتصادی خود در داخل و خارج کشور را گسترش داد.

سعید کریمیان با ارتباطات داخلی خود ، سهامدار اصلی سه شرکت بزرگ در تهران بنام های آپولونیا کالج ، دبلیو آی پی ، گروه طلائی آسیا است و با خرید اقامت کشورهای غربی برای تجار ایرانی به طور میانگین سالیانه میلیون ها دلار ارز از کشور خارج می کند و سوال این است که چگونه مدیر شبکه غیر اخلاقی جم به سادگی به داخل کشور تردد دارد و دارای سه شرکت بزرگ  می باشد.
 

تصویری از اطلاعات شرکت گروه طلایی اسیا


بررسی گام به گام اظهارات صورت گرفته از چند ماه پیش تا به امروز  می تواند شفافیت بیشتری به موضوع دهد. سعید کریمیان تا قبل از اتفاقات روی داده از جمله مدیرانی بود که هیچ نام و نشانی از خود بر جا نمی‌گذاشت و تقریبا به طور خاموش فعالیت های خود را ادامه می داد اما طی اتفاقات چند ماه گذشته در رابطه با شبکه جم نام و حضور او در فضای سایبر پر رنگ تر شد.


 
تصویری  از صفحه فیسبوک شبکه جم تی وی و نظر سنجی از از افکار عمومی برای حضور یا عدم حضور مدیر شبکه به خوبی نشان دهنده عدم حضور جدی او در فضای سایبر است.

پرده اول) اظهارات مهدی و علی رضا خزعلی:
شاید بتوان اولین افشاگری در این باره را مربوط به مهدی خزعلی دانست که از ارتباط برادرش علی رضا خزعلی با سعید کریمیان پرده برداشت.مهدی خزعلی که اکنون در اوین به سر می برد در تاریخ 28 مهر 1391 در بیانیه ای تحت عنوان آقا زاده و شبکه های ماهواره ای از ارتباط پنهانی سعید کریمیان مدیر شبکه جم با افرادی در داخل ایران از جمله برادرش، علیرضا خزعلی پرده برداشت.
 
اما در مقابل علی رضا این اتهامات را رد می کند و البته دست به افشای ارتباط سعید کریمیان با سازمان تروریستی مجاهدین خلق می زند.

علی رضا خزعلی با اعلام برائت خود از این موضوع اسم افرادی نظیر سعید کریمیان ، مهدی هاشمی و احمد شهیدی (مدیر ظاهری شبکه ایرانیان) را به اختصار بیان می کند و در بخشی از مقاله اش می نویسد:

« بعد از دست گل خاوری و ارتباط س.ک با م.هـ در دبی و اضافه کردن 10 کانال اچ دی به شبکه هایش مطمئن شدم می خواسته از راه ایرانیان  به خیلی چیزها برسد. می خواسته به خیلی از ارگان ها راه پیدا کند. من آن روز ها در گوش الف.ش می خواندم که کارهای فلانی از باب رضای خدا نیست اما گوشش به این حرف ها بدهکار نبود و کار خودش را انجام می داد.»


 
علی رغم اظهارات ضد و نقیض هر دو برادر از ارتباط عمیق علی رضا خزعلی و سعید کریمیان  نمی توان گذشت به نحوی که در دو سال گذشته وی با همکاری علی رضا خزعلی شبکه ایرانیان را در تهران راه اندازی کرده و بدین ترتیب زمینه فعالیت رسمی خود را در تهران پی ریزی کردند.
 نامه یکی از نیروهای این شبکه در مورخ 5 ژوئن به سعید کریمیان در دبی به سفر خزعلی به دبی و بازگشت وی به تهران اشاره کرده و به صراحت از نقش خزعلی در این شبکه پرده برمی دارد ، سعید کریمیان با استفاده از علی رضا خزعلی در تهران توانست برای خود و نیروهای خود در تهران سازماندهی انجام دهد.

از سوی دیگر با راه اندازی دفتر تهران، سعید کریمیان این امکان را پیدا کرد که نیروهای موجود در کشور را سازماندهی کرده و از آنها برای پیشبرد برنامه هایش استفاده کند. حال این سوال مطرح است که چگونه است کسی که خانه اش در دبی محل اسکان سلطنت طلبها است و از فرزندش برای شرکت در کلیپ خواننده لس آنجلسی بنام داریوش استفاده می کند تا به اصطلاح پیام آزادی را به مردم ایران برساند، امروز خانواده اش کنترل بخشی از جریان فرهنگی را بدست گرفته و با به راه  انداختن کسب و کار در تهران و  دبی فرهنگ و تمدن ایران را به تمسخر می گیرند؟

پرده دوم) اظهارات سارا رهبری :
به جرات می توان مهمترین رکن مهم  شبکه جم و شبکه فارسی 1 را سارا رهبری معرفی کرد ، حمایت های رابرت مرداک ، امپراطور رسانه های جهان از وی و اختلافات سارا رهبری با سعید کریمیان از عوامل اصلی چالش های شبکه جم می باشد.

 
سارا رهبری به گفته خود  با پیشنهاد و اصرار مدیر شبکه جم در این شبکه مشغول به کار شد. سارا رهبری را می توان از عوامل اصلی و تأثیرگذار در هر دو شبکه دانست. همکاری وی با گروه جم کمک شایانی به گروه جم کرد اما بر خلاف انتظار همگان وی به یکباره از این شبکه جدا شد.

در آن زمان هیچ کس متوجه جدایی و یا اخراج سارا رهبری از گروه جم نشد. اما وی بعدها در در صفحه فیسبوکش علت جدایی خود از شبکه های جم را شرایط کاری موجود در این گروه بیان نمود و دست به افشا گری زد.

وی فساد اخلاقی و اقتصادی و همچنین ارتباط سعید کریمیان با گروهک منافقین را دلیل اصلی جدا شدن خود از شبکه جم اعلام می کند ، حال آنکه چنین ادعاهایی از فردی مانند سارا رهبری که به گواه تصاویر موجود در صفحه فیسبوک خود و فعالیت های کاریش در شبکه های وابسته به رابرت مرداک ادعا هایی گزاف می باشد.

 
جدای از تایید و رد اظهارات سارا رهبری در رابطه با مدیریت شبکه جم به دو موضوع می توان اشاره کرد، طبق اسناد ذکر شده بعضی از افراد جذب شده به شبکه جم به دلیل حضور سعید کریمیان در تهران و دادن وعده برای برطرف کردن رفت و آمد اعضای این شبکه به  تهران ، حاضر به همکاری با مدیران شبکه جم شدند و سارا رهبری را می توان از این افراد معرفی کرد که بعد از خلف وعده کریمیان او نیز از شبکه جدا و یا اخراج شد .طبق بررسی های صورت گرفته ، مادر سارا رهبری در تهران ساکن است و دلتنگی وی برای مادرش موجب پذیرفتن وعده های دروغین کریمیان شده است.
 


تصویری از صفحه فیسبوک مادر سارا رهبری و کامنت های رد و بدل شده با سارا رهبری


و نکته دوم در اظهارات سارا رهبری که قطعی و غیر قابل انکار است وابستگی سعید کریمیان به اردوگاه منافقین است به نحوی که چندی پیش نیز افشاگری های شهرام همایون یکی از سران اپوزیسیون و مدیر کانال یک که در رسانه های ایران از جمله سایت خبری تابناک، وبگردی 20:30 ، بولتن نیوز، جام نیوز، خبرگذاری ایمنا و ... باز تاب گسترده ای را به دنبال داشت از ارتباط مستقیم سعید کریمیان مدیر شبکه جم با سازمان مجاهدین خلق پرده برداشت.

وی دراین باره خطاب به سعید کریمیان گفت: «قضاوت من در این مورد نیست که جنابعالی 3 سال در قرارگاه اشرف بودی و یا در تلویزیون مجاهدین خدمت می کردی. این ها که عیب نیست! ایراد من به شما عملکرد امروز تو هست. جنایاتی که در جامعه انجام دادی و اخلاق جامعه را از بین برده ای»

کریمیان نیز در رابطه با صحبت های شهرام همایون با انتشار بیانیه ای از وی به عنوان فردی کلاهبردار و دلال دختران ایرانی یاد می کند.شهرام همایون نیز که از اظهارات کریمیان بسیار ناراحت است بار دیگر افشاگری می کند.

او در این زمینه گفت: «مدیر شبکه جم هم در دبی و هم در لندن و هم در تهران دفتر دارد. این آدم دلال شبکه های فروش دختران ایرانی است. سوابقش موجود است. پرونده ای که من آمدم و راجع به فروش دختران ایرانی افشا کردم در رابطه با همین موضوع بود. بنده تنها کسی بودم که آگهی 40 هزار دلاری فروش دختران در دبی را نپذیرفتم.»

مدیر شبکه کانال یک ضمن اشاره به سوء استفاده های عوامل گروه جم و مدیر این شبکه از رسانه گفت: «کسانی که خودشان دستشان به این کار (فروش دختران ایرانی) آلوده است و از این خلاء سوء استفاده می کنند و برای سقوط اخلاق در جامعه روابط جنسی و فیلم های رخت و خوابی را به جامعه می کشند بی هدف نیست و طبق سناریویی از پیش تعیین شده می باشد.»

گذشته از دعوای بین این دو شبکه و ابراز نگرانی مضحکانه شهرام همایون از گسترش بی اخلاقی در جامعه به عنوان فردی سلطنت طلب ،  نمی توان صحبت های او را صرفا یک ادعا دانست. هر چند سعید کریمیان اظهارات وی را تکذیب کرده است و در گفتگویی  با رادیو فردا درباره حرف و حدیث های مختلفی که در مورد این گروه شنیده می شود توضیح داد: «متاسفانه ما در دنیایی زندگی می کنیم که آزادی بیان تنها در قالب یک شعار است طبق اسناد موجود شبکه های رقیب با شایعه سازی گروه جم را مرتبط با سازمان مجاهدین خلق کردند و ما هیچگاه سیاست را وارد تلویزیون داری نمی کنیم.»


 
وی در ادامه با اشاره به شبکه من و تو گفت: «این شبکه کاملا انگلیسی است و سیاسی برخورد می کند که با یک مراجعه به سایت این شبکه می توانید پی به فضای سیاسی این شبکه ببرید.»

مدیر گروه شبکه های جم با اشاره به صحبت های شهرام همایون، مدیر کانال یک که مدعی شده بود گروه جم با سازمان مجاهدین خلق ارتباط دارد توضیح داد: «این بحث به همان ارتباط شبکه من و تو و شبکه های سلطنت طلب بر می گردد تا ضد گروه جم صحبت هایی را مطرح کنند. من علیه آقای همایون شکایت کردم اما چیزی که برای ما مهم است مردم ایران است چون فعالیتمان فقط اقتصادی است و ما مثل یک عده نیستیم که سیاست را وارد تلویزیون داری می کنند .»

البته ادعای بسیار ساده لوحانه سعید کریمیان در رابطه با عدم ورود سیاست به تلویزیون و ادعای صرفا ایجاد سرگرمی برای مخاطب ،  سندی برای اثبات دروغ گویی او می باشد. 
 
وی در مورد واگذاری شبکه های جم و قطع این شبکه ها گفت:« متاسفانه همه می دانیم عرب ها دهن بین هستند و زمانی که پرووایدر شبکه را واگذار کردیم دیگر مایل به ادامه دادن با ده کانال نبودیم و طبق تصمیم هیئت مدیره بنا بر این شد جم یک یا دو کانال بر روی یاه ست بیشتر نداشته باشد. در مورد جم تی وی در هاتبرد هم باید بگویم که شکایت نابحق و نابجای برخی از شرکت ها و فضای سیاسی که رقبا برای ما درست کردند باعث شده تا شرکت هاتبرد حساس شده و البته ما به دنبال حل مشکلات هستیم.من شبکه من و تو را عامل تمامی این شایعات می دانم ببینید تمامی عوامل این شبکه بهایی هستند و بیشتر آنان عضو همجنس گرایان لندن هستند این شبکه کاملا سیاست سلطنت طلبانه خود را دنبال می کند و در تمامی برنامه هایش بصورت آشکار می توان دید».

عضویت سعید کریمیان در گروهک منافقین که هم در رسانه های اپوزیسیون و هم در رسانه های داخلی بازتاب گسترده ای داشت  طبق بعضی از ادعاها سبب شد تا شرکت اماراتی ماهواره یاه ست در اولین اقدام پروایدر یاه ست (فروش فرکانس و ارائه خدمات ماهواره ای) را که مدتی تحت عنوان gem cast در دست گروه جم بود را از آنان بگیرد و وظیفه روی ایر بردن و انجام کار پروایدرها برای شبکه ها به شرکت Vicus Luxlink  واگذار شد فشارهای مختلف مالی وسیاسی بر شبکه ضد فرهنگی و مبتذل جم باعث می شود تا گروه شبکه های جم مجبور به واگذاری تعدادی از کانال هایش بشود و طبق گفته های کریمیان مشکلات به وجود امده برای گروه جم ناشی از دشمنی دیگر شبکه های فارسی زبان با این گروه است.

پرده سوم) اظهارات سینا ولی الله زاده:
سینا ولی الله، از عوامل فارسی وان و مجری مسابقه "تمام یا دوام"  و تهیه کننده شبکه فارسی وان روز دوشنبه 8 آبان 1391 با درج پستی در صفحه  در فیس بوکش، به  افشاگری علیه  سعید کریمیان پرداخت.

اختلافات گسترده میان عوامل فارسی وان و جم بعد از همکاری های کوتاه مدت این دو شبکه با یکدیگر سبب شد تا وی، به عنوان یکی از عوامل تأثیر گذار در شبکه ماهواره ای فارس وان دست به افشاگری هایی علیه گروه جم بزند. 
وی در ابتدا با اشاره به مشکلات پخش فیلم و سریال در شبکه فارسی1 گفت: «مملکت تحریم شد و همه گفتن به کمپانی هایی که با ایران کار می‌کنن چیزی نمی فروشیم حتی فیلم و سریال برای پخش از تلویزیون واسه ایران».

سینا ولی الله در ادامه با طعن و کنایه به سعید کریمیان و گروه جم گفت: «البته بعضی‌ جاها بودن که حاضر بودن بفروشن ولی‌ به قیمت حرکت در جهت خواسته هاشون...

یه راهش این بود که شبکه، فرکانسش از یوتلست یا هاتبرد عوض کنه بره رو یه شرکت دیگه که مردم مجبور شن برن دیش و رسیور اون کمپانی رو بخرن، ما گفتیم مردم پول ندارن نون بخرن چرا خرج بتراشیم براشون»


 
وی معتقد است انتقال شبکه های جم به یاه ست نوعی باج دادن به کشورهای سازنده فیلم می باشد، درباره عدم پخش فیلم های ترکی در فارسی وان گفت:

«یه راه دیگش این بود که سریال‌های یه کشور همسایه رو پخش کنیم که کیسه دوخته بود برای مردم ایران که برن اونجا ملک و خونه بخرن و در واقع راهی باز کنن برای پول در آوردن خودشون از راه املاک و مستغلات، ما گفتیم بابا ول کن جیب این مردم رو که از تجربیات قبلی هنوز پاره است».

اگر چه اظهارات وی علیه مدیریت شبکه جم قابل تامل است اما ادعای وی به جهت باج دادن گروه جم  به  شبکه کشور های سازند فیلم گزافه گویی است زیرا این ماهواره اماراتی است و پخش سریال ترکی حریم سلطان در ان طبق گفته وی که به دلیل باج دادن به کشور ترکیه است اشتباه می باشد و ثانیا مدیریت ماهواره یاه ست دیگر به عهده GEM Castنمی باشد و به شرکت Vicus Luxlink  وا گذار شده است  هر چند که ممکن است نیت سعید کریمیان در ابتدا همین بوده باشد اما با توجه به اتفاقات افتاده در این  چند ماه نمی توان ادعا های سینا ولی الله زاده را پذیرفت. در این رابطه نگاهی به ادعاهای مضحک و مغرضانه رسانه های اماراتی نیز خالی از لطف نیست.

در تاریخ 17 دی 1391 سایت عربی "الامارات الیوم" متعلق به کشور امارات متحده عربی طی خبری پرده از علت این نقل و انتقالات برداشت. این سایت اماراتی که در مطالبش در مورد تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران صحبت کرده است ، موارد سیاسی را علت اصلی این نقل و انتقالات اعلام کرده است. 
این سایت عربی تحت عنوان "انتقال ارائه خدمات ماهواره یاه ست به شرکت Vicus Luxlink به نقل از "محمد بن خلیل" سخنگوی این شرکت نوشت:« امید است با این نقل و انتقالات خدمات بهتری را خصوصا به مردم خاورمیانه ارائه کنیم.»

وی در ادامه ضمن اشاره به کار شکنی های گروه جم در مورد خدمات رسانی به دیگر شبکه ها علت انتقال پروایدر یاه ست ازGEM Cast  به شرکت Vicus Luxlink را ایجاد مشکل تحریم های اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران در روند کار این ماهواره بیان کرد و گفت: «ارتباط گروه جم با سازمان مجاهدین خلق و کار شکنی های این گروه سبب شد تا هیئت مدیره طی تصمیمی پروایدر یاه ست را به شرکت دیگر واگذار نماید».

در 14 ژانویه ،فردای اولین روز از قطع شبکه جم روزنامه نیویورک تایمز در اقدامی هماهنگ با سایر شبکه های لس آنجلسی، خبر تعطیلی جم را اعلام و بررسی کرد.

در این مقاله ادعا شده است  که شبکه تلویزیونی جم تی‌وی دارای «روابط نزدیک‌تری» نسبت به دیگر تلویزیون‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان با «حکومت جمهوری اسلامی ایران» است. 
حال سوال آن است که تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران چه ارتباطی با انتقال پرووایدر یاه ست دارد و چه ارتباط نزدیکی بین شبکه کاملا ضد ایرانی و ضد اسلامی جم با جمهوری اسلامی ایران است؟

پرده چهارم) اظهارات رابرت مرداک:
در 18 مهر شبکه خبری بی بی سی با تیتری با عنوان «آیا ، شبکه "جم" دست به دامن جمهوری اسلامی می شود؟» مطلبی را  در رابطه با مشکلات شبکه جم ارائه کرد.

در این متن آمده است  که مرداک به دلیل اتفاقات روی داده در شبکه جم و موضوع اخراج سارا رهبری ،سعید کریمیان را تهدید به فروش سهام خود از این شبکه کرد و خواستار پیش برد اهداف برنامه جم با نظرات خود شد.

در ادامه مطلب ، بی بی سی در شیطنتی آشکار بر طرف کردن مشکلات مالی شبکه را با توجه به سابقه عده ای از جدا شدگان سپاه و تشکیل دهندگان شبکه جم عجین می کند و به نحوی به خواننده القا می کند که حمایت مالی از این شبکه توسط جمهوری اسلامی ایران صورت خواهد گرفت. 
در همین رابطه در تاریخ 23 مهر ماه رامین امیدیان مدیر پخش رسانه های تصویری فارسی زبان تحت نظر رابرت مرداک در مصاحبه با روزنامه ساندی تایمز وابسته به مرداک از اختلاف بین مرداک با گروه جم صحبت می کند و خبر درخواست سیعید کریمیان از مرداک برای حمایت گروه شبکه جم را بیان می کند.


 

اظهارات مرداک و خشم او از شبکه جم به خوبی نشان دهنده یکی از عوامل قطعی نزدیک به دو هفته ای شبکه جم می باشد.
 
در مجموع رویداد های اتفاق افتاده در چند ماه اخیر و بالاخص در جریان دوازده روز تعطیلی "شبکه جم" را هر کس به زعم خویش و بر اساس منافع شخصی و گروهی خود تحلیل نموده و اگر چه  نمی توان دلیل اصلی قطعی شبکه جم را اعلام کرد اما به خوبی می توان از اتفاقات روی داده قطعیاتی را مد نظر قرار داد:

اتفاقات روی داده را می توان در دو بخش داخلی و خارجی بررسی کرد، رابطه سعید کریمیان با عناصر داخلی ، طبق اسناد ذکر شده غیر قابل انکار است و همچنین ارتباط وی با شبکه منافقین از پارامتر  های قطعی می باشد از سوی دیگر وابستگی شبکه جم به امپراطور رسانه ای ، رابرت مرداک و تعمیین مالی این شبکه توسط او نیز از بدیهیات است ، از نظر ابعاد داخلی و ارتباط شبکه جم با عناصر درون کشوری به  طور قطعی نمی توان اظهار نظر کرد. هر چند روزنامه نیویورک تایمز و بعضی دیگر شبکه های خارجی به شکل غیر مستقیم شبکه جم را در ارتباط و یا وابسته به جمهوری اسلامی ایران معرفی کردند اما به خوبی می توان مقصود آن ها از بیان چنین موضوعاتی دانست و به نوعی این نوع عقده گشایی رسانه ای را تنها به دلیل دشمنی دیرنه آنها با جمهوری اسلامی ایران تعبیر کرد و باید از بیان کنندگان چنین مطلبی پرسید، جمهوری اسلامی ایران چگونه می‌تواند با دشمن قسم خورده خود و یکی از امپراطور های یهودی جهان ارتباط بر قرار کند و یا سوال را برعکس پرسید، آیا رابرت مردک حاضر به ارتباط با دشمنان خود است؟! 

اگر چه از ارتباط عناصر خود فروخته داخلی با سعید کریمیان نیز نمی توان به سادگی عبور کرد و یکی از احتمالات قوی قطع شدن شبکه جم را می توان در  اختلال و یا حتی قطع ارتباط سعید کریمیان با عناصر داخلی و قطع ساپورت مالی دانست.

مقوله دوم که ارتباط با بعد خارجی قضیه دارد ، مخدوش شدن رابطه بین سعد کریمیان و رابرت مرداک می باشد ، هر چند از چند و چون آن  خبری قطعی در دست نیست اما اخراج سارا رهبری به عنوان امین رابرت مرداک در این رابطه نیز قابل تصور است و قطع شدن دوازده روزه شبکه جم را می‌توان در عدم حمایت مالی و معنوی رابرت مرداک جستجو کرد و قصد وی از این عمل  را خط و نشان کشیدنی برای سعید کریمیان تعبیر کرد. اما تمامی رویداد های ذکر شده هیچ کدام نتوانست شبکه جم را برای همیشه ساقط کند بلکه دشمنان جمهوری اسلامی ایران در کمتر از 15 روز به یاری شبکه خود شتافتند و این شبکه را در حوزه جنگ نرم یاری کردند. از این حیث وصل شدن مجدد شبکه جم به دور از انتظار نبود.

اما رویداد های ذکر شده چندان بدون برکت نبود و از برکات آن می توان افشاگری های صورت گرفته توسط رسانه های وابسته علیه یکدیگر را عنوان کرد؛  امروز به خوبی می‌توان ارتباط سعید کریمیان با منافقین، شرارت ها و خباثت های داریوش همایون و از همه مهم تر اعتراف سعید کریمیان به همجنس باز بودن و بهایی بودن اغلب مجریان و کارمندان شبکه من و تو را دریافت.


مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۸۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۶۰
رضا
United Kingdom
۰۲:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
23
91
بابا مشرق ...................
پاسخ ها
مشرق نیوز دات آی آر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
کوفت!
نصیر
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
41
110
ایرانی!!

مگر هر کسی که فارسی حرف بزنه ایرانیه

اون کسانی که برای پول در امارات و دبی و قطر و ....خود فروشی می کنند

ایرانی که هیچ انسان که هیچ حیوان که هیچ...

بنده و عبد شیطان هستند و روز قیامت با خدای خود در جسم و دنیایی که با اعمال خود ساخته اند

محشور خواهند شد..........
ناشناس
India
۰۳:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
12
81
درباره آمدن رابرت مرداک به ایران هم مطلب بنویسید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۰
نوشتم
زرشــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــک
غلام قصاب
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
34
78
عالللییییییییییییییی بود
قاسم
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
69
136
لعنت بر این شبکه های مخالف اسلام...
عباس ا
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
28
125
چرا با وجود اینکه می فرماید شبکه جم ضدانقلاب و ضد دینه مدیرش میاد ایران؟چرا صدا و سیمای خدومون عزضه نداشته ندارد و نخواهد داشت کیفیتی همچون این شبکه رو با مخاطبای زیاد بوجود بیاره؟تورو خدا نگین کدوم مخاطب.میگین ۱۲ روز تعطیل شد اونم دلیلش دستگیری دوبلرها بود همین چند هفته پیش بود برا نیم ساعت قطع شد پس دلیل الکی نیارید.دقت کردینه فیلم شون سطح پایین ولی واقعا ی جوری پخش میکنن ک جذبشون میشی دلیلشو میدونی چیه؟از رنگهای شاد استفاده میکنن تلویزیون مارو ببینید تو فیلمامون رنگهای مشکی و مرده استفاده میکنن جوری ک همون لحظه دوس داری رگهای دستتو بزنی کلا کسل کشنده اس شبکه های ایرانی.میدونید کنترل شبکه و جذب مخاطب عرضه میخواد که مسئولای این بخش تلویزیون دولتی ما ندارند پس نگید مردم نگاه نکنید عیبه خوب نیس چون خودمو میگم از شعار دادناتون خسته شدم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
آقای عباس "خسته " امثال تو که جذب" رنگ شاد" و آدمهای....شاد میشوند از کل گزارش همینو که نوشتی فهمیدی !!!!؟
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
میگویند شخصی بر روی شاخه درخت نشسته بود و آن را میبرید. گفتند ازبالا سقوط می کنی. ولی او توجه نکرد و افتاد.چرا ما دانسته شاخه حیا وانسانیت را از بین میبریم بعد فریاد میزنیم که چرا فرزندان ما فاسد می شوند؟
saeid
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
شما برو رگ دستتو بزن ................
کارن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۰
عباس جان فکر کنم این دوستانی که مخالف شما هستند سناشون بالای 80 ساله و از رنگ شاد هیچ چیزی متوجه نمیشن...منم موافقم .صدا و سیما با این فیلمهای آبکیش یکی از مهمترین عوامل جذب مردم به سمت این شبکهها شده است.من خودم شدیدا مخالف این شبکه ها هستم چون بنیان خانواده هدف اصلی ایناست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۰
چرا حرف مفت میزنی عباس جون ، همین سریال پایتخت ببین ، آرزوهای به گور برده این شبکه های ضد اسلامیه که یک صدم این سریال سریالهاشون بیننده داشته باشه
ایمان
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
32
94
لعنة الله علی عدوک یا حسین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۰
جواب آنهایی که رای قرمز دادند:
درود بر صدام یزید کافر
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
23
62
تحلیل خیلی جالب و مو شکافانه ای بود
ممنون
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
34
55
غير از منافقين و ضد انقلاب و مخالفين انقلاب افراد ديگر انگيزه چنين كارهايي را ندارند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۶
خيلي هم دارند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
19
47
جالب بود
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
25
72
بسیار عالی بود ولی با همه این حرفها شبکه جم تی وی اسرار بر این دارد که مردم ترکیه اکثرا زنا زاده هستند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
راست می گی
مردم از خنده
سریال داره تموم میشه
ما اخر نفهمیدیم کی بچه کیه
ههههههههههههه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
ههههههههههههههههههههههههههه منم مردم از خنده با این تحلیل باحال تو
ارسطو عامل-نقی معمولی با حضور بابا پنجعلی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
دمت گرم با این تحلیلی که داری
ناهار نخوردیم
زنشه!!!!!؟نامزدشه!!!!؟دوست دخترشه!!!!؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
17
49
به جزئیات خوبی اشاره کردین خوب بود.
اميد
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
19
51
مقاله زيبايي بود
فواد
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
36
57
خاک تو سر بدبختشون بکنم بی غیرت های وطن فروش
پاسخ ها
کارن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۰
خدا به راه راست هدایشتون کنه.این بهتره
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
22
40
یک عده خائن وطن فروش کمر به نابودی فرهنگ این مملکت بستن من در تعجبم این آقای کریمیان که به راحتی در ایران رفت و امد میکنه کسی کاری باهاش نداره و دستگیر نمی شه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
10
24
تحلیل خوبی بود هرچند با وضعیت کنونی مثله رپرتاژ آگهی عمل میکند. تا وقتی تلوزیون خودمون هیچ آلترناتیو داخلی نداشته باشه وضع همینه. بیخود خودتونو خسته نکنید. داستان مسخره ویدئو یادتونه؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
7
34
"سوال این است که چگونه مدیر شبکه غیر اخلاقی جم به سادگی به داخل کشور تردد دارد و دارای سه شرکت بزرگ می باشد؟
"
به نکته خوبی اشاره کردی مشرق
یا شما از یه چیزایی خبر دارید که دستگاه های امنیتی خبر ندارن یا شما دارید اتهام میزنید.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
5
27
درباره دستگیری دوبلورهاشم مینوشتی بد نبود
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
6
22
حتما.... خوب اگر صدا و سيما هم چندتا از شبكه های ناجور رو روی گيرنده ی ديجيتال پخش بكنه حتما تاثير داره توی جذب مخاطب و مخاطبش خیلی زیاد میشه اما.....
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
8
23
عالی بود......
ان تنصروالله ینصرکم
گر هزاران دام باشد هرقدم چون تو با مایی نباشد هیچ غم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
3
22
مشرق جان من هنوز منتظر تایید نظرم درباره احتمال هدایت شبکه جم از سوی ایران هستم !
یا نظرمو تایید کنین یا بزنید جز غیرقابل انتشارها !
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
9
14
فوق العاده بود
احسنت
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
11
15
بسیار زیبا و پر محتوا دستتون درد نکنه
اسلام
United States
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
10
16
شکر خداوندی را که دمنان مارا از احمقان قرار داد.(الحمدلله الذی جعل اعداعنا من الحمقا)
محسن
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
8
16
کف کردیم. ممنون.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
14
11
وضيعت فرهنكى امروز مملكت يك شبه اتفاق نيافته، عوامل صهيونيسم بين المل سالهاست توانستند خود را بظاهر كاسه از اش داغتر به مسؤولين تصميم كيرنده بقبولانند، بطوريكه در طول اين سالها در لايه هاى امنيتى و اطلاعاتى وفرهنكى واجتماعى واقتصادى .....بخوبى و ماهرانه نفوذ كنند . وبابرنامه ريزى دقيق رسانه هاى ملى را نزد مردم بى اعتبار و بى خاصيت كنند، و در عوض بطرق مختلف نظر مردم را به رسانه ها و برنامه هاى صهيونيسم بعنوان دايه مهربانتر از مادر معطوف داشته اند. بايد تا توانى است دست از اين ساده انديشى برداشت، اين عوامل مريي و غيرمريي متنفذ ومتنعم در مملكت شناسايى ودستشان را از سرنوشت اين كشور كوتاه كرد.
Mojtaba Max
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
12
14
مشرق جون یه دونه ای ، میخوامت
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
9
24
ایول مشرق دمت گرم عجب فیلتر شکن توپی داری!! اسمش چیه بگو ما هم ازش استفاده کنیم؟؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۰
5
8
عالی بود...
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
5
9
این مطلب اگر چه در ظاهر نقد جم بود ولی بیش از اون پنبه من و تو رو زده
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
10
12
چقدر شیرین رسا بود.خسته نباشی مشرق.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۹
4
11
ممنون
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۸
6
4
بد
سروش
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۳
5
6
و کافران به زودی خواهند دانست که چه سرنوشت بدی دارند
الميرا
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۳ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۷
5
5
اونايي كه اصرار به انجام منكرات دارند بدانند اصول كار دنيا بر چهارچوب حق وعدالت وراستي ودرستي است وحق برنده وباطل نابود خواهدشد اگه خودشونو بكشن مردم ايران جذب باطل نميشوند واعمالشان خاري ميشود بچشم خودشان
نگین
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۴
7
8
از فیلمای جم توی من فقط سریال قبول میکنمو دوست دارم
سید عقیل شاه حسینی
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۵
6
4
مردم خوب و بد خودشون رو تشخیص می دهند. فکر کنم بالاترین دستاورد این گزارش شما تبلیغ همجنس بازی است. چون حداقل هزاران جوان مطلب شما رو می خونه.
یاسین
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
1
2
به نظرم شما راست می کین؟
الناز
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
2
5
سلام ازمدیر شبکه جم میخواهم که آخرسریال قبول میکنم رو اونطور که اینترنت نوشته تموم نکن! بابا حداقل بزارین این سریال بد تموم نشه....مرسی
آسمان
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۶
3
2
عالی است مرسی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۹
3
3
عالی بود
نفس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۶
4
4
من عاشق شبکه ی جم تیویم
یک نفر
United States
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۴
3
3
عالی بود
یک نفر
United States
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۴
2
3
عالی بود
یک نفر
United States
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۴
1
2
عالی بود
پاسخ ها
بلات
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۸
نهنحخن
ناشناس
United States
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۳۱
2
5
خوب مدیر شبکه جم رو بیارین صدا و سیما همه چی درست بشه,اینهمه بهم هم بد و بیرا نگین .اقا به رای بزارین
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۱
0
2
لطفا قسمتی بزارید تا بتوانیم سریال در خواست کنیم .سریال در انتظار افتاب اگه ميشه پخش کنید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۷
0
0
لعنت به سعید کریمیان
علی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۷
0
0
خدا لعنتشون کنه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
0
0
مرسی از این مطلب که دید طرفداراشونو و مردمرو به کلاهبرداریهاشون باز میکنه و اگر تمامیه این مطالب راست باشه که امیدوارم نباشه که تاسف خوردم که نام ایرانی رو به گند کشیدن و امیدوارم هم در این دنیا و هم در عدالت الهی یعنی در ان دنیا مجازات شن و به سزای عمل شیطانیشون برسن الهههههههههههههی امممممممممممممممممممممین
taher
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۴
0
1
چرا سریال قبول میکنم نیمه کاره تمام شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
امير
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
0
0
خوب بود متشکرم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۲
0
0
خداریشه شون روبکنه
غزاله
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۳
0
0
خواهش میکنم یه فیلمی بزارین توش برن ساات ایفای نقش کنه
فريهام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۰
0
1
من فقط به هموطنان عزيزم ميكم آنجه در شبكه هاي ماهواره اي فارسي زبان هست مساوي است با دروغ
pardis
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۳
0
1
سلام و خسته نباشيد لطفا سريال جديد كرم بورسين رو بزاريد خيلى قشنكه فقط يكم زود بزاريد سريالشو به تركى اسمش هست مسئله شرافتى
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۸
0
1
اگر صدا وسیما چند تا فیلم خوب که سرو تهش معلوم باشه پخش میکرد مردم جذب این شبکه ها نمیشدن-اخه عید میشه فیلم نیس تعطیلیه فیلم نیس شهادته فیلم نیس اگرم هس یا شاد نیس یا بی معنیه-
اسی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۳۱
0
4
صدا وسیما ی ایران یا عزاداریه یا فیلمای تکراری ومزخرفه بخاطرهمینه مردم ماهواره نگاه میکنن
HASSAN 0782
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۳۰
1
0
عجیب هست مگه نه یک ایرانی در طول شبانه روز 24 ساعت عمر میکنه در حالی که ماهواره 3500 ساعت برنامه فارسی پخش میکنه . الله اکبر
میلاد
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۴
1
3
مرگ بر منافقین
فریده
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۴
0
1
با مطالعه مطالب ذکر شده متاسفم فقط برای همه ملت شریف و زحمتکش ایران
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۵
0
1
اين فيلم ها همه يك درس براى ماست
پاسخ ها
ملیس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
ممنون که حرف منو زدی ....
یلدا
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۷
0
1
باید به عرضتون برسونم دوستای عزیز شبکه های جم و فارسی وان و غیره واسه کشورهای جهان سومی و بدبخت ساخته شده از خواب خرگوشی بیایید بیرون آخه ما که یه مدتی نگاه کردیم هیچ چیز مفیدی در این سریالهای پر از دروغ و خیانت ندیدیم اگه شماها چیزی بیشتر متوجه شدید بما هم بگید آخه این ترکیه کثیف و خیانتکار اصلا چی تو مملکتش داره که بخواد اونو رواج بده بدبختا اونا از این راه پول در میآرند چرا متوجه نیستید حیف اون وقتتون نمی آد که پای ماهواره میشینید و این مزخرفات ترکها را نگاه میکنید ما که کلا ماهواره را بوسیدیم گذاشتیم کنار بخدا تازه راحت شدیم
یه 14 ساله
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۲
0
0
کمبود زیاده.تا مردا یه نفرو تو خیابون میبینن سری نگاه می کنن به اون می خوان دوست بشن.چون الان محدودیم مردم سمت فساد رفتن...
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۵
0
0
لطفا تمام هفته فیلمها را پخش بکنید جمعه ها تلویزیون هیچ خبری نیست اگه شما هم فیلمارو پخش نکنید کلا ماهواره رو جمع میکنیم
اسفندقه
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۶
0
0
سلام خسته نباشید ممنون
تینا
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۶
0
0
سلام خسته نباشید ممنون
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۵
0
0
خواهشن اینقد سریال لطیفه رو تکرار نکنید واقعن دیگه حال بهم زن شده
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار