مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

دیدار همرزمان شهید با پدر «حمید تکمه‌چین»
خانواده شهید حمید تکمه‌چین روز گذشته میزبان همرزمان فرزند شهیدش بود.
کدام شهید برای پدرش روضه علی اکبر (ع) خواند؟/ شهید خاکسپاری شده در سوریه نداریم/ تروریست‌ها مجهز به بمب‌های فسفری هستند
از خالدیه تا خان‌طومان؛
هیچ کدام از رزمنده‌هایی که به شهادت رسیدند، در منطقه عملیاتی سوریه به خاک سپرده نشدند، اما برای اینکه بتوانیم راحت‌تر پیکرهای خودی را شناسایی کرده و به عقب برگردانیم، چند سنگ به عنوان نشانه کنار پیکر شهید قرار داده ایم.
مهربانی‌های گل‌احمد را فراموش نکرده‌ایم/ عشق آدم را صبور بار می‌آورد
شهید گل‌احمد حسینی صومعه به روایت خانواده؛
هرکار کردم او را نگه دارم نماند. می گفت، باید بروم و مین ها را خنثی کنم. ما که نباشیم معلوم نیست چند رزمنده پای شان می رود روی مین.
خبری که دنیا را بر روی سرم ویران کرد/ همرزمانم پس از 25 سال با مدال گمنامی بازگشتند
جانباز علی اصغر میرزایی:
خطاب به جانباز تخت کناری، گفتم: «شما چرا به خانه نمی‌روید.» آن جانباز خندید و به باقی جانبازان نگاه کرد. یک نفر پاسخ داد: «ما قطع نخاع هستیم و برای همیشه باید اینجا بمانیم، تو هم مانند ما هستی.» ناگهان دنیا بر روی سرم ویران شد.
پدر شهید سیف‌الله تبریزی درگذشت
حاج ولی‌الله تبریزی کوهی خیلی پدر شهید سیف‌الله تبریزی،شهید شاخص رسانه مازندران دار فانی را وداع گفت.
بخش‌های خواندنی کتاب «با اجازه بزرگترها، بله!»
بعضی کتاب‌ها خیلی زود بر سر زبان ها می‌افتد. کتاب هایی که بسیار خواندنی‌اند ولی شاید فرصت خواندن این کتاب ها را نداریم. روزهای تعطیل می‌توانید بخش هایی از یک کتاب خواندنی را بخوانید.
عکس/ وصیت یک مهندس بر سر مزارش
شهید مهندس محمد فتحعلی زاده در بخشی از وصیت نامه اش که بر روی مزارش نصب شده، نکاتی را مطرح کرده که بسیار تکان دهنده است.
«دویدن زیر باران» منتشر شد
با خاطرات همسر شهید حاجی حتم لو؛
خانم اعظم سادات حسینی نویسنده کتاب «دویدن زیر باران» است.
یادواره ۵۰۰ شهید منطقه ۱۱ تهران برگزار می شود
سخنران این مراسم سردارتولایی (معاون راهبردی فرماندهی کل سپاه) بوده و علی اکبر فرهنگیان شعرخوانی خواهد کرد. مداحان این مراسم هم حاج امیر عباسی، حاج وحید کیهان و حاج جواد اسدی خواهند بود.
بدهی نجومی یک پاسدار به سپاه!
پاسداشت شهید على اصغر حسینى محراب؛
علی اکبر وصیت کرده بود اگر کسی از من طلبکار است طلب او را بدهید. هر کس از من طلبی داشته مدیون است که از پدر یا برادرانم وصول نکند. در ضمن 2000 تومان بابت تلفن‌های شخصی به سپاه بدهید.
کتاب «زینبیه» چاپ می‌شود
کتاب «زینبیه» حاوی خاطرات زنان زینبیه ورامین در پشتیبانی از دفاع مقدس بزودی چاپ و رونمائی خواهد شد.
نگاهی به زندگی یک شهید مدافع حرم
شهید محمودرضا بیضائی؛
در بعد از ظهر ۲۹ دیماه ۹۲ همزمان با سالروز میلاد پیامبر اعظم (ص) و امام جعفر صادق (ع) در اثنای درگیری با مزدوران تکفیری استکبار در حالیکه فرماندهی محور عملیاتی در منطقه «قاسمیة» در جنوب شرقی دمشق را بر عهده داشت، در اثر اصابت ترکش‌های یک تله انفجاری به ناحیه سر و سینه، به فیض شهادت نائل آمد.
جشنواره ملی نامه‌ای به یک شهید برگزار می‌شود
به مناسبت روز بزرگداشت شهدا
بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت «22 اسفند ماه، روز بزرگداشت شهدا» جشنواره ملی نامه‌ای به یک شهید را برگزار می‌کند.
این عکس معروف برای کدام شهید است؟
شهید عبدالمجید رحیمی؛
عبدالمجید که سنش کمتر از 15 سال بود جمله ای سوزاننده دارد که با آن می خندد به ریش تمام دنیا پرستانی که مغبون دو عالمند. می‌گوید: «همه خیال می کنند جنگ، سر من یک کلاه گشاد گذاشته، اما این منم که سر زندگی را گول مالیدم!!»
وقتی پیکرِ «فرمانده» همرزمانش را نجات داد
شهید کلهر در عملیات‌های فتح‌المبین، الی بیت‌المقدس و رمضان، به عنوان یکی از فرماندهان لشکر 27، مسئول محور و در عملیات والفجر مقدماتی، «جانشین تیپ نبی‌اکرم(ص)» بود.