مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

کد خبر: ۱۶۹۲۹۵
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۱ - ۰۰:۱۴
چاپ
هر فیلم اکشن و پلیسی ایرانی یا خارجی را ببینید، چند نوع سلاح کمری در آن مشغول شلیک هستند و "کلت" را در دست اکثر بازیگران فیلم خواهید دید، اما معمولا این کلت ها چند مدل مشهور و تکراری هستند و خبری از "دوو" یا "تاروس" در بین آنها نیست.
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، از تپانچه های سرپر قدیمی تا سلاح کمری امروزی که حتی قابلیت شلیک به صورت رگبار را دارند راه بسیار زیادی طی شده است. امروزه سلاح های کمری اتوماتیک با کالیبرهای گوناگون  در بازار وجود دارند که در نیروهای نظامی و انتظامی سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند.

نام های معروف زیادی در این بخش از بازار محصولات دفاعی وجود دارد که معرفی تمامی آن ها شاید مستلزم نوشتن یک کتاب چند هزار صفحه ای باشد و کاملا مشخص است که از حوصله این مکان و توانایی های این قلم خارج است. در این مطلب بیشتر قصد داریم تا شما را با دو محصول کمتر شناخته شده از دو تولید کننده معروف سلاح کمری و 3 محصول از 3 تولید کننده کمتر شناخته شده سلاح کمری آشنا کنیم.

P239 زیگ زاور

شرکت اسلحه سازی زیگ زاور برای بسیاری از پرسنل نیروهای مسلح و علاقمندان به سلاح در ایران نامی شناخته شده است. کپی سلاح کمری مدل " P226 " این شرکت در ایران با نام "زعاف" تولید می شود. این شرکت سوئیسی از جمله شناخته شده ترین سازندگان سلاح های سبک در جهان به حساب می آید و محصولات آن در بسیاری از کشورهای جهان حتی کشورهای صاحب صنعت سلاح به مانند آمریکا و یا انگلستان نیز توسط نیروهای نظامی و انتظامی مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از جدیدترین مدل های سلاح کمری این زیگ مدل " P 239 " است که از نظر ظاهری و همچنین نحوه عملکرد تفاوت آنچنانی با مدل های قبلی سلاح وجود ندارد و کاربری که با مدل های قبلی "زیگ زاور" کار کرده باشد به راحتی با این مدل جدید نیز کار خواهد کرد. اما نکته متفاوت در مدل این مدل این است که با 3 کالیبر متفاوت به بازار عرضه شده است. این سلاح با توجه به نوع کالیبر با خشابهای مختلف 7، 8 و 10 تیر به بازار عرضه شده است.وزنی در حدود 700 گرم و طول کمتر از 170 میلی متر این سلاح را به یک انتخاب مناسب برای نیروهای نظامی و انتظامی تبدیل کرده است. اما نکته جالب در مورد این مدل از سلاح این است که " P239 " در حال حاضر به یکی از سلاح های بسیار پرطرفدار در بازار غیر نظامی آمریکا بدل شده است. ظاهرا بالا گرفتن تب اسلحه در این کشور باعث شده است تا بسیاری به دنبال یک انتخاب سبک، کوچک و مطمئن باشند که سلاح مورد نظر تمام این گزینه ها را در اختیار دارد.

استقبال از این سلاح در آمریکا به حدی بالا است که خط تولیدی برای آن در آمریکا توسط شرکت " زیگ زاور " ساخته شده است تا این مدل را تولید کند.

برتا 93 آر

نام برتا دیگر نام مشهور در جهان سلاح های سبک است و مدل 92 آن نیز یکی از شناخته ترین گونه های موجود در بازار جهانی سلاح های کمری است. اما گونه جالبی از سلاح کمری توسط این شرکت ایتالیایی طراحی شده است که می تواند در در حالتی از تیراندازی با هر بار کشیدن ماشه سه گلوله را شلیک کند.

برتا 93 آر در نیمه دوم دهه 1970 میلادی طراحی شده و در سال 1977 میلادی اولین مدلهای آن به بازار معرفی شد. با توجه به نیاز واحدهای عملیات ویژه و ضد تروریسم در ایتالیا این سلاح بر پایه مدل " برتا 92 " طراحی شد. خاصیت اضافه شده به این سلاح وضعیت آتشی است که بر اساس آن تیرانداز می تواند با هر بار کشیدن ماشه سه گلوله شلیک کند. این قابلیت در درگیری های فاصله نزدیک قدرت آتش بسیار بیشتری را به کاربر سلاح می دهد.از دیگر تفاوت های موجود در این سلاح با مدلهای دیگر می توان به عرضه شدن یک قنداق قابل نصب برای آن اشاره کرد. این قنداق که در انتهای قبضه سلاح نصب می شود به همراه زائده ای در جلوی حافظ ماشه، به تیرانداز کمک می کند تا در حالت تیراندازی 3 تیر بتواند سلاح را بهتر کنترل کند.

