مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

دیدار همرزمان شهید با پدر «حمید تکمه‌چین»
خانواده شهید حمید تکمه‌چین روز گذشته میزبان همرزمان فرزند شهیدش بود.
مهربانی‌های گل‌احمد را فراموش نکرده‌ایم/ عشق آدم را صبور بار می‌آورد
شهید گل‌احمد حسینی صومعه به روایت خانواده؛
هرکار کردم او را نگه دارم نماند. می گفت، باید بروم و مین ها را خنثی کنم. ما که نباشیم معلوم نیست چند رزمنده پای شان می رود روی مین.
خبری که دنیا را بر روی سرم ویران کرد/ همرزمانم پس از 25 سال با مدال گمنامی بازگشتند
جانباز علی اصغر میرزایی:
خطاب به جانباز تخت کناری، گفتم: «شما چرا به خانه نمی‌روید.» آن جانباز خندید و به باقی جانبازان نگاه کرد. یک نفر پاسخ داد: «ما قطع نخاع هستیم و برای همیشه باید اینجا بمانیم، تو هم مانند ما هستی.» ناگهان دنیا بر روی سرم ویران شد.
پدر شهید سیف‌الله تبریزی درگذشت
حاج ولی‌الله تبریزی کوهی خیلی پدر شهید سیف‌الله تبریزی،شهید شاخص رسانه مازندران دار فانی را وداع گفت.
بخش‌های خواندنی کتاب «با اجازه بزرگترها، بله!»
بعضی کتاب‌ها خیلی زود بر سر زبان ها می‌افتد. کتاب هایی که بسیار خواندنی‌اند ولی شاید فرصت خواندن این کتاب ها را نداریم. روزهای تعطیل می‌توانید بخش هایی از یک کتاب خواندنی را بخوانید.
عکس/ وصیت یک مهندس بر سر مزارش
شهید مهندس محمد فتحعلی زاده در بخشی از وصیت نامه اش که بر روی مزارش نصب شده، نکاتی را مطرح کرده که بسیار تکان دهنده است.
یادواره ۵۰۰ شهید منطقه ۱۱ تهران برگزار می شود
سخنران این مراسم سردارتولایی (معاون راهبردی فرماندهی کل سپاه) بوده و علی اکبر فرهنگیان شعرخوانی خواهد کرد. مداحان این مراسم هم حاج امیر عباسی، حاج وحید کیهان و حاج جواد اسدی خواهند بود.
بدهی نجومی یک پاسدار به سپاه!
پاسداشت شهید على اصغر حسینى محراب؛
علی اکبر وصیت کرده بود اگر کسی از من طلبکار است طلب او را بدهید. هر کس از من طلبی داشته مدیون است که از پدر یا برادرانم وصول نکند. در ضمن 2000 تومان بابت تلفن‌های شخصی به سپاه بدهید.
کتاب «زینبیه» چاپ می‌شود
کتاب «زینبیه» حاوی خاطرات زنان زینبیه ورامین در پشتیبانی از دفاع مقدس بزودی چاپ و رونمائی خواهد شد.
جشنواره ملی نامه‌ای به یک شهید برگزار می‌شود
به مناسبت روز بزرگداشت شهدا
بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت «22 اسفند ماه، روز بزرگداشت شهدا» جشنواره ملی نامه‌ای به یک شهید را برگزار می‌کند.
این عکس معروف برای کدام شهید است؟
شهید عبدالمجید رحیمی؛
عبدالمجید که سنش کمتر از 15 سال بود جمله ای سوزاننده دارد که با آن می خندد به ریش تمام دنیا پرستانی که مغبون دو عالمند. می‌گوید: «همه خیال می کنند جنگ، سر من یک کلاه گشاد گذاشته، اما این منم که سر زندگی را گول مالیدم!!»
وقتی پیکرِ «فرمانده» همرزمانش را نجات داد
شهید کلهر در عملیات‌های فتح‌المبین، الی بیت‌المقدس و رمضان، به عنوان یکی از فرماندهان لشکر 27، مسئول محور و در عملیات والفجر مقدماتی، «جانشین تیپ نبی‌اکرم(ص)» بود.
روزي مي‌رسد كه به عكسم سلام بدهند؟
گفت‌وگو با همسر شهيد روح‌الله سلطاني از شهداي تأمين امنيت؛
مريم حسن‌پور همسر شهيد روح‌الله سلطاني از شهداي راه امنيت و سربلندي ايران اسلامي است. در واقع آرامش و امنيتي كه امروز در جامعه از آن برخورداريم، مديون و مرهون خون امثال سلطاني‌هاست
عکس یادگاری فرماندهان قبل از عملیات
آنچه می بینید، عکسی خاطره انگیز از فرماندهان شجاع دفاع مقدس قبل از عملیات والفجر 8 در سال 64 است.
اینجا هنوز دست و پا جا می‌ماند
بچه‌ها در حال بازی هستند که یک چیز عجیب توجه آنها را جلب می‌کند، سمتش می‌روند و کمی با آن بازی می‌کنند. چند دقیقه بعد صدای انفجار و دود بلند می‌شود. مین یادش افتاده که بعد از 28 سال حالا در دست این کودکان عمل کند و چند نفری به آمار جانبازان کرمانشاه اضافه کند.