شعله پوش این سلاح نیز قدری بلندتر طراحی شده است تا بتواند به دلیل نرخ بالاتر آتش از لوله حفاظت به عمل آورد. این مدل از سلاح کمری با یک خشاب 20 تیر عرضه شده و دارای وزنی در 1 کیلو و 170 گرم است. " برتا 93 آر " می تواند در حالت شلیک سه تیر نرخ آتشی در حدود 1100 گلوله در دقیقه داشته باشد. این سلاح امروزه دیگر تولید نمی شود و واحدهای محدودی از پلیس ایتالیا و هندوراس از این مدل استفاده می کنند.

کا 5 دوو کره جنوبی

بله، شرکت دوو کره جنوبی که برای ما ایرانی ها بیشتر به عنوان یک سازنده اتومبیل و یا لوازم خانگی شناخته شده است دستی در طراحی سلاح نیز دارد. سلاح کمری " K5 " ساخت شرکت دووی کره جنوبی در حال حاضر سلاح سازمانی کمری ارتش کره جنوبی است.

این سلاح 9 میلی متری از بدنه ترکیبی از جنس فولاد و آلومنیوم ساخته شده است و وزنی در حدود 800 گرم دارد. " K5 " با خشاب هایی به ظرفیت 12 یا 13 گلوله مسلح می شود. نکته مهم و به نوعی متفاوت در این سلاح به نسبت سایر سلاح های کمری در این بخش بحثی با عنوان " ماشه سریع " است. ماشه " K5 " به گونه ای طراحی شده است که با صرف انرژی کمتر کشیده شده است و در نتیجه سرعت تیراندازی را افزایش می دهد.وزن کم به همراه سرعت بالای تیراندازی این سلاح را به انتخاب اول نیروهای مسلح کره جنوبی تبدیل کرده است. فراموش نکنید که کشور کره جنوبی از جمله متحدین غرب به شمار می رود و می توانست به راحتی یک مدل سلاح کمری از سازندگان اروپایی و یا آمریکای شمالی را تهیه کند اما این کشور با ترجیح دادن صنایع داخلی امروزه توانسته است تا سلاحی مناسب برای نیروهای خود که در داخل کشورش ساخته می شود داشته باشد.

وکتور آفریقای جنوبی

نظام آپارتاید حاکم در آفریقای جنوبی در سالهای قبل مسلما یکی از بی رحمانه ترین نظامهای حاکم در جهان بود که از هم پاشید. اما یک نکته در زمان رژیم آپارتاید وجود داشت که امروزه نیز به آفریقای جنوبی کمک کرده است تا به عنوان یکی از کشورهای معدود در قاره آفریقا با صنعت بومی تسلیحاتی شناخته شود.

در سالهای حکومت آپارتاید، این کشور به دلیل سیاستهای نژاد پرستانه و همچنین داشتن سلاح های اتمی از لحاظ خرید سلاح تحت تحریم قرار گرفت. این مسئله باعث شد تا آفریقای جنوبی به سمت داشتن یک صنعت خودکفای دفاعی پیش برود که امروزه نیز در بخش های مختلف به همین گونه است و آفریقای جنوبی بدون نیاز به دیگران به تامین نیازهای تسلیحاتی خود قادر است.

تپانچه های سری وکتور در دو مدل " SP-1 " و " SP-2 " در حال حاضر در آفریقای جنوبی ساخته می شوند و به غیر از این کشور به مالزی نیز صادر شده اند. طراحان آفریقایی برای ساخت این سلاح از سلاح معروف ایتالیایی " برتا 92 " الگو گرفته اند و در صورتی که کمی به ظاهر این سلاح نیز دقت کنید متوجه شباهت های ظاهری بین این دو سلاح می شوید.این سلاح در مدل " SP-1 " با کالیبر 9 میلی متری و در مدل " SP-2 " با کالیبر 40 اسمیت و وسون به بازار عرضه شده است. این سلاح به گونه ای طراحی شده است که دارای کمترین لگد و عقب نشینی در هنگام تیراندازی باشد که در نتیجه دقت آن افزایش می یابد.

این سلاح با وزنی در حدود 1 کیلوگرم با خشابهایی به ظرفیت 15 گلوله برای کالیبر 9 میلی متری و 11 تیر برای کالیبر 40 اسمیت و وسون به بازار ارائه شده است.

سری 900 تاروس برزیل

شرکت اسلحه سازی "تاروس" برزیل از جمله شرکت های شناخت شده برای دوست داران اسلحه های کمری در جهان به شمار می رود اما باید اعتراف کرد که این شرکت از جمله نام های آشنا در دنیای اسلحه برای ایرانیان نیست. این شرکت برزیلی سابقه طولانی در بحث طراحی و ساخت انواع سلاح های انفرادی و خصوصا سلاح کمری دارد و توانسته است نیازهای پلیس و ارتش برزیل به عنوان یکی از نیروهای نظامی یکی از بزرگترین و پرجمعیترین کشورها در منطقه ناآرام آمریکای لاتین را تامین کند.سری 900 از جمله محصولات جدید این شرکت است که در کالیبرهای گوناگون برای نیازهای مختلف نیروهای نظامی و انتظامی طراحی و ساخته شده است. این مدل در سه کالیبر 9 میلی متری، 40 اسمیت ویسون و 45 به بازار عرضه شده است.

استفاده از آلومینیوم در ساخت بدنه این سلاح باعث شده است تا وزن آنها به حدود 850 گرم محدود شود. این سلاح ها با توجه به نوع کالیبر با ظرفیت های خشاب متفاوتی بین 8 تا 15 تیر و به همراه سیستم هدف گیری لیزری برای درگیری در محیط های کم نور عرضه می شود.
انتشار یافته: ۸۲
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۲۶
آرسام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
5
48
هلکر کوخ المانی هم جاش خالی بود، یک کلت بسیار کارآمد و قدرتمند است.
پاسخ ها
شاندیز
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
هکلر و کخ چه مدلی ؟؟؟
نادر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
کخ اسم یک کارخانه اسلحه سازی آلمان می باشد که تولید ژ3 هم دارد .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۰
فقط و فقط Beretta M9
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۱
گلابي؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۱
جون مادرت مشرق بگو هدفت از گذاشتن این خبر چی بود،
قاچاقچی ها کلت ها شون رو دستشون مونده،
اسم رمز بین شما و طرف قراردادتونه،
اراذل ایرانی آپدیت نشدند
قمه و دشنه باید کنار گذاشته بشه
یا روش یانکی ها بر این مملکت باید حکومت کرد امیدوارم خبرنگار مشرق مثل هم پیاله هاش به فکر ارتباط با آمریکا اولین گزینه شون تقلید این روش برای مردم ما، این نباشه
موساد
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
27
132
حقیقتآ جون میده با این کلت ها بچه های مشرق و فارس و مهر نیوز و ایسنا رو بفرستی بهشت!!.........
پاسخ ها
ساواک
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
چرا با این کلتا با یوزی که بهتره موساد وچرا بهشت جای تو تنگ نمی شه
فرزاد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۰
جاي اينايي كه گفتي حقيقتا تو بهشته ولي جاي توي الاف جهنمه انشاالله
شاندیز
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
13
14
بابا بیخیال انقدر هاهم ما از دنیا پرت نیستیم خود من با 93r زدم
کلا در دنیا فقط eagle و beretta و roger حال میده
البته از ساخت شوروی و روسیه بالاخص ماکاروف نباید گذشت
تاروس هم بدک نیست
پاسخ ها
مسافر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
البته شاندیز از اسلحه تخصوصی نداره ولی غذاهای خوبی داره .
سینا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۰
خواستی بگی که "منم آره"!
شاندیز
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۰
منم آره تو چی ؟؟؟
ناشناس
United States
۰۷:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
5
20
عزیز دل برادر!
اگر چه یک غلط مصطلح مرسوم همه اسلحه های کمری را کلت یا تپانچه میخواند اما به هر اسلحه کمری کلت نمیگویند. کلت نام یک کمپانی سازنده اسلحه است و البته چون نوعی کمری از آن در ایران رایج شده بود مردم پس از آن به غلط به همه این سلاحها کلت لقب دادند.
پاسخ ها
فاطمه
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۱
البته تپانچه نام عمومی همه این اسلحه ها هست آن هم فارسی. چون ماشه را میتپانی!!!!
یاسر
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
5
15
عزیزم برتا با کالیبر 9 پر طرفدار ترین و کاربردی ترین اسلحه در ایران است.
پاسخ ها
شاندیز
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
بعله بهترین کلت عملیاتی در جهان و بعد از 1911 محبوب ترین
اما انصافا کالیبر 9 کجا و 7.65 کجا
نامرغوب
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
برتا با داشتن گلنگدن آلمینیوی و قبضه فولادی بعد از مصرف 3 خشاب ریل رفتو آمد ساعیده شده واسلحه گیر می کند
هامی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
4
8
درسته سلاحهای دوربردلازمه جنگ نامتقارنه اما باید فکری م به حال تسلیحات سبک انفرادی کرد،دیگه ژ3وکلاشینکف وزعاف جوابگوی نبرد آینده نیستن،کارابین خیبرم مشکلات اساسی داره،توساخت سلاح های سبک همدلی وهمکاری لازمونداریم..
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
4
9
بسيار عالي بود
اميدوارم ادامه داشته باشد
پاسخ ها
معلم
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
زرنگی می خوای با اسلحه آشناشی برو سر درست.
صاعقه
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
2
9
خوب بود اي كاش چند تا سايت هم معرفي مي كرديد در اين مورد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
مگه نگفتم حالا زوده برو سر درست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
2
2
عکس؟!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
2
7
جای کلت لاما هم خالیه
پاسخ ها
کارشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
لاما که از برتا پیشه پاافتاده تره وهر دو ایتالیائی هستند . وبعد از مدتی گیر می کنند . چون گلنگدنش آلمینیومی هستند.
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۱
دوست عزیز لاما ساخت اسپانیاست
طاها
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
2
8
کمی جالب بود.
لطفا راجع به انواع سلاح های تک تیر انداز هم مقاله ای بذارید...
پاسخ ها
عجول
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
بزرگ شدی میری سربازی یاد میگیری .
اشس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۱
موافقم من عاشق تك تيراندازي ام
ناشناس
Sweden
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
6
7
بکش تا کشته نشوی.
چه منطق احمقانه ای! آیا روزی می رسد که دیگر اسلحه و وسیله ای برای کشتن انسانها ساخته نشود؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۰
خیلی سوسولی!
فاطمه
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۱
مثلا قدیما که اسلحه نبود مردم همدیگرو نمیکشتن؟
قابیل با چی هابیلو کشت؟
اشس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۱
پيش بيني ميشه تو جنگ جهاني چهارم مردم با سنگ و چماق مي جنگند!
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۷
قابیل با بیل کشت
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
3
4
عکس؟!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
5
4
عکس؟!
يك بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
3
7
سلام تپانچه زيگ زاور ساخت المان است نه سويس
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
2
6
نظر موساد روکه خوندم کلی خندیدم اینو از کجا اوردی ها؟
رضا
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
2
10
کلت برونینگ 1911 رافراموش کرده بودیید.
رزمنده
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
2
4
همه اینا یک طرف و کالیبر 45 یک چیز دیگس .
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۰
2
8
فتوشاپه!!
پاسخ ها
اشس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۱
من عاشقه اين نظرم:))))
ارش
United States
۰۶:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۰
2
6
شما برو اول يك كلمة فارسي براى اىن نوع سلاح پىدا گن بعدأ مقاله بنوىس. colt نام ىك برند امريكايي است. شما نميتوانيد از اين كلمه براي نام بردن از "سلاح كمري"يا "سلاح دستي" استفاده كنيد.
به عنوان كسى كه با انواع سلاح شخصى كار كرده بايد بگويم sig sauer و Kimber از بهـترىنهـا هـستند.
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۷
ارش جان سلاح پایی و کله ای نداریم؟
ناصرتگزاس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۰
1
10
چرا بدون اجازه، تصاویر اسباب بایهای دوران بچگی منو منتشر کردید؟ ها؟
محسن
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۰
3
5
جالب و کاربردی بود ای کاش نحوه استفاده از اونا رو هم ری سایت میذاشتین
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۰
6
1
فكر مي كنيد بردن واژه"كاربلد" براي وسيله اي كه درست و يا نادرست براي كشتن انسان استفاده مي شه كار درستي است؟ واي بر اين انسان...
amir
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۰
3
4
pas shoma az baghiye tapancheha khbar nadarin
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۰
4
5
چه جالب تا حالا نميدونستم تو كشور و بين خواننده هاي سايتها انقدر كارشناس سلاح داريم!
زماني
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۰
4
7
درود بر روول ور
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۰
1
5
آه جای نخجیر 2 خودم خالیه.
البته اگه به کمر ببندی کمرتو میشکنه انقدر سنگینه....
بچه هاي بالا
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۰
2
0
البنه تاروس تو ايران هم مسلسل و هم كلت كمري موجود هست.
كلت كمريش مثل برتا و هيچ تفاوتي نداره
مسلسلش هم مثل برتا هست ولي با اين تفاوت كه برگه ناظم آتش اسلحه بصورت دكمه هست
gkybtamf
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۰
3
1
20
اشس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۱
3
6
من الان احساس نا امني ميكنم
اينايي كه اومدن نظر دادن درباره اسلحه ها و ميگن خودشون دارن كجا زندگي ميكنن نريم اونجا؟؟؟؟
کامی
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۹/۰۷
2
7
فقط تفنگ بادی 5.5 میزنی تا یه ماه جاش کبود میشه.
چنار ایلگاس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۳
2
2
برو بابا کلت فقط برتا 92
وحيد
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
0
1
استارصداسپانيايي هم چيزجالبي است كاليبر22LR
علي
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۶
0
3
چرا عكس اول گلوله هاش سوراخه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۰ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۱
0
0
اسلحه شکاری بلژیک
polaw man
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۴
0
0
به هر سلاح کمری ای کلت نمیگن آقایون مثلا متخصص!!!!!
کلت نام شرکت بزرگی است در آمریکا که سلاح های کارآمدی تاکنون ساخته به این دسته از سلاح ها میگن پیستول
ناشناس
United States
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۰۷
0
0
برتر جونمه
وحید
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۲
0
0
لطفا سایت رو بروز کنید
رضا جراح
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۱
0
2
K5کره ایی را بیشتر توضیح بدید
بهی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۴
0
0
اقایون متخصص کدومش لگدش کمتره ؟
حالا کسی بخوادچطوری میتونه تهیه کنه یه اتومات با کالیبر بالا
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۷
0
0
عالین حال کردم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۹
0
0
برونینگ خر کشه!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۱۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۶
0
0
دم همتون گرم یکیشو بفرستین برا ما نداریم
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۲
0
0
قصه نخور خودم واسه تولدت کالیبر45 میخرم عزیزم
ب ا ب
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۹
0
0
متاسفانه مثل آب خوردن قاچاق ميشه مياد ايران فقط بايد بدوني از كجا و از كي بخري.
در ضمن جرم هفت تيرهاي خشاب چرخان از هفت تيرهاي نيمه اتوماتيك و اتوماتيك بيشتره، چون هفت تيرهاي ساده بعد از شليك پوكشون توش ميمونه ولي اتوماتيك ها پوكه رو پرت ميكنن بيرون.
رضا
United States
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
0
1
ازکجامیتونم یه کلت بحال ومشت تهیه کنم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
0
1
لطفا در مورد پشت پرده جواز دادن به دهها هزار صلاح شکاری در ایران هم تحقیق کنید.یه سری افراد کارخونه فشنگ سازیشون مشتری نداشت تفنگ قاچاق دادن دست مردم.خودشون هم جوازش کردن .فشنگشم فروختن.ملت هم همه خوشحال
بلوچ
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
0
0
این کلت نیست بیاید بلوچستان من به شما کلت نشون میدک
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۸
0
0
سلاحی وجود دارد که از کلیه سلاحهای کمری قدرتمندتر شیکتر و خوش دست تر است این سلاح در ایران به وفور تولید میشود و نامش دروغ است
شاپور
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۵
0
1
جان مادرتون چجوری میشه ی برتا m9نو اکبند خرید؟
پاسخ ها
پژمان بختیاری
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۹
قبل از اینکه به فکر خرید سلاح بیوفتین یه مطالعه کوتاه در خصوص قوانین حمل سلاح و همچنین سلاح غیرمجاز داشته باشین. در ضمن برتا نو و اکبند رو نمی تونید پیدا کنید. همین ها هم معمولا قیمت خیلی بالایی دارند. منطقه محل خدمت من به راحتی میشه سلاح خریداری کرد. به شرطی که من و همکارام امونتون بدیم و از دست ما جون سالم به در ببرید
سحر
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۶
0
0
من اخرین تفنگی که میشناختم تفنگ اب پاش بود خدایی شما چجوری این همه اطلاعات داشتین؟؟؟؟؟
پژمان بختیاری
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۹
0
0
زیگزائور اسلحه ای هست که سالهاست از اون استفاده میکنم. تنها مشکلی که داره لگد معکوسی هست که در شلیک های پیاپی ایجاد میشه و دقت رو در شلیک های بعدی خیلی پایین میاره. به تازگی به یگان ما زعاف دادن که نسبتا بهتر از زیگزائور عمل میکنه.
امیر تینیو
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۰
0
0
عالی بود فقط کاش که وقتش بیشتر بشه
no name
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۷
0
0
کالیبرتون خیلی زیاده
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۲
0
0
به شخصه از گلاک بیشتر خوشم میاد
ناشناس
United States
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
0
0
فقط برونیگ
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